User Tag List

Sayfa 22/50 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon
932 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: Greencard Çıktı, Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Has not been selected +1
    Banada çıkmadı hayırlı forumlar acaba abd yetkilileri türkleri bu tür şekilde yaptırımmi uyguluyor nedir?açıkça size visa yok abdye gelmenizi istemiyoruz ilk kez başvurdum yok abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    has not been selected gördüm rahatladım

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet hata veriyor şuan...

Tekrar teşekkürler, çıkanlara tebrikler, çıkmayanlara bol şans seneye...

Yerleşme konusunda iki tarafı var olayın...

Öncelikle Türkiye'den bir akar gelir ayarlamaya çalışacağım... İhtimaller var bununla alakalı... olursa inanılmaz bir rahatlık olacak... en azından ilk zamanlar için çok rahatlatır. Orada çok fazla tanıdık var, yoğun bir şekilde araştıracağız iş durumunu artık...

Büyük şehir bende istemiyorum aslında. İş imkanım olsa da daha ufak bir yerde, ailemle daha huzurlu bir hayat yaşasam... tek derdim bu...

Iowada kaldım... Orasıda aşırı ufaktı ama güvenlik olayı süperdi, arabayı çalışır durumda bırakıp markete giriyorduk soğuklarda... Chicago öyle değildi tabi

Üniversite arkadaşımla konuştum, restoran işinde çalışıyor, oda sakın kaçırma gel diyor. Restoran işinide düşün diyor. Bakalım kimler neler diyecek...

Gerekli başvurular yapılır ve elenmezsek, ona göre tüm alternatifleri devreye sokacağım artık. Türkiye de çok rahatım aslında, maceraya da gerek yok diyor insan bazen. Ama dediğim gibi, akademide 2 yıllık yurt dışı tecrübesi bile önemli bir durum. zaten ah gidebilsek diyorduk, fırsat ayağımıza geldi.

Devlette Hoca olsam durum farklı olurdu, izni alıp 1 yada 2 yıl visiting scholar olarak gidilebiliyor buradaki maaşın yatar şekilde. Özellerde bu durum yok tabi...

Yenide ev almıştık, onuda satmak gerekecek sanırım Bir sürü detay

Çocukların olması dezavantaj tabi ki, ama onların yaşı için ciddi bir avantajda aynı zamanda... Eğer uygun bir ev kiralayabilrsem ya da uygun bir taksitle eve girilebilirse sorun yaşamam gibi geliyor... Ama 1500 dolarlık bir yerde oturmak illaki zorlar ve hazıra dağ dayanmaz. Iowada üniversitenin lojmanında kaldığımız için ucuzdu, o tarz imkanlara bakacağız artık.

Şuan çalıştığım kurumumla iş yapabileceğimi ümid ediyorum. O kısımdan çok ümitliyim çünkü mütevelli önem veriyor bu tarz şeylere. Mesela amerikaya dil kursuna anlaşıyor öğrenci, biz uçak biletini ödüyoruz...

Bu hafta sonu şu belgeleri doldurayım bir güzel...
    Kendime alinti yapip durumu guncelleyeyim. Su siralar tam zamani ve okuyanlar olacaktir. Bir iki yardimi dokunsa, fikir verse yeter birilerine...

Akar gelir ayarlamak bir yana, ev yuzunden ektra aylik 3000tl borc yuku ile geldim... Inanilmaz zorlandik ilk etapta... Ama acta kalmadik acikta da kalmadik cok sukur... (sattik en sonunca ve kurtulduk o yukten.. Tabi dolar ucunca para p.c oldu!)

Buyuk sehir istemesem de sartlar buyuk sayilabilecek bir sehire itti beni... Houstondan basladim... Adana gibi ama... Genis bir sehir... Sicak genis ve duz...

Greencard ciktintan sonra 15 temmuz yasandi, sonrasinda sorunlu bir surece girdi universiteler... Ben 'bu yakilamayacak kadar onemli bir sans' diyerek ozel sektore gecmistim... Planlarimda 2017 haziranda gelmek olsa da, Trump reisin vize ban olaylarindan sonra vizemi aldigimin 2. gunu apar topar geldim... Avukatlar karsiliyordu gocmenleri... Baya stresli zamanlardi. Cok sukur sorun yasanmadi...

Cocuklarla gelmek maddi ve manevi anlamda bir sorumluluk... Ama aile ile gelmenin en guzeli ABD de yanlizlik cekmiyorsun... Esimden Allah razi olsun... Mutlu olmaya odaklandik ve oyleyiz suan...

IS konularinda secici olmadan basladim... Oncelikle bir depodan baslangic yaptim. Turk bir yatirimci idi ve ilerisi icin iyi bir teklif onermisti... Depodan yani isin mutfagindan baslayip farkli pozisyonalra gececektim ama iletisim sorunlarimiz nedeniyle 3 ay sabredip sonrasinda ayrilip mevcut isime gectim... Ilk etapta 2k+ bir gelir elde edebiliyordum... suan 3k+ elde edebiliyorum. Bu bana ortalama bir ev satinalma, 4 kisilik bir aileyi iyi kotu gecindirebilme imkani sagladi... Halimize sukurler olsun... Ama kisa bir sure icerisinde bir is degisikligi yada kendi isimi kurma durumu olabilir...

Havali tabiri ile garaj yada servis, gercekte ise bir tamirhane acmayi planliyorum Bir ustam var... Bakalim nasip olacak mi....

Houstonda rahatsiz oldugum seylerin basinda cok fazla gocmen olmasi Misfir misafiri istemez mantigindan dolayi degil, Ingilizcemi istedigim kadar ilerletemedim Heryer hispanic dolu... Adamlarin ana dili burada resmi dil oldugu icin ingilizce ogrenme dertleri yok... Ilk calistigim firmada Turkler coktu ve 3 ay turkce konustuk... Bu firmada da ofiste Turklerle, diger kademelerde hispaniklerle konusuyoruz... Ingilizcem geriledi neredeyse ama ispanyolcaya basladim

Az cok bir Turk nufusu olmasi kesinlikle avantaj... Karsilastigim iyi insanlar hatrina bende elimden geldigince yardimci olmaya calisiyorum yeni gelenlere... Tabi akbaba da cok... Yada yanlis ynlendirenler... Ben bildimciler...

kisacasi hersey agir aksakta olsa guzel gidiyor... arti ve eksileri topladigimda hala arti cikiyoruz ve donmeyi simdilik dusunmuyoruz..

Dun aldigim bir sevindirici haber ise, gelmesini en cok istedigim 2-3 arkadasimdan bir tanesine greencard cikti... cok mutlu olduk...

sormak istedikleriniz olursa elimden geldigince seffaf yanitlamaya calisiyorum... Cunku Turkler icin gurbet karari almak kolay olmuyor...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    $100k ya yada porsche gt3 e evlenebilirim ;D
    kesinlikle mantikli
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir has not been selected da benden
    leyleğiz

Aksel35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3. başvurumdu yine has not been selected

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 başvuru red yiyince bu sene başvurmadım, yine çıkmazdı zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sene 3. de çıktı arkadaşıma... Bu şekilde düşünmemek lazım Hiç belli olmaz
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Aksel35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3. başvurumdu yine has not been selected
    Seni kim neden alsın Aksel Opele para veren adamı alır mı Trump ahahahahah
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Aksel35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seni kim neden alsın Aksel Opele para veren adamı alır mı Trump ahahahahah
    Yaptık bir hata ,şimdi satmaya çalışıyorum.Artık seçimden sonra gider diye düşünüyorum.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Greencard en çok Ankara Çankaya ve Antalya Muratpaşa'ya çıkmış, yok pardon loto ile karıştırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @semavi Çocukların ingilizce seviyesi nasıldı, gittikleri okulda Türk var mı? Dersleri, vaziyetleri nasıl, keyifleri yerinde mi, okuldan mutlular mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @semavi Çocukların ingilizce seviyesi nasıldı, gittikleri okulda Türk var mı? Dersleri, vaziyetleri nasıl, keyifleri yerinde mi, okuldan mutlular mı?
    El Cevap: Sen kendine yan, cocuklara degil

Acarsak...

Buyuk oglum Turkiye'de 1. sinifin ilk donemini bitirmisti... Yani bitirdi sayilirdi... Velhasil yazi yazma okuma gibi seyler tam oturmamisti... BUraya Subat Ayinda geldik ve 1 ay kardesimde kaldik. Hal boyle olunca cocugu okula yollayamadik. Spring break sonrasi okula baslayabildi... Yani Mart 22-23 gibi. Okul zaten mayis 25lerde bitiyor...

Buyuk oglum iletisimi ve konusmayi seven bir cocuk. Hi, My Name is Metin, what is your name? kalibini ogrendikten sonra tum amerika onun oldu... Bunu soyleyip direk kosturan cocuklarin arkasina takilan oyuna karisan bir cocuk...

Sonuc olarak yazin bir iki amerikali ufak tefek konusmasini duyunca 'burada mi dogdu' diye sordu...

Suan benden daha iyi. Aksan yok... Turkceyi de ogrenip geldigi icin onda da aksan yok. Yani iki dili de aksansiz konusuyor... Eger imkan olursa yanina ispanyolca ogrenebilirse omur boyu rahat eder...

2. oglum ise dil gelisimini tamamlayamadan geldi. GEcikme vardi ve hala var. Hem Turkce hem Ingilizce de... Onunla ozel olarak ilgileniyoruz... Ileride detaylari yazarim. Simdilik iyi gidiyor...

Dersler ile alakali sorunu yok buyuk oglumun. Ama ingilizce okuma noktasinda, az da olsa temeli Turkce almasi nedeniyle zorlaniyor. Suan duydugunu kayit aliyor ama okuma da biraz geri. Hic Turkce okuma ogrenmese belki daha iyi olabilirdi. Bu durumda surec icerisinde kapanir. Tabi ki bizimkinin konusmaya yatkin olup biraz da usengec olmasi ayri bir etken Okuldan genel olarak mutlu, sorun yasamiyoruz...

Houston'da Turk cok fazla... Her kesimden insan var burada. Cevremizde iki tane Turk marketi, Az cok gidilebilecek Turk, Ermeni, Arap gibi Turk kulturune yakin restoranlar, Dini acidan bakacak olursak, kultur merkezleri falan var. Ben her kesimden insana acik oldugum icin burada ki Turklerle bir problem yasamiyorum. Lakin kamplsmalar maalesef burada da var. Keske olmasa...

Ben maalesef ilk isimde Turklerle, ikinci isimde ise Turk ve hispaniclerle calisiyorum... BU dil anlaminda ciddi olarak geciktiriyor insani. Ingilizce magruz kaldigim dakika sayisi cok az oluyor gun icerisinde. Birde burada soyle bir duirum var. Ispanyolca resmi dil. Boyle olunca hispaniklerin bir cogu Ingilizce ogrenmiyor. Sag-sol-5-6 gibi seyleri soyleyemeyen ama yillardir burada olanlar var...

Mesela kadina lunch diyorum... anlamiyor. Onun soyledigi gibi soylemem lazim.. yani lonş Aksan bozmaya birebir...

Sonuc olarak... Amerika imkanlarin cok oldugu ama zor bir yer... Calisana kolay... Arada kaynarimcilara ise cehennem...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hort yapayım

1 aydan az kaldı dv2020 nin başlamasına , kur bu kaldeyken çıksa bile nasıl giderim diye düşünmeye başladım. 4 kişinin yapacağı masraf aşağı yukarı şu şekilde

Vize süreci. 4500 usd
    Uçak bileti 1000 usd
    6 ay yetecek para (en az ) 20.000 usd

Yani kabaca 200 k TL parası olmayan kart çıksa bile gidemez.

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Unhappy re:

Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hort yapayım

1 aydan az kaldı dv2020 nin başlamasına , kur bu kaldeyken çıksa bile nasıl giderim diye düşünmeye başladım. 4 kişinin yapacağı masraf aşağı yukarı şu şekilde

Vize süreci. 4500 usd
    Uçak bileti 1000 usd

+1

2019 talihlisiyim. 2019 ilk ceyregi mulakata cagirirlar diye bekliyorum.

Yukarida bahsettigin rakamlar gercekten cok dusunduruyor beni de...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hort yapayım

Vize süreci. 4500 usd
    Uçak bileti 1000 usd

O paralara anca DVDidim2019 olur hemde çekilişsiz, şartsız...

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O paralara anca DVDidim2019 olur hemde çekilişsiz, şartsız...
    Bıktım artık Hakan , çıkarsa ne varsa satıp gidicem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazananlar bana gönül rahatlığı ile ulaşabilir...

Devasa paralara ihtiyacınız olmayabilir. Şartları konuşuruz... Kişiye göre değişir...

Ben çok komik bir bütçe ile geldim...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bıktım artık Hakan , çıkarsa ne varsa satıp gidicem.
    Hakkınızda hayırlısı olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)