User Tag List

Sayfa 45/50 İlkİlk ... 354344454647 ... SonSon
932 sonuçtan 837 ile 855 arası

Konu: Greencard Çıktı, Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde seneye yurtdışı planı var. aslında hanım üniyi bitiriyor yüksek lisans yapacak bende yancı olarak gidecem yanında. Ev sahibi yılbaşına kadar evi boşalt dedi zaten yeni ev tutmayla uğraşmıyacam eşyaları arabayı ne var yok satıp gidecem bide greencard başvurusuda yaparım ekstra artık şansımıza neresi çıkarsa. Resmen şafak sayar gibi gün sayar oldum biranönce buralardan gitmek için...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki gun once forum uyelerinden ve ilk postlarda da kazanan olarak adi gecip, burada cok iyi bir dostluk kurdugumuz @Strich Acht ile bulustuk burada... Forumda yazip greencard kazanmis olan 4-5 arkadas ile burada gorustuk hatta misafir ettik. Degisik bir keyif oldu

Bir aksamda yine 4 kisi, @Shadow_Dancer @turbo&quattro @Strich Acht ve nickini bilmedigim bir arkadasimizla Houston'da bulusup bir seyler ictik, umarim devami gelir...

Aslinda buradan baya bir yayin yapmayi planliyordum ve konuda acmistim... Arabalar degisik seyler falan... Lakin iki ulke arasinda ki fark o kadar acildi ki, yanlis anlasilmak ve gereksiz sekilde insanlarin canini sikmaktan veya uzmekten cekindigi icin devam etmedim...

Belkide bizler, yani 35-45 arasi genc sayilabilecek nesil belki de alinteri ve maasi ile araba ev alabilen son nesil olarak tarihe gectik... Suan yeni mezun bir gencin aile destegi olmadan ev araba sahibi olmasi cok zor sanirim...

Hic bir gunah bir gencin gelecegini ve hayallerini calmaktan daha agir degildir sanirim...

Insanlarin gelecegini calanlarin gelecegi olmasin...
    Kadir Hocam,

Misafirperverliğin dillere destan. Herşey için teşekkürler yeniden.

Spn zamanlarda Amerika da bir çok şehir gezdim. Houston dan daha uygun ve bütçe dostu şehir görmedim.

NY konularını tamamlayıp, yakın zamanda toplantılarınıza katılmak dileğiyle.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi büyük ihtimalle buldum gidiş yolunu h2b Çok sevdiğim bir abim yardımcı oldu forumdan. İşe alacak patron haziranda gelecek görüşeceğiz olumlu konuşmuş mailde.
    hayırlı olsun şimdiden. umarım bir sorun çıkmaz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun şimdiden. umarım bir sorun çıkmaz.
    Umarım abi teşekkürler
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su an cok ciddi calisan eksigi var ulkede. Gocmenlik ve vatandaslik burosu calisma vizesi suresi dolanlarin vize surelerini otm olarak 1.5 yil uzatilmasi karari aldi. Bunun yaninda H1-B / H2-A / H2-B ve H-3 ( sezonluk gecici tarim iscisi calisma vizeleri ) vizeleri ile ilgili kolaylik yapilacagi da aciklandi. Genelde Guney amerika ulkeleri vatandaslari cok faydalaniyor bu vizelerden ama ilgilenenlerin bilgisi olsun. Ulke kisitlamasi yok.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir Hocam,

Spn zamanlarda Amerika da bir çok şehir gezdim. Houston dan daha uygun ve bütçe dostu şehir görmedim.

Tesekkurler guzel dusunceleriniz icin.... Her zaman beklerim....

Bence de Houston suan icin makul bir sehir. Bu ne kadar devam eder bilemiyorum ama 5-10 sene goturur en az
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su an cok ciddi calisan eksigi var ulkede. Gocmenlik ve vatandaslik burosu calisma vizesi suresi dolanlarin vize surelerini otm olarak 1.5 yil uzatilmasi karari aldi. Bunun yaninda H1-B / H2-A / H2-B ve H-3 ( sezonluk gecici tarim iscisi calisma vizeleri ) vizeleri ile ilgili kolaylik yapilacagi da aciklandi. Genelde Guney amerika ulkeleri vatandaslari cok faydalaniyor bu vizelerden ama ilgilenenlerin bilgisi olsun. Ulke kisitlamasi yok.
    H2b vizesini alınca eşime h4 vizesi çıkartabilir miyim? Nette bazı yerlerde evet diyor bazı yerlerde hayır tam bir bilgi alamadım. Teşekkürler
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen H2-B vizesi aldiginda esin H4 vizesi alir, hatta gayet de kolay alir. Genelde uygulanan 2 yol var.
    1. Ayni anda sen H2-B randevusu aldiginda , esine H4 randevusu alacaksin. Senin H2-B vizen onaylandiginda zaten esinin H4 vizesi onaylanir. Ayni anda vizelerinizi almis olursunuz. Tum vizelerde bu durum gecerli. Senin vizen onaylandiginda ailenin vizesi cok kolay veriliyor. Olumsuz ornekleri de var ama. Yakin arkadasim H2-B vizesi aldi, esi askeri personel oldugu icin H4 vizesi vermediler. Sonra esine B1-B2 denedi onu da vermediler.
    2. Secenek H2-B vizeni alip Amerika ya gidicen,sure doldugunda Turkiye ye geri geleceksin. Sonra H2-B uzatma basvurusu yaparken esin H4 basvurusu yapicak, Bagzi arkadaslar bunun daha garanti oldugunu soyluyor. Bence, hem sana ilk vizeyi verirken, esinin Turkiye de kaliyor olmasi 'bu adam vizesi bitince geri doner' algisi saglayabilir. Hem de Amerika ya gelip guzel guzel calisip vergini odediginde ve sure bittiginde Turkiye ye geri donmus olman ciddi bir positif veri olur.
    Su an inanilmaz bir calisacak insan acigi var ulkede, en kucugunden en buyugune tum firmalar caliscak adam ariyor. Durum gercekten vahim burda. Benim sahsi dusuncem, bu siralar bu tip vizelere basvuran herkez , ciddi bir engeli yokssa vizeyi alir.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen H2-B vizesi aldiginda esin H4 vizesi alir, hatta gayet de kolay alir. Genelde uygulanan 2 yol var.
    1. Ayni anda sen H2-B randevusu aldiginda , esine H4 randevusu alacaksin. Senin H2-B vizen onaylandiginda zaten esinin H4 vizesi onaylanir. Ayni anda vizelerinizi almis olursunuz. Tum vizelerde bu durum gecerli. Senin vizen onaylandiginda ailenin vizesi cok kolay veriliyor. Olumsuz ornekleri de var ama. Yakin arkadasim H2-B vizesi aldi, esi askeri personel oldugu icin H4 vizesi vermediler. Sonra esine B1-B2 denedi onu da vermediler.
    2. Secenek H2-B vizeni alip Amerika ya gidicen,sure doldugunda Turkiye ye geri geleceksin. Sonra H2-B uzatma basvurusu yaparken esin H4 basvurusu yapicak, Bagzi arkadaslar bunun daha garanti oldugunu soyluyor. Bence, hem sana ilk vizeyi verirken, esinin Turkiye de kaliyor olmasi 'bu adam vizesi bitince geri doner' algisi saglayabilir. Hem de Amerika ya gelip guzel guzel calisip vergini odediginde ve sure bittiginde Turkiye ye geri donmus olman ciddi bir positif veri olur.
    Su an inanilmaz bir calisacak insan acigi var ulkede, en kucugunden en buyugune tum firmalar caliscak adam ariyor. Durum gercekten vahim burda. Benim sahsi dusuncem, bu siralar bu tip vizelere basvuran herkez , ciddi bir engeli yokssa vizeyi alir.
    Abi 2. seçenek zor olur bizim ki beni bırakmaz bende onu burada bırakmak istemiyorum açıkçası. Benim vizem onaylandıktan sonra eşime vize başvurusu yapayım en iyisi.

Birde usadayken h2b vizesini uzatma şansımız yok mu hiç veya başka vize başvurusunda bulunabiliyor muyuz oradayken? İlla ki trye geri mi gelmem lazım h2b uzatma talebi için? Sanırım güneyde 7.5 ay sürüyor h2b kuzeyde ise 5.5 aymış. Bu konuda da bilgi paylaşırsan müteşekkir olurum.
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadir hocam,

selamlar bir sorum olacaktı. Başvuru yaparken edu.tr uzantılı mailiniz ile mi yapmıştınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kişisel başvurularımda asla şirket emaillerini kullanmam.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir Hocam,

Beklerim her zaman
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde usadayken h2b vizesini uzatma şansımız yok mu
    Ben bir küçük tecrübemi paylaşayım, 2015'te turist vizemle oradayken yüksek lisans için okula kaydımı yaptırırken F1 öğrenci vizesi lazımdı, buradan da vize türü değişikliği için başvurabilirsin ama 9 aydır bekleyenler var dediler ben de TR'den yeni F1 başvurusu yaptım geldim vizeyi aldım döndüm 1 hafta içinde hazırdı. O zaman covid movid yok tabii

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir küçük tecrübemi paylaşayım, 2015'te turist vizemle oradayken yüksek lisans için okula kaydımı yaptırırken F1 öğrenci vizesi lazımdı, buradan da vize türü değişikliği için başvurabilirsin ama 9 aydır bekleyenler var dediler ben de TR'den yeni F1 başvurusu yaptım geldim vizeyi aldım döndüm 1 hafta içinde hazırdı. O zaman covid movid yok tabii
    Abi gelmeseydim diyor musun

Kaan abiyle konuştuk uzatabilirsin dedi bir işimiz olsun da gerisi kolay be abi çözeriz bir şekilde artık
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerika da gocmenlik ve vatandaslik burosuna ( USCIS ) basvuru yapabiliyorsun. Illaki Turkiye ye gitmene gerek yok. Hatta sunu rahatlikla soyliyebilirim. Amerika da basvuru yapmak cok daha saglikli. Cikan karar olumsuz olursa itiraz etme, federal mahkemeye tasima gibi haklarin var. Turkiye deki konsolosluk vize basvurusunu red ettiginde yapacak hicbirseyin yok.
    Soyle bir avantaji daha var. Vize uzatma islemi ile alakali evraklarin isleme alindigi andan itibaren vize suren bitik olsa dahi yasal olarak Amerika da kalmanda problem yok. Evraklarin islemde olduguna dair evrak gonderiyorlar, o evrak ile resmi islerini halledebiliyorsun. ***** cok fazla dosya oldugundan basvuru sonuclari baya bir gec cikiyor , bir yandan bu gecikme kotu gibi gozukse de , uzatma basvurularinda baya bi sure kazandiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerika da gocmenlik ve vatandaslik burosuna ( USCIS ) basvuru yapabiliyorsun. Illaki Turkiye ye gitmene gerek yok. Hatta sunu rahatlikla soyliyebilirim. Amerika da basvuru yapmak cok daha saglikli. Cikan karar olumsuz olursa itiraz etme, federal mahkemeye tasima gibi haklarin var. Turkiye deki konsolosluk vize basvurusunu red ettiginde yapacak hicbirseyin yok.
    Soyle bir avantaji daha var. Vize uzatma islemi ile alakali evraklarin isleme alindigi andan itibaren vize suren bitik olsa dahi yasal olarak Amerika da kalmanda problem yok. Evraklarin islemde olduguna dair evrak gonderiyorlar, o evrak ile resmi islerini halledebiliyorsun. ***** cok fazla dosya oldugundan basvuru sonuclari baya bir gec cikiyor , bir yandan bu gecikme kotu gibi gozukse de , uzatma basvurularinda baya bi sure kazandiriyor.
    Abicim çok teşekkür ederim bu güzel bilgileri bana aktardığın için. İş veren Haziran ayında gelecek görüşeceğiz umarım maillerde ki yazışma gibi olumlu geçer.
    AC/DC Back In Black

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abicim çok teşekkür ederim bu güzel bilgileri bana aktardığın için. İş veren Haziran ayında gelecek görüşeceğiz umarım maillerde ki yazışma gibi olumlu geçer.
    sanki ingilizce çalışıyordun bir yandan sen. geliştirebildin mi? yoksa zaten mi iyiydi?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıkıntı iş bulmakta sanırım orada. Tekne enerji sistemleri hakkında çalışmalarım yaptığım projeler vs var. Kanada da bir foruma yazmaya başladım bilgi isteyenlere. Burada gezgin korsanda yazdığım gibi. Orada global olarak bu işleri yapan bir herif özelden ulaştı bu kadar senedir bu işi yapıyorum senin kadar bilgi sahibi değilim benimle çalışmak ister misin diye? Dedim olm Alper gidiyoruz Kanadaya. Adamla sözleştik gecenin bir vakti online yüzyüze görüştük Teams üzerinden. Konuşmaya başladık adam beni sınadıkça kafasına vuruyorum adamın yüzü gülüyor içimden adam mazoşist heralde falan diyorum. Az buçuk Fransızcam da var derdimi anlatacak kadar diince adam iyice yamuldu. Ne zaman buraya taşınabilirsini falan soruyor. İçimden olm valla gidioz galiba lan diorum. Adam şöyle yaparız böyle yaparız seninle falan diye beni projelendiriyor. Diyorum olm gecenin 3 ü kesin rüya görüyorsun böyle bişey olamaz. Sonunda dayanamadım iyi güzel hoş ama neler vaad edebiliyorsun yapabileceklerimin karşılığında diye sordum. Adam işte çalışma izni prosedürlerinin zorluğuydu sigorta işlemlerinin zorluğuydu vs vs anlatıyor. İşte seninle min. şu kadar süreyle kontrat yapmamız gerek o kontratın yasal hale gelmesi için şu kadar para yatırmam gerek vs anlatıyor uzattıkça uzatıyor ama ucunda ücret yok hala. Ben de adama ayıp olmasın diye dinler gibi yapıyorum tabe. En sonunda 29000 Kanadı doları + yaptığım işten %10 komisyon dedi. Laaan ver mehteri oldum. Herif işte vergileri düştüğün zaman yılda eline 24000 Kanadı doları düşer demez mi? Direk filmlerde kullanılan bozuk plak efekti oldu bende. Herif meğer yıllık ücreti söylemiş. Üstüne basa basa sordum bu ücret yıllık mı aylık mı diye. Yıllık tabii ki dedi. Tepem bir attı herife direk sen beni ne zannediyorsun Suriyeli Afgan sığınmacı yerine koyuyorsun dedim. Bana hala yapacağı masraflardan bahsediyor. Git dedim kendine mülteci bul beni o ücrete oraya getiremezsin dedim kapadım.
    IN BOOST WE TRUST

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı iş bulmakta sanırım orada. Tekne enerji sistemleri hakkında çalışmalarım yaptığım projeler vs var. Kanada da bir foruma yazmaya başladım bilgi isteyenlere. Burada gezgin korsanda yazdığım gibi. Orada global olarak bu işleri yapan bir herif özelden ulaştı bu kadar senedir bu işi yapıyorum senin kadar bilgi sahibi değilim benimle çalışmak ister misin diye? Dedim olm Alper gidiyoruz Kanadaya. Adamla sözleştik gecenin bir vakti online yüzyüze görüştük Teams üzerinden. Konuşmaya başladık adam beni sınadıkça kafasına vuruyorum adamın yüzü gülüyor içimden adam mazoşist heralde falan diyorum. Az buçuk Fransızcam da var derdimi anlatacak kadar diince adam iyice yamuldu. Ne zaman buraya taşınabilirsini falan soruyor. İçimden olm valla gidioz galiba lan diorum. Adam şöyle yaparız böyle yaparız seninle falan diye beni projelendiriyor. Diyorum olm gecenin 3 ü kesin rüya görüyorsun böyle bişey olamaz. Sonunda dayanamadım iyi güzel hoş ama neler vaad edebiliyorsun yapabileceklerimin karşılığında diye sordum. Adam işte çalışma izni prosedürlerinin zorluğuydu sigorta işlemlerinin zorluğuydu vs vs anlatıyor. İşte seninle min. şu kadar süreyle kontrat yapmamız gerek o kontratın yasal hale gelmesi için şu kadar para yatırmam gerek vs anlatıyor uzattıkça uzatıyor ama ucunda ücret yok hala. Ben de adama ayıp olmasın diye dinler gibi yapıyorum tabe. En sonunda 29000 Kanadı doları + yaptığım işten %10 komisyon dedi. Laaan ver mehteri oldum. Herif işte vergileri düştüğün zaman yılda eline 24000 Kanadı doları düşer demez mi? Direk filmlerde kullanılan bozuk plak efekti oldu bende. Herif meğer yıllık ücreti söylemiş. Üstüne basa basa sordum bu ücret yıllık mı aylık mı diye. Yıllık tabii ki dedi. Tepem bir attı herife direk sen beni ne zannediyorsun Suriyeli Afgan sığınmacı yerine koyuyorsun dedim. Bana hala yapacağı masraflardan bahsediyor. Git dedim kendine mülteci bul beni o ücrete oraya getiremezsin dedim kapadım.
    abi aklında olsun avrupada da öyle mi bilmiyorum ama Amerika'da saatlik işler harici özellikle kurumsal işlerde hep yıllık ücret konuşulur : ) Kanada'da da öyledir.

verdiği ücret aşırı komik tabii ki. mcdonaldsta çalışan onun 2 katı kazanırsın .d

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)