User Tag List

Sayfa 37/50 İlkİlk ... 27353637383947 ... SonSon
932 sonuçtan 685 ile 703 arası

Konu: Greencard Çıktı, Peki Bundan Sonra Ne Olacak?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gökhan abi f1 vizesini de kolay kolay vermiyorlar ki alma ihtimalin turist vizesi ile aynı. Vereceklerini bilsem gözüm kapalı 4 5k dolar veririm okula ama ihtimal aynı. Okul için verilen parayı geri alabiliyorsun vize ücreti yine konsoloslukta kalıyor ama turist vizesine bakarak daha çok emek sarf ediyorsun evrak v.b açıdan. Bakalım turist vizesini de deneyeceğim mart nisan gibi tekrardan.
    Profesyonel destek demişler ama ona da gerek yok ki, ben 2015'te turist vizemle gittim 2 ay oradayken toefl'ımı verdim okullarla görüştüm birinden kabulümü aldım, TR'den F1 randevumu alıp akşam ilk uçakla gelip 2-3 gün sonra vize görüşmeme girdim ertesi gün pasaportu alıp aynen geri döndüm okula başladım.

Okulun istediği belli evraklar var, bir de 200 dolar ayrıca SEVIS ücreti vardı F1 vizesi alırken. prosedür çok eziyetli değil, okul parasını da vizeyi aldıktan sonra dönüşte okula ödemiştim diye hatırlıyorum sanki ama çok emin değilim o detaydan. okul paranızın da yanması gibi bir durum olacağını sanmam. tek risk vize masrafları

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Profesyonel destek demişler ama ona da gerek yok ki, ben 2015'te turist vizemle gittim 2 ay oradayken toefl'ımı verdim okullarla görüştüm birinden kabulümü aldım, TR'den F1 randevumu alıp akşam ilk uçakla gelip 2-3 gün sonra vize görüşmeme girdim ertesi gün pasaportu alıp aynen geri döndüm okula başladım.

Okulun istediği belli evraklar var, bir de 200 dolar ayrıca SEVIS ücreti vardı F1 vizesi alırken. prosedür çok eziyetli değil, okul parasını da vizeyi aldıktan sonra dönüşte okula ödemiştim diye hatırlıyorum sanki ama çok emin değilim o detaydan. okul paranızın da yanması gibi bir durum olacağını sanmam. tek risk vize masrafları
    F1 vizesinde 3. De vizeyi alan arkadaşlarım var f1da bile uğraştırıyorlar abi. Yanan ücret dediğin gibi sadece vize ücreti abi. Bakalım F1 turist GC ne olursa deneyeceğim önümüzde ki ilk bahar. Artık bu ülkede boğulduğumu hissediyorum hem maddi hem manevi iyice krallık oldu ülke...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç sevinmeyin aksine kota düşüyor ama başvuru dahada artıyor. Her giden eşine dostuna haber uçuyor bir dk düşünme başvur diye.

Eskiden teknoloji bu seviyede değilken daha kolaydı. Birde çıksa döt korkusundan gidemeyecek insanlar bile başvuruyor kolay diye.

Gerçekten gitmek isteyenlerede pandemi sonrası. beklemeyin, dil okuluna yazılıp kaçın diyorum ben.
    Ben artik tanidiklarima basvurun diyemiyorum...

Gelip suruneceksin, rezil rusva olacaksin, berbat seyler yasayacaksin dedigimde... Burada mudur olacagima orada tuvalet temizlerim tarzi bir cevap alirsam basvuru icin yureklendiriyorum...

Bu cevabi samimi bir sekilde verenler zaten 1-2 yil icerisinde Turkiye'de ki imkanlarinin kat kat fazlasini yakaliyor...

Ben suydum ben buydum diye bozuk saat gibi anlatip duranlarin bir gozu ucak biletlerinde oluyor genelde...

Maalesef ulke de bir cok kisi calismadan para kazanabilecgi yerlerde yasiyor... Buraya gelip calismak zor geliyor boylelerine...

iyi dayanak noktaalri, iyi motivasyonlar olmali...

Ermeniler Yahudiler neden iyi?

Secenekleri yoktu ve geldikleri yerde en iyi olmak zorunda kaldilar...

Suan Turkiye devletide her kesimden bir cok muhalif yaratti kendine... Isim geregi her kesimden Turk geliyor bana... Bir cogu basarili... Soylenenler ise bir sekilde TR'de pozisyon bulmus ama katma degeri olmayan, kendi basina pek anlam ifade etmeyen tipler...

Bir karistiriyorsunuz altindan parti, cemaat, dernek , amca dayi vs cikiyor...

Net sorun kendinize... Siz mi bir yere geldiniz, birileri mi el verdi? Burada pek olmayacakta onlar...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben artik tanidiklarima basvurun diyemiyorum...

Gelip suruneceksin, rezil rusva olacaksin, berbat seyler yasayacaksin dedigimde... Burada mudur olacagima orada tuvalet temizlerim tarzi bir cevap alirsam basvuru icin yureklendiriyorum...

Bu cevabi samimi bir sekilde verenler zaten 1-2 yil icerisinde Turkiye'de ki imkanlarinin kat kat fazlasini yakaliyor...

Ben suydum ben buydum diye bozuk saat gibi anlatip duranlarin bir gozu ucak biletlerinde oluyor genelde...

Maalesef ulke de bir cok kisi calismadan para kazanabilecgi yerlerde yasiyor... Buraya gelip calismak zor geliyor boylelerine...

iyi dayanak noktaalri, iyi motivasyonlar olmali...

Ermeniler Yahudiler neden iyi?

Secenekleri yoktu ve geldikleri yerde en iyi olmak zorunda kaldilar...

Suan Turkiye devletide her kesimden bir cok muhalif yaratti kendine... Isim geregi her kesimden Turk geliyor bana... Bir cogu basarili... Soylenenler ise bir sekilde TR'de pozisyon bulmus ama katma degeri olmayan, kendi basina pek anlam ifade etmeyen tipler...

Bir karistiriyorsunuz altindan parti, cemaat, dernek , amca dayi vs cikiyor...

Net sorun kendinize... Siz mi bir yere geldiniz, birileri mi el verdi? Burada pek olmayacakta onlar...

Abi birşey soracağım belki bilgin vardır. Benim ablamın eniştem vesilesiyle greencardları(daha dorğusu tüüm işlemler tamamdı, sadece kartlarını almamışlardı abd de) vardı. 4-5 ay kadar durduktan sonra, kartlarını teslim almadan geri döndüler, .

Aradan bir süre geçti. Hakları uçmuş mudur yoksa tekrar bu hak kazandıkları izni alabilirler mi? Var mı benzer durumda olan t

Bu arada son mesajda dediğiniz olayın aynısı oldu, eniştem burada inşaat sektöründe müdürdü, burada sıfırdan başlayıp komilik mi yapacağım diye dönmüştü. Greencardı yaktıklarına çok pişmanlar, özellikle son 3 sene ülkenin gidişatından ötürü.
    Instagram: mutusgarage

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi birşey soracağım belki bilgin vardır. Benim ablamın eniştem vesilesiyle greencardları(daha dorğusu tüüm işlemler tamamdı, sadece kartlarını almamışlardı abd de) vardı. 4-5 ay kadar durduktan sonra, kartlarını teslim almadan geri döndüler, .

Aradan bir süre geçti. Hakları uçmuş mudur yoksa tekrar bu hak kazandıkları izni alabilirler mi? Var mı benzer durumda olan t

Bu arada son mesajda dediğiniz olayın aynısı oldu, eniştem burada inşaat sektöründe müdürdü, burada sıfırdan başlayıp komilik mi yapacağım diye dönmüştü. Greencardı yaktıklarına çok pişmanlar, özellikle son 3 sene ülkenin gidişatından ötürü.
    Soğuk su içebilirler anca malesef. Kartı alıp dönselerdi sorun yoktu.
    Ben burada yüksek lisanslı mühendisim, iş bitirmeleri olan firmam var, greencardım olsa orada ubere çıkarım pizza dağıtırım buradaki şirketimi anında kapatırım klimasınsan pcsine ihtiyaç sahibine verir haftasına giderim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben burada yüksek lisanslı mühendisim, iş bitirmeleri olan firmam var, greencardım olsa orada ubere çıkarım pizza dağıtırım buradaki şirketimi anında kapatırım klimasınsan pcsine ihtiyaç sahibine verir haftasına giderim.
    Mahkeme açılıp tekrar reclaim edilebildiğine dair bir bilgiye ulaşmışlar. Ama bilemiyorum, klavuzda ya da şartlarda bulamadım bir bilgi bununla alakalı.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mahkeme açılıp tekrar reclaim edilebildiğine dair bir bilgiye ulaşmışlar. Ama bilemiyorum, klavuzda ya da şartlarda bulamadım bir bilgi bununla alakalı.
    İnşallah olur, herkesin işi çözülsün isterim ben böyle durumlarda.
    Ama doktorlqeın dediği gibi, her şeye hazırlıklı olsunlar...

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Siz mi bir yere geldiniz, birileri mi el verdi? Burada pek olmayacakta onlar...
    Abi tam aradığım yer işte.

2016 da 15-20 gün kadar kaldım ABD'de. Doğu yakasını gezme fırsatım oldu. NY, Washington, Miami birkaç şehre daha gittim.

Adamların kuralcılığına bizzat şahit oldum. Bir kural varsa o uygulanır. Net ve tartışmasız. 2016 dan beri orada yaşama isteğim var.

2018'den itibaren GC başvurumu yapıyorum her yıl. Kaç yaşında olursam olayım, işim pozisyonum ne olursa olsun, çıkarsa gideceğim. Net.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi normal süreç şu şekilde...

Amerika'ya girersiniz. Greencaed parasını yatirirsiniz ve kartlar belirttiğiniz adrese gelir.
    Eğer bunu yaomadilarsa işleri zor.

Yaptılarsa kartı kaybettiklerini bildirerek başvuruda bulunacaklar ve konsoloslukta görüşme bekleyecekler...

Elbette vakit gectigi için sağlam bahaneleri olmalı.

Bir yakınim benzer süreci takip etti. Görüşme konusunda ilerleme kaydettiler ama ailevi sebeblerde devamını getirmediler...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "bu ülkenin mühendislerinin, amerikada uber yapmak istemesine sebep olan sisteminizi s...yim." şeklinde bir twit okumuştum geçen hafta
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "bu ülkenin mühendislerinin, amerikada uber yapmak istemesine sebep olan sisteminizi s...yim." şeklinde bir twit okumuştum geçen hafta
    Fena bir konumda değildim... Mesela çalıştığım universite sahibinin günlük yaşamında ki seviyesini burada çok çok küçük paralarla yakalayabiliyorum... (Ev araba yeme içme vs )

Yaşam kalitesine odaklaninca yaptiginiz işe değer bicmiyorsunuz... Size sağladığı standartlara bakıyorsunuz...

Ben Türkiye de mudurdum deyip gelip burada rezil olanlarda var...

Ben isciydim deyip şimdi arazi bakanlarda...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi normal süreç şu şekilde...

Amerika'ya girersiniz. Greencaed parasını yatirirsiniz ve kartlar belirttiğiniz adrese gelir.
    Eğer bunu yaomadilarsa işleri zor.

Yaptılarsa kartı kaybettiklerini bildirerek başvuruda bulunacaklar ve konsoloslukta görüşme bekleyecekler...

Elbette vakit gectigi için sağlam bahaneleri olmalı.

Bir yakınim benzer süreci takip etti. Görüşme konusunda ilerleme kaydettiler ama ailevi sebeblerde devamını getirmediler...
    Anladım abi, ilettim birebir yazdığını. Burada toprağa yatırım yapacaklar, arsaları vs. aldılar. Kötü gitmesi durumunda bir seçenek olarak amerikadaki green cardı da düşünüyorlardı, süreç konusunda bilgileri olsun diye sordum. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene azeri bir çocuğa çıkmış dh'ye yazmış annesiyle birbirlerine sarılıp ağlıyormuş gideceğim diye üstesinden gelemeyeceğini filan açıklamıştı kanıt olarak kabul edildiğine dair ekran görüntüsü atmıştı.
    Şu kadar şanslı olsam yeter, hayatımda hep şanssız bir adamdım ben legal yada illegal nasıl olursa artık...
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet son 7 saat açıklanmasına var mı aramızda başvuru yapan arkadaşlar?
    AC/DC Back In Black

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet son 7 saat açıklanmasına var mı aramızda başvuru yapan arkadaşlar?
    Bekliyoruz bakalım

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben siteden başvuru sonucumu kontrol edebiliyorum. Açıklandı sanırım

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bekliyoruz bakalım
    nereye ağbiii
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknzfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben siteden başvuru sonucumu kontrol edebiliyorum. Açıklandı sanırım
    Saat 19:00 da açıklanacak

Alıntı Frid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nereye ağbiii
    Çıksa da gitsek modundayız Ferit

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)