User Tag List

Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon
214 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: PayPal Turkiye'den çıkıyor

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben az önce telefonda konuştum, 6 haziran sonrasında paypal üzerinde türk bankaları ile bağlantılı hiç bir işlem yapamayacaksınız cevabını aldım. Buna bir şey satın almak da dahil. Hadi geçmiş olsun.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben zaten son zamanlarda ebayda direk sanal banka kartımla alış veriş yapıyordum.. paypalimi kullanmıyordum nedenide kuru bana göre çok yüksekden çevirmesiydi..

ebay aliexpress gibi sitelerden alış veriş yapanlarda bir şey değişmez aliexpress de zaten paypal hatırladığım kadarı ile yoktu ben hiç paypal ile bir şey almadım en azından.
    ebaydada sanal kart oluştur yada kendi kredi kartını kullan oldu bitti..

paypal yokkende alışveriş yapıyorduk paypal sonradan çıkan bir şey..

bu sadece türkiyeden paypal üstünden mal satanları üzer.. ticari büyük ölçekde para transfelerini paypal üstünden yapanları üzere. internetten alışveriş yapan son kullanıcıya çokda büyük bir etkisi olmaz..

yurtdışına mal satanlarda eskisi gibi western-uniona falan yönelirler.

paypalin boşluğunuda google ın paypale alternatif çıkardığı googlewallet yada şu sıralar avrupa hızla büyüyen paypalin en büyük rakibi stripe falan alır.. alternatiflerde var wepay,clickbank gibi.. paypal gitti mahvolduk diye bir şey yok yani
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    edit : ebayın türkiyede şubesi var gg ile ortaklıkları var zaten.. onlarda bu olayları yakından takip ediyorlardır

Türkiyeye ayrıca ekstra kolaylık sağlarlar yoksa bu sefer türkler alternatif sitelere kaçmaya başlar müşteri kaybederler.. gearbest dealextrem aliexpress amazon newegg gibi gibi...
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    internet üzerinden alışveriş yapan son kullanıcıya gayet etkisi olur, internet alışverişini sadece e bay olarak düşünmeyin, bir çok farklı sektörde orta ölçekli uluslararası siteler var, buralarda paypal büyük güvenceydi alım yapanlar için.

bir çok y.dışı servisi paypal üzerinden kullanabiliyorduk, kişisel olarak freelancerlarımı kiraladığım sitenin paypal dışı para alışveriş opsiyonu yok, bir çok amerikalı hosting firması paypal harici ödeme kabul etmez vs vs

google wallet ya da stripe yaygınlaşması için daha çok var, bu tip hizmetleri kullanmak için türkiye pazarının baskı oluşturması çok zor, global pazarda paypala rakip olabilmeleri için bizim elimizden pek bir şey gelmeyecek...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    alışveriş yapan son kullanıcıy çok büyük etkisi olmaz dedim kesin kes etkilemez demedim. benimde hostingim var yurtdışı normal kredi kartı geçiyor paypalde geçiyor.. bukadar panik yapıcak bir durum yok.

paypal dan öncede biz alışveriş yapıyorduk paypal çıktı işlerimiz kolaylaşdı sadece paypal olmassada biz gene alış veriş yaparız.. kaldıki paypal kuru son zamanlarda çok fazla yüksekden çevirmeye başlamışdı..

ben şahsen paypal kullanımını zaten bırakmışdım son zamanlarda bütün alışverişlerimi ebayda sanal kartla yapıyordum..

büyük hosting şirketleri zaten mastercard visa americanexpress discover hepsi geçerlidir.. geçerli değilse o kurumun resmiliğinden şüphe edin.. ben bluehost,godaddy,hostgator unuttuğum büyük olan bir çoğundan hosting aldım yanlışım olmasın paypali kullandığımı hiç hatırlamıyorum geçmediği için değil kredi kartı kolayıma geldiği için..

paypali ben tek ebayda kullanıyordum onuda zaten kesmişdim son zamanlarda..

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ebay'den sattığım ürünlerin ücretleri henüz kullanılabilir durumda değil. 6 Haziran'dan önce de kullanılabilir olmayacak. 6 Haziran'dan sonra nasıl çekeceğiz ki bunları?

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanal kart ile kartınızın limitini kendiniz belirleyerek alışveriş yapabilirsiniz.
    Ondan şüphem yok da, paypal bir güvenlik unsuruydu. 3d şifre girdin, alışveriş yaptın, sorumluluk sende oluyor artık. Halbuki paypal herhangi bir olumsuzlukta önce alıcıyı koruyordu.

Halen daha tamamen çıkmayacaklarını umuyorum.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurt dışından bir bankadan bir şekilde kredi kartı alırım genede PayPal kullanmayı bırakmam. A.q. munun ülkesinde kazandığım parayı nasıl ve nereden harcayacağımı bunlar mı belirleyecek. Oldu olacak ülkeyi dışarıya kapatın.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence paypal bir bahane arıyordu ve buldu
    artık sittin sene dönmez türkiyeye.

nedeninide şöyle anlatayım
    bilmezmisiniz ebayda bir çok satıcı türkiyeye gönderim yapmıyor, neden?
    çünkü birşey alıp parasını ödememek için yalan söyleyen kanı bozuk, karaktersiz it ler var bu ülkede.
    ve bu şerefsiz it lerin sayısı sizin tahminlerinizden çok fazla.

tabi %100 emin değilim ama paypal büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş oldu böylece.

edit:
    birde efendim paypal serverlarını türkiyede tutmuyormuşta bilmem neymiş diyenler var
    sanki server istanbulda olsa yada mozambikte olsa fark edecek dosyalara bakmak, excel tablosu indirmek!

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PayPal in ülkeden çekilmesi neden çok kritik?
    Çünkü PayPal ile çalışırsanız satış yaptığınızda paranızı hemen çekebilirsiniz.
    Bankalar ise yaptığınız satıştan gelen parayı 40 gün bekletirler.
    Düşünün. 40 günlük cironuz her zaman bankada beklemek zorunda kaldığında normalin çok daha üstünde bir sermaye ile işe girmeniz gerekir. Yani zor olan girişimcilik hikayenizde eşik daha da yükselir.
    PayPal bir bankadar daha yüksek komisyon alır ve senin riskini herkese paylaştırır ve senin paranı tutmaz ve hemen çekmene izin verir.
    PayPal olmasaydı ben şu anda edelkronede çalışmıyordum büyük ihtimalle bir başkasının kuruluşunda çalışıyordum bunu çok net söyleyebilirim.
    Firma olarak para tahsilat sistemlerimizi PayPal USA üstüne geçireli bikaç yıl oldu. Ve şu anda dehşet içinde görüyorum ki bunu yapmamış olsaydık 80 çalışanı ile, ve o 80 çalışanın birinci dereceden bağlı olduğu aileleri ile ve hatta onbinlerce müşteri ile ortada kalmıştık...
    Bu nasıl olabilir?..

Direksiyondaki kişi Türkiye'ye gerçek katma değer sağlayan, çoğunlukla ihracat yapan bir girişimci ordusunun üstüne buz gibi soğuk suyu dökerken yaptığının farkıda mı?

Değilse de kötü haber, farkındaysa da kötü haber...

Bazılarınız PayPal yoksa da başka ödeme sistemleri var ne olacak ki diyebilir...

Tabi var. Ama paypal gibi global ve yaygın kabul edilmiş olanı yok.

Yurtiçinde ticaret yapanlar payu da kullanabilir. Ama memlekete çok kritik katkıyı yapan MİKROİHRACATÇILAR ın elinden en kritik tahsilat enstrumanı alınmıştır.

PayPal kullanan her işletmenin dengesi bozulmuştur.

Türkiye'nin ekonomik geleceği sadece ihracatçıların elindedir..

Türkiye'de en mucizevi bir şeyi yapmaya çalışan, İHTACAT yapmaya çalışan bütün küçük girişimcilere geçmiş olsun...

Kadir KÖYMEN

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yurt dısına sattıgım malzemeleri artık satamıycam.. turklere zaten guvnmiyorlar, ustune bi de paypalde gitti.. gecmiş olsun bize!

aliergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün paypal ile ödeme yapmayı deneyen oldu mu?
    Ali's Detailing Garage / Erenköy

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence paypal bir bahane arıyordu ve buldu
    artık sittin sene dönmez türkiyeye.

nedeninide şöyle anlatayım
    bilmezmisiniz ebayda bir çok satıcı türkiyeye gönderim yapmıyor, neden?
    çünkü birşey alıp parasını ödememek için yalan söyleyen kanı bozuk, karaktersiz it ler var bu ülkede.
    ve bu şerefsiz it lerin sayısı sizin tahminlerinizden çok fazla.

tabi %100 emin değilim ama paypal büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş oldu böylece.

edit:
    birde efendim paypal serverlarını türkiyede tutmuyormuşta bilmem neymiş diyenler var
    sanki server istanbulda olsa yada mozambikte olsa fark edecek dosyalara bakmak, excel tablosu indirmek!
    buda olabilir ..

ingiltereden çok mal alıyorum range rover ve jaguar ağırlıklı.. ingilizler bu konuda garantizör..

Türkiyeye posta olayını iptalde etmemişler varda demiyorlar.. ask a dealer diye geçiyor genelde .. kullanıcıya sor deniyor..

Türkiyeye yolluyormusunuz diye sorduğunda orda yüksek ihtimal senin satış puanların aldığın feedbackler etkili oluyor bakıyor satıcı. eğer yüksek ise adama güven verirsen evet diyor şu kadar shipping ücreti var yada hayır yollamıyoruz diyor bana hayır diyen olmadı ama bunu bu ask a dealer olayını ben hep buna bağladım..

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    bizim millet, paypale yalan ihbar yapar.

Kaskoya para cakar.

Arabayi teyzesinin ustune alir ki vergi vermesin.

Telefona hirsizlik kaskosu satin alip, police bitmeden bir hafta once telefonum calindi diye ihbar yapar.

En paradan indirim almak icin 8 tane hesap acar

Paypal bizi ne yapsin

orcunnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o iş bizde
    cok güldüm valla çıkar mı çıkar
    Turbo SN95 Mustang GT AVKSERVİS
    DR.ECU

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekin Kollama'nın youtube hesabında bir videoya yapılan yorumu direk aktarıyorum. ALINTIDIR.

Ben Dijital ödeme hizmetleri sektöründe çalışıyorum. Konuya biraz açıklık getirmeye çalışayım.
    Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Haziran 2013'te çıkarmış olduğu 6493 sayılı Kanun ve devamında çıkarmış olduğu Yönetmelik ve Tebliğ ile Ödeme Hizmeti ve Elektronik Para Kuruluşlarını denetimi altına aldı. Yani artık bu kurumlar her konuda BDDK'ya bağlandı.
    BDDK bu kapsamda faaliyet gösteren tüm kurumlardan kendi belirlediği kriterleri belli tarihe kadar uyması ve eksikse tamamlaması için süre verdi ve Lisanslamaya tabii tuttu. Bankalara ve Finansal Kuruluşlara yaptığı gibi.
    Bütün firmalar, Türkiye'de faaliyet gösterebilmek için Lisanslama denetimlerine girdi. Bu Denetimlerde BDDK Mevzuatta yazan şartların yerine getirilip getirmediğini kontrol ediyor. Denetimlerde eksiklikleri olanlara ek süre verebilirken, ciddi anlamda eksiklikleri olanların, eksiklikler tamamlanana kadar faaliyetlerini durdurmasını istiyor.
    Paypal'in sıkıntısına gelecek olursak, Paypal çoğumuzun bildiği gibi yabancı bir firma ve tüm alt yapısı ile tüm serverları yurt dışında. Türkiye'de faaliyette bulunmak isteyen bir firma Sistemlerini Yurt içinde bulundurmak zorunda.
    BDDK bu konuda hiç bir kuruma taviz vermiyor. Paypal'in şu an Türkiye faaliyetlerini durdurma sebebi bu.

Ama özellikle vurgulamak isterim Türkiye'den çekilmediler. İlgili eksiklikleri tamamlayana kadar Türkiye Faaliyetlerini dururdu. Çünkü, BDDK'dan Faaliyet Lisansı almadan işlem yapamaz.

Yine bir bilgi vermem gerekirse Türkiye'de şimdiye Kadar toplam 20 firma Faaliyet izni alabildi.

Bu arada izin alması gereken firmalar arasında Western Union, MoneyGram gibi dünya devleri de var.

Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aliergun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün paypal ile ödeme yapmayı deneyen oldu mu?
    ben bugun yaptım
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben az önce telefonda konuştum, 6 haziran sonrasında paypal üzerinde türk bankaları ile bağlantılı hiç bir işlem yapamayacaksınız cevabını aldım. Buna bir şey satın almak da dahil. Hadi geçmiş olsun.
    Az önce banada kullandığım bir yabancı web adresinden mail geldi, paypal'ı hiçbir şekilde kullanamayacksınız ama isterseniz kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz diye yazmışlar.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sırf hobim için 1-2 ıvır zıvır almak niyetindeydim herif paypal ile ödeyebilirsin demişti, kafama edeyim keşke zamanında alsaydım. Şimdi paypal haricinde bir seçenek yoksa Japonya'ya ilk uçakla gider Tokyo Tower önünde yakamda Subaru logosu ile adamı beklerim. Sonra adama ücreti elden teslim ederim, ilk uçakla geri dönerim.
    Şahane oldu bu paypal işi, zaten kaç zamandır bir daha Japonya'ya gidesim vardı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)