User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
122 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ah bu kaporta boyacılar Ah ( İç dökme ve sitem içerir )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ah bu kaporta boyacılar Ah ( İç dökme ve sitem içerir )

Arkadaşlar hem içimi döküp hemde biraz sitem etmek istiyorum bu konuda. Biraz uzun yazacağım kusura bakmayın. Okuyan okumayan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Bütün olay Şubat başlarında aracımı komple yaptırabileceğim bir kaporta&boyacı aramaya başlamam ile sarpa sarmaya başladı. Bir kaç yer ile görüştükten sonra 10 şubatta tamircimin 2 yan dükkanındaki arkadaşlar ile görüştüm(hala arkadaşlar diyorum yahu). Tamircimin çalıştığı dükkanın ortağının ben bütün arabalarımı orada yaptırıyorum , arada ben varım , kafalarına vura vura yaptırırım , bana yamuk yapamazlar gibi lafları üzerine bu arkadaşlar ile anlaştık. Anlaşma aşamasında ne dediysem yaparız , hallederiz şöyle olur böyle olur gibi kalın kalın konuştular. Bana yaptıkları araçların resimlerini gösterdiler. Anlayacağınız bir güzel göz boyadılar. Arkadaşlarla kapı ve kaput içi hariç dıştan boyama için 3000(3bin) liraya anlaştık. Birçoğunuz için bu miktar küçük gibi gelebilir fakat aracın dıştan boyanacağını , çok fazla bi kaporta işi olmadığını ve diğer fiyat aldığım yerlerin 1500-2500 aralığında fiyat verdiğini düşünürsek normal bir para(hatta birçok arkadaşıma göre fazla bile). Bana aracı 1 ay sürede teslim edeceklerini beyan ettiler ve bende aracı 15 şubatta kendilerine teslim ettim. Aracı teslim ederken de malzeme parası vs. için 1500 TL nakit ödeme yaptım. Hata yaptığımı anlamam çok uzun sürmedi aslında.

Araç 10 gün kadar dükkanın önünde yattı yerinden bile kıpırdamadan hatta daha fazla. En sonunda benim ve ben sürekli gidip gelemediğim için tamircimin ısrarlarıyla aracı sökmeye başladılar. 2 gün kadar sökme işlemi sürdü ve sonra yine bir süre sökük vaziyette yattı. Yine ısrarlar baskılar sonucu araç kazınmaya başladı. Kazıma ve kaporta işleminin ne kadar sürdüğünü sürekli gidemediğim için bilmiyorum. Fakat şöyle söyleyebilirim aracın macun ve astar boyası yapıldığında süre 1 ayı geçmişti. Bu arada tabi gidebilirsem ben uğruyorum ben gidemezsem tamircim uğruyor baskı yapıyor durumu bana bildiriyor vs. İşlerimin yoğunluğu sebebiyle sadece akşamları araca bakmaya gidebiliyorum.

Bu arada arkadaşlar sağolsun daha hiç kazımadan bana kaputun düzgün olmayacağını ön görünüşü bozacağını vs söyleyerek bana yeni kaput aldırdılar. Eski kaputum hala duruyor. Alttan bakıldığında hiçbir kazası , deliği vs. olmadığı rahatlıkla gözüküyor. Sadece motor sıcaklığından dolayı (tahminim öyle) zamanında boya atması olmuş orta kısmı tekrar boyanmış fakat boya çatlamış. Neyse dedim usta söylüyorsa vardır bir bildiği aracın en önemli kısmı önden duruşu dedim ve itiraz etmedim. Aracın ön tamponunun alt kısmında küçük bir kırık vardı. Bunu da işi alırken tamir edeceklerini söylemişlerdi. Hem onları uğraştırmamak hemde işimin düzgün olması için tamponunda yenisini aldım. Eski stoplarımı ayarlayacaklardı , camlarını değiştirteceklerdi yine işim düzgün olsun derme çatma iş olmasın diyerek yeni stop aldım. İşe başladıktan sonra cam sökme takma işi bize ait değil dediler camcıya para verip cam işini hallettirdim. Sunroof fitilini biz sökmeyiz sorumluluğunu alamayız deyince sinirlenip fitili yırtarak çıkardım. Soğulsunlar dış cam sıyırıcılarını sökerken bütün tırnaklarını kırdılar. Cam bakalitlerini sökerken paramparça ettiler. Hiç birine ses çıkarmadım yeterki arabanın boya işi düzgün olsun gerisini ufak ufak hallederim yenisini alırım diye düşündüm. Bu verdikleri hasarlar ile değiştirdiğim parçalar ile vs. benim 3bin liralık boya işi 5bin liraya maal oldu.

Bizim 1 aylık süre oldu 40 gün. Artık ben sürekli aramaya başladım. Tamircim günde 2-3 sefer gitmeye başladı. En sonunda zorla aracı boyattık adamlara. Araç boyadan bir çıktı aman Allah'ım araç komple dalga dalga portakal kabuğundan bir farkı yok. Araçta vernik değmemiş yerler var. Kapı kolları , çıtaları , lip boyanmamış. Verniğin altında boyanın üstünde lekeler var. Adamlara hataları söylüyorum pasta cila ile düzelir diyorlar. Düzelmeyeceğini bile bile eyvallah diyorum. Araç bi 5-6 gün de boyandıktan sonra toplanmak için bekledi. Bu süre zarfında yarın teslim ediyoruz diyorlar ertesi gün gidiyorum araç sökük duruyor. Akşama tamam diyorlar gidiyorum araç sökük. En sonunda yanlış hatırlamıyorsam 50 yada 55. gün artık tartıştım. Lanet olsun hataları kusurları öylece kalsın aracımı teslim edin dedim. Adam gözümün önünde aracın içini dışını yumruklaya yumruklaya toplamaya başladı. Elim ayağım boşaldı kötü birşey yapmamak için attım kendimi dışarı. O gün aracı yıkatıp pasta-cilasını yaptılar yada şöyle söyleyim yaptıklarını iddaa ediyorlar. Aracı teslim aldım baştan aşağı yıkamacının sürdüğü fırçanın çizikleriyle doluydu.

Lakin iyi mi yaptılar yapmadılar. Hakkımı helal etmiyorum. Misliyle çıkar inşallah. Bakıyorum millet 1000-1500 liraya araba boyatmış yemin ederim benim araçtan 100 kat daha iyi duruyor. Düzgün esnaf bulmak , işini iyi yapan esnaf bulmak artık çok zor. Ben düşük bir ücret ile çalışan insanım. Faturalarımdan , araç kredimden arttırdığım 3-5 kuruş ile aracımı toplamaya ortaya birşeyler çıkarmaya çalışıyorum. Havaya atılan , karaktersiz bir usta için cepten çıkan bu para insanı gerçekten üzüyor.

Ha bu arada arada atlamışım bu süreç işlerken yukarıda bahsettiğim "ben bütün arabalarımı orada yaptırıyorum , arada ben varım , kafalarına vura vura yaptırırım , bana yamuk yapamazlar" diyen adam aracı teslim ettikten sonra ne bu işle ilgilendi ne dükkanlarına gittiğimde sordu. Hatta ben gidip böyle böyle oluyor dediğimde tepki bile vermedi. Normalde dükkana gittiğimde hal hatır soran adam aracı teslim ettikten sonra sanki kaçar gibi davranmaya başladı.

Bana geçmiş olsun. Geçirenler sağolsun. Benim için çok büyük bir tecrübe oldu.

Oh be rahatladım valla. Eğer buraya kadar sabredip okumayı başaran bir arkadaş var ise sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Sürç-i lisan ettiysem affola

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Para da boğazlarında kalsın böyle kalitesiz esnafların iş tutması haram.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın içini dışını yumruklayarak toplamaya başladı ne demek hocam öyle bi sabıra taş bile çatlar

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecmis olsun kalan 1500 lirayi vermemissinizdir umarim

oKsEAt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okurken gerildim, iyi sabretmişsiniz.
    '01 VK 106 GTI
    '17 B Fiorino Premio
    '98 AY 106 GTI
    '97 LC Civic 1.4 IS
    GNL Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okurken sinlrlendim, geçmiş olsun

Ergün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim okurken okurken bile yerimde duramadım kafa mı atsam fitili alıp boynuna dolayıp boğsam mı diye sinir harbi geçirdim sen gerçekten çok iyi dayanmışsın sabrından ötürü kutluyorum.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim çok geçmiş olsun

Valla okuduklarımı yaşasam olacaklar hoş olmazdı zannediyorum, sabrından ötürüde tebrik ederim

Benimde başıma benzeri bir olay gelmişti yüksek meblaya araç boyattık komple 4 lira gibi bi rakama arabayı görünce özellikle babam dinden imandan çıktı adam çok sevdiği arabasını sattı

En son bi transporter aldı peder boyatmamız icap etti, çok para bağlamam artık dedi ve mahalle esnafı tarzı dükkanının üstünde tabelası olmayan bi mekanik ve aynı zamanda boya işi yapan bi dayıyla görüştük

1000 liraya tavan hariç dıştan transporterı boyattık ve sonucu görünce babamın eski arabasını 4 liraya boyayan ustayı yine andık

özensen çabalasan güzel olmuyor oluruna bırakıyosun bu halinden iyi olsun diye ortaya güzel şey çıkıyor

takma kafana dostum zamanla daha iyi hale getirirsin inşallah
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Para da boğazlarında kalsın böyle kalitesiz esnafların iş tutması haram.
    Sağolasın hocam. Amin. Benimde zaten haram etmekten başka yapacak birşeyim yok.
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın içini dışını yumruklayarak toplamaya başladı ne demek hocam öyle bi sabıra taş bile çatlar
    Valla öyle hocam. Bir de adam gözümün önünde yaptı bunu. En son kendimi dışarı attım. Tamam arabam eski model olabilir. Ucuz bir araba olabilir. Fakat alnımın teri. Emeklerimin karşılığı. Başka birinin böyle davranması çok farklı bir duygu oluşturuyor insanda.
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun kalan 1500 lirayi vermemissinizdir umarim
    Sağolun hocam. Malesef vermek zorunda kaldım. Aracı teslim almadan 10 gün öncesinde para lazım , faturalar var bilmem ne diyerek para istemeye başladılar. En sonunda aracı bitir teslim et ederkende paranı al dedim de işler biraz hızlanmış oldu. Alel acele toplayıp teslim ettiler. Bende lanet olsun deyip paralarını verdim.
    Alıntı oKsEAt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okurken gerildim, iyi sabretmişsiniz.
    Bende şaşırıyorum kendime. Normalde de sabırlı bir insanım ama bu kadar olabileceğimi tahmin etmezdim. Bi laf var hocam "yüzümüzün yumuşaklığından" diye aynen o hesap benimki.
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okurken sinlrlendim, geçmiş olsun
    Sağolun hocam.
    Alıntı Ergün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim okurken okurken bile yerimde duramadım kafa mı atsam fitili alıp boynuna dolayıp boğsam mı diye sinir harbi geçirdim sen gerçekten çok iyi dayanmışsın sabrından ötürü kutluyorum.
    Teşekkürler hocam. Malesef sabırlı davranmaktan başka şansım yoktu sanırım. 2 aya yakın bir süre araçsız kaldım. Bu arada başka araç olmaması , işlerim için sürekli araç lazım olması , peder beyin çok kıymetli arabasını vermemesi gibi etkenler yüzünden böyle oldu. Sizin söylediklerinizi çok kez bende düşündüm fakat bir de söyle birşey var. Araç orada adam işine gelince yapıyor. O aracın bikaç ay çıkmama ihtimalini yada kötü bir halde çıkma ihtimalini göze alamadım. Hep yeterki boya işi düzgün çıksın araç boncuk gibi çıksın yeter diye avuttum kendimi.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim çok geçmiş olsun

Valla okuduklarımı yaşasam olacaklar hoş olmazdı zannediyorum, sabrından ötürüde tebrik ederim

Benimde başıma benzeri bir olay gelmişti yüksek meblaya araç boyattık komple 4 lira gibi bi rakama arabayı görünce özellikle babam dinden imandan çıktı adam çok sevdiği arabasını sattı

En son bi transporter aldı peder boyatmamız icap etti, çok para bağlamam artık dedi ve mahalle esnafı tarzı dükkanının üstünde tabelası olmayan bi mekanik ve aynı zamanda boya işi yapan bi dayıyla görüştük

1000 liraya tavan hariç dıştan transporterı boyattık ve sonucu görünce babamın eski arabasını 4 liraya boyayan ustayı yine andık

özensen çabalasan güzel olmuyor oluruna bırakıyosun bu halinden iyi olsun diye ortaya güzel şey çıkıyor

takma kafana dostum zamanla daha iyi hale getirirsin inşallah
    Aynen öyle hocam çok haklısın. Bak sen koca transporter'a 4bin vermişsin. Ben küçücük EG civic için 5 bin verdim Çevremde bir sürü 900-1000 liraya fırınsız vs. boya yaptıran insan var. Adam arabasını çekiyor güneşin altına araç cayır cayır yanıyor. Fabrikadan çıkıp gelmiş gibi duruyor. Ben ise şu an zorunlu bir durum olmadıkça aracı evin önünden çıkarmıyorum. Tozlanıyor kirleniyor ama ben hataları gözükmesin diye yıkamıyorum bile Şu an 2 seçenek var önümde biraz daha durumları düzeltip ya folyo kaplama yaptıracam yada plasti-dip kaplama. İyi dileklerin için teşekkür ederim hocam.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyle tas kafalarla ugrasmamak icin uc bes fazla verip kurumsalligi olan bir yetkili servisle calismakda fayda var kesinlikle. Yetkili servislerde de beterin beteri var ama duzgununu bulduktan sonra en azindan hatalarini kabul ediyorlar sikayet edebiliyorsun vs vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boyle tas kafalarla ugrasmamak icin uc bes fazla verip kurumsalligi olan bir yetkili servisle calismakda fayda var kesinlikle. Yetkili servislerde de beterin beteri var ama duzgununu bulduktan sonra en azindan hatalarini kabul ediyorlar sikayet edebiliyorsun vs vs.
    Haklısınız galiba hocam. Bir dahaki sefere mutlaka bir serviste yada herkes tarafından beğenilen memnun kalınan bir yerden hizmet alacam. Gerekirse başka şehire götürüp boyatacam. Yukarıda dediğim gibi çok acı ama etkili bir tecrübe oldu. 1 musubet 1000 nasihat olayını tam anlamıyla yaşadım.

Servislerin istediği ortalama ücretler hakkında bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa ayrıca memnun olurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç canını sıkma elbet bir yerden çıkar , en güzeli hayırlısı deyip geçmek . onunla geçmiş olsun üzülmemek ve sinirlenmemek elde değil tabi ki ama değmiyor malesef
    nickime kadar..

Onur Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer bir durum benimde başıma geldi o yüzden çok iyi anlıyorum geçmiş olsun şimdiden.
    Aracımın rengini değiştirmek için komple boyatmak istiyordum boncuk gibi çıksın diyordum ve komşum olan boyacıya sırf ayıp olmasın diye gittim durumu açıkladım.Bu arada sanayide dükkanım var bahsettiğim boyacıyla yanyanayız.
    Özünde çok iyi adamlar çay demlerler çağırırlar vs derken arabayı komple söküp dükkana soktuk. Fiyat olarak 3000 lira fiyat verdi bana bende ona bir kaç gün sonrası için 1500 tl vereceğimi geri kalanını iş bitiminde vereceğimi söyledim. okeyledik ve bi kaç gün sonra 1000 tl götürdüm verdim geri kalanını iş bitiminde vereceğimi söyledim onayladı ve başladık beklemeye
    aradan 1 hafta geçti gidiyorum bakıyorum arabaya el sürmemişler. Sırf onlar rahatsız olmasınlar onur bi araba bıraktı durmadan kontrol etmeye geliyo gibisinden düşünceler olmasın içlerinde diye artık 2 günde bir uğramaya başladım nerdeyse 20 gün geçti ve gittim şeref amca nolacak bizim araba dedim
    sen 1500 verecem dedin 1000 tl getirdin dedi. dedim amca başla arabaya bitir işini yap geri kalan 2000 liranı eline sayayım iş bitiminde dedim.
    yok olmaz 1000 tl daha ateşle arabaya başlayalım dedi bunu duyunca direk tamam başlama arabayı alıyorum akşama verdiğim 1000 lirayı hazırla dedim arabayı ordan çıkardım. Akşam oldu gittim yanlarında kirli sakallı bi herif vardı dedim amca parayı almaya geldim bu sefer kirli sakallı herif bi hareketlendi itişme kakışma oldu ertesi gün paramı aldım götürdüm başka bir boyacı abime 1000 liraya arabayı boyattım
    ben komşuma ayıp olmasın gitti başka yerde boyattı demesin diye aynı boyaya 2000 lira fazla para vermeye kalkıştığım halde adamın yaptığı muamele aynı bu şekildeydi 1000 tl daha ateşle demek
    Şimdi noldu konuşmuyoruz, ben bişey kaybetmedim ama o çok şey kaybetti ve şu an çok pişman olduğunuda biliyorum.
    Çünkü sanayideki tek oto yıkama benim ve sanayi şehir merkezine uzak. Her boyadığı boyayacağı arabayı aşağıya inip yıkatmak zorunda kalıyor. Geçende yıkatması için elemana müşterinin arabasını vermiş o da kaza yapmış baya bir curcuna kopuyordu
    Eden bulur keşke iş bitmeden parayı vermeseydiniz(keşkeleri hiç sevmiyorum bu yüzden ) ve iş bittikten sonrada 3000 liralık boya bu mu deyip geri kalanı vermeseydiniz neyse tekrardan geçmiş olsun onlara da haram zıkkım olsun o para ben olsam o arabayı tekrar boyatırdım eğer bahsettğiniz gibiyse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç canını sıkma elbet bir yerden çıkar , en güzeli hayırlısı deyip geçmek . onunla geçmiş olsun üzülmemek ve sinirlenmemek elde değil tabi ki ama değmiyor malesef
    Teşekkürler hocam. Evet üzülmemek sinirlenmemek elde değil. Aradan 2-3 hafta geçmesine rağmen arabayı her gördüğümde saygıyla anıyorum kendilerini.
    Alıntı Onur Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer bir durum benimde başıma geldi o yüzden çok iyi anlıyorum geçmiş olsun şimdiden.
    Aracımın rengini değiştirmek için komple boyatmak istiyordum boncuk gibi çıksın diyordum ve komşum olan boyacıya sırf ayıp olmasın diye gittim durumu açıkladım.Bu arada sanayide dükkanım var bahsettiğim boyacıyla yanyanayız.
    Özünde çok iyi adamlar çay demlerler çağırırlar vs derken arabayı komple söküp dükkana soktuk. Fiyat olarak 3000 lira fiyat verdi bana bende ona bir kaç gün sonrası için 1500 tl vereceğimi geri kalanını iş bitiminde vereceğimi söyledim. okeyledik ve bi kaç gün sonra 1000 tl götürdüm verdim geri kalanını iş bitiminde vereceğimi söyledim onayladı ve başladık beklemeye
    aradan 1 hafta geçti gidiyorum bakıyorum arabaya el sürmemişler. Sırf onlar rahatsız olmasınlar onur bi araba bıraktı durmadan kontrol etmeye geliyo gibisinden düşünceler olmasın içlerinde diye artık 2 günde bir uğramaya başladım nerdeyse 20 gün geçti ve gittim şeref amca nolacak bizim araba dedim
    sen 1500 verecem dedin 1000 tl getirdin dedi. dedim amca başla arabaya bitir işini yap geri kalan 2000 liranı eline sayayım iş bitiminde dedim.
    yok olmaz 1000 tl daha ateşle arabaya başlayalım dedi bunu duyunca direk tamam başlama arabayı alıyorum akşama verdiğim 1000 lirayı hazırla dedim arabayı ordan çıkardım. Akşam oldu gittim yanlarında kirli sakallı bi herif vardı dedim amca parayı almaya geldim bu sefer kirli sakallı herif bi hareketlendi itişme kakışma oldu ertesi gün paramı aldım götürdüm başka bir boyacı abime 1000 liraya arabayı boyattım
    ben komşuma ayıp olmasın gitti başka yerde boyattı demesin diye aynı boyaya 2000 lira fazla para vermeye kalkıştığım halde adamın yaptığı muamele aynı bu şekildeydi 1000 tl daha ateşle demek
    Şimdi noldu konuşmuyoruz, ben bişey kaybetmedim ama o çok şey kaybetti ve şu an çok pişman olduğunuda biliyorum.
    Çünkü sanayideki tek oto yıkama benim ve sanayi şehir merkezine uzak. Her boyadığı boyayacağı arabayı aşağıya inip yıkatmak zorunda kalıyor. Geçende yıkatması için elemana müşterinin arabasını vermiş o da kaza yapmış baya bir curcuna kopuyordu
    Eden bulur keşke iş bitmeden parayı vermeseydiniz(keşkeleri hiç sevmiyorum bu yüzden ) ve iş bittikten sonrada 3000 liralık boya bu mu deyip geri kalanı vermeseydiniz neyse tekrardan geçmiş olsun onlara da haram zıkkım olsun o para ben olsam o arabayı tekrar boyatırdım eğer bahsettğiniz gibiyse
    Hocam işte tanıdığa iş yapmayacaksın yaptırmayacaksın lafını bu yüzden söylüyorlar. 7 kat ele yaptırdığında işini en yakınına yaptırdığından çok daha düzgün oluyor. Aracın yakın zamanda konusunu açarım foruma eksiklerini ufak tefek tamamladıktan sonra. Zaten sizlerde görürsünüz. En çokta zoruma araba işinden zerre kadar anlamayan arabalar konusunda benden fikir alan insanların aracı gördükten sonra böyle mi boya yapılır sen buna mı para verdin vs. konuşmaları. Haksızda değiller. Evet artık araçta çatlak yok renk solması vs. yok fakat insan umduğunu bulamayınca üzülüyor. Birde etrafımdaki çok düşük paralara merdiven altı iş yaptırıp arabası boncuk gibi çıkanları gördükçe.

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Allah sabır vermiş, insanların işlerine saygısı yok onu geçtim adamların kendi isimlerine bile saygısı yok artık. Esnaflar nasıl esnaf olunacağını bilmiyor. Çok acaip oldu sanayi işleri. Dükkanın ismini yollayabilir misiniz? Olurda işimiz falan düşer aklımızda bulunsun denk gelmeyelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya ustamdan o kadar memnunum ki, ne savsaklar, ne bos verir ne arabayi yatirir.

Dedigi tarihte birakirim, dedigi tarihte eksiksiz hatasiz alirim arabayi.
    Komple bel altini (Sedefli gri) 1 haftada teslim etti bana.

Tek parca camurlugu Corolla Sedefli Beyaz kaportacidan ciktiktan sonra goturduk 3 gun sonra bitir isimiz var ustam dedik, hic adetimiz olmamasina ragmen ustayi hizlandirdik neyse arabayi almaya gittik parayi almadi yaptigim isi goreyim bir diye 2 gun sonra yanina cagirdi bakti icime sindi zorla odedik parasini adamin

Her gonderdigim arkadasimda cok memnun ve mutlu ayrildilar, saadet zinciri gibiyiz su an herkes arkadasina oda kendi arkadasina soyluyor.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de buna benzer bir olay yaşadım. O yüzden 2 yıldır tampon bu halde geziyorum.
    İçimden yaptırmak gelmiyor yine sinir krizleri geçireceğim diye.

JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben işe farklı açıdan yaklaşim ama konu aynı sanayide freni yaptırdım 5 km sonra fren patladı orta refüje çıktım sanyide çamurluk boyattım kavga ettim sanayide motor yaptırdım yolda kaldım daha anlatsam roman olur ama bu nalbantların sayesinde bişey öğrendim kendi işimi kendim yapıyorum a dan z ye bilezik üstüne bikezik taktım mekanik elektrik kaporta boya ama yinede arabanızda emeği geçen o balbantların binbirtürlü belasını versin. Geçmiş olsun ne diyelim
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperaslann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Allah sabır vermiş, insanların işlerine saygısı yok onu geçtim adamların kendi isimlerine bile saygısı yok artık. Esnaflar nasıl esnaf olunacağını bilmiyor. Çok acaip oldu sanayi işleri. Dükkanın ismini yollayabilir misiniz? Olurda işimiz falan düşer aklımızda bulunsun denk gelmeyelim.
    Aynen öyle hocam. İnsanlarda ne kul hakkı korkusu kalmış ne helal haram korkusu kalmış. Özellikle sanayi işleri. Her sanayiye gittiğimde mutlaka baş ağrıları içinde geliyorum eve. Allahtan düzgün bir mekanik ustam var da ordan kurtarıyorum. İş konusunda o beni üzmüyor para konusunda da ben onu. Her işimi verdiği sürede yada daha erken teslim etti. Sırf ertesi gün yola çıkacam diye gecenin 1'ine kadar çalıştı arabayı teslim etti. Baştan savma iş yapmadı. Bende bunlara karşılık hakkını fazlasıyla verdim. 1 gün dahi pazarlık yapmadım. Çoğu kez ufak tefek işlerimde istediğinden daha fazla para verdim. Sanayi yönünde 1 tek mekanikte güldü yüzüm. Mesaj atıyorum hocam size.
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boya ustamdan o kadar memnunum ki, ne savsaklar, ne bos verir ne arabayi yatirir.

Dedigi tarihte birakirim, dedigi tarihte eksiksiz hatasiz alirim arabayi.
    Komple bel altini (Sedefli gri) 1 haftada teslim etti bana.

Tek parca camurlugu Corolla Sedefli Beyaz kaportacidan ciktiktan sonra goturduk 3 gun sonra bitir isimiz var ustam dedik, hic adetimiz olmamasina ragmen ustayi hizlandirdik neyse arabayi almaya gittik parayi almadi yaptigim isi goreyim bir diye 2 gun sonra yanina cagirdi bakti icime sindi zorla odedik parasini adamin

Her gonderdigim arkadasimda cok memnun ve mutlu ayrildilar, saadet zinciri gibiyiz su an herkes arkadasina oda kendi arkadasina soyluyor.
    Hocam özelden bana ustanızın adres ve telefon bilgisini gönderebilir misiniz? Bu yaz arabayı değiştirmeye kararlıyım. Yine araç boyatma işim olacak. Şehir dışı olması önemli değil.
    Alıntı gökberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de buna benzer bir olay yaşadım. O yüzden 2 yıldır tampon bu halde geziyorum.
    İçimden yaptırmak gelmiyor yine sinir krizleri geçireceğim diye.

En güzeli hocam. 3 liralık işe 10 lira isterler. Eyvallah dersin fazla fazla verirsin yinede istediğin gibi olmaz. Paranla rezil olursun. Çektiğin sıkıntı , sinir , stres'de cabası.
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben işe farklı açıdan yaklaşim ama konu aynı sanayide freni yaptırdım 5 km sonra fren patladı orta refüje çıktım sanyide çamurluk boyattım kavga ettim sanayide motor yaptırdım yolda kaldım daha anlatsam roman olur ama bu nalbantların sayesinde bişey öğrendim kendi işimi kendim yapıyorum a dan z ye bilezik üstüne bikezik taktım mekanik elektrik kaporta boya ama yinede arabanızda emeği geçen o balbantların binbirtürlü belasını versin. Geçmiş olsun ne diyelim
    Bende yavaş yavaş öğreniyorum artık hocam Mekanikten anlamam yerim ve ekipmanım olmadığı için anlasam da yapamam zaten. Fakat elektrik işlerinde falan mümkün olduğu kadar gitmemeye çalışıyorum sanayiye. Araştırarak kurcalayarak kendim yapıyorum. Hatta sanayide o ustayım diye gezenlerden çok daha düzgün ve sağlam yapıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)