User Tag List

Sayfa 46/50 İlkİlk ... 364445464748 ... SonSon
932 sonuçtan 856 ile 874 arası

Konu: Greencard Çıktı, Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı iş bulmakta sanırım orada. Tekne enerji sistemleri hakkında çalışmalarım yaptığım projeler vs var. Kanada da bir foruma yazmaya başladım bilgi isteyenlere. Burada gezgin korsanda yazdığım gibi. Orada global olarak bu işleri yapan bir herif özelden ulaştı bu kadar senedir bu işi yapıyorum senin kadar bilgi sahibi değilim benimle çalışmak ister misin diye? Dedim olm Alper gidiyoruz Kanadaya. Adamla sözleştik gecenin bir vakti online yüzyüze görüştük Teams üzerinden. Konuşmaya başladık adam beni sınadıkça kafasına vuruyorum adamın yüzü gülüyor içimden adam mazoşist heralde falan diyorum. Az buçuk Fransızcam da var derdimi anlatacak kadar diince adam iyice yamuldu. Ne zaman buraya taşınabilirsini falan soruyor. İçimden olm valla gidioz galiba lan diorum. Adam şöyle yaparız böyle yaparız seninle falan diye beni projelendiriyor. Diyorum olm gecenin 3 ü kesin rüya görüyorsun böyle bişey olamaz. Sonunda dayanamadım iyi güzel hoş ama neler vaad edebiliyorsun yapabileceklerimin karşılığında diye sordum. Adam işte çalışma izni prosedürlerinin zorluğuydu sigorta işlemlerinin zorluğuydu vs vs anlatıyor. İşte seninle min. şu kadar süreyle kontrat yapmamız gerek o kontratın yasal hale gelmesi için şu kadar para yatırmam gerek vs anlatıyor uzattıkça uzatıyor ama ucunda ücret yok hala. Ben de adama ayıp olmasın diye dinler gibi yapıyorum tabe. En sonunda 29000 Kanadı doları + yaptığım işten %10 komisyon dedi. Laaan ver mehteri oldum. Herif işte vergileri düştüğün zaman yılda eline 24000 Kanadı doları düşer demez mi? Direk filmlerde kullanılan bozuk plak efekti oldu bende. Herif meğer yıllık ücreti söylemiş. Üstüne basa basa sordum bu ücret yıllık mı aylık mı diye. Yıllık tabii ki dedi. Tepem bir attı herife direk sen beni ne zannediyorsun Suriyeli Afgan sığınmacı yerine koyuyorsun dedim. Bana hala yapacağı masraflardan bahsediyor. Git dedim kendine mülteci bul beni o ücrete oraya getiremezsin dedim kapadım.
    abi adamla beni tanıştırırmısın ? ben para almadanda yaparım ne yapacaksan bu adam için beni yeterki kanadaya alsın
    médiocrité partout

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne demek , elimden geldigince ogrendiklerimi, tecrubelerimi paylasmaya calisiyorum. Zor kararlar ve surecler bunlar. En kusuk destegin bile ciddi onemi var. Hersey gonlunce olur insallah.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alinti yaparak cevapliyamiyorum yawww Neyse artik
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne demek , elimden geldigince ogrendiklerimi, tecrubelerimi paylasmaya calisiyorum. Zor kararlar ve surecler bunlar. En kusuk destegin bile ciddi onemi var. Hersey gonlunce olur insallah.
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alinti yaparak cevapliyamiyorum yawww Neyse artik
    Abi teşekkür ederim inşallah olurda kurtulurum artık.

Onu farkettim düzenli olarak konuyu takip ediyorum o yüzden
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanki ingilizce çalışıyordun bir yandan sen. geliştirebildin mi? yoksa zaten mi iyiydi?
    Abi işten güçten çok fırsat bulamadım inan bana bi ara umutsuzluğa kapıldım dedim çalıştığım şirkette yükseleyim derken 3. 4. sıralara geldi hedeflerimin arasında yurtdışı. İşveren türk bakalım bekliyoruz adamdan haber inşallah olur. Her şeyim hazır ne var ne yok satıp gideceğim oraya.
    AC/DC Back In Black

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı iş bulmakta sanırım orada. Tekne enerji sistemleri hakkında çalışmalarım yaptığım projeler vs var. Kanada da bir foruma yazmaya başladım bilgi isteyenlere. Burada gezgin korsanda yazdığım gibi. Orada global olarak bu işleri yapan bir herif özelden ulaştı bu kadar senedir bu işi yapıyorum senin kadar bilgi sahibi değilim benimle çalışmak ister misin diye? Dedim olm Alper gidiyoruz Kanadaya. Adamla sözleştik gecenin bir vakti online yüzyüze görüştük Teams üzerinden. Konuşmaya başladık adam beni sınadıkça kafasına vuruyorum adamın yüzü gülüyor içimden adam mazoşist heralde falan diyorum. Az buçuk Fransızcam da var derdimi anlatacak kadar diince adam iyice yamuldu. Ne zaman buraya taşınabilirsini falan soruyor. İçimden olm valla gidioz galiba lan diorum. Adam şöyle yaparız böyle yaparız seninle falan diye beni projelendiriyor. Diyorum olm gecenin 3 ü kesin rüya görüyorsun böyle bişey olamaz. Sonunda dayanamadım iyi güzel hoş ama neler vaad edebiliyorsun yapabileceklerimin karşılığında diye sordum. Adam işte çalışma izni prosedürlerinin zorluğuydu sigorta işlemlerinin zorluğuydu vs vs anlatıyor. İşte seninle min. şu kadar süreyle kontrat yapmamız gerek o kontratın yasal hale gelmesi için şu kadar para yatırmam gerek vs anlatıyor uzattıkça uzatıyor ama ucunda ücret yok hala. Ben de adama ayıp olmasın diye dinler gibi yapıyorum tabe. En sonunda 29000 Kanadı doları + yaptığım işten %10 komisyon dedi. Laaan ver mehteri oldum. Herif işte vergileri düştüğün zaman yılda eline 24000 Kanadı doları düşer demez mi? Direk filmlerde kullanılan bozuk plak efekti oldu bende. Herif meğer yıllık ücreti söylemiş. Üstüne basa basa sordum bu ücret yıllık mı aylık mı diye. Yıllık tabii ki dedi. Tepem bir attı herife direk sen beni ne zannediyorsun Suriyeli Afgan sığınmacı yerine koyuyorsun dedim. Bana hala yapacağı masraflardan bahsediyor. Git dedim kendine mülteci bul beni o ücrete oraya getiremezsin dedim kapadım.
    Ben sadece spesifik bir alanda çalışırım dersen iş bulmak zor olabilir. Genelde ABD tecrubesine bakıyorlar. İlk işi bulduktan sonra sorun çıkmıyor genelde..

Maksat para kazanmaksa aylık 3bini pizza dagitsan yapıyorsun zaten. Çalışma izni varsa heryer giriş seviyesi iş dolu.
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 Ekim 8 Kasım arası gc2024 başvuruları başlayacak pasaport şartı kalktı başvurmayı düşünen arkadaşlar kaçırmasın. Bol şans

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 Ekim 8 Kasım arası gc2024 başvuruları başlayacak pasaport şartı kalktı başvurmayı düşünen arkadaşlar kaçırmasın. Bol şans
    Rakipten korkmayan adam gibi adam

Bunun geyigi cok donuyor her yerde, millete soylemeyin falan diye de... O yuzden yazdim
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangi siteden başvuruluyor.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

Polonyada ikamet ediyorum şuan hali hazırda, Polish ID değerlendirilme sürecindeyim. Buradan başvurmamın bir artısı olur mu ? İlk defa başvuru yapacağım.
    Teşekkürler.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bunun geyigi cok donuyor her yerde, millete soylemeyin falan diye de... O yuzden yazdim
    Kısmetten öte yol yok , o yüzden rakip de yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı picasso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi siteden başvuruluyor.
    https://dvprogram.state.gov/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Polonyada ikamet ediyorum şuan hali hazırda, Polish ID değerlendirilme sürecindeyim. Buradan başvurmamın bir artısı olur mu ? İlk defa başvuru yapacağım.
    Teşekkürler.
    nereden başvurduğunun net bir etkisi yok, önemli olan başvurduğun yerden kaç kişi başvuruyor ve o ülkenin / bölgenin kotası.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uğur abi sende sıkı takiptesin valla. Hangimiz önce giderse diğerini yanına aldırsın
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uğur abi sende sıkı takiptesin valla. Hangimiz önce giderse diğerini yanına aldırsın
    Valla iyice tak dedi Evren, gc e2 artık her yolu araştırıyorum.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet arkadaşlar başvurular bu akşam başlıyor. tüm techturkey cemaatine bol şans diliyorum
    turbocuk istiyoruz

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese hayırlı kısmetler sevgili dostlar
    kolay iş yok
    burada da orada da ya da dünyanı başka bir ülkesinde ya da ülkemin başka bir ilinde ilçesinde
    kolaylıklar ve iyi şanslar diliyorum gönülden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kadir abi bu sene green card'da evli olarak başvuru yapacağım, eşimin bilgilerini istemekte 2. sayfaya geçtiğimizde. Bu istenilen bilgileri doldursak bile, eşim kendi adına daha sonradan sıfırdan başvuru yapıp şansımızı 2 katına çıkartabilir miyiz?
    Yoksa o bilgiler aracılığıyla onu da çekilişe dahil ediyorlar mı? Tekrar eşimin adına başvurmamız gerekiyor mu?
    AC/DC Back In Black

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir abi bu sene green card'da evli olarak başvuru yapacağım, eşimin bilgilerini istemekte 2. sayfaya geçtiğimizde. Bu istenilen bilgileri doldursak bile, eşim kendi adına daha sonradan sıfırdan başvuru yapıp şansımızı 2 katına çıkartabilir miyiz?
    Yoksa o bilgiler aracılığıyla onu da çekilişe dahil ediyorlar mı? Tekrar eşimin adına başvurmamız gerekiyor mu?
    Evet şansın 2 katın çıkıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)