User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
52 sonuçtan 39 ile 52 arası

Konu: İcralık Borç Durumu

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkasset diye bir kurumla anlaşarak taksitli ödeme yapılıyor sanırım
    TurkAsset varlik yonetim sirketlerinden birisi 13 tane sirket var bu isi yapan, eger borcunuzun oldugu portfoy o firmaya gectiyse orasiyla anlasirsiniz.
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biraz up olacak
    cuma günü tebden noter vasıtasıyla ödeme emri geldi
    28bin kalan tutara faiz ekleyip 1 ay içerisinde 35 bin tl ödememi istiyorlar
    kredi kartlarıyla beraber bi 45 bin tl de finans banka borcum var
    o henüz ödeme emri falan göndermedi ona ödemeye çalışıyorum
    fakat görünen şu ki 2 sini de ödeyemeyeceğim
    elimde 2 adet araba var biri 25 biri 15 bin tl eder
    bu8nları elimden çıkartsam maaşıma haciz işlemi başlatsam ne kadarına el koyabilirler?
    hem ben hemde eşim memuruz ve ev kira
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maaşınızın dörtte birine kadar el koyabilirler. Bazı avukatlar kıdem tazminatı, ikramiye gibi hak edişlerin de tamamına haciz gönderiyorlar. Çalışanlarımız için karşılaştıklarım bu şekilde.

Bu arada borç büyümeden araçları paraya çevirip ödeme planı hazırlayın derim. Araba her zaman alınır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e şimdi ilk bankanın parayı tahsil etmesi 60 ayı buluyor 2. banka sıraya mı girer yoksa anlaşma falan mı teklif eder?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. banka sıraya girer. Fakat üzerinize hiçbir şey alamazsınız. Belli aralıklarla kontrol edip bloke koyarlar.
    Ayrıca kamuda nasıl bilmiyorum; özel sektörde bu icra durumları işverene ekstra bir yük oluşturuyorsa haklı fesih nedeni doğuruyor. Daha evvel bu şekilde sonuçlanmış davalar var.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatacağım ama.

Tanıdığım birine 3 sefer banka üzerinden para yolladım ama kendisine şuanda ulaşamıyorum.Totalde 2200 lira gibi bir para gönderimi yaptım. Bu parayı nasıl geri alabilirim yasal olarak?
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatacağım ama.

Tanıdığım birine 3 sefer banka üzerinden para yolladım ama kendisine şuanda ulaşamıyorum.Totalde 2200 lira gibi bir para gönderimi yaptım. Bu parayı nasıl geri alabilirim yasal olarak?
    ben banka havalesiyle açıklamaya arkadaşa borç para benzeri bir şey yazdım 2000tl için ama o para uçtu gitti bir daha geri alamadım.

işe yarar bir evrağın var mı? senet sepet?

eğer yoksa mümkün mü bilmiyorum ama bir yolu var ise ben bahtsız bedeviyim demek. üstelik o zamanlar 2000 tl ye 1000 dolar alınıyordu, şimdinin 5bini.

adamı en son gördüğümde durumu çok iyi seviyeye gelmişti üstelik, sürekli bardan çıkmayan adam akp li olmuş ve devlet hastanelerine medikal malzeme ihaleleri kazanıp duruyordu, birde sakal bırakmış gel gör ki ödemiyor oç. aklıma geldi sinirlendim gene.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben banka havalesiyle açıklamaya arkadaşa borç para benzeri bir şey yazdım 2000tl için ama o para uçtu gitti bir daha geri alamadım.

eğer yoksa mümkün mü bilmiyorum ama bir yolu var ise ben bahtsız bedeviyim demek. üstelik o zamanlar 2000 tl ye 1000 dolar alınıyordu, şimdinin 5bini.

adamı en son gördüğümde durumu çok iyi seviyeye gelmişti üstelik, sürekli bardan çıkmayan adam akp li olmuş ve devlet hastanelerine medikal malzeme ihaleleri kazanıp duruyordu, birde sakal bırakmış gel gör ki ödemiyor oç. aklıma geldi sinirlendim gene.
    Öyleleri var abi ben gsm tamir kursu için birisine 2.000 tl yatırmıştım karşılıklı yazismistik imzali şekilde benden 2.000tlyi aldığına dair parayı ödemesini rica ettim oyaladı durdu ödemedi parami 2 sene olacak adlı merciye başvurayım dedim yargıya güvenim kalmadi parami alayim diye lanet olsun dedim haram zehir zıkkım olsun dedim insallah burunlarından fitil fitil gelir

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Galiba bol bol içmem gerek .....
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İcra ile ilgili sorularınıza yardımcı olabilirim icra katibiyim iyi bir meslek değil ama ocaklara incir ağacı dikiyoruz... :S
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 adet firmaya 1.5 yıllık bir borcum vardı, 2.5K TL ve 500Tl olmak üzere. Daha doğrusu yoktu da adıma tel çıkartıp ödenmemiş ve bu borç meydana geldi. Şimdi bu iki borcu kapatıcam yalnız avukata satılmış bu borçlar ve onlarda 3.5K Tl ve 1K Tl istiyor. Bu durumda ne yapmalıyım ? Bu ay işyerimizde sigortamı başlatıcam. İndirim uygulamalarını isteyip yapmadıkları takdirde maaşımın %25'ini kesersiniz diye blöf yapsam indirime razı gelirler mi ?

Bizim de adımıza haberimiz olmadan hat açılmıştı Karataş Hukuk Bürosu diye bi yerden ulaştıklarında öğrendim, Turkcell'i aradım dilekçe yazıp ıslak imzalı şekilde fotoğrafını çekip mail atmamı istediler, yaklaşık 2 ay kadar uğraştım hem hatları hem de borcu iptal ettirdim. Hatları hangi personelin hangi şubede açıldığını öğrenmek istersen tüketici mahkemesine başvurman gerekiyor. Borç falan ödeme, uğraşınca çözülüyor konu.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim de adımıza haberimiz olmadan hat açılmıştı Karataş Hukuk Bürosu diye bi yerden ulaştıklarında öğrendim, Turkcell'i aradım dilekçe yazıp ıslak imzalı şekilde fotoğrafını çekip mail atmamı istediler, yaklaşık 2 ay kadar uğraştım hem hatları hem de borcu iptal ettirdim. Hatları hangi personelin hangi şubede açıldığını öğrenmek istersen tüketici mahkemesine başvurman gerekiyor. Borç falan ödeme, uğraşınca çözülüyor konu.
    Edit: 2016 konusuymuş tarihe bakmadan atladım, bu tarz bi durum olan varsa başında bilgilendirme amaçlı olmuş oldu.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Oguzhan.Ozturk bu maaşa haciz olayında avukat artık ben alacağımı aldım artık borç yoktur dedikten sonra mı maaştan haciz kalkıyor ????

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Oguzhan.Ozturk bu maaşa haciz olayında avukat artık ben alacağımı aldım artık borç yoktur dedikten sonra mı maaştan haciz kalkıyor ????
    İlk başta müzekkere yazılırken Borç tutarı : xx.xxxTl ( faiz masraf dahil veya hariç ) şeklinde yazılır ve alta borç bitene kadar ibaresi yazılır borç bitince otomatik olarak muhasebeciniz vs para göndermeyi bırakacağı için kalkmış olur.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)