User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
122 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Ah bu kaporta boyacılar Ah ( İç dökme ve sitem içerir )

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ustalar diyoruz ama o adamlarada usta demek gelmiyor içimden. İş yaptırıcaksın, adam iş yok diye kıvranıyor. İş götürüyorsun mırın kırın ediyor kem küm sanki bedava yap diyoruz mk... 1000tl para istiyor ama 1000tl'lik iş yapmıyor. Sadece şu yüzden kendi arabamda işlerimi kendim yapmaya başladım. Bi boya işi kaldı girmediğim az kaldı ona da gireceğim yakında. Mesleğim harici beni meslek sahibi ettiler. Tebrik ediyorum kendilerini
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustalar diyoruz ama o adamlarada usta demek gelmiyor içimden. İş yaptırıcaksın, adam iş yok diye kıvranıyor. İş götürüyorsun mırın kırın ediyor kem küm sanki bedava yap diyoruz mk... 1000tl para istiyor ama 1000tl'lik iş yapmıyor. Sadece şu yüzden kendi arabamda işlerimi kendim yapmaya başladım. Bi boya işi kaldı girmediğim az kaldı ona da gireceğim yakında. Mesleğim harici beni meslek sahibi ettiler. Tebrik ediyorum kendilerini
    Aynen öyle, lpg tesisatında bir sıkıntı var şuan arabanın. Dedim bir kablo kopuk vs olmasın, söktüm bir kısmını lehim-makaron yaparak kabloladım.

Adamın aldığı bağlantıları görsen oturup ağlarsın, kablolar zar zor bir arada duruyor. Hadi lehim yapmadın da bunların ufacık kablo sıkıştırmaya yarayan metal parçaları var onları kullan bari, yok kıvıracak üstüne basacak bantı o kadar kafi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Al benden de o kadar. Eskiden çoğu şeye elim yatkın değildi artık çoğu işi yapabiliyorum Onların kucağına düşmeyelim diye el becerimizi geliştirdik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanayi ve usta terimleri genelde yüz güldürmüyor. En kötü bir yağ değişimine 50-60 tl işçilik veriyorsun, kaporta tam problem. Senelerdir gittiğimiz çok yakın olduğumuz ustamız var topladığı araba sanat eseri gibi olur ama adam ters, iş beğenmeyen, yoğunluğa gelemeyen adamın teki, zorla iş yaptırıyorsun adama. En son kızdım iş falan götürmüyorum daha demek ki ihtiyacı yok. Aslında bu ustaları birazda müşteriler bu hale getiriyor aman ustam canım ustam haydi ustam kralsın ustam ulan zaten bedava yapmıyor ki bu adam ne gaz veriyorsun. Başka bir kaportacı bulduk iyi güzel rengi falan tutturdu gününde teslim etti, ama kaputa boya damlatmış pis bir bezle tinerle silmiş kaputta iz kalmış ulan arkadaş ince bir pasta geç öyle teslim et arabayı bu kadar zormu? ALdım bezi pastayı ben temizledim. Ha birde başkasının yaptığı işi beğenmeyen ustalarımız var, yağ değişimi yaptırırsın başka yerde aaa yağı fazla koymuş, lastik taktırırsın bak kötü olmuş vs vs

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genelleme olmasın ama boya kaportacılar üşengeç keyfine düşkün adamlar oluyor sanki
    bir tanıdığım var arabalar dükkanının önünde duruyo o tv izliyor dükkanda
    04Punto 89CivicEF 81Golf 94CivicEG 97CivicEK 93Uno 05Corsa 98Starlet

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bu ülkede en zor işlerden biri valla kaporta boya işi.

Adamların mesleği boyacılık ama %90'ı beceriksiz, bir de o beceriksizlik üstüne abuk fiyatlar istiyorlar.

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz samimi olduğum "kendi çapında" boya işleri yapan bir arkadaşa çamurluk boyattım.
    İşi vermeden önce,
    Beğenmezsem nolacak dedim. Bi daha boyarım dedi. Yine beğenmedim. Bi daha boyarım, söz mü söz. Tamam.
    Arkadaşlar adam bir boyadı. Çamurluk eskisinden güzel oldu.
    Artık kısmet mi şans mı bilemem.
    Düz adam___

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vintage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelleme olmasın ama boya kaportacılar üşengeç keyfine düşkün adamlar oluyor sanki
    bir tanıdığım var arabalar dükkanının önünde duruyo o tv izliyor dükkanda
    maske takmadan çalışıp soludukları toluenden kaynaklanıyor büyük ihtimal

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence boya işi biraz şans işi. 2yıl önce r9 un tamponlarını boyatacağım boyalar döküldü falan çok kötü duruyor araba. Fiyat alıyorum araç düz beyaz renk 97 model, tamponlarda işlem yapılmayacak 200-450 arası fiyat aldım. Sonradan aklıma geldi babamın kuzeni sanayide ahşap dekorasyoncu dedim bi sorayım var mı tanıdığı.
    Gittim anlattım durumu bindik arabaya boyacı asker arkadaşıymış. 200e boyarım karşıda kaportaı var o söküme ne diyecek ona sor dedi. 50de o alırım dedi. Fiyat olarak çok uygun geldi. Abi tamponu boyadık bir yıl sonra dökülmeye başladı ne olacak dedim, 'getireceksin sökeceğim boyayıp takacağım o konuda sorun etme dedi. Bir anda tamponları söktürürken buldum kendimi. Söküldü tamponlar yarısını vereyim paranın devamı bitince dedim, işi bitirelim beğenirsen gerisi kolay dedi almadı ücreti. Tampon bantlarını siyaha boyayı ver demeyi unutmuşum soluktu onlarıda aradan çıkarmış. Tamponları taktı o siyah boyalar için ücret bile almadı benden olsun dedi konuştuğumuz rakamı aldı.
    Sonuçta ne oldu arabamda her hangi bir şey olduğun veya arkadaşlarım yönlendiriyorum memnun kalmayan olmadı. Şu an şirket arabalarına dahi bir şey yapılacağında ona götürüyoruz. İşini doğru yapan her esnaf hakkı neyse kazanıyor boş kalmıyor ama o esnafı bulmakta biraz şans işi.

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sosyal medyaya attıkları fotoların begeni ve yorumlarını takip etmekten iş yapmıyorlar ki
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara da oto kaporta boya ıcın usta arayan varsa sıddetle tavısyemdır

Şekerci Oto Kaporta Boya - Startseite | Facebook

Fatıh Sekercı usta işini hakkı ile yapar
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Babamın arabanın ön tampon köşesini, benim arabanın da arka tampon köşesini boyatacak yer arıyorduk yana döne bi gidip konuşalım bakalım.
    Teşekkürler tavsiye için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi fiyatları nasıl yakında uğramam gerekecekte bir tampon tamiri be kaput düzeltmeyle ilgili

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmkanı olan boya işini kendisi de yapabilir. YouTube da videolar var. Ben boyacıların aldığı parayı hak etmediğini düşündüğüm için bu işe giriştim. Birkaç denemeden sonra ufak tefek parçaları rahatlıkla boyarsınız. Yeterki hevesli olun
    Coğrafya kaderdir

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatları yaptıgı ıse gore ıyıdır ucuz ıs yapana gore pahalıdır
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ön tampon sökülüp boyandı , arka tampon yarım boyandı. işçilik on numara sağ arka çamurluk göçük yapıldı , çizgi üzerinde çok iyi olmadı. iki ayna kapağı boyandı. bir iki ufak ezik düzeltildi göçüksüz. hepsine 350 tl verdim
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz günlerde elimizdeki ticari araçları satmayı düşündüğümüzden dedik ki iç dış ne eksiği gediği varsa kapatalım, yarın bir gün bir müşteri gelirse bitik, yorgun, bakımsız araç gibi gözükmesin diye başladık kaporta eksiklerini tamamlamaya... Araçlar günde 500 km yakın yol yapıyorlar, bir transporter, bir caravelle, bir uzun kasa sprinter bir de vito.
    Şöförlerden biri dedi ki dayı benim bir arkadaşım var pasta cila mini onarımcı. Maliyet parası alacak, pazar günü götürelim arabaları iç dış kuaförünü yapsın, hani sen de ayıp olmasın diye az biraz para atarsın dedi.
    Götürdük arabaları, bütün gün yattı arabalar ( arabaların aslında çalıştığı işlerden dolayı boş günü boş saati yok nereden baksanız 24 saat kontak kapatmadan çalışıyor.)
    Akşam arabaları almaya gittik ne bıraktıysak öyle duruyor...
    Ne ufak rötüş çizikleri geçmiş (2 tane hariç ), ne ufak tefek boya kalkmaları halledilmiş, koltukları yıkayıp buharla kurutacağını söyledi, silmiş geçmiş sadece. Sprinterin sol bagaj kapısında çok ufak bir göçük vardı abi bunu da boyasız hallederiz dediği günün akşamı abi buna kaportacı lazım vs vs diye geveledi. Bütün gün 4 arabaya yaptığı şey iç dış yıkama ve çok ufak 2 tane çizik kapatmak....
    Maliyet parası vs vs diye 1500 bayıldık, 250 de babam sinirlendi verdi 1750 lira verdik arabaları sadece iç dış yıkatmış olduk...
    Şimdi sinirlenme de gel arabalara bakım yapmak iste.
    Şükür olsun ki motor, yürüyen yani kısacası mekanik kısmında işini iyi yapan fiyatları da eh işte olan ustamız var kalbini kırmıyoruz yaptırıyoruz ama bu kaporta boya pasta cila esnafı beni illallah ettirdi.
    Alacağım yakında bütün bakım ürünlerini, alacağım karcher makineyi kendim girişeceğim bütün işlerine. Ayda 4 araba haftada 3 kez iç dış yıkama derken 1200-1300 lira para veriyoruz. 1 senede bana bütün maliyeti çıkarır, dükkanda boş boş oturacağıma arabaları yıkarım vakit buldukça. Ne nefret ettirdiniz kendinizden yahu. ( Araçların ilan fotoğraflarını yüklemeye utandık da yükleyemedik...)
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu baştan sona okumadım fakat böyle esnaflara en iyi ders ifşa ederek olur.Adres ve dükkan ismi belirtin herkes bilsin.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu kablo lpg tesisatında bobinden alınan bir bağlantıya ait.

Adam kabloyu sarmış geçmiş. ara sıra temas ediyor ara sıra etmiyordu.

Lpg de bu güzden hataya düşüyordu.

Üşenmedim ecu dan itibaren tüm kabloları söktüm makaron + lehim yaptım. Üstüne ısı sensörünü değiştirip ucu gevşemeye yüz tutumuş boruları uçlarını keserek düzelttim.

Map'ı temizledim. Isı sensörünü termal macun kullanarak monte ettim.

Bu beyinler böyle yarın yine bozulacak o yüzden buna yeni sistem takalım diyip 1000 tl isteyen ustaya,

aracı programa bağlayıp 3 dk ekrana bakıp mouse'u sağa sola hareket ettirip bunda bir şey yok, bir daha olursa bırak bakalım diyen ustaya selam olsun.

Bunun gibi en az 10 tane bağlantı düzelttim ve araç şuan sorunsuz çalışıyor.

Bu da benim yaptığım bağlantı, sonradan bir de lehim yaptım üzerine komple.

Bunun gibi en az 10 tane iş geldi başıma, ustalara bıraksak "sat kurtul" kafasındalar.

İşini hakkıyla yapan adama ihtiyacımız var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)