User Tag List

Sayfa 6/50 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
932 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Greencard Çıktı, Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vize olayı aslıda bir siyasi karar, dönem dönem çok zor dönem dönem ise çok rahat vize veriyorlar... ben mülakata girdiğimde 'mülakat dili seçimi-Türkçe-İngilizce!' vardı, Türkçe seçmiştim... okuduğum okulu görünce mülakatı yapan kadın 'neden İngilizce seçmediniz?' dedi, ben de 'kendi ülkemde Türkçe konuşuyorum da ondan ' dedim, gülüştük, bir kaç lay lay soru ve almıştım vizeyi, ama evli bir çift vardı arkamda sanırım Irak'lı ya da o bölgelerden birindeydi, kadına verdiler vizeyi adam alamadı...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman şans faktörü de çok önemli.. Ben işimi garantiye alıp öncelikle bir kursa kayıt olayım.Birkaç kişiye sordum öyle daha rahat çıkarsın dediler.Neyse daha vaktim var biraz daha araştırayım
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman şans faktörü de çok önemli.. Ben işimi garantiye alıp öncelikle bir kursa kayıt olayım.Birkaç kişiye sordum öyle daha rahat çıkarsın dediler.Neyse daha vaktim var biraz daha araştırayım
    En büyük bağlayıcı nedeni düzenli çalışılan iş olarak görüyorlar. Ben doktora öğrencisiyim "geri dönmeye yetecek güçlü bağların olmaması" sebebiyle reddedildi. Sigortalı düzgün nir işte çalışıyor olsam kesin alırdım.

Pasaportumuzun saygınlığı cumhuriyet tarihinin en kötü noktasında. Bizi kaçak göçmen veya terörist olarak görüyor adamlar. 2 ay önce arkadaşım gittiğinde belki 150-200 kişiyi geri çevirdiler havaalanından demişti. Oraya kadar gidip geri dönmek zorunda kalanlar bile var.

Biz iki arkadaş gidecektik diğer arkadaşımın 7 haneli hesap cüzdanı, 6.5 sayfa tapu dökümü vardı. Adam gidip alışveriş yapıp gezeceğim dedi güle oynaya aldı vizeyi, ben gittim çok iyi davrandı hatta okuduğum okullara falan baktı çok hoşuna gitti sorular falan sordu 10 dk gır gır şamata yaptık, en son reddedildi dedi.

Zaten alıp almayacağı vize randevusundan önce belli. Oradaki kişi sadece sohbet muhabbet için görüşüyor sizinle

Gidip şansınızı deneyin tabi. Taşınmazlardan falan kurtarıyordur belki durumunuz.

Lisans okuyorsanız yine kurtarır ama master, doktora yapmakta pek işe yaramıyor

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gel senı de benım geldıgım gıbı alalım 35 yasında ne ıngılızce kursu dıyerek hıc almazlar yıllık 9k'lık Busıness Management sertıfıkası egıtımı Manhattanda guzel bır okulda, sonra 1 yıl calısma ıznı derken 2 yıllık legallık kazanırsın o arada bırını bulup evlenırsen kalırsın veya greencarda falan basvurmaya devam, ben calısma vızesıne basvuruyorum sımdı bakalım. buna benzer bır 'egıtım' planı daha ınandırıcı durabılır aıle sırketımızı falan yonetecegım gerı gelıp va dıye de suslersın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gel senı de benım geldıgım gıbı alalım 35 yasında ne ıngılızce kursu dıyerek hıc almazlar yıllık 9k'lık Busıness Management sertıfıkası egıtımı Manhattanda guzel bır okulda, sonra 1 yıl calısma ıznı derken 2 yıllık legallık kazanırsın o arada bırını bulup evlenırsen kalırsın veya greencarda falan basvurmaya devam, ben calısma vızesıne basvuruyorum sımdı bakalım. buna benzer bır 'egıtım' planı daha ınandırıcı durabılır aıle sırketımızı falan yonetecegım gerı gelıp va dıye de suslersın
    yok ingilizcem gayet iyi sinema veya fotoğrafla ilgili bir kursa başvururum diye düşündüm Akademik branşımla ilgili yani.Aslında ülke durumu ile ilgisi yok ben hayatımı değiştirmek istiyorum avrupda olabilir irlanda veya iskoçya gibi veya bodrumda falan dağda ormanda izole bir ev alıp orda yaşayabilirim.. Çok sıkıldım aynı düzenden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok ingilizcem gayet iyi sinema veya fotoğrafla ilgili bir kursa başvururum diye düşündüm Akademik branşımla ilgili yani.Aslında ülke durumu ile ilgisi yok ben hayatımı değiştirmek istiyorum avrupda olabilir irlanda veya iskoçya gibi veya bodrumda falan dağda ormanda izole bir ev alıp orda yaşayabilirim.. Çok sıkıldım aynı düzenden
    Buradan yürürsen işin çok daha kolay olur Amerika için, bir sıkıntı çıkmayacaktır bence

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Greencard çıktı diyelim. 6 ay içinde abd ye girmek gerekiyor mu ? girdik 1 hafta kaldık hakkımız yanmadan dönebiliyormuyuz?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yatırımcı vizesi hakkında bilgisi olan var mı?Veya bu konuda adam gibi bir kaynakda işimi görür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yatırımcı vizesi hakkında bilgisi olan var mı?Veya bu konuda adam gibi bir kaynakda işimi görür.
    Konsolosluk web stesinde detaylar mevcut. Rakamlar biraz yüksek ama. Daha düşük rakamlara yatırım ve ticari vize varsa bende ilgilenirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.buyusa.gov/turkey/amerikadayatirim/yatirimsss/index.asp

https://travel.state.gov/content/visas/en.html

https://travel.state.gov/content/visas/en/employment/treaty.html

https://travel.state.gov/content/visas/en/general/a-z.html

Son link sitenin indexi. Kafanıza yatan, makul başka bir seçenekte bulabilirsiniz belki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi işin boyutuna göre 50k'e falan da olabiliyor sanırım ama yatırımlık/iş kurmalık 100-150 varsa daha rahat.

Harbici bir iş bulup ben burayı devralacağım veya bu işi kuracağım diyerek başlayan, ilk başta 5 yıllık çalışma/oturma vizesi şeklinde gelen(greencard değil), sonraki kontrolde her şey hakikaten faal ve usulüne uygunsa 5 yıl daha uzatılan bir vize. Bu süreçlerde green card'a tabii ki başvurulabiliyor.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yatırımcı olarak bilmiyorum ama forumdan Mustafa Mert Kazanç var. O da gitti Amerika'ya kendi işini kurdu. Sosyal Medya'dan da sürekli paylaşım yaptı iş koşturmasını. Önüne birçok engel çıktı. En taze bilgilere o sahiptir. Bi sor istersen

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abd de gelecek kurabilmek icin green card sart oglu sart. Yatirimci vizesi, ogrenci vizesi, calisma vizesi.... hepsinin bin bir tane sorunu var, yaptirimi var, ucreti var...green carda ulasabilmek icinde vize ile baslamak gerekiyor. Cok agrili, yorucu, sinir bozucu ve pahali bir surec.
    @Yiğit G. Sahip oldugn donanim cok iyi ama sirf biryerde calismadigin icin heleki Abd de su anda gocmenlik krizinim yasandigi bir donemde ben turist vizesi alabilecegini sanmiyorum ama tabiki bellide olmaz. Dil kursu fln degilde bransinla ilgili bir okul uzerinden yurumek daha akillica gibi.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abd de gelecek kurabilmek icin green card sart oglu sart. Yatirimci vizesi, ogrenci vizesi, calisma vizesi.... hepsinin bin bir tane sorunu var, yaptirimi var, ucreti var...green carda ulasabilmek icinde vize ile baslamak gerekiyor. Cok agrili, yorucu, sinir bozucu ve pahali bir surec.
    @Yiğit G. Sahip oldugn donanim cok iyi ama sirf biryerde calismadigin icin heleki Abd de su anda gocmenlik krizinim yasandigi bir donemde ben turist vizesi alabilecegini sanmiyorum ama tabiki bellide olmaz. Dil kursu fln degilde bransinla ilgili bir okul uzerinden yurumek daha akillica gibi.
    Bu gidişle zaten buralarda kalamayacağız öyle gözüküyor. Kalırsakda zaten yerin dibine konteyner gömüp orada ömrümü tamamlamak düşüncesindeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki birşey sorucam orda yaşayan arkadaşım şey dedi kaçak yaşamak ile ilgili , bir suça bir olaya karışmadıgın sürece polis seni sorgulasa bile kaçaklarla uğraşmıyorlar dedi.Hani polis kimlik sordu verdin aaa sen kaçaksın yürü sınır dışına muhabbeti yapmıyorlarmış genelde kagıt işleri ile ugrasmamak için.Uzun süredir sorunsuz kaçak yaşayanlar varmış ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki birşey sorucam orda yaşayan arkadaşım şey dedi kaçak yaşamak ile ilgili , bir suça bir olaya karışmadıgın sürece polis seni sorgulasa bile kaçaklarla uğraşmıyorlar dedi.Hani polis kimlik sordu verdin aaa sen kaçaksın yürü sınır dışına muhabbeti yapmıyorlarmış genelde kagıt işleri ile ugrasmamak için.Uzun süredir sorunsuz kaçak yaşayanlar varmış ?
    Cok var hemde . Yakinen tanidigim iki Turk var burada kacak yasayan 15-20 seneden beri. Is flnbulunur bir sekilde ama hayatin boyunca ezik yasamaya mahkumsun. Vizyon sahibi kisilerin yapabilecegi sey degil o .

Ps

Gecen haberlerde seyrettim ozellikle meksika sinirindaki eyaletlerde polise kimlik sorup yasallik durumu sorgulma yetkisi getiriliyormus daha sonrada tum ulkede uygulanacakmis. Ayrica bu aralar cok fazla sinir disilar var. Su an icin polis kimlik sorup senin yasalligini sorgula(ya)miyor ama trump gocmenlere takmis durumda hersey olabilir.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ABD'ye girdik, ıvız zıvırlar devam ediyor. Misafir modundayız hala... sanırım okkalı bir yazı için 1 aya ihtiyacım olur...

Tek diyeceğim...

Biz dünya devletiyiz diyene fena söverim! Burada tutunamayıp geri de dönsem bu düşüncem asla değişmeyecek. Önceden de böyleydi, hala böyle!
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ABD'ye girdik, ıvız zıvırlar devam ediyor. Misafir modundayız hala... sanırım okkalı bir yazı için 1 aya ihtiyacım olur...

Tek diyeceğim...

Biz dünya devletiyiz diyene fena söverim! Burada tutunamayıp geri de dönsem bu düşüncem asla değişmeyecek. Önceden de böyleydi, hala böyle!

Bir ay sonra dış mihraklar, faiz lobisi, amerikanın oyunları isimli yazımı yazarım size cevaben

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi. Whatsapp in calismiyor ulasamiyorum sana . Ararmisin beni @ 443 930 sifir uc kirk8

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)