User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Lastik boyutu küçük sebebiyle araç baglanması

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lastik boyutu küçük sebebiyle araç baglanması

merhabalar abiler kardeşler.
    Geçen hafta antalyadakıler bilir yeni yapılan altınova yolunda halın orada cevırmeye girdik arkadasın aracıyla araç şahin
    aracın üstünde cms 13 inç jant vardı. Polis jant ölçünüz cok küçük 15 inç olması gerektiğini soyledı abi yapma etme garibanız dememize ragmen aracı orjınal jant olcüsüyle bağladı aracı men etti trafıkten 1 yıldan daha fazla süresi olan muaneyi iptal etti . Dün otoparka arkadas aracı cıkartmak ıcın gitti oradaki polis ile ufak bı tartısması olmuş ve polıs aracı çekici ile otoparktan çıkartmış bizim arkadastan yıne cekici parası almıslar.
    Bu durumda ne yapmamız lazım ılk defa basımıza gelıyor nasıl bır yol izlememiz lazım arkadasın maddi durumu pek iyi sayılmaz nasıl bir yol izlemeliyiz şikayet konusunda yardımlarınızı beklıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar abiler kardeşler.
    Geçen hafta antalyadakıler bilir yeni yapılan altınova yolunda halın orada cevırmeye girdik arkadasın aracıyla araç şahin
    aracın üstünde cms 13 inç jant vardı. Polis jant ölçünüz cok küçük 15 inç olması gerektiğini soyledı abi yapma etme garibanız dememize ragmen aracı orjınal jant olcüsüyle bağladı aracı men etti trafıkten 1 yıldan daha fazla süresi olan muaneyi iptal etti . Dün otoparka arkadas aracı cıkartmak ıcın gitti oradaki polis ile ufak bı tartısması olmuş ve polıs aracı çekici ile otoparktan çıkartmış bizim arkadastan yıne cekici parası almıslar.
    Bu durumda ne yapmamız lazım ılk defa basımıza gelıyor nasıl bır yol izlememiz lazım arkadasın maddi durumu pek iyi sayılmaz nasıl bir yol izlemeliyiz şikayet konusunda yardımlarınızı beklıyorum.
    Galiba artık muayene istasyonlarında da arabanın üzerinde fabrika ayarı lastik ve jant ebadı,bijon sayısı yoksa ağır kusur olarak geçiyor da
    arabayı nasıl hemen men etti onu anlamadım.Normalde 1 hafta süre vermiyorlar mı?

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendisinde yada ailesinde hiç şahin sahibi olmadan polis olmuş birisine denk gelmişsiniz.

13 ebattan orjınalden ufak diye nasl bağlarlar anlamak güç...

orjinali 13 olmalı.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    13 orjinal ölçüsümü değilmi bilmem ama sonradan yapıştıracağın sticker için bile baglayabilir teknik değişiklik altında yeterki istesin
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lan doğan slx te 14 var. Şahin de 13 normal ölçü. Benim S70 T5 15" lan. Kafayı yemiş polislerde.
    IN BOOST WE TRUST

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    simdi benim arabanın orjınalı 16
    sw sınde 17 cıkıyo
    lastık ebatlarıma kadar sw ıle aynı orj yanı
    kafasına gore baglar mı ?

veya bağlamaya kalkarsa bı vıdeo kaydı olayı cozer mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ceza yazmak istedikten son olayın geleceği en son nokta sanırım araç küllüğünde su bulundurmamak olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lan doğan slx te 14 var. Şahin de 13 normal ölçü. Benim S70 T5 15" lan. Kafayı yemiş polislerde.
    abi bizim önümüzde şahin vardı üstünde orjınal dogan jantı 14 ınc jant vardı gosterdım adam ınat tek dediği kelime bu sebebten doalyı 52 tane aracı men ettim dedi önümüzdeki şahinin sabini kadın ortalıgı yıktı bagırdı felan kadını bıraktı bız sesımızı cıkartmadık tatllı dılle konustuk adam artık nası bır egosu varsa kota doldurma gününe denk geldik sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sw sınde 17 cıkıyo

sw sınde 17 cıkıyo

Ellerinde marka model girince teknik veri,donanım vs... veren bi cihaz olsa anlayacam da sizin arabanın 16 mı 17 mi olacağını
    daha doğrusu sw ile normalinin ayrımını nasıl yapacağını ben de merak ettim
    Yok gerçekten bilgi ile yapıyorsa o hafızanın aynısından istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hndcrx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galiba artık muayene istasyonlarında da arabanın üzerinde fabrika ayarı lastik ve jant ebadı,bijon sayısı yoksa ağır kusur olarak geçiyor da
    arabayı nasıl hemen men etti onu anlamadım.Normalde 1 hafta süre vermiyorlar mı?
    abi 32. maddeden dolayı yazdı kadıgı verdı elımıze aldı gitti alimunyum arabayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 kere niye alıntılama oldu mesajımda anlamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada belirteyim bugun araba muaneye girdi aynı jant aynı lastik ölcüsü ile muaneden tek seferde geçti aletinin aliminyum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi 32. maddeden dolayı yazdı kadıgı verdı elımıze aldı gitti alimunyum arabayı
    işte onu diyorum 32.maddeden film cama da ceza yazılıyor.1 hafta içinde söküp kontrol ettiriyorsun da sizin durumda
    da 32. maddeden yazıp alıp götürmesi enteresan olmuş jant olunca ayrı bir yaptırım mı oluyor acaba.

Adamlar asayiş çevirmesi yapar yanında bayan varsa buyur geç der sonra gelir janta filme ceza yazar...
    Belki yanımdaki kadın azılı suçlu.

Nasıl bir düzen bu anlamadım.

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkede herkes diken üstünde genel olarak huzur yok polislerinde biraz anlayışlı olması keyfi uygulamaları aza indirmeleri lazım araç sahibinede geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada belirteyim bugun araba muaneye girdi aynı jant aynı lastik ölcüsü ile muaneden tek seferde geçti aletinin aliminyum
    avukat tutup karşı dava açıp yaptığınız masraf + aracı kullanamamaktan dolayı tazminat davası açabilirsiniz eğer ceza tutanağında 13 inç var orjinali 15 olmalı yazıosa.
    Valla ben megane varken orjinal egzozla bağlamaya kalktı darp ediodum herifi. 1 saatimi yedi. Çekici geldi çekicideki polisi tehdt ettim o arabaya amiriniz gelmeden dokunursan kırılacak yerlerinden sorumlu değilim diye.
    IN BOOST WE TRUST

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi böyle bir şeyi ilk kez duyuyorum, gerçekten nereye saracaklarını şaşırmış polislerde. Bir de burunlarından kıl aldırmadan burunları havada konuşmuyorlar mı tam ayar oluyorum. Geçmiş olsun kardeşim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    avukat tutup karşı dava açıp yaptığınız masraf + aracı kullanamamaktan dolayı tazminat davası açabilirsiniz eğer ceza tutanağında 13 inç var orjinali 15 olmalı yazıosa.
    Valla ben megane varken orjinal egzozla bağlamaya kalktı darp ediodum herifi. 1 saatimi yedi. Çekici geldi çekicideki polisi tehdt ettim o arabaya amiriniz gelmeden dokunursan kırılacak yerlerinden sorumlu değilim diye.
    konu dağilmasın da orjinal egzozla nasıl bağlamaya kalkıyor.Ne diyor orjinal değil veya onların tabiriyle abart mı bu diyor?
    ses mi dinliyor napıyor.Nasıl iş arkadaş adam kafasına göre basıyor cezayı.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sw sınde 17 cıkıyo

Öyle bi dünya yok. Aracın fabrika çıkışı takılabilecek opsiyonları bellidir. İlk sahibi belki 17 jant opsiyonuyla aldı, kim bilebilir. Böyle işgüzarlarla muhatap olmamak için app plaka ve filmlerden vazgeçtim. Çevirmede kasımpaşağı modundayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi işini hakkıyla yapan trafik memuru cok az kaldı allah belasını versın aq parayı cuvalla kazanıyor bu mıllet ya yazssın cezayı hakkıyla ama lastık ölçüsünü dahi bilmeyen trafık memuru denetleme yapıyor bu ülkede 16 yasında araba hevesi olan cocuk bıle bılır tofas jant ebatını biz tatlı dille konustuk dıger aracı saldı artık bızde film koptu kadın bagırdı cagırdı dıye gonderdın dıye ustune yuklendık adam bızı gectırmek ıcın elınden gelenı yaptı polıs aracı ıcındekı memur mıkrofondan sahını durdurması soyledı adam si..ne takmadı nalet olsun vallahı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)