User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İcralık Borç Durumu

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İcralık Borç Durumu

Arkadaşlar 2 adet firmaya 1.5 yıllık bir borcum vardı, 2.5K TL ve 500Tl olmak üzere. Daha doğrusu yoktu da adıma tel çıkartıp ödenmemiş ve bu borç meydana geldi. Şimdi bu iki borcu kapatıcam yalnız avukata satılmış bu borçlar ve onlarda 3.5K Tl ve 1K Tl istiyor. Bu durumda ne yapmalıyım ? Bu ay işyerimizde sigortamı başlatıcam. İndirim uygulamalarını isteyip yapmadıkları takdirde maaşımın %25'ini kesersiniz diye blöf yapsam indirime razı gelirler mi ?

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avukatlar bu borçları neredeyse 4 de 1 fiyatına topluyorlar. O yüzden birine 1000 veririm diğerine 200 tl veririm eğer istemiyorsanız keyfiniz bilir gelirsiniz eve dersiniz. (Tabi icranın alabileceği mal yoksa evde :d) maaşınızdan önce eve gelirler çünkü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avukatlar bu borçları neredeyse 4 de 1 fiyatına topluyorlar. O yüzden birine 1000 veririm diğerine 200 tl veririm eğer istemiyorsanız keyfiniz bilir gelirsiniz eve dersiniz. (Tabi icranın alabileceği mal yoksa evde :d) maaşınızdan önce eve gelirler çünkü.
    Benim üzerime herhangi bir mal varlığı yok zaten herşey babamın üzerinde.

Zaten Baba çınar ağacı gibidir, meyve vermese bile gölgesi yeter dostum.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belirli bir süreden sonra icra müdürlüğünden kağıt gelir işyerine.maaş haczi için.Bana 2 hafta önce geldi ödedim bitirdim dosya kapandı.
    1.5 küsür vardı borcum.bi ay 500 bi ay 300 azala azala gittim.ses etmediler unuttuklarıda oldu hatta bazı aylar.anlaşmaya var.heray bu kadar öderim de.Veya #2 posttaki gibi rakam teklif et.bildiğin pazarlıkta edebilirsin yani.ben baya ödeyemediğim oldu bankalardan icra kağıdı yağdı eve . dert etme ama ödeyebileceğin maksimum tutarı söyle,taksit taksit ödersin.veya tek celsede bu kadar verebilirim işinize gelirse vs diyebilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maaştan önce kimse eve gelmez, önce maaşınıza haciz gelecektir. Bu şansınıza bağlı ilk ay da olabilir 10 ay sonra da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapacağın blöf pek de umrunda olmaz avukatın. Niye diyecek olursan meblağ küçük ve direk maaş haczini uygular. Küçük meblağda indirim yapmak yerine geç te olsa o parayı tastamam almak işine gelir. Üstelik işleyen faizi de cabası.

En azından kendim o şekilde yapıyorum. Küçük dosyalarda maaş haczi yapıp geçiyorum. İndirim konusu kişinin benle konuşma şekline, üslubuna, saygısına bağlı bir durum bende. Eğer gerçekten iyi niyetli birisi olduğunu düşünürsem kendi ücretimden de indirim yaptığım gibi alacaklıyla konuşup anaparadan dahi indirim yaptığım dosyalarım da oldu.

Avukatın yanına gidip blöf yapmak yerine güzelce borcu ödemek istediğini söyle. Yardımcı olacaklardır.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SErhat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapacağın blöf pek de umrunda olmaz avukatın. Niye diyecek olursan meblağ küçük ve direk maaş haczini uygular. Küçük meblağda indirim yapmak yerine geç te olsa o parayı tastamam almak işine gelir. Üstelik işleyen faizi de cabası.

En azından kendim o şekilde yapıyorum. Küçük dosyalarda maaş haczi yapıp geçiyorum. İndirim konusu kişinin benle konuşma şekline, üslubuna, saygısına bağlı bir durum bende. Eğer gerçekten iyi niyetli birisi olduğunu düşünürsem kendi ücretimden de indirim yaptığım gibi alacaklıyla konuşup anaparadan dahi indirim yaptığım dosyalarım da oldu.

Avukatın yanına gidip blöf yapmak yerine güzelce borcu ödemek istediğini söyle. Yardımcı olacaklardır.
    Bu son yorum direk bilirkişiden Bence dikkate al.
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hocam ben banka hesaplarına yatırıcam, öyle konuştuk elimde atmden aldığım kağıt olucak sadece bu borcumu ödediğime dair makbuz vs. yerine geçer mi peki ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde 2 bankaya 30 ar bin tl borcum var şu an için ödeyemicem galiba
    süreç nasıl işliyor iş avukata yöneldiği zaman üstüne ne kadar ekleniyor bilen bir arkadaş bilgi verebilir mi?
    üstüme bir şey yok benimde eşiminde..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 adet firmaya 1.5 yıllık bir borcum vardı, 2.5K TL ve 500Tl olmak üzere. Daha doğrusu yoktu da adıma tel çıkartıp ödenmemiş ve bu borç meydana geldi. Şimdi bu iki borcu kapatıcam yalnız avukata satılmış bu borçlar ve onlarda 3.5K Tl ve 1K Tl istiyor. Bu durumda ne yapmalıyım ? Bu ay işyerimizde sigortamı başlatıcam. İndirim uygulamalarını isteyip yapmadıkları takdirde maaşımın %25'ini kesersiniz diye blöf yapsam indirime razı gelirler mi ?
    Öncelikle geçmiş olssun.Maaşınız bankaya yatıyorsa 4/1 oranında kesinti yapılır. elden alıyorsanız patronunuza kalmış diye biliyorum, maaşını asgari ücret gösterir küçük paralarla taksit taksit ödersiniz.

Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde 2 bankaya 30 ar bin tl borcum var şu an için ödeyemicem galiba
    süreç nasıl işliyor iş avukata yöneldiği zaman üstüne ne kadar ekleniyor bilen bir arkadaş bilgi verebilir mi?
    üstüme bir şey yok benimde eşiminde..
    banka ile anlaşma yapıp öteleme yada daha iyi taksitlendirme deneyebilrsiniz. imkanınız varsa icra durumuna düşürmeyin daha çok parçalanırsınız. 30k borcunuz 50k olur üstelik sicil bozulması vs de cabası. Borcu her halükarda alırlar sizden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Akizilkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olssun.Maaşınız bankaya yatıyorsa 4/1 oranında kesinti yapılır. elden alıyorsanız patronunuza kalmış diye biliyorum, maaşını asgari ücret gösterir küçük paralarla taksit taksit ödersiniz.

banka ile anlaşma yapıp öteleme yada daha iyi taksitlendirme deneyebilrsiniz. imkanınız varsa icra durumuna düşürmeyin daha çok parçalanırsınız. 30k borcunuz 50k olur üstelik sicil bozulması vs de cabası. Borcu her halükarda alırlar sizden.
    30k dan 50k ya gerçekçi bir oranmıdır?
    ben elime geçtikçe ödüyorum ama sıkıştım bir kaç ay daha sıkışık olabilirim fakat bankada yapılandırmaya yanaşmıyor :s

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rebelh borcu ödeyemessen eklerde eklerler daha sonra borcu 10 da 1 fiyatına finans kurulusuna satarlar bizim tanıdıgın 40 bin borcu vardı bankaya 80 bin olarak finans kurumuna gitti 10 bin olarak ödedi eger ödeyemeyecek duruma düştüysen kesinlikle ödeme çünkü her ödegecegin para boşa gidiyor bu şekilde ödeyen çok tanıdıgım esnaf arkadaşım oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende,borç avukata verildiğinde 350 lira faizle geçti.
    1,5 seneyi geçmiştir.6 ay ödemediğim oldu.6 ay öncede borcum aynıydı,icra kağıdı geldiğindede aynıydı.Avukat faiz eklemedi,yalnızca başlangıçta ekledi faizi.Benim borcum 1,5 küsür olmuştu faiz ile birlikte.Yüksek meblağlarda nasıl bilemem.Benim avukat anlayışlıydı sıkıntı çıkarmadı hiçbir zaman.En son helalleştik icra müdürlüğünde

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilende bilmeyende ne güzel yazıyor

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstünüze mal yoksa icra biraz zor maaş dan kesmeyi tercih ederler maaş da yoksa para pek alınamıyor tabi sicil diye bir şey de kalmıyor
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maaş var devlet memuruyum ben mecbur maaştan kesicekler ama şöyle 3-4 ay idare etseler toptan kapatırım borcu o kısmı çözemiyoruz işte
    benim sicil bozulunca hanımın sicili de bozmaz di mi?

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İndirim konusu kişinin benle konuşma şekline, üslubuna, saygısına bağlı bir durum bende. Eğer gerçekten iyi niyetli birisi olduğunu düşünürsem kendi ücretimden de indirim yaptığım gibi alacaklıyla konuşup anaparadan dahi indirim yaptığım dosyalarım da oldu.

Daha önce benim de böyle ufak tefek borçlardan dolayı birkaç kez avukat arkadaşlarla muhattap olmam gerekti. Borcunu ödemeye niyetli olduktan ve kabalaşmadıktan sonra yardımcı olmayanı görmedimde,duymadımda. Birde şöyle bir örnek var,yakın arkadaşım yaşamış; Kapanmış kredi kartına kalan sadece 15 ( onbeş ) liralık borç yıllar sonra karşısına 8.000 ( sekiz bin! ) lira olarak çıkınca gidip şubede deli gibi yerlere atmış. 200 liraya borcu kapatıp çıkmış Bu istisnai bir durum tabii. Geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaanBRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen yaz da bilgilenelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaanBRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşamış olanlar yazıyor.Ben 2 hafta önce icra müdürlüğünde koşuşturdum.Sıkmıyoruz yani burda (:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)