User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: ikinci elde araç alma kriterleri sebebi nedeni

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamin aracinin bakimlarindan bi haber olmamali yaptirdigi bakimlarin kaydi olmali ilk baktgim kriter budur benim icin agir hasardan sonra tabi

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bakım listeleri geçmişe dönük sahtede hazırlanabiliyor ne yazık ki .. bugün aranın çok iyi olduğu bir servisden boş servis rapor kağıdı alıp tarihi km yi ve parçaları kendin yazıp doldurabile bilirsin..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    edit yok düzeltme yapıyım resmi servis değil tabiki dediğim özel şahıs servisleri.. insanların çoğuda zaten aracını garanti bittikden sonra resmi servise sokmaz.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben araca bakıyorum eğer hoşuma giderse, kaportası ve motoru düzgünse alıyorum. Al-satçıdan araba almam kesinlikle. Genç kesimden araba almaya da kesinlikle karşıyım mesela. Şu ana kadar kendim 7 araç alıp sattım 3 tanesi ilk sahibinden aldım ve gerçekten modellerine göre çok dirilerdi. Elden ele gezen araçlar çok daha sorunlu oluyor. Bundan sonra araba alıcak olsam ilk sahibinden araç arar, kovalar bulurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçek 90k arabalar gördüm içi, dışı harabe.
    aynı modelde 200k arabalar gördüm öyle bakılmış ki 50 binde demezsin

tamamen kişilerin titiz kullanımı ile alakalı

km nin eskitemeyecegi arabalar vardır, alman arabaları gibi gibi
    Arabacı Ağır japon..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spor araç ta yaşına göre yıllık 10 bin km
    dizel araçta ise yaşına oranlar yıllık 20 bin km yi geçmiş olan araba haddinden fazla yol yapmıştır, değerini etkileyebilir.

atıyorum 2008 alfa 159
    160 bin deydi ben satarken

8 yılda yıllık ortalaması 20k.
    dizel araba için normal. fazlası değeri etkiler bence
    Arabacı Ağır japon..

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazen, ne kadar çabalasınız da aldıktan sonra yaşayacaklarınız "kısmet"ten öteye geçemiyor.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40 bin verip E 46 kasa bmw alacağıma. 40-45 bin liraya 2013 üstü Peugeot yada seat tarzı araç almayı tercih ederim. Hanım bmw 1.20almak istiyordu 2008 model civarı 50 bin civarında hepsi vazgeçirdim. İlk sahibinden 2015 model 20 binde ilk sahibinden tam donanımlı 208 HDİ aldırdım. Araç Çiçek gibi Gösteriş vs bilmem ne gerek yok model her zaman iyidir başınızı ağrıtmaz

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muğlak ifade kullanandan araba almam:"birkaç parça boya,üç beş parça boya" vb. gibi.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun arkadasima arac aldik, 2006 model mazda 3. 5664e attim, 13bin tl hasar kaydi cikti, ki satici soyluyordu zaten. Sanayiye goturdum, sanayideki abilerimin 'expertizi' sonucu aracin kaput tavan bagaji arka kapilari haric her yerinde boya cikti, ki satici soyluyordu zaten. Satici bana kaput tavan bagaj dedi hatta boyasiz diye, arka kapilar da boyasiz cikti, satici dedi ki esimin arabasi surttukce boyattik, demek ki oralari surtmemis. Motoruna baktik yuruyen aksamina baktik, anahtar degmemis araca. Orjinal 88binde. Arkadasim alip satmiyor, ben 4 5 sene binerim dedi, herkes almasini soyledi ben dahil. Yarin islemler var.

Ikinci el aracta boya da olur degisende. Onemli olan iyi bakilip kafadan biyere 60+ile girmemesi, takla atmamasi. Keza bu aracta boyleydi ve aldik.

Herkes araca al sat gozuyle bakiyor, satamam diyor. Aracini alirkenki fiyatindan dusuk paraya satarsa karalar bagliyor. Arkadaslar abiler otomobil bu, tekeri dondukce degeri dusecek yani. Bundan daha dogal ne olabilir?

Satarken para kaybederim diyen herkes tekeri donen bir araca para baglamayip arsa alsin. Onu hep satarken kar ediliyor. Piyasa da bu milletin koylu kurnazligi yuzunden.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazda ve volvo gibi bazı araçlar vardır. Sahipleri kıldır!

Heleki mazda... B.k atma zevkine varamadıkları için "yeni alınan araçta silecek lastiği iz yapıyor" diye satış müdürlerine şikayet edenler var... Çizildikçe boyatırlar... Hatta el kadar göçük için kapı değiştirirler... özellikle mazda servisleri parça değiştirmeye maalesef meraklı çünkü bakım masrafları düşük, arıza riski az... Mazda genellikle kanıtlanmış tenknolojilerden devam ediyor TR'de. standart 1.6 motor, klasik 4 ileri şanzıman...

Arkadaşının aldığı araba bakım atlamamış ve oırjinal 88binse, motor ve şanzımanını öldüremez...

Hayırlı olsun...

ben 2009da 115binde 2005 modelini 19.5a satmıştım... Şimdi siz kaça aldıysanız düşünün ikinci elin durumunu, konuya bağlamış olalım
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendime araba alırken en önemli kriterim beni heyecanlandırabilecek , kendini sevdirebilecek bir araba olması. Otomobili ulaşım aracı olarak gören insanlar olsak hiçbirimiz bu forumlarda mesai harcamayız. Boyasız bir fiesta boyalı bir focustan daha zevkli bir direksiyona sahip değil mesela. Benim için ilk kriter sürüş keyfidir. Bindiğim araca bakarken istemsiz tebessüm etmem lazım, dönüp bir daha bakmam lazım.
    İç temizlikte özel takıntım, aracın içinin yıpranmışlığı daha önceki sahibinin ya da sahiplerinin arabaya nasıl davrandığı hakkında en önemli ip ucudur. KAza zaten adı üstünde kaza elde olmayan sebepten olur ama bir arabanın içi kazayla ahıra dönmez.
    Değişen vs. olaylarına gelince pertten dönüpte düzgün toplanamamış arabayı kimse almak istemez, ama cıvatası olan bir parça değişmiş diyede beğendiğim arabadan kolay kolay vazgeçmem. Ağır kazaları özellikle ayrı tutuyorum. Gözünüz biraz hassas ise kaporta parçalarının aralıklarından bile anlıyorsunuz zaten kaza geçmişinin derecesini az çok.
    Boyayı tavan dışında artık kriter olarak bile görmüyorum şahsen, yeterki boyasız olduğu için benim arabamdan daha pahalıya satılacak olan araçlardan makul miktarda daha uygun fiyata almış olayım aracımı. Tavan konusu ise güneş yanığından ise ıspatlanması şartı ile yine kabülümdür.
    Km olayına gelince km düşürülmüş olduğu için fiyatı uygun olan temiz bir Getz vgt aldık eve 3 yıl önce (aracı aldığımız arkadaşı dolandırmışlar km yi düşürüp satmışlar, muayeneye girince anlamış gerçeği) , bakımını yapıp bakkala işe bağa tarlaya gitmelik kullanıyoruz gık demiyor. Km saatine bakarak araba almam şahsen, aracın o anki durumu önemlidir benim için.
    Kısaca boyandı diye piyasasından %10 değer kaybeden, boyasızlardan daha düzgün aracı almakta, km yüksek ya da oynanmış diye, daha düşük km'deki araçlardan daha zinde tutulmuş arabayı almak kullanıcı olarak benim işime geliyor. 3 eksiğine alırım, satacağım zamanda 3 eksiğine satarım.
    ///M Rulez...

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun arkadasima arac aldik, 2006 model mazda 3. 5664e attim, 13bin tl hasar kaydi cikti, ki satici soyluyordu zaten. Sanayiye goturdum, sanayideki abilerimin 'expertizi' sonucu aracin kaput tavan bagaji arka kapilari haric her yerinde boya cikti, ki satici soyluyordu zaten. Satici bana kaput tavan bagaj dedi hatta boyasiz diye, arka kapilar da boyasiz cikti, satici dedi ki esimin arabasi surttukce boyattik, demek ki oralari surtmemis. Motoruna baktik yuruyen aksamina baktik, anahtar degmemis araca. Orjinal 88binde. Arkadasim alip satmiyor, ben 4 5 sene binerim dedi, herkes almasini soyledi ben dahil. Yarin islemler var.

Ikinci el aracta boya da olur degisende. Onemli olan iyi bakilip kafadan biyere 60+ile girmemesi, takla atmamasi. Keza bu aracta boyleydi ve aldik.

Herkes araca al sat gozuyle bakiyor, satamam diyor. Aracini alirkenki fiyatindan dusuk paraya satarsa karalar bagliyor. Arkadaslar abiler otomobil bu, tekeri dondukce degeri dusecek yani. Bundan daha dogal ne olabilir?

Satarken para kaybederim diyen herkes tekeri donen bir araca para baglamayip arsa alsin. Onu hep satarken kar ediliyor. Piyasa da bu milletin koylu kurnazligi yuzunden.
    Hocam Mazdayı ne kadara aldınız?
    Piyasa fiyatında mı altında mı?

Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazda ve volvo gibi bazý araçlar vardýr. Sahipleri kýldýr!

Heleki mazda... B.k atma zevkine varamadýklarý için "yeni alýnan araçta silecek lastiði iz yapýyor" diye satýþ müdürlerine þikayet edenler var... Çizildikçe boyatýrlar... Hatta el kadar göçük için kapý deðiþtirirler... özellikle mazda servisleri parça deðiþtirmeye maalesef meraklý çünkü bakým masraflarý düþük, arýza riski az... Mazda genellikle kanýtlanmýþ tenknolojilerden devam ediyor TR'de. standart 1.6 motor, klasik 4 ileri þanzýman...

Arkadaþýnýn aldýðý araba bakým atlamamýþ ve oýrjinal 88binse, motor ve þanzýmanýný öldüremez...

Hayýrlý olsun...

ben 2009da 115binde 2005 modelini 19.5a satmýþtým... Þimdi siz kaça aldýysanýz düþünün ikinci elin durumunu, konuya baðlamýþ olalým
    Hocam civic ve corollaya alternatif olarak gördüğüm mazda 3 ve lancer piyasasıda yükseldi. Vtec2 ile yarışıyor.
    O zaman da çok mantıklı olmuyor.
    Alıntı msk_bmw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendime araba alýrken en önemli kriterim beni heyecanlandýrabilecek , kendini sevdirebilecek bir araba olmasý. Otomobili ulaþým aracý olarak gören insanlar olsak hiçbirimiz bu forumlarda mesai harcamayýz. Boyasýz bir fiesta boyalý bir focustan daha zevkli bir direksiyona sahip deðil mesela. Benim için ilk kriter sürüþ keyfidir. Bindiðim araca bakarken istemsiz tebessüm etmem lazým, dönüp bir daha bakmam lazým.
    Ýç temizlikte özel takýntým, aracýn içinin yýpranmýþlýðý daha önceki sahibinin ya da sahiplerinin arabaya nasýl davrandýðý hakkýnda en önemli ip ucudur. KAza zaten adý üstünde kaza elde olmayan sebepten olur ama bir arabanýn içi kazayla ahýra dönmez.
    Deðiþen vs. olaylarýna gelince pertten dönüpte düzgün toplanamamýþ arabayý kimse almak istemez, ama cývatasý olan bir parça deðiþmiþ diyede beðendiðim arabadan kolay kolay vazgeçmem. Aðýr kazalarý özellikle ayrý tutuyorum. Gözünüz biraz hassas ise kaporta parçalarýnýn aralýklarýndan bile anlýyorsunuz zaten kaza geçmiþinin derecesini az çok.
    Boyayý tavan dýþýnda artýk kriter olarak bile görmüyorum þahsen, yeterki boyasýz olduðu için benim arabamdan daha pahalýya satýlacak olan araçlardan makul miktarda daha uygun fiyata almýþ olayým aracýmý. Tavan konusu ise güneþ yanýðýndan ise ýspatlanmasý þartý ile yine kabülümdür.
    Km olayýna gelince km düþürülmüþ olduðu için fiyatý uygun olan temiz bir Getz vgt aldýk eve 3 yýl önce (aracý aldýðýmýz arkadaþý dolandýrmýþlar km yi düþürüp satmýþlar, muayeneye girince anlamýþ gerçeði) , bakýmýný yapýp bakkala iþe baða tarlaya gitmelik kullanýyoruz gýk demiyor. Km saatine bakarak araba almam þahsen, aracýn o anki durumu önemlidir benim için.
    Kýsaca boyandý diye piyasasýndan %10 deðer kaybeden, boyasýzlardan daha düzgün aracý almakta, km yüksek ya da oynanmýþ diye, daha düþük km'deki araçlardan daha zinde tutulmuþ arabayý almak kullanýcý olarak benim iþime geliyor. 3 eksiðine alýrým, satacaðým zamanda 3 eksiðine satarým.
    Yazdıklarınız doğru fakat yüksek km temiz araç bulmak çok zor. Bu yüzden bu kadar temkinliyiz.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazdayi 28500e aldik. Piyasa fiyatinin altinda, daha ucuzlari hep 300bin kmde pert ya da agir hasar kayitli degisenli falan.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim milletimiz de bu kadar km takıntısı olduğu sürece bu km düşürme dolandırıcılık işleri bitmez yeter ki 5664 sorgulamasında çıkmasın yoksa önemli değil mantığında millet.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)