User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: BMW e34 520i Gösterge Paneli Pixel Sorunu ve M Kadran H.K ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW e34 520i Gösterge Paneli Pixel Sorunu ve M Kadran H.K ?

S.a arkadaşlar uzun zamandır tabiriyle kafanızı ütüleğim , e34 'e kavuştum sonunda

Otomobil bölümünde paylaştım Link ; http://www.techturkey.com/forum/otom...wci-oldum.html

Evet gelelim ufaktan araca restarasyon ve güzelleştirme çalışmalarına ;

Bu BMW'lerde bilhassa e34'lerin kronik sorunu Gösterge paneli Pixel sorunu Manuel aksamlar tüm kadranlar çalışıyor fakat dijital pert

Şimdi konuya gelelim ;

A Firması 250 TL tamiratını yapıyor . 2 Yıl garantili

B Firması 'da Tamiratını yapıyor Extra olarak Krom ve M Işıklı logo = 400 TL buda 2-3 yıl garanti

Ben geçengün söktüm bu Gösterge panelini ; Baktım çok tamirat görmüş ayaklarını kırmışlar , Bant v.s yapıştırmışlar , o Km sıfırlama tuşuda yerinden çıkıyor pert olmuş

Bende titiz adamım Eski verip yeni alım dedim kararsız kaldım , Camıda çatlak içi hafiften buğğ gibi yapmış

Gelelim kararsızlığa ve ayrıntılara ;

Pixel fim buldum i Krom Halkada Panel camı ile Krom veya normal gösterge 0 lama tuşu ile m ışıklı logo lazım yada ışıksız stıker'da olur , Bir'de Farklı ışık konsepti deneyenler var mı mesela Ali expreste 7 farklı renk seçenekli gösterge ışıkları var , T.r'de kullanan var mı nasıldır . . . Acaba paneli kendim mi modifiye etsem diye süşünüyorum . . .

Bir'de M2 Direksiyon

Sizden Ricam T.r'de Bildiğiniz güvenilir elektronik veya diğer BMW parçaları satan kişileri önerirseniz veya işi yapan arkadaşlarınız elinde belirttiğim parçalar olan arkadaşlardan yardım belkiyorum . . .

İyi forumlar . . .

Gösterge ;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla sorunu çözmek için film yeterli değil, lcd ekran da lazım;ikisi bir değiştiriliyor.İşçiliği biraz zahmetli galiba,
    bu işlerde uzmansanız malzemeyi alır halledersiniz, değilse bilene yaptırın derim.
    Aracın iç ışıkları kehribara yakın.Başka renkler sırıtır bence.
    m2 direksiyon çok hoş olur ama uyar mı bilemiyorum.
    Krom halka ve m logo zevkinize kalmış, kendi adıma hiç sevmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet , arkadaşlar yok mu bu e34 gösterge paneli Cam , Krom gösterge halkası , Krom Km 0 lama tuşu , M ışıklı logo temin edebilicemiz bir yerler , tanıyan eden bilen birileri . . .

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Km gösterge konusunda. Komple LCD ve pixel film değişmesi gerekiyor. Facebook'ta E34 Club Turkey sayfasında Emin Gür var. Onunla iletişime geçebilirsin tamiri hakkında.

Krom Halka ise ortalama 50-60 TL civarında.

Sadece cam değişimi olmaz E34'te. Olsa bile kadran parasına gelir. Göstergeyi sonradan M yapamazsınız. Sadece sticker ve ışıklandırma ile olmaz. m5 gösterge bulabilirsiniz ancak çok para tutar.

Benim tavsiyem çıkma gösterge alın. Ancak 2 soket mi 4 soket mi? 4 sokette de 2-3 farklı tip var. Onlara dikkat edin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)