User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Aramızda Dubai veya ABD de yaşamış yada yaşana var mı?

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mesela bir fırsat ,bizim okulda hocamız atmış bana ilgileniyorsanız bağlantı kuralım diye

Amazon, bu yaz Madrid'de yeni bir ofis aciyor. Bu ofis icin onumuzdeki donemde yogun olarak is gorusmeleri yapilacak.

Ilgili pozisyonlar sunlar:

- Software Development Engineer

- Software Development Manager

- Systems Development Engineer

- Website Development Engineer

- Software Development Engineer in Test

- Senior Software Development Engineer

- Senior Integration Technical Program Manager

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıdaki abinin dediklerine katılıyorum ben olsam amerika yerine kesinlikle ve kesinlikle Dubai"ye giderdim.
    amerika ve avrupada Müslüman karşıtlığı çok fazla şu anda.
    Bir keresinde çok önemli bir randevumun olduğu gün kayboldum, 10-15 kişiye adres sordum bir tanesi yardım etmedi.
    En sonunda 30 yaşlarında bi abiye sordum, kendisi Arap"mış bende Türk"üm diyince beni randevumun olduğu yere kadar götürdü.
    Türkleri Arap"lar çok seviyor.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim Erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası benim de bu konuda sorum var ama sitede avustralya da yaşamış veya bilgisi olan birisi lazım.
    Makine mühendisliği mezunu olacağım ve avustralya skilled independent vizesi için başvurup oturum almayı planlıyorum. Okulum sağlam bir teknik üniversite. Teknik alanda yeterliliklerim var sertifikalarını da almayı planlıyorum. İngilizcem zaten var. Lakin avustralya da hangi sektörlerde iş vardır nedir ne değildir pek bir bilgiye erişemedim.
    "Sağlam teknik üniversite" neye göre sağlam, kime göre sağlam?
    İtü-Yıldız-Odtu dışında gerçekten teknik üniversite yok Türkiye'de ,

Yurtdışında ODTU-BOUN-Koç-Sabancı-Bilkent-Bilgi-ÖzÜ Dışında tanınan üniversitemiz yok, bu okullarında tanınırlığı akademisyenleri sayesinde.

Ayrıca mühendislik yetkinliği ile mühendislik eğitimi o ülkelerde çok farklı.

Sen yerel üniversite mezunu olup denkliği, geçerliliği olmayan bir okuldan gidiyorsun, Orada PHD almadan veya denk bir üniversiteden yerel fark derslerini vermeden mühendislik yapabilmen, projelerde çalışabilmen imkansız.

Bizim memlekette ki mühendislerin en önemli sorunu bu aslında; Mühendislik diplomalarımız bize mühendislik yetkinliği vermiyor, mühendis eğitimi görgüsü veriyor. Yetkinliğimizi meslek odalarından alıyoruz.

Yani, Etiyopya'dan gelen Makine Mühendisi nasıl ki bizim ülkemizde MMO'ya kayıt olup, sicil no alamıyor ,teknik projelere imza atamıyorsa sizde gereken fark derslerini vermeden veya eğitim koşullarını sağlamadan Avusturalya'da yapamıyorsunuz o işi.

TR'den lisans yeni mezunu olarak, referanssız 1. Sınıf ülkelerin yerel firmalarda işe girmek OLANAKSIZ, İMKANSIZ.

Mezuniyetten sonra ancak kısa süreli oturum alırsınız, ufak ufak başlarsınız hayata ancak baştan başlarsınız, üniversitede aldığınız mühendislik eğitim disiplini orada ki iş hayatınızda sizi bir adım öne çıkartır başka bir şeye yaramaz. Araba'da yıkarsınız, Valelikte yaparsınız ondan sonra fırsatını bulur çalışırsınız.

Size önerim ortalamanızı yüksek tutun, TOEFL,IELTS vb. Uluslararası geçerli bir ingilizce yeterlilik belgesi alın, yaşamak istediğiniz ülkede PHD başvurusunda bulunun.

İnanın Ortadoğu ülkesinde ki teknik üniversiteden undergratuated bir Türk'e "skilled" olarak bakmazlar.

Yazılım sektörü hariç; 1. sınıf ülkelerde direk çalışmak isteyen arkadaşların tek imkanı Türk firması ile oraya gitmek. İnşaat sektörü harici Y.dışında yeni mezun "mühendis" olarak çalışmaya gitmede imkansıza yakın.
    DUBAİ gidilebilecek en modern ve güzel yer onun dışında ki çalışma alanları Ortadoğu-Türki Cumhuriyetleri- Doğu Bloku vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Utku85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki ülkeye de gittim ve iş yaptığımız şirketler var iki ülkede de.
    Özetle Dubai'de olmayanlar terör, siyaset ve vergi.
    Dubai'de Türkleri çok seviyorlar özellikle İstanbul'dan gelenleri.
    Hayat pahalı dubai'de, eğer yaşayacaksan hem de çok pahalı.
    Dubai'de bir ev kendini 10 yılda amorti ediyor yani kabaca 1.000.000 TL'lik bir evde yaşarsan kirası 10-12 k civarı olur.

Ama çok paran varsa Burj Khalifa'da evler 1.200.000 dirhem civarından başlıyor

Hırsızlık, huzursuzluk sıfır, yazın markete gittiğinde arabanı çalışır vaziyette bırakabilirsin hiçbir sıkıntı olmaz.
    Hava çok sıcak, aşırı sıcak, inanılmaz sıcak, dün dubaiden döndüm gündüz vakitlerinde özellikle öğlen saatlerinde dışarı çıkamadım.

Dubai'de çalışmaya başlarsan 6 aydan sonra yasal tatil hakkında kavuşuyorsun ve bu yılda 1 ay.
    Yani her yıl 1 ay tatilin var.

Taksi ucuz, 28 km yol için ortalama 38-40 TL ödüyorsun.

Maaşlara gelince inşaat ameleleri 2.000 - 3.000 dolar arası maaş alıyorlar, gerisini sen hesapla.

Dubai'de rahat yaşamak istersen 20.000 dirhem (15.000 TL) maaş almalısın, bunun en az 7.000 dirhemi evi işletmek için gerekli.

Gelelim Amerika'ya, herşey para, insanlar çok saygılı değil, müslüman ve ortadoğu vatandaşı olduğun için direk yenik başlıyorsun hayata.

Kısaca Amerika'yı boşver, Dubai'ye yönel.

Not: 10 farklı avrupa ülkesine, 4 farklı Amerikan eyaletine gitmiş biri olarak şunu söyleyebilirim, Dubai'nin saygı, sevgi ve rahatlık anlamında daha ötesi yok !
    öyle bir yazmışsınki yazının sonunda dubai de yaşam için xxx hesabıma 1000 dolar yazısı bekledim

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Sağlam teknik üniversite" neye göre sağlam, kime göre sağlam?
    İtü-Yıldız-Odtu dışında gerçekten teknik üniversite yok Türkiye'de ,

Yurtdışında ODTU-BOUN-Koç-Sabancı-Bilkent-Bilgi-ÖzÜ Dışında tanınan üniversitemiz yok, bu okullarında tanınırlığı akademisyenleri sayesinde.

Ayrıca mühendislik yetkinliği ile mühendislik eğitimi o ülkelerde çok farklı.

Sen yerel üniversite mezunu olup denkliği, geçerliliği olmayan bir okuldan gidiyorsun, Orada PHD almadan veya denk bir üniversiteden yerel fark derslerini vermeden mühendislik yapabilmen, projelerde çalışabilmen imkansız.

Bizim memlekette ki mühendislerin en önemli sorunu bu aslında; Mühendislik diplomalarımız bize mühendislik yetkinliği vermiyor, mühendis eğitimi görgüsü veriyor. Yetkinliğimizi meslek odalarından alıyoruz.

Yani, Etiyopya'dan gelen Makine Mühendisi nasıl ki bizim ülkemizde MMO'ya kayıt olup, sicil no alamıyor ,teknik projelere imza atamıyorsa sizde gereken fark derslerini vermeden veya eğitim koşullarını sağlamadan Avusturalya'da yapamıyorsunuz o işi.

TR'den lisans yeni mezunu olarak, referanssız 1. Sınıf ülkelerin yerel firmalarda işe girmek OLANAKSIZ, İMKANSIZ.

Mezuniyetten sonra ancak kısa süreli oturum alırsınız, ufak ufak başlarsınız hayata ancak baştan başlarsınız, üniversitede aldığınız mühendislik eğitim disiplini orada ki iş hayatınızda sizi bir adım öne çıkartır başka bir şeye yaramaz. Araba'da yıkarsınız, Valelikte yaparsınız ondan sonra fırsatını bulur çalışırsınız.

Size önerim ortalamanızı yüksek tutun, TOEFL,IELTS vb. Uluslararası geçerli bir ingilizce yeterlilik belgesi alın, yaşamak istediğiniz ülkede PHD başvurusunda bulunun.

İnanın Ortadoğu ülkesinde ki teknik üniversiteden undergratuated bir Türk'e "skilled" olarak bakmazlar.

Yazılım sektörü hariç; 1. sınıf ülkelerde direk çalışmak isteyen arkadaşların tek imkanı Türk firması ile oraya gitmek. İnşaat sektörü harici Y.dışında yeni mezun "mühendis" olarak çalışmaya gitmede imkansıza yakın.
    DUBAİ gidilebilecek en modern ve güzel yer onun dışında ki çalışma alanları Ortadoğu-Türki Cumhuriyetleri- Doğu Bloku vs.
    Üniversite neresi dersen o saydıklarından biri işte. Hayalperest değilim ben de biliyorum ortadoğu ülkesi olarak okuduğumuz yerin yurtdışında hiçbir önemi yok önemli olan iş tecrübesi birikim bağlantıdır. Bu iş zaten öyle 3-5 ayda olmaz 2-3 sene lazım. O kadar belgesi evrağı sınavı görüşmesi var. Burada iyi üniden mezun olmanın tek avantajı o gereken bağlantılara erişmen daha kolay.Aslında Cv inin iyi olması önemli. Hele bol atıflı makale patent falan varsa önün açık.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim amerikada kalicagim ev hazir olsa orda amerikali bir yakinim olsa gitmem kolaylasırmı ?

ozzywan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim amerikada kalicagim ev hazir olsa orda amerikali bir yakinim olsa gitmem kolaylasırmı ?
    Ev hazir olmak zorunda zaten, yakinin oldugunu hic soyleme ama
    Miata
    Is
    Always
    The
    Answer ------ https://www.instagram.com/ozanbalta/

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim eklemek istediğim şu:

Dünyanın hiç bir yerinde sadece üniversite mezunu olmak yeterli değildir. İstersen Berkeley mezunu ol, adam sen sıfırsan seni işe almıyor. Staj gibi ya da part time başlarsan başlıyorsun.

Bizim ülkemizde Odtülülerin düştüğü hataya düşmeyin. En iyi okulda en baba mühendislik okuduk biz, her yerde ceo olarak işe başlayacağız diye bir şey yok. Adam makine mühendisi, otomotiv masterı yapmış, lastiği patlıyor stepne takamıyor çekici çağırıyor. Jeoloji mühendisiyim, güney kore'ye çimento fabrikası dizayn edip ürettirip konteynerla gönderiyoruz şirkette, kendi arabamı kendim yapıyorum haftasonları. Eee? İyi okulda okursan yurtdışında iş var, iyi okulda okumazsan hiç bir yerde iş yok diye bir şey yok. Sen ne yapıp ne yapamıyorsun o var.

Başlarım ben böyle ülkeye deyip Avustralya'ya giden, dondurma standı açıp 6-7 sene sonra tekrar görüştüğümüzde gece kulübü sahibi olmuş R35e binen arkadaşım var benim. Önemli olan kendini sadrazam gibi görmeyip ne olduğunu bilmek ve çalışmak. Başlarda çöp evde de yaşayacaksın, araban da olmayacak, ya da her gün en ucuz menü ne varsa onu yiyeceksin. Sonra sonra olacak sen tırmaladıkça denedikçe. Dünyanın en iyi okulunun en baba bölümünden mezun oldun diye Beverly Hills'de 20 milyon dolarlık malikanene bentley'le gitmeyeceksin bir anda.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Utku85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki ülkeye de gittim ve iş yaptığımız şirketler var iki ülkede de.
    Özetle Dubai'de olmayanlar terör, siyaset ve vergi.
    Dubai'de Türkleri çok seviyorlar özellikle İstanbul'dan gelenleri.
    Hayat pahalı dubai'de, eğer yaşayacaksan hem de çok pahalı.
    Dubai'de bir ev kendini 10 yılda amorti ediyor yani kabaca 1.000.000 TL'lik bir evde yaşarsan kirası 10-12 k civarı olur.

Ama çok paran varsa Burj Khalifa'da evler 1.200.000 dirhem civarından başlıyor

Hırsızlık, huzursuzluk sıfır, yazın markete gittiğinde arabanı çalışır vaziyette bırakabilirsin hiçbir sıkıntı olmaz.
    Hava çok sıcak, aşırı sıcak, inanılmaz sıcak, dün dubaiden döndüm gündüz vakitlerinde özellikle öğlen saatlerinde dışarı çıkamadım.

Dubai'de çalışmaya başlarsan 6 aydan sonra yasal tatil hakkında kavuşuyorsun ve bu yılda 1 ay.
    Yani her yıl 1 ay tatilin var.

Taksi ucuz, 28 km yol için ortalama 38-40 TL ödüyorsun.

Maaşlara gelince inşaat ameleleri 2.000 - 3.000 dolar arası maaş alıyorlar, gerisini sen hesapla.

Dubai'de rahat yaşamak istersen 20.000 dirhem (15.000 TL) maaş almalısın, bunun en az 7.000 dirhemi evi işletmek için gerekli.

Gelelim Amerika'ya, herşey para, insanlar çok saygılı değil, müslüman ve ortadoğu vatandaşı olduğun için direk yenik başlıyorsun hayata.

Kısaca Amerika'yı boşver, Dubai'ye yönel.

Not: 10 farklı avrupa ülkesine, 4 farklı Amerikan eyaletine gitmiş biri olarak şunu söyleyebilirim, Dubai'nin saygı, sevgi ve rahatlık anlamında daha ötesi yok !
    Dubai ile ilgili garip bir durum paylasayim, yakin bir arkadasim dubai microsoft'ta director. Ingiliz ve amerikalilar dubaili ve bizlerdn her halukarda ustunler, eger bir ingilizle kavgaya girersen otomatik olarak haksiz sayiliyorsun. Ya da ingiliz naparsa yapsin yuruyup gidiyor. Arkadasimin karisina asiliyor bir ingiliz ve tartisma sonunda arkadasimi uyariyorlar. Ingilizler yuruyor gidiyor. Ve bahsettigim arkadasim baya ust seviyede bir adam. Ben de gittim ziyarete onu, guzel bir yer bence de aslinda, sicak feci gercekten ama alim gucu harika. Arkadasim su an porsche cayanne gts ile geziyor)
    Miata
    Is
    Always
    The

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dubai hakkında dün birşeyler okudum,
    ortak paylaşılan dubai ye kesinlikle yaşamak içni değil çalışmak için gitmek, ve çalışırken sosyal hayatın dibine vurmak,
    çünkü kesinlikle emirlik vatandaşı olamıyorsun. vatandaşlık alamadığın için emeklilik şansı yok. gidip 5-10 yıl imkan dahilinde güzel paralar kazanıp dünyadaki belki en güzel sosyal hayatıda yaşayıp iyi bir birikimle dönmek gerekiyor.
    valla sıcak önemli değilde, bekar olsam beni bağlayan birşey olmasa düşünülecek bir ülke.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buyuk ihtimalle ya bir benzin istasyonunda calisirsin yada pizzacida paket servis hayat cok acimasiz...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

AHMET1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burda Miamide pizza deliveryden ayda 2500-3000$ yapan bisuru insan var, ama en önemlisi burda insanları yaptığı işle iligili değil insaniyetiyle değerlendiriyorlar.
    Yani mesela bizim yan depoda bi depocu çocuk işe Panemera Turboyla geliyo müdürü bettle la geliyo ama cuma akşamlarıı hepberaber içmeye gidiyolar, kimse yaptığı işten dolayı küçük görülmüyor.
    I sold the BMW because I wanted something sporty and fun to drive like the STI, yet be more comfortable and practical. The John Cooper Works Mini was the best of both words

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dubai de işletme diploması ile çalışamazsın. Daha doğrusu iş bulamazsın Mühendislik şart. İki ülkeyede yasal çalışan olarak gidebilmenin en kolay yolu o ülkelerde şubeleri olan uluslararsı firmalarda çalışıp kendini gösterebilmen ve oralardaki ofislere iş başvurusunda bulunman. Dubai de yaşamak uçuk pahalı ve maalesef ekonomi de şu anda oralarda rezalet. Enflasyon aynı şekilde. Ben Suudi de çalışırken hayat inanılmaz ucuzdu maaşlar yüksekti. Para biriktirmene gerek yoktu zaten birikiodu. İstersen leasingle Porsche alabilecek kadar kazanıodum. Benimle aynı seviyede çalışanlar şu anda bırak araba almayı para biriktiremiolar altlarında şirket arabaları ve ev kirası vermedikleri halde. Kuzenim Fransız firmasında bölge müdürüydü Dubai de. Evlat edinme için döndü buradan yürütüyor. Hala isterse Dubaiye dönebilir çocukla alakalı yasal hak elde ettiği halde dönmüyor buradan yürütüyor maaşı düştüğü halde.
    Amerika bildiğin fırsatlar ülkesi. İstersen benzincide çalış istersen ev temizliği yap kimse ayıplamaz. Sosyal hayatın çok yüksektir. Fazla mesai yaptırırlarsa takır takır öderler. Ama artık orada da kolay kolay müslümanlara iş vermiyorlar benzincide pizzacıda.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozzywan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dubai ile ilgili garip bir durum paylasayim, yakin bir arkadasim dubai microsoft'ta director. Ingiliz ve amerikalilar dubaili ve bizlerdn her halukarda ustunler, eger bir ingilizle kavgaya girersen otomatik olarak haksiz sayiliyorsun. Ya da ingiliz naparsa yapsin yuruyup gidiyor. Arkadasimin karisina asiliyor bir ingiliz ve tartisma sonunda arkadasimi uyariyorlar. Ingilizler yuruyor gidiyor. Ve bahsettigim arkadasim baya ust seviyede bir adam. Ben de gittim ziyarete onu, guzel bir yer bence de aslinda, sicak feci gercekten ama alim gucu harika. Arkadasim su an porsche cayanne gts ile geziyor)
    Abi yanlis anlamada boyle bi durum istisna olabilir mi giden yakinlarim ozelliklere Türkiye den gelenlere cok saygi gosterildigini soyluyo ama tabi kisa sureli kaldiklari icin kesin boyledir diye savunamam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yanlis anlamada boyle bi durum istisna olabilir mi giden yakinlarim ozelliklere Türkiye den gelenlere cok saygi gosterildigini soyluyo ama tabi kisa sureli kaldiklari icin kesin boyledir diye savunamam
    Ya tabi olabilir, birtane olay benim bahsettigim zaten. Ama arkadaşım yıllardır orda yaşıyor, o bu şekilde bahsetti. Ben gittim Dubai'ye, sonucta ben de herhangi bir saygısızlık vs. yaşamadım. Gayet guzel vakit gecirmiştim.
    Miata
    Is
    Always
    The

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dubai de işletme diploması ile çalışamazsın. Daha doğrusu iş bulamazsın Mühendislik şart. İki ülkeyede yasal çalışan olarak gidebilmenin en kolay yolu o ülkelerde şubeleri olan uluslararsı firmalarda çalışıp kendini gösterebilmen ve oralardaki ofislere iş başvurusunda bulunman. Dubai de yaşamak uçuk pahalı ve maalesef ekonomi de şu anda oralarda rezalet. Enflasyon aynı şekilde. Ben Suudi de çalışırken hayat inanılmaz ucuzdu maaşlar yüksekti. Para biriktirmene gerek yoktu zaten birikiodu. İstersen leasingle Porsche alabilecek kadar kazanıodum. Benimle aynı seviyede çalışanlar şu anda bırak araba almayı para biriktiremiolar altlarında şirket arabaları ve ev kirası vermedikleri halde. Kuzenim Fransız firmasında bölge müdürüydü Dubai de. Evlat edinme için döndü buradan yürütüyor. Hala isterse Dubaiye dönebilir çocukla alakalı yasal hak elde ettiği halde dönmüyor buradan yürütüyor maaşı düştüğü halde.
    Amerika bildiğin fırsatlar ülkesi. İstersen benzincide çalış istersen ev temizliği yap kimse ayıplamaz. Sosyal hayatın çok yüksektir. Fazla mesai yaptırırlarsa takır takır öderler. Ama artık orada da kolay kolay müslümanlara iş vermiyorlar benzincide pizzacıda.
    Hocam ben 10 senedir Abd deyim su dedigin olayi bir kere yasamadim, cevremde yasayanda gormedim/duymadim . Tipime bakan zaten ortadogulu oldugumu anliyor, Ismim Yusuf, muslumanim, sakalli bir sekilde yasadigim sehrin en populer yerlerinden birinde gunde yuzlerce kisi ile muhattap olarak calisiyorum. Birakin bu sehir efsanelerini . Abd ye bir sekilde gel, kendini zerre gelistirme, gram ingilizce ogrenme, sosyal hayata adapte olma sonrasinda is bulamayinca muslumanim is vermiyorlar. Yok oyle bir dunya.

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lnd_samet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dubai hakkında dün birşeyler okudum,
    ortak paylaşılan dubai ye kesinlikle yaşamak içni değil çalışmak için gitmek, ve çalışırken sosyal hayatın dibine vurmak,
    çünkü kesinlikle emirlik vatandaşı olamıyorsun. vatandaşlık alamadığın için emeklilik şansı yok. gidip 5-10 yıl imkan dahilinde güzel paralar kazanıp dünyadaki belki en güzel sosyal hayatıda yaşayıp iyi bir birikimle dönmek gerekiyor.
    valla sıcak önemli değilde, bekar olsam beni bağlayan birşey olmasa düşünülecek bir ülke.
    Evet haklısın, vatandaşlı almak için Emirin hayatını kurtarman gerekiyor,başka yolu yok
    Ve kesinlik ömür boyu yaşanmaz dediğin gibi parayı gömüp geri gelmek lazım.

iban'ı dm gönderdim 800 yeter sonuçta hemşeriyiz
    Drehmoment ist wichtig

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu dışı ama Almanca'sı olan, Polonya'da IT firmasında çalışmak isteyen varsa başlangıç için 3500-4000 tl civarı veriyorlar. Isteyen cv gönderebilir. İş tecrübesi gerekmiyor

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu dışı ama Almanca'sı olan, Polonya'da IT firmasında çalışmak isteyen varsa başlangıç için 3500-4000 tl civarı veriyorlar. Isteyen cv gönderebilir. İş tecrübesi gerekmiyor
    almanca olsaydi gidilirdi..
    ispanyolca kurtarmaz mi?
    If you have no LAG, you have no turbo..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)