User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yaz okulu (YARDIM!!!)

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yaz okulu (YARDIM!!!)

Öncellikle merhaba arkadaslar..
    Şöyle bir problemim var uludağ üniversitesi makine bölümü hazırlık sınıfından kaldım. Uludağda yaz okulu yok herhangi bir devlet üniversitesinde gidip yaz okulunda dersi verebiliyoruz.

İllaki tecrübe eden arkadas vardır. Okul önemli değil yeterki geçeyim hangi üniversiteyi önerirsiniz.. Şu üniversitenin yaz okulunda rahat rahat gecersin diyebileceğiniz bir tavsiyeye ihtiyacım var. Bir yardımcı olun....
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pamukkale-SDÜ derim yaz okulları basit oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hele Pamukkalenin termosu efsaneymiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncellikle merhaba arkadaslar..
    Şöyle bir problemim var uludağ üniversitesi makine bölümü hazırlık sınıfından kaldım. Uludağda yaz okulu yok herhangi bir devlet üniversitesinde gidip yaz okulunda dersi verebiliyoruz.

İllaki tecrübe eden arkadas vardır. Okul önemli değil yeterki geçeyim hangi üniversiteyi önerirsiniz.. Şu üniversitenin yaz okulunda rahat rahat gecersin diyebileceğiniz bir tavsiyeye ihtiyacım var. Bir yardımcı olun....

Lİsans seviyesinde okul önemli değil diye bir şey yok, en azından benim okulumda öyle değildi o iş.
    Abet-Mudek akreditasyonu varsa sadece akredite üniversitelerden alınabiliyordu der ve dersi veren akademisyenin dersin alınacağı üniversitede ki dersin syllabussuna da onay vermesi gerekiyordu.

Ayrıca benim okulum, İTÜ'den alınan derslerin başarılı sayılması için minimum C+ ve dersine göre B- not skalası talep etmişti. Yani İtü'den alıp C, C-, D+ vb. notlarla geçebiliyor olmanda başarılı sayılmak için yeterli değildi.
    Hoş tabi, İTÜ'den 1 ders almıştım yata yata okumanın ne demek olduğunu görmüştüm. Fotokopiye 2 saat çalışarak A almıştım, dönemimde affedersiniz kıçımı yırtmıştım geçebilmek için, geçebilmenin ucuna yaklaşamamıştım..

Devlet okullarında durum daha farklı olarak ders kodu ile alınabilecek üniversiteler listesi yapılmıştır. Önce onu bir öğren, çoğu üniversitenin yaz okulları ya başladı ya da kayıtları doldu ümidini kırmak istemem ama geç kalmış olabilirsin.

Gerçekten kampüsü olan, araştırma yapan ve sıralaması yüksek olan özel okullarda "paralı ya nasıl olsa geçiriler" vizyonsuzluğundaysan, hiç bir özel okula bulaşma. (Koç,Sabancı,Bİlkent,Özyeğin,Bilgi,Bahçeşehir vb.)

Boğaziçi de derslerde çok zorluyor demişti dersi alan arkadaşım, özel okullar gibi düşünebilirsin.

Onun dışında taşrada ki her devlet okulu kolaydır. Anadoluda ki okullar bir nebze daha kolaydır diye tahmin ediyorum. Shear-Moment diagramı nedir bilmeden, nasıl çizileceğini bilmeden mezun olan inşaat mühendisleri var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç gittinizmi siz ordan ders aldınızmı. Özellikle ingilizce hazırlık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lİsans seviyesinde okul önemli değil diye bir şey yok, en azından benim okulumda öyle değildi o iş.
    Abet-Mudek akreditasyonu varsa sadece akredite üniversitelerden alınabiliyordu der ve dersi veren akademisyenin dersin alınacağı üniversitede ki dersin syllabussuna da onay vermesi gerekiyordu.

Ayrıca benim okulum, İTÜ'den alınan derslerin başarılı sayılması için minimum C+ ve dersine göre B- not skalası talep etmişti. Yani İtü'den alıp C, C-, D+ vb. notlarla geçebiliyor olmanda başarılı sayılmak için yeterli değildi.
    Hoş tabi, İTÜ'den 1 ders almıştım yata yata okumanın ne demek olduğunu görmüştüm. Fotokopiye 2 saat çalışarak A almıştım, dönemimde affedersiniz kıçımı yırtmıştım geçebilmek için, geçebilmenin ucuna yaklaşamamıştım..

Devlet okullarında durum daha farklı olarak ders kodu ile alınabilecek üniversiteler listesi yapılmıştır. Önce onu bir öğren, çoğu üniversitenin yaz okulları ya başladı ya da kayıtları doldu ümidini kırmak istemem ama geç kalmış olabilirsin.

Gerçekten kampüsü olan, araştırma yapan ve sıralaması yüksek olan özel okullarda "paralı ya nasıl olsa geçiriler" vizyonsuzluğundaysan, hiç bir özel okula bulaşma. (Koç,Sabancı,Bİlkent,Özyeğin,Bilgi,Bahçeşehir vb.)

Boğaziçi de derslerde çok zorluyor demişti dersi alan arkadaşım, özel okullar gibi düşünebilirsin.

Onun dışında taşrada ki her devlet okulu kolaydır. Anadoluda ki okullar bir nebze daha kolaydır diye tahmin ediyorum. Shear-Moment diagramı nedir bilmeden, nasıl çizileceğini bilmeden mezun olan inşaat mühendisleri var.
    sınav notları bugun belli oldu cogu üninin daha kaydı baslamadı ama bana nokta atısı yapacagım üni lazım. Birileri Kütahya dedi ama bilemedim nereye gideceegimi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç gittinizmi siz ordan ders aldınızmı. Özellikle ingilizce hazırlık
    Ben Sdü inşaat okudum bu sene bitti. Hiç yaz okuluna kalmadım ama bizim bölüm için inşaat kebap dönemde yapı statiğinden 400 kişi kalıyoruz yaz okulunda başka hoca acıyor ondan herkes geçiyor. Makinada basit olabilir diye düşünüyorum ama yaz okulunu bilmiyorum yinede sorarım kalan varsa

Termoyu da makinacı arkadaşlar pamukkale de termoda DH soruyor falan demişti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özellikle ingilizce hazırlık sorabilirsen sevinirim tayfun

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özel üversitede alttan ders kaldığında, devlet üniversitesinde yaz okuluna gidebiliyor muyuz bilgisi olan var mı?
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özellikle ingilizce hazırlık sorabilirsen sevinirim tayfun
    Abi yazmayı unuttum sdü de hazırlık kalktı yaz okulu olmaz diye tahmin ediyorum

http://muhendislik.sdu.edu.tr/assets...i-16052017.pdf

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Runo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel üversitede alttan ders kaldığında, devlet üniversitesinde yaz okuluna gidebiliyor muyuz bilgisi olan var mı?
    Paylaştığım durum özel okul içindi ancak her okulun uygulaması farklı.

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaştığım durum özel okul içindi ancak her okulun uygulaması farklı.
    Sayfa açık bırakmıştım arka planda, refreshlemeden yazdım direk mesajımı sonra görünce okudum, teşekkür ettim
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uludağ öğrenci işleri ile konustum bütün devlet üniversitleri olur yanlız bizim gecme notumuza göre sayıyoruz oda 70 dedi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uludağ öğrenci işleri ile konustum bütün devlet üniversitleri olur yanlız bizim gecme notumuza göre sayıyoruz oda 70 dedi..
    Oha 70 geçme notu mu olur sdu nun 2 katı

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    70 mi.sizi mezara atmışlar,üstünüze toprak atan yok vallahi

Allah yardımcınız olsun,inşallah en kısa sürede kurtulursunuz bu dertten.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Celal Bayar'ın yaz okulu ingilizcesi kolay diye söylediler ama yaz okulu açıyor mu emin değilim bölümlerde yaz okulunu bitirdiler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uludağ üniversitesi pişmanlıktır hele makine mühendisliği intihar sebebi. Bu sene kendisi yaz okulu açmıyor bütleri ağustosa aldılar ayrıca büte girdiğin dersi yaz okulunda alamıyorsun ve bunu final haftası açıklıyorlar. Bu paradoksu çözebilirsen mezun oluyoosun bunun yanında geçme notu 50 ama seneye 60 olucak söylentileri var 1. sınıf dersi olan ve mühendisliğin en kolay derslerinden sayılan statiği 509 kişi alıyordu bu sene tek ders sınavı 7. seneden sonra girilebiliyor diye biliyorum daha bir sürü abzürtlük sayarım size yani imkanınız varsa gidin burdan

konu sahibinin sorusuna gelince uludağ üni her okulun yaz okulunu kabul etmiyor makine mühendisliğinin sitesinde var listesi ama söyle diyebilirim kendinden kolay olan okuları kabul etmiyor bu sene okulun büyük çoğunluğu sakarya ya gitti bu hafta ders başladı yani ona da geç kaldın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sevo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uludağ üniversitesi pişmanlıktır hele makine mühendisliği intihar sebebi. Bu sene kendisi yaz okulu açmıyor bütleri ağustosa aldılar ayrıca büte girdiğin dersi yaz okulunda alamıyorsun ve bunu final haftası açıklıyorlar. Bu paradoksu çözebilirsen mezun oluyoosun bunun yanında geçme notu 50 ama seneye 60 olucak söylentileri var 1. sınıf dersi olan ve mühendisliğin en kolay derslerinden sayılan statiği 509 kişi alıyordu bu sene tek ders sınavı 7. seneden sonra girilebiliyor diye biliyorum daha bir sürü abzürtlük sayarım size yani imkanınız varsa gidin burdan

konu sahibinin sorusuna gelince uludağ üni her okulun yaz okulunu kabul etmiyor makine mühendisliğinin sitesinde var listesi ama söyle diyebilirim kendinden kolay olan okuları kabul etmiyor bu sene okulun büyük çoğunluğu sakarya ya gitti bu hafta ders başladı yani ona da geç kaldın
    Hocam öncelikle merhaba ben bursada oturuyorum ve evliyim ve birde bebegim var. Burda bir düzenim var uludağı ondan bırakamam. Ydyo nun öğrenci işleri ile konustum herhangi bir devlet üniversitesi olur yanlız notun 70 olacak dedi. Senin dediğin sanırım bölüm derslerinde ben daha oraya gelemedim Bu arada sakarya erken açtı ama daha cogu üniversite duruyor. Özellikle Kütahya ve Karabük üniversitesi kolay diye duydum ama herkes bir şey söylüyor bilemedim.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Runo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahcesehir de ders senin okulunda açılmazsa devlette alabiliyordun. Ama denklik kabul etmesi lazım okulun. Ayrıca A bile alsan transkriptinde c nin üstün not vermiyorlardı.

Hazırlığı da bence başka okulda kabul etmeyebilirler. Yada gidip toefl yada ielts gibi bir sınav isterler genelde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler