User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: İcralık Borç Durumu

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben parayı Atm ye yatırıcam ileride bi problem yaşanır mı çünkü elimde makbuz olmayacak

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben parayı Atm ye yatırıcam ileride bi problem yaşanır mı çünkü elimde makbuz olmayacak
    Niye ATM? + ATM makbuz veriyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dosya borcunun tamamını ödeyecekseniz, yani avukat ile aranızda bir anlaşma vs yok ise, ilgili icra müdürlüğünden dosyanıza ait kapak hesabını isteyin ve parayı direkt icra müdürlüğünün hesabına, dosya numarasını açıklama kısmında belirterek, yatırın.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borç hangi avukattaysa o kişinin hesabına yatırılır.Bende atm den yatırdım devamlı,hiçbir sıkıntı olmadı.Zaten hesap numarasını girdiğinde avukatın bilgileri çıkıyor.İcra kağıdı gelse bile icra müdürlüğü hesabına para falan yatırılmıyor ? Sen borcunu kapadığın zaman yazı yazar avukatın borcun bittiğine dair.İcra müdürlüğü ile çözerler.Sen gönül rahatlığı ile yatırabilirsin borcunu avukata,ardından ararsın kontrol edin geçmiş mi diye.Okeylerler güncel kalan borç bakiyenide öğrenir ona göre hareket edersin.İcra müdürlüğüne falan para yatırma diye birşey duymadım.

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maaş var devlet memuruyum ben mecbur maaştan kesicekler ama şöyle 3-4 ay idare etseler toptan kapatırım borcu o kısmı çözemiyoruz işte
    benim sicil bozulunca hanımın sicili de bozmaz di mi?
    devlet memuru ise hiç şansın yok ödeyemessen maasştan keserler seninki gitmez finans kurumuna ama avukatlaicra memurluguna gidip belge imzalama onu ödemessen mahkaemeye cıkarsın 3 ay hapis cezası var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borç hangi avukattaysa o kişinin hesabına yatırılır.Bende atm den yatırdım devamlı,hiçbir sıkıntı olmadı.Zaten hesap numarasını girdiğinde avukatın bilgileri çıkıyor.İcra kağıdı gelse bile icra müdürlüğü hesabına para falan yatırılmıyor ? Sen borcunu kapadığın zaman yazı yazar avukatın borcun bittiğine dair.İcra müdürlüğü ile çözerler.Sen gönül rahatlığı ile yatırabilirsin borcunu avukata,ardından ararsın kontrol edin geçmiş mi diye.Okeylerler güncel kalan borç bakiyenide öğrenir ona göre hareket edersin.İcra müdürlüğüne falan para yatırma diye birşey duymadım.
    Siz mi garanti veriyorsunuz bir sorun çıkmayacağına, prosedürün, teamülün bu şekilde olduğuna?

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 2 adet firmaya 1.5 yıllık bir borcum vardı, 2.5K TL ve 500Tl olmak üzere. Daha doğrusu yoktu da adıma tel çıkartıp ödenmemiş ve bu borç meydana geldi. Şimdi bu iki borcu kapatıcam yalnız avukata satılmış bu borçlar ve onlarda 3.5K Tl ve 1K Tl istiyor. Bu durumda ne yapmalıyım ? Bu ay işyerimizde sigortamı başlatıcam. İndirim uygulamalarını isteyip yapmadıkları takdirde maaşımın %25'ini kesersiniz diye blöf yapsam indirime razı gelirler mi ?

işin bu kısmı için bir şey yapılamıyor mu peki????
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borç bankadan avukata geçiyor,icra müdürlüğü ne alaka para oraya yatıyor ?
    Ben 4 senedir borçlar ile boğuşuyorum,az çok biliyorum da yazıyorum,yanlış yönlendirecek değilim.
    İcra müdürlüğüne para falan verilmiyor,avukatın icraya verirse işyerine kağıt gelir,belirli bir süre verilir o süre içerisinde bitirirsin borcu.Avukatında yazısını yazar icra müdürlüğünde çözülür,dosyan kapanır.Ben 2 hafta önce yaşadım bu olayları.Çok şükür kapandı bitti gitti.Devamlı olarakta avukatın hesabına para yatırdım ve sürekli atm den.

badmast3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlamadığım ; Daha doğrusu yoktu da adıma tel çıkartıp ödenmemiş ve bu borç meydana geldi.
    Sizin bilginiz ve rızanız dışında olduysa sizin ödeme yükümlülüğünüz yok. Savcılığa şikayet dilekçesi vericeksiniz, imza ve yazı örnekleriniz alınır akabinde şirketlerden sözleşme asılları talep edilir kriminal incelemeye gönderilir, bu süreçte icraya dilekçe verilir bu borç benim değildir bu konuda savcılıkta yürüyen bir soruşturma var numarası şu şu diye. icra durdurulur.
    Yanlış anladıysam affola.
    www.atk.gov.tr
    Fatal error: Call to undefined function huzur() in C:\Turkey\DENİZLİ\Life.php on line 2017
    Kimi bendEn Daha Çok seversEn Onu Alırım Senden ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 4 senedir borçlar ile boğuşuyorum,az çok biliyorum da yazıyorum,yanlış yönlendirecek değilim.
    İcra müdürlüğüne para falan verilmiyor,avukatın icraya verirse işyerine kağıt gelir,belirli bir süre verilir o süre içerisinde bitirirsin borcu.Avukatında yazısını yazar icra müdürlüğünde çözülür,dosyan kapanır.Ben 2 hafta önce yaşadım bu olayları.Çok şükür kapandı bitti gitti.Devamlı olarakta avukatın hesabına para yatırdım ve sürekli atm den.
    Avukat olarak yanlış biliyormuşum demek ki, teşekkürler.

badmast3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    icra dosyasını hesaplatırsın icra memuruna icra dairesinin hesap numarasına da yatırırsın dosyadaki borcu illa avukata yatırıcan diye şart yok ki
    www.atk.gov.tr
    Fatal error: Call to undefined function huzur() in C:\Turkey\DENİZLİ\Life.php on line 2017
    Kimi bendEn Daha Çok seversEn Onu Alırım Senden ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deneme yanılma usulü öğrenen arkadaşların pratiği kendine olsun. Az çok bilgim olan bir konu olarak tekrar usulü anlatayım. Eğer alacaklı/avukat ile aranızda bir anlaşma, indirim durumu söz konusu değilse, bu işin en mantıklısı icra müdürlüğünden dosyanızın kapak hesabını alarak güncel borç tutarını öğrenmek ve icra müdürlüğünün hesabına bu tutarı, dosya numarası belirtmek suretiyle, yatırmaktır. Hesap numaraları da kapıda, duvarda bile yazar. Olmadı hesap bilgilerinin olduğu kaşeleri vardır, kağıdın altına hemen basarlar zaten. Gün sonunda icra müdürü dosyalara gelen ödemeleri dosyalara işler ve tutarları vekillere gönderir.

Avukata verdiğiniz parayı da zaten normalde avukatın dosyaya işletmesi gerekir. Olmaz ama hadi oldu diyelim sevgili avukat parayı alır dosyanızı da kapatmazsa uğraşır durursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asmisinsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    devlet memuru ise hiç şansın yok ödeyemessen maasştan keserler seninki gitmez finans kurumuna ama avukatlaicra memurluguna gidip belge imzalama onu ödemessen mahkaemeye cıkarsın 3 ay hapis cezası var
    gidip hiç bi belge imzalamazsam maaştan yavaş yavaş keserler anladığım kadarıyla
    bu durumda 30k lık borç yine katlanır mı? yoksa belirli faizler oranında mı artar?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gidip hiç bi belge imzalamazsam maaştan yavaş yavaş keserler anladığım kadarıyla
    bu durumda 30k lık borç yine katlanır mı? yoksa belirli faizler oranında mı artar?
    kesmezler öyle durumda

facia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basit bir matematik hesabı yaparak size durumu anlatım...

Normal Faiz oranınızın %10 olduğu bir senaryo düşünün 100.000 tl borcunuz olsun ve ayda 10.000 tl ödeyerek normal şartlar altında borcunuzu kapatacaktınız.

ay Anapara Faiz
    1 100.000 10.000
    2 90.000 9.000
    3 80.000 8.000
    4 70.000 7.000
    5 60.000 6.000
    6 50.000 5.000
    7 40.000 4.000
    8 30.000 3.000
    9 20.000 2.000
    10 10.000 1.000
    11 0 0
    55.000 gibi bir faiz öderdiniz...

Ancak yine 100.000 tl anapara ve %10 faiz ile geri ödemenizi 5000 tl den yaptığınızı düşünürsek

ay Anapara Faiz
    1 100.000 10.000
    2 95.000 9.500
    3 90.000 9.000
    4 85.000 8.500
    5 80.000 8.000
    6 75.000 7.500
    7 70.000 7.000
    8 65.000 6.500
    9 60.000 6.000
    10 55.000 5.500
    11 50.000 5.000
    12 45.000 4.500
    13 40.000 4.000
    14 35.000 3.500
    15 30.000 3.000
    16 25.000 2.500
    17 20.000 2.000
    18 15.000 1.500
    19 10.000 1.000
    20 5.000 500
    21 0 0
    105.000

Ödemeniz gereken faiz rakamı 55000 den 105000 e çıkıyor. Sebebi Anapara borcunuzu daha geç kapattığınızdan. Bu senaryoyu kendi ödeme planınız üzerinden basitçe hesaplayabilirsiniz.
    Everyday I ** Çapulling!!!

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turkasset diye bir kurumla anlaşarak taksitli ödeme yapılıyor sanırım
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aylik 10% faiz nerde var?

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildigim kadari ile borc sabitlenip oyle kesiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dikkat ettiğim bişey var milletin ne kadar borcu varmış yaw. Çoğuda icralık olmuş. Yukarıdakilere sorarsan ama ekonomi süper gerçekten.
    IN BOOST WE TRUST

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)