User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Citroen C-elysee 1.6 HDİ 92 hp hk.

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde geçen sene sıfır almıştım. Exclusive donanım aldık. Aldığımızdan beri 12.000 km civarı yol yaptım ben. Eksilerine gelince, arabada aşırı şekilde rüzgar ve motor sesi var. Ben bu konuda rahatsız olmuyorum ama bazı insanlar için önemli. Ses sistemi çok kötü. Ben tweeter göremedim sadece dört hoparlör var. Hız sabitleyici kullanmak pratik değil. Kol dayamadan dolayı el frenini indirip çekmek biraz zahmetli. Cam açma tuşları alışkanlık gerektiriyor. Artı olarak kesinlikle ilk etapta yakıt tüketimi gelir. Frenleri gayet güzel. Yol tutuş bence ortalama çok kötü olduğunu düşünmüyorum. Genişlik harikulade. Bagaj ve arka diz mesafesi çok iyi. Bluetooth, USB olması güzel. Çift trip olması iyi. Birini sıfırlayıp diğerini olduğu gibi bırakabiliyorsunuz. Konfor bence gayet güzel. Bagaj açma içeriden tuşla olmasa güzel. Bakım fiyatları uygun fakat mesela radyo anteni kırıldı 300 küsür fiyat çıkmıştı. Enterasan yani.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tipi çok hoşuma giden bir araç benimde

Bring Out Gimp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabayı alacak kişi aracın klasik anlamda günümüz otomobili olmadığını bilmesi gerekir.
    Bu şeyin (otomobil demiyorum çünkü 2016 yılında buna otomobil denmez) bir motoru var.
    Motor oldukça yeterli çekiş sağlıyor ve az yakıyor.
    Dört tekerleği ve direksiyon sistemi sizi istediğiniz yere götürmekte hiç sıkıntı çıkarmaz.
    Gelgelelim bu şey bir otomobil değil.

9 yıldan fazla kullandığım Grande Punto'mu sattıktan sonra test etmeden bu aracı alma gafletinde bulundum, ne kadar kötü olabilirdi ki...
    Ufkumu geniş tutmam gerektiğini sonradan anladım. 20 gün içinde yaklaşık bin lira zararına sattım. Grande Punto bunun yanında Mercedes.
    Evet, markası Citroen olan bu şey daha iyi gidiyor ancak dediğim gibi bu bir otomobil değil.

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen sene 4 ay kullandım satana kadar göbeğim çatladı.
    genişlik ve yakıt tüketimi dışında vasatın altında bir arac.

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bring Out Gimp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arabayı alacak kişi aracın klasik anlamda günümüz otomobili olmadığını bilmesi gerekir.
    Bu şeyin (otomobil demiyorum çünkü 2016 yılında buna otomobil denmez) bir motoru var.
    Motor oldukça yeterli çekiş sağlıyor ve az yakıyor.
    Dört tekerleği ve direksiyon sistemi sizi istediğiniz yere götürmekte hiç sıkıntı çıkarmaz.
    Gelgelelim bu şey bir otomobil değil.

9 yıldan fazla kullandığım Grande Punto'mu sattıktan sonra test etmeden bu aracı alma gafletinde bulundum, ne kadar kötü olabilirdi ki...
    Ufkumu geniş tutmam gerektiğini sonradan anladım. 20 gün içinde yaklaşık bin lira zararına sattım. Grande Punto bunun yanında Mercedes.
    Evet, markası Citroen olan bu şey daha iyi gidiyor ancak dediğim gibi bu bir otomobil değil.

Mesajı okuyunca bizim arkadaş geldi gözümün önüne.
    Şirkette linea kullanıyor geçen muğlaya giderken al bu yeni araçla git rahat edersin demişler. Tabi insanların kafasında hep daha yeni daha iyi mantığı.
    Bizimki gitmiş gelmiş şirkette anahtarı fırlatmış komplo mu kurdunuz olum bana nasıl kaza yapmadan geldim arkadaş, linea nın gözünü seveyim diyo.

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio symbol 'un citroen olan modeli . Tipi benim de hiç hoşuma gitmiyor, ama 1.6 hdi güzel motor yazılım dp ile bi çıtır gider

DEJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    max ederi piyasa ortalamalarında gözümde 30bin ₺ edecek bi araç.

ayrıca symbole rakip olarak çıkarılmış bir araç fazlasını beklememek lazım

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Beklentiyle alakalı bu işler. c-elysee binip golf bekleyen tabi ki mutlu olamaz.

Bu araçların amacı a - b noktası arası en ekomoik ve sorunsuz şekilde gitmesi. Kimse yol tutuş, konfor vs sunmuyor.

15k km'dir kullanıyorum şirkette, daha öncesinde de 75lik corsa vardı. Corsa'ya göre çook daha sessiz, daha az yakıyor.

Yol tutuşu çok iyi değil evet zaten arabanın böyle bir vaadi de yok ama onu bilip ona göre kullanırsan sıkıntı yok.

ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yıldır her gün kullandığımı belirterek yazıyorum.

- motor performansı ve yakıtı güzel,
    - fren rezalet ötesi, tutmayan fren yapmışlar, o ne biçim bir abs dir anlamak mümkün değil.
    - yol tutuş iyi değil, basit virajlarda 90-100 km hızlarda, araba yolda geziyor, ani bir manevra yapmanız gerekse, kesinlikle bir problem olur diye bağırıyor.
    - iç mekan genişliği ortalamanın bi tık üstünde sayılır.
    - cruise control kullanımı bence basit ve bu arabadan beklenmeyen bir ayrıntı benim için, o yüzden iyi.
    - bakımları uygun .
    - bagaj hakikaten oldukça geniş.

sonuç olarak, 2 sene linea kullandım, linea mı bu mu desen, daha donanımsız olmasına rağmen linea derim. ordan kendine pay biç.

iyi forumlar.
    Kuralları çoğunluğun koyması, çoğunluğun haklı olduğu anlamına gelmez. Bu sadece çoğunluğun kolay aldandığı anlamına gelir.

Leader01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için, tdi kaliteli bir motor o yüzden onu istiyorum hyundai falan pek güven vermiyor

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada yazılanlar ve başka yerden edindiğim bilgiler doğrultusunda ayrica bire bir araci tasarım olarak inceleme firsatim oldu. Aracın yol tutuşu anladığım kadarıyla yetersiz, araç ağırlık olarak cüssesine göre hafif kalıyor aerodinamik olarak yetersiz .diğer bi dikkatimi çeken de ön kabutun neredeyse yere Parelel şekilde yatay oluşu biz bu araca ön taraf daha basik olacak sekilde spor yay takip tampon altinada hava girişini belli miktarda engelleyecek şekilde lip taksak kurtarır mı acaba? Corsa c de ben bu dedigimi uyguladim ciddi manada yol tutuşu artti tabi ön kaput c-ellysee ye gore çok daha eğimli ve sivri. Yada bu arabaya naparsak yapalım düzen tutturamazmiyiz?
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

41AF101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, yaklaşık 3 aydır hergün aktif olarak kullanıyorum. Şirkete 3 adet kiralanmış, birisi de bende.
    - Hızlanması, yakıtı , freni , kullanım keyfi mükemmel.
    - İç hacmi aşırı geniş, bagaj hacmi mükemmel, koltukları rahat.
    - Tipi hoşuma gitmiyordu fakat çıtır basıklık ve güzel bir jantla bence mükemmel olur. Gözüm alıştıkça güzel gelmeye başladı.
    - Mükemmel ötesi ESP sistemi var. Marifet değil fakat örnek olması için söylüyorum. Çok dar aralara bile 120-140 hm hız ile aracı yan şekilde sokup , sağa sola savrulmadan çıkartabiliyorsunuz. Yol tutuşu berbat diyenler sanırım hiç limitleri zorlamamışlar.
    - Eğerki sakin kullanırsanız hiç yakmıyor, sürekli trafikte yüksek devirli kullanımda bile 1 depo ile ortalama 650-700 kilometre yapıyor. Depo 137 ile 148 tl arası fullenmiş oluyor.

Kendi açımdan söylüyorum, citroen'i kapıma koymam derdim, kesinlikle bu düşüncemden Benim çok hoşuma gidiyor ve şiddetle tavsiye ederim.
    1978 Opel Manta & 1990 Opel Kadett GSİ

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 41AF101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, yaklaşık 3 aydır hergün aktif olarak kullanıyorum. Şirkete 3 adet kiralanmış, birisi de bende.
    - Hızlanması, yakıtı , freni , kullanım keyfi mükemmel.
    - İç hacmi aşırı geniş, bagaj hacmi mükemmel, koltukları rahat.
    - Tipi hoşuma gitmiyordu fakat çıtır basıklık ve güzel bir jantla bence mükemmel olur. Gözüm alıştıkça güzel gelmeye başladı.
    - Mükemmel ötesi ESP sistemi var. Marifet değil fakat örnek olması için söylüyorum. Çok dar aralara bile 120-140 hm hız ile aracı yan şekilde sokup , sağa sola savrulmadan çıkartabiliyorsunuz. Yol tutuşu berbat diyenler sanırım hiç limitleri zorlamamışlar.
    - Eğerki sakin kullanırsanız hiç yakmıyor, sürekli trafikte yüksek devirli kullanımda bile 1 depo ile ortalama 650-700 kilometre yapıyor. Depo 137 ile 148 tl arası fullenmiş oluyor.

Kendi açımdan söylüyorum, citroen'i kapıma koymam derdim, kesinlikle bu düşüncemden Benim çok hoşuma gidiyor ve şiddetle tavsiye ederim.
    C ellyse haricinde uzun süreli kullandığınız hangi araçlar oldu özel değil ise?

Limitleri zorlamamışsınız demişsin ama kardeşim Uludağ a gittim c ellyse ile , bir aracın keskin virajda limiti 45 km /h olur mu aq.

azcık sert çeksen direksiyonu turbo m3 kullanıyo tribine sokuyor adamı arka direk geliyor. kontra vere vere çıktım uludağa kadar.

Bagajı geniş içi geniş, yok denecek kadar az yakıyor eyvallah ama yol tutuyor demek mümkün değil.

Başlangıç seviyesi şirket araçlarının alayını ( polo , fiesta , corsa , c ellyse,301 ,symbol, fluence linea ) kulllandım. symbol e *** atardım yol tutuş konusunda.

Ben kurban oliym symbol e.

41AF101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C ellyse haricinde uzun süreli kullandığınız hangi araçlar oldu özel değil ise?

Limitleri zorlamamışsınız demişsin ama kardeşim Uludağ a gittim c ellyse ile , bir aracın keskin virajda limiti 45 km /h olur mu aq.

azcık sert çeksen direksiyonu turbo m3 kullanıyo tribine sokuyor adamı arka direk geliyor. kontra vere vere çıktım uludağa kadar.

Bagajı geniş içi geniş, yok denecek kadar az yakıyor eyvallah ama yol tutuyor demek mümkün değil.

Başlangıç seviyesi şirket araçlarının alayını ( polo , fiesta , corsa , c ellyse,301 ,symbol, fluence linea ) kulllandım. symbol e *** atardım yol tutuş konusunda.

Ben kurban oliym symbol e.
    Şahsi olarak kullandığım araçlar genelde Alman ve japon grubu oldu. Bunları hemen hemen hepsi eski modeldi ve çoğundan da memnundum.
    Yeni model araçlarda bahsettiğimiz linea/albea/clio sedanları şahsıma ait olmasada kullandım fakat hiçbiri cellyse kadar rahat gelmedi. Pedalları ve vites geçişleri çok hoşuma gidiyo , direksiyon çok hafif. Yani genel olarak beni hiç yormuyor. Günlük şehiriçi 150 km yaptığım oluyor. Şuana kadar tek hoşuma gitmeyen yanı üst devirlerde vites değiştirdikten belli bir süre sonra debriyaj kavramama derecesine geliyor, 2 3 saat dinlendikten sonra eski haline dönüyor. Yağışlı havada kullandım, limitleri yine zorladığımda zor duruma düşürmedi. Çok yağışlı ve zorlu yollara henüz denk gelmedim. Dediğiniz hava şartlarındaki performansına (test etmediğim için) birşey diyemem, doğrudur..
    1978 Opel Manta & 1990 Opel Kadett GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buz mavi rengi harika alinacaksa beyaz yerine buz mavi alinabilir

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araba yeni kasa symbol den iyi midir kötü mü dür? Symbol üm vardı ama c elyyse kullanmadım hiç. Tekrar alıcam bu tarz bi araba nasip se .

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araba yeni kasa symbol den iyi midir kötü mü dür? Symbol üm vardı ama c elyyse kullanmadım hiç. Tekrar alıcam bu tarz bi araba nasip se .
    symbolden rahat ama güvensiz diyebilirim ben.

Sybolden geniş , konforlu , kullanımı ( direksiyon debriyaj vb ) daha yumuşak ama frenn yol tutuş symbol den kötü bence.

Symbolun ( Son kasa 2015 ) canını alıyordum , saçma sapan kullanıyordum iş yetiştirmek için banamısın demiyor du.

Ama c - Ellyse azıcık agresif kullanınca azraili gösteriyo hemen.

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecen yaz Istanbul-Ayvalik-Cesme-Istanbul rotasi icin kiralamistik, odun gibi araba. Ozellikle sehirler arasi yollarda seri gitmekten hoslanirken, aracin verdigi guvensizlik yuzunden 100-110 arasi gittim tum yollari (4 kisiydik aracta), yakitina bi sey diyemem zira cok makul degerlerde yakiyo fakat para verip de alinacak bir arac olarak gormuyorum. Bu arabanin en dolusuna 60 bin civari parayi baglicagma iddaa oynayip riske atarim daha iyi..
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    symbolden rahat ama güvensiz diyebilirim ben.

Sybolden geniş , konforlu , kullanımı ( direksiyon debriyaj vb ) daha yumuşak ama frenn yol tutuş symbol den kötü bence.

Symbolun ( Son kasa 2015 ) canını alıyordum , saçma sapan kullanıyordum iş yetiştirmek için banamısın demiyor du.

Ama c - Ellyse azıcık agresif kullanınca azraili gösteriyo hemen.
    Teşekkürler abi . Symbol 10 küsür bin km kullandım . Ben çok memnundum. Yol tutuş konusunda araba iyi değil ama esp nin müdahale si çok yerinde olduğu için hiç sıkıntı yaşatmıyodu tabi genede sınırlarını bilmek şart.

Peki performans olarak hangisi iyi sence ? Bendeki 1.5 dci 90 lık tı.sizin kullandığınızda ondandır muhtemelen.Ben ciddi ciddi iki araçtan birini alıcam tekrar .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)