User Tag List

Sayfa 7/50 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
932 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Greencard Çıktı, Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir ay sonra dış mihraklar, faiz lobisi, amerikanın oyunları isimli yazımı yazarım size cevaben
    Olur neden olmasın

3. Gelisim bu benim. Bu sefer tamamen yerlestik. Sanırım bizde dis mihrak olduk
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olur neden olmasın

nasıl geçiyor günler ?

tecrübeler ile ilgili bir yazıyı merakla bekliyorum.

@turbo&quattro selam, ben sizden bir telefon almıştım hatırlarsanız. Aklıma takıldı, ben oraya gelirsem orada çalışmasında sıkıntı olmaz değil mi ?

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dış mihraklar napıyonuz, gitmişken fetöyü yakalayın,
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim sirketinde arkansas da dun toplantisi vardi abi senin bulundugun bolgeye yakin sanirim arada bende gelip gidicem oralara bulurum seni

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olur neden olmasın

A heber izlemeye başlayayım o zaman

Takılıyorum tabiyki. Hayırlı olsun en iyisini yaptınız, Allah utandırmasın inşallah.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A heber izlemeye başlayayım o zaman

Takılıyorum tabiyki. Hayırlı olsun en iyisini yaptınız, Allah utandırmasın inşallah.
    TRT kanalları, atv, ahaber, tv8 şahsen izlemiyorum. Kanal listesinden çıkarınca eblek televizyon yeniden kanal taraması yapıyor yine o bir halta yaramayan kanalları buluyor ekliyor. Otomatik taramayı kapatıyorsun yine buluyor. Bende kanalları gezerken bunların hepsini atlıyorum, artık refleks oldu misal ilk 9 kanal TRT'nin ben 10'dan itibaren başlıyorum.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TRT kanalları, atv, ahaber, tv8 şahsen izlemiyorum. Kanal listesinden çıkarınca eblek televizyon yeniden kanal taraması yapıyor yine o bir halta yaramayan kanalları buluyor ekliyor. Otomatik taramayı kapatıyorsun yine buluyor. Bende kanalları gezerken bunların hepsini atlıyorum, artık refleks oldu misal ilk 9 kanal TRT'nin ben 10'dan itibaren başlıyorum.
    ilber Ortaylı - Kanal 24, Ay Ne *** Bir Kanal Ya - YouTube

İlber Ortaylı - Ay ne boktan bir kanal bu

Yandaş kanallara bakış açım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim sirketinde arkansas da dun toplantisi vardi abi senin bulundugun bolgeye yakin sanirim arada bende gelip gidicem oralara bulurum seni
    Beklerim Ahmet Her zaman. Hem ben hem Ayşegül Ablan...

Ben yıllardır TV seyretmem zaten. Bundan sonrada anca çocuk kanalları

twitterdan haber alıyordum, artık oraya da bakmıyorum...

Çok iddialı cümleler kurmak istemiyorum Türkiye'nin durumu ile ilgili ama hava değişimi iyi geldi şimdilik... Gerisi kader...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beklerim Ahmet Her zaman. Hem ben hem Ayşegül Ablan...

Ben yıllardır TV seyretmem zaten. Bundan sonrada anca çocuk kanalları

twitterdan haber alıyordum, artık oraya da bakmıyorum...

Çok iddialı cümleler kurmak istemiyorum Türkiye'nin durumu ile ilgili ama hava değişimi iyi geldi şimdilik... Gerisi kader...
    hayırlısı olsun bence tek sorun yemekler o da alışana kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet yemek konusu biraz sorun oluyor eger helal hassasiyetiniz varsa. Ama cesit cok. Bir sekilde halloluyor
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl geçiyor günler ?

tecrübeler ile ilgili bir yazıyı merakla bekliyorum.

@turbo&quattro selam, ben sizden bir telefon almıştım hatırlarsanız. Aklıma takıldı, ben oraya gelirsem orada çalışmasında sıkıntı olmaz değil mi ?
    Calisir sorunsuz..

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet yemek konusu biraz sorun oluyor eger helal hassasiyetiniz varsa. Ama cesit cok. Bir sekilde halloluyor
    Nereye yerleştiğiniz gözümden kaçtı ama en azından California da yaşarken bir çok arap market vardı ve o arap marketlerde hepsi neredeyse helal etti. Hatta Amerikalıların yemediği bir çok et sakatat vs oluyor ve lezzetli Biz abimle bir çok kez yürek , böbrek vs alıp yapmıştık. Uzun lavaş pideler vs sanki antepteymişiz gibi takılıyorduk haftasonları hiç zorluk çekmiyorduk.

Yine arap marketlerde bir çok Türk markası ülker , öncü (salça) vs gibi bir çok şeyi bulabiliyordunuz aklınıza gelebilecek abur cuburların bir çoğu bulunuyor.

Yemek konusunda da genel olarak antepin yemekleri hariç bana göre Ankara dan kat kat daha iyiydi Hele bir Five Guys veya In-N-out her gün yemeye razıyım aklıma geldikçe özlüyorum Özellikle San diego , meksika sınırında olduğu için heralde 2-3 günde bir 4-5 taco birtanede burrito atıyordum miss.. Hayırlı uğurlu olsun , inşallah düzeni otururuk keyifle bir yaşantı sürersin. Benim imkanım var iken red ettim gitmeyi çünkü çalışma izni vs çok zorlu periyotlar birde Türkiye deki arkadaşlık ortamından sonra onların ortamı bana baya soğuk ve keyif vermemişti. Zaten bizim birader bile 5-6 tane yakın türk arkadaşı var evli çiftler onlarla aile gibi takılıyor sizde öyle çekirdek bir ortam kurarsanız tadından yenmez. 6-7 Senedir orada yaşıyor , kafanıza takılan bir şey olursa california vs yardımcı olmaya çalışırım bilgi alıp.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aile ile olunca yanlızlık daha az çekiliyor coluk çocuk stresinden

Evde yemek konusunda kesinlikle sorun yok. Tek sorun ha deyince dışarıda bir şey yemek... Öyle geçerken şundan yarım ekmek versene olayı yok *****

Belli bir Türk çevresi var burada... Sorun yaşamayız o konuda.

Biz kalabilmek adına elimizden geleni yapacağız...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ablam daytona/fl da da yaşıyor ya bu yaz gitmeyi planlıyodum acaba vize konusunda sıkıntı çıkartırlarmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada unutmusum yazmayı. Houston a ydrlestim. Cok teşekkürler iyi dilek ve destekleriniz icin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok var hemde . Yakinen tanidigim iki Turk var burada kacak yasayan 15-20 seneden beri. Is flnbulunur bir sekilde ama hayatin boyunca ezik yasamaya mahkumsun. Vizyon sahibi kisilerin yapabilecegi sey degil o .

Ps

Gecen haberlerde seyrettim ozellikle meksika sinirindaki eyaletlerde polise kimlik sorup yasallik durumu sorgulma yetkisi getiriliyormus daha sonrada tum ulkede uygulanacakmis. Ayrica bu aralar cok fazla sinir disilar var. Su an icin polis kimlik sorup senin yasalligini sorgula(ya)miyor ama trump gocmenlere takmis durumda hersey olabilir.
    New York'ta TLC plakalı (uber vb.) araçlar için checkpointler kurmuşlar hem Manhattan'da hem JFK'de vs, normal polisler ve immigrant polisleriyle beraber. Yakın zamanda öğrenci olup da SSN'i vasıtasıyle Uber yaptığı tespit edilen bir arkadaşı deport etmişler. Bunu duyan aynı durumdaki bir arkadaşım arabayı yatırıyor şu an işe çıkmaya korkuyor resmen Durumlar karışık benim de H1 alma ümidim pek yok ama hayırlısı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir iki kelam edeyim...

Houstona yerleştim ve bir Apartman kompleksinden 2 oda 1 salon ev kiraladım... Türkiye'de ki tatil sitelerini düşünün, 2-3 katlı işte öyle bir şey... Havuz vs var içinde...

Öncelikle... Burada eşya taşıma derdi pek olmuyor. Beyaz eşyalar apartmanlarda sabit, evlerde de genelklikle var. Her yer dolap ve soyunma odası olduğu için yatak odası takımı, çocuk dolabı vs gibi gereksiz şeyler taşınmıyor... Allah'ım ne büyük rahatlık, bilemezsiniz...

1dolar=1 TL mantığı ile giderseniz çok ucuz memleket... Ama hala TL'ye çeviriyorsanız tanesi 50 cente elma yemek, 1.5 kilosu 6 dolara mandalina almak hayal olabilir

Et, benzin, Araba ucuz... İyi okul, iyi bölge demek, kira fazlalaşıyor...

İkinci el arabalar rezil... Türkiye'de görebileceğiniz en kötü şirket arabası, burada temiz diye satınalınabilir... Ararsanız temizleri de var tabi, hepsi kötü değil... Araba değerli değil çünkü... 5 bin dolara tenekemi sattım Türkiye'de... Burada 2002 Chrysler PT cruiser ve 2007 Dodge Grand Caravan aldım (DVD poketli)... Hava atacak kadar nazım geçsin!!!

İstanbul'dan gelirken en büyük mutluluklarımdan birisi Trafikten kurtulmaktı! Maalesef İş-Ev lokasyonumda trafik var!

Trafik akışını ise beğenmedim! Türkiye'de sol şeritte 180 en sağda 80 le gidersiniz ya... Burada tüm şeritler o yolun izin verdiği üst limitle akıyor! Çok araba var ve trafik çok kalabalık ama düzenli şekilde akıyor... Sıkıcı yani...

11 Şubat'ta geldim Houston'a... O zamandan beri işte kapri&tişört giyiyorum. ÇBir iki defa serin oldu sadece... Yazı için Adana'ya %20 koyun diyorlar!! Aman Allah'ım...

Oğlumu okula yazdırdık... Gayet iyi gidiyor süreç. Okul kalitesini anlatmaya gerek yok...

Bu yıl emekleme yılı... Çok iyi mevkileri bırakıp geldik çocuklarımız için... Sonrasında ise ABD çalıştığın kadar para kazanabileceğin bir yer...

Bende 1-2 yıl içinde belki bir girişim yaparım diye düşünüyorum...

Türkiye'den getirilecek para ile yaşamak mantıklı değil, hazıra dağ dayanmaz gerçekten...

Sağlık pahalı, Usta bulmak sıkıntılı, Tüketim çılgınlığı çok...

Bankacılık uygulamalrı, GSM ve yol kalitesinde! (yol yaptılar!) Türkiye daha önde... Tabi Houston yolları için konuşuyorum... Farklı eyaletlerde çok daha iyi olduğu söyleniyor.

Ha bu arada dibimizde Arap marketi var ve Türk marketinden hem daha ucuz hemde daha çok çeşit var. Büyük rahatlık oldu kasap vs olması...

Burası mükemmel diyemeyeceğim... Kişiye göre değişir. Ben geldim, herkes gelmeli mantığında da değilim... Biz istediğimize kavuştuk ve buradan devam etmeyi planlıyoruz... Umarım sorun yaşamadan devam ederiz...

Yeni açıklanan Greencard çekilişinde kazananlar var ise tebrik ederim şimdiden...

İşten dolayı internete pek giremiyorum... Masa başına geçersem daha çok yazabilirim umarım...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi paylşamak istersen tabi rakamlı örnekler verebilir miyiz ?

Mesela TR den 10K usd ile geldim. Evi şu rakama tuttum, şu işi yapıyorum ya da işi şu şekilde buldum saatlik kazancım şu,

bunun için iyi derecede dil lazım vs. Hani belki bir rehber olur insanlara bu durum.

Hakkınızda hayırlısı olsun bence çok iyi oldu hiç olmazsa evlatların buradan daha iyi eğitim alacak ona eminim.

alihan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çıkmadıya neyse tatile devam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)