User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Ev Alarm - Kamera Sistemi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ev Alarm - Kamera Sistemi

Selamlar,

Onceki konulari ve basliklari inceledim fakat tarihleri cok eski oldugundan guncel bilgi almak istedim. Ev icin yakin zamanda bir kamera sistemi satin almak istiyorum. Piyasada su an cok marka mevcut, Pronet - Tepe - Kale vs gibi cesitli firmalar var. Ornegin kimisi Pronetten memnun kimi de elini veren kolunu kurtaramiyor yazmis.

Guncel olarak kullandiginiz, tavsiye edebileceginiz markalar varsa yazarsaniz cok memnun olurum.

zübeyir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kiralık olarak Aylık ödemeli istemiyosan paradox markadan şaşma alarmda.kamerada hepsi çin malı zaten... Garanti verene yaptır. Cmos kamera olmasın. Ccd kamera olsun.......
    Scorpion TypeR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında başlıkta yanlış ifade etmişim , kameradan kastım güvenlik sistemi hırsızlığı önlemek amaçlı.

canozyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu takipteyim. Pronet'in saçma sapan fiyat politikası yüzünden iptal ettik. Biz de araştırıyoruz. Camların üzeri delik deşik kaldı öy
    Arenimo

TÜM LAYLONLARI ... JELATİNLERİ SÖKÜLMEMİŞTİR...

LAYLON ne AMK yaa , Laylay lom galibaaa sana göre sevmeler ???

canozyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: "Camların üzeri delik deşik kaldı"
    Arenimo

TÜM LAYLONLARI ... JELATİNLERİ SÖKÜLMEMİŞTİR...

LAYLON ne AMK yaa , Laylay lom galibaaa sana göre sevmeler ???

BoraRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok aktif Pronet kullanıcısyım. Her iki evimde de pronet full sistem kurulu. Şu an oturduğum evde yaklaşık 26 aktif sensör 2 adet de hareket detektörü var. Toplam yaklaşık 250 TL ödüyorum. 1 sensörlü ve 1 hareket detektörlü eve de 100 lira ödüyorum. Çok memnunum.

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tepe kullanıyorum. 24 aylık ödeme planından sonra sistem kulanıcıya ait oluyordu kampanyalarında, muhtemel hala aynı kampanya devam ediyordur. Ana kurulumdaki sistemde bir hareket dedektörü, kapı üstüne sensör ve uzaktan kumandası mevcut. Extra sensör almak istediğinde 80 lira ücreti var. Sistemin ödemesi bittiğinde aylık 30-40 lira arası bir ücreti oluyor.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende şu aralar araştırıyorum ama düşük bütçeli. İnternetten GSM modüllü kablosuz bir sistem almayı düşünüyorum. 6 adet kapı manyetiği, 1 adet PIR dedektör yeterli bana. Kurulumu kendim yapacağım.
    Nette çin malı olanları 400'den başlıyor. İlave kapı manyetiği vs alırsam biraz yükseliyor fiyat.
    Yazın evi kapatıp gidiyor öğretmen olduğum için. O yüzden istiyorum.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler konuyu uplayacam.Annem illa alarm taktıralım dedi , tek yaşıyor tırsmış hırsız mırsız gelir diye uyuyamıyor kadın.Piyasada 300-500-700 bu civarlara alarmlar mevcut önerirmisiniz bunları ? Şunu sölim bizim istediğimiz tek sensör lü oda kapı açılınca ötecek , 12. kat oldugu için pencerelere gerek yok.Birtek kapıya takılacak annem dışarı çıkarken kuracak , kapıyı açtıgında 10 saniye içinde şifreyi girecek , gece yatarkende aktif moda alacak kapı açıldıgı anda ötsün modu , istediğimiz bu kadar.Mesela Desi nasıl markadır ?

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler konuyu uplayacam. Annem illa alarm taktıralım dedi, tek yaşıyor tırsmış hırsız mırsız gelir diye uyuyamıyor kadın. Piyasada 300-500-700 bu civarlara alarmlar mevcut önerirmisiniz bunları? Şunu sölim bizim istediğimiz tek sensörlü oda kapı açılınca ötecek, 12. kat oldugu için pencerelere gerek yok. Bir tek kapıya takılacak annem dışarı çıkarken kuracak, kapıyı açtıgında 10 saniye içinde şifreyi girecek, gece yatarkende aktif moda alacak kapı açıldıgı anda ötsün modu, istediğimiz bu kadar. Mesela Desi nasıl markadır?
    Piyasanın en iyi markalarındandır Desi. Tavsiye ederim. 300TL civarındaki (montaj hariç) Desi Midline serisi dahi istediğiniz şeyi rahatlıkla karşılar. Çok daha fazlasınıda yapar özelliği boldur. Elektrik kesintisine karşı akü, darbe kontağı, sabotaj koruması gibi özellikleride var. Kısacası Desinin en basit pır dedektörlü sistemi dahi işinizi görür. Biz Desiden hemen hemen hiç şikayet almadık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem konu hortlamış bir yorum da ben yazıyım o zaman. Yale varken bir başka markaya bakmanıza gerek yok.
    Sistem kablosuz. Kurulumu servise vs ihtiyacınız olmadan ekstra para vermeden kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Telefon ile arama özelliği var. Alarm çalmaya başladığında belirlediğiniz 3-5 numarayı arayıp haber veriyor. Uzaktan kumanda yada keypad ile kontrol var. Sırf haber alma özelliği için aylık para vermenize gerek yok. Hele hele pronet gibi 2 yıl para ödedikten sonra bile üyeliğinizi iptal ettirdiğinizde cihazları söküp giden firmalara para vermenize hiç gerek yok.

700-800 neyse 1 sefer veriyorsun cihazlar tamamen senin. 5 yıl , 10 yıl , 20 yıl artık ne kadar dayanırsa. Ki yale gerçekten kaliteli ürünleri olan bir marka.
    Çin ürünü alarm sistemlerine bulaşmamaya çalışın. Zaman zaman saçmalayıp olur olmadık alarm çalıyor. Gecenin 3ünde kalkıp iş yerine gidiyorsun bakıyorsun ve hiç bir şey yok.

Kalenin alarm sistemi de var ama onunla ilgili bir bilgim yok. O yüzden tavsiye veremeyeceğim. Ama özetle çin malı ve abonelikli sistemlerden uzak durun. Alacağınız ürünler size ait olsun. Sistemde telefon haber verme özelliği mutlaka olsun. Siz evde yokken alarmın çalması bir şey ifade etmez ama o alarmın çaldığından haberinizin olması çok şey ifade eder

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)