User Tag List

Sayfa 2/22 İlkİlk 123412 ... SonSon
401 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Üst Komşu Krizi

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senden rica her ikisinide söyle ki hepsini tek tek deniyorum
    Abi önce sert bir şekilde uyar adamı ciddiyetini göster niyetini gayet iyi anlat gerekirse anlayacağı dilden konuşacağını belli et. Gecenin bi köründe çocukta olsa böyle şeyler olmamalı ha bu yüzden kavga çıkartmam ben asla ama kapıma gelip saçma sapan konuşursa o adam gerisini o düşünsün derim. Hukuken şikayetçi olabilirsin ama onunda pek bi faydası olmaz bence, bu ülkede katillere vatan hainlerine ceza vermiyorlar kaldı ki cezayı geçtim olaya müdahale bile etmezler diye düşünüyorum.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

zx6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 1 yıl önce benzer bi durum bizim başımıza geldi, oturduğumuz apartmanda her katta 3 daire var biz sağ köşe daireyiz orta daireye 2 tane erkek öğrenci taşındı gece gündüz müzik sesimi dersiniz karı kız sesimi dersiniz kapı önlerine bira şişeleri bırakmakmı dersiniz her türlü rahatsız edici ve tahrik dolu haraketleri yapıyorlar , 1 2 lere efendice uyardım 3 4 derken kapı açmamalara aynı şeyleri yapmaya devam ettiler bu arada 3. Ev arkadaşı aldılar cesaret ordan geldi galiba �� , bir gün birini asansörde yakaladım temiz bir şekilde giriştim, o gün bugündür kafam rahat çıt çıkmıyor
    Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir ne güzel bir atasözüdür
    Kawasaki zx6r
    Nissan 350Z
    The Beetle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi genelde benim yorumum bir miktar dövün şeklinde olur fakat şöyle bir durum var:
    Çocuk gerçekten zor , çocuğa dur yapma dersin 30 saniye sonra koşar oynar yani uyarıyı unutur. E çocuğu dövemezsinde. Anneleri ev işleriyle uğraşırken bir yandan da çocukları zaptedmek imkansıza yakın.
    Allah sana da hayırlısı ile çocuk verince biraz daha hak vereceksin.
    Gürültüyü yapan çocuk değil de yetişkin olsa direk döverek çözüme gitmeye çalış diyecem de çocuk be kardeşim. İnanılmaz gürültü çıkardıklarını, senin ve eşinin çok rahatsız olduğunuzu biliyorum ama sabretmekten başka yol yok.
    Allah sabır versin.

peygamber efendimiz (s.a.v):
    "CEBRAİL bana; komşuya iyilik yapmayı o kadar ısrarla tavsiye etti ki; birbirlerine mirasçı yapacak sandım." diye buyurmuşlardır.
    Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız.Aksine bişey demiyorum bende.Çocuktur eyvallah unutur koşar ses çıkarır.Benim artık çıldırdığım son nokta onun benim kapıma gelip çocuklar ses çıkarıyo diye sen nasıl duvara vuruyosun demesi.Hem suçlu hem de güçlü.

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir de teraslarımızın dip dibe olduğu bir ev var sağolsunlar. hafta içi falan demeden gece 2 3 e kadar yazları gürültünün kralını yapıyorlar. İnsan gibi uyarmıştım işe gidiyorum uykumdan uyanıyorum gürültüden diye yine değişen bir şey olmadı. Aq ses sistemini terasıma kurdum döndüm kıçımı adamlara bir koyuyorum sesi hoplatıyorum Mesela artık odamda dahi olsam açıyorum sesi arkadan bam güm vuruyor kapıyı da kapatmıyorum az daha ısınsın havalar bu sene de terastayım

Farkında değiller nasıl bir deliye bulaştıklarını bilmiyorlar

Not: Çok şeyimde de değil yani en kötü üretimde kullanılan kulaklıklardan takar uyurum da yapılanlar garip.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi önce sert bir şekilde uyar adamı ciddiyetini göster niyetini gayet iyi anlat gerekirse anlayacağı dilden konuşacağını belli et. Gecenin bi köründe çocukta olsa böyle şeyler olmamalı ha bu yüzden kavga çıkartmam ben asla ama kapıma gelip saçma sapan konuşursa o adam gerisini o düşünsün derim. Hukuken şikayetçi olabilirsin ama onunda pek bi faydası olmaz bence, bu ülkede katillere vatan hainlerine ceza vermiyorlar kaldı ki cezayı geçtim olaya müdahale bile etmezler diye düşünüyorum.
    Kardeşim o sert şekilde uyarmayı biraz önce benim kapıma geldiğinde gösterdim.Bu saatten sonra Allah ya ona ya bana verir.Sende haklısın güzel kardeşim o kadar şerefsizler cezasız kalırken hukuk benim böyle bi sorunuma nasıl derman olacak ki

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf bu olay yüzünden ben kendi evimden taşındım. Kiraya verdim. Asla bir çözümü yok. Bimere şikayetten tutta, dövmek dahil izolasyon tüm yolları denedim. Üzgünüm ama taşınacaksın. Piskolojik destek alma seviyesine gelmeden elini çabuk tut
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 6 yaşlarında bir kız bir erkek
    Benim de 2 oğlum var. 1 ve 3 yaşında. Büyük olan tam felaket. Alt komşu emekli albay. Bir kaç kez ben söyledim kusura bakma çocuk biraz zıpır koşturuyor , evin içinde arabayla geziyor gürültü yapıyor diye. Adam , ben çocukların sesini duymazsam rahatsız olurum falan dedi gerçi evde ses yalıtımı iyi ama yine de bizim üst katın torunu gelince koşturması da duyuluyor yani.

Yarın öbür gün sizin de inşallah çocuklarınız olduğunda biraz daha net anlaşılır durum. Çocuğu zaptetmek zordur. Gerçi biz saat 10 dedin mi uyku moduna geçirdiğimizden geç saatlere kadar gürültüye müsade etmiyoruz. 5-6 yaşındaki çocuk Nasıl kontrol edilir onun tecrübesine henüz ulaşmadım ama kafanıza çok takmayın veya durum hassasiyet oluşturdu ise ve kirada iseniz hiç stres yapmayın geçin başka Eve kökten çözün işi.

Çocuk olmasalar iş daha kolay olurdu hukuken. Benim daha önce oturduğum evimin üst katına da abuk kiracılar gelmişti. Sabaha kadar gitar müzik eğlence falan. Bir iki derken haftanın 5 günü alem moduna geçtiler. Bir kaç kez güvenlik vasıtası ile tutanak tutturdum. Sonra baktım laftan anlamıyorlar, mülk sahibini arayıp kendisini mahkemeye vereceğimi söyledim. O da şaşırdı ama nihayetinde kiracısından müteselsilen sorumlu kendisi. İlk anda kuru blöf gibi algıladı herhalde. 3 gün sonra avukatım arayıp onun avukatının bilgilerini isteyince apar topar kiracılara yol vermişti.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha once de boyle bir konu vardi ona da yazmistim hatta horozlu bir arkadas vardi konusunda ona da yazmistim orada da basvurulacak yerleri vs belirttim. Belediyeden zabita cagirmalar bilmem neler vs yapmadigim sey kalmadi. En sonunda evi kiraya verdik rahatladik. Ve de kendime inanilmaz guzel bir icat buldum 3M sunger kulak tipasi. Artik uyurken ders calisirken vs takiyorum dunyadan kopuyorum resmen. Bizim OKUZ milletimiz ne guzel laftan anliyor ne sozden. Ceza kestirsen iki gun sonra yine yapiyor ve gercekten cok ugrasiyorsun. Ya dovuceksin bir guzel kesicek sesini ya da sineye cekiceksin kendince cozum ariycaksin. Ben problem yasadigimiz kadinin kocasinin agzini burnunu yamultacaktim az kalsin elimden zor kurtuldu kari ertesi gun yine ses yapmaya devam etti. Yuzsuzune denk gelirsen inadina yapiyor sehire adapte olamamis hayvanoglu hayvanlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf bu olay yüzünden ben kendi evimden taşındım. Kiraya verdim. Asla bir çözümü yok. Bimere şikayetten tutta, dövmek dahil izolasyon tüm yolları denedim. Üzgünüm ama taşınacaksın. Piskolojik destek alma seviyesine gelmeden elini çabuk tut
    Teşekkür ederim yorumun için.Bakalım daha ne kadar dayanabilecez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha once de boyle bir konu vardi ona da yazmistim hatta horozlu bir arkadas vardi konusunda ona da yazmistim orada da basvurulacak yerleri vs belirttim. Belediyeden zabita cagirmalar bilmem neler vs yapmadigim sey kalmadi. En sonunda evi kiraya verdik rahatladik. Ve de kendime inanilmaz guzel bir icat buldum 3M sunger kulak tipasi. Artik uyurken ders calisirken vs takiyorum dunyadan kopuyorum resmen. Bizim OKUZ milletimiz ne guzel laftan anliyor ne sozden. Ceza kestirsen iki gun sonra yine yapiyor ve gercekten cok ugrasiyorsun. Ya dovuceksin bir guzel kesicek sesini ya da sineye cekiceksin kendince cozum ariycaksin. Ben problem yasadigimiz kadinin kocasinin agzini burnunu yamultacaktim az kalsin elimden zor kurtuldu kari ertesi gun yine ses yapmaya devam etti. Yuzsuzune denk gelirsen inadina yapiyor sehire adapte olamamis hayvanoglu hayvanlar.
    Teşekkür ederim yorumun için.Bina da 2 3 daire leri var bunların.Zamanında gecekondu sahibi olup daire sahibi olmuşlar.Asla hor görme yapmıyorum.Bu işin tek çözümü evi değiştirmek ozamn.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de 2 oğlum var. 1 ve 3 yaşında. Büyük olan tam felaket. Alt komşu emekli albay. Bir kaç kez ben söyledim kusura bakma çocuk biraz zıpır koşturuyor , evin içinde arabayla geziyor gürültü yapıyor diye. Adam , ben çocukların sesini duymazsam rahatsız olurum falan dedi gerçi evde ses yalıtımı iyi ama yine de bizim üst katın torunu gelince koşturması da duyuluyor yani.

Yarın öbür gün sizin de inşallah çocuklarınız olduğunda biraz daha net anlaşılır durum. Çocuğu zaptetmek zordur. Gerçi biz saat 10 dedin mi uyku moduna geçirdiğimizden geç saatlere kadar gürültüye müsade etmiyoruz. 5-6 yaşındaki çocuk Nasıl kontrol edilir onun tecrübesine henüz ulaşmadım ama kafanıza çok takmayın veya durum hassasiyet oluşturdu ise ve kirada iseniz hiç stres yapmayın geçin başka Eve kökten çözün işi.

Çocuk olmasalar iş daha kolay olurdu hukuken. Benim daha önce oturduğum evimin üst katına da abuk kiracılar gelmişti. Sabaha kadar gitar müzik eğlence falan. Bir iki derken haftanın 5 günü alem moduna geçtiler. Bir kaç kez güvenlik vasıtası ile tutanak tutturdum. Sonra baktım laftan anlamıyorlar, mülk sahibini arayıp kendisini mahkemeye vereceğimi söyledim. O da şaşırdı ama nihayetinde kiracısından müteselsilen sorumlu kendisi. İlk anda kuru blöf gibi algıladı herhalde. 3 gün sonra avukatım arayıp onun avukatının bilgilerini isteyince apar topar kiracılara yol vermişti.
    Empati yapıyorum olaylar devam ettilçe.Tabiki çocuktur ses yapar.Ama bu çocukların sesi bizimde özel hayatımızı rahatsız edecek boyuta ulaşmamalı kanaatindeyim.Tabiki babaları olacak şahısın evime gelip kabadayılık yapması çileden çıkaran son davranış oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garibanlıktan gelen orta sınıfsın değil mi abi sen? Daha açık bir değiş ile; Ailenin sana sağladığı imkanlardan daha iyisine kavuştun değil mi?
    Gerçekten derdim tartışma yaratmak yada ortalığı karıştırmak değil ama belli bir gelir seviyesine sonradan ulaşan insanların böyle incik, boncuk şeylere takılmalarını anlamıyorum.

Ben İNGİLİZCE inşaat mühendisliği, kardeşim İNGİLİZCE makine mühendisliği okuyoruz. Yani okuduğum,yazdığım şeyler anadilim olan Türkçe değil. Aynı zamanda yarı zamanlı çalışıyoruz.3 senedir üst katımızda oturanlar değişse de sürekli çocuklu aile yaşıyor. Gerçekten "ders çalışamayacak" ,"evde oturamayacak", "üst katı yumruklayacak" boyuta taşınmadı o sesler. Senin ki artık takıntı olmuş. Uyardın ve seni dikkate almadıkları için sinirde var tabi işin içinde.
    Ben hep villalarda büyüdüğüm için, ilk apartman maceram metropol ile tanışınca oldu. Yaş 14-15'de olsa da alışkanlıklardan kolay vazgeçilemiyor. Alt komşuya çok fazla ses yaptığımızı hatırlıyorum.
    Çocuklara da hak verin, rahatça oyun oynayabilecekleri, koşabilecekleri hiç bir yer kalmadı büyük şehirlerde, böyle yerler olsa bile aileler güvenip bırakamıyorlar, her türden insan mevcut, her türlü rezillik yaşanabiliyor memleketimizde.

Empati yapalım komşunuz gibi düşünelim; Siz iyi niyetli veya kötü niyetli olarak çocuklara dur, otur, kalk desende dinletemezsin, koşacak o çocuk, oynayacak. Bir kere komşunuz geldi rahatsız olduğunu söyledi, kibarca tamam dediniz, özür dilediniz çocukları kısıtladınız ama ne mümkün, yine ses yapıldı, tekrar komşunuz geldi yine kibarca dikkatlı olacağınızı belirttiniz, çocuklara ses geçiremeyip, bağırmaya yada eline IPAD verip asosyal etmeye gönlünüz elvermedi çocuklar yine ses yaptı bu sefer alt komşunuz tekrar geldi uyardı sizi. En sonunda uyarıları taciz boyutuna geldi, bilinçli, mantıklı ve isteyerek formasyon alan, belki çocuklarımıza öğretmen olacak insanlar, çocuk sesine tahammül edemeden sizi taciz etmeye başladı. (Taciz illa cinsel değildir, karşı tarafı rahatsız etmek için yapılacak her eylem tacizdir.) duvarlarınıza vurmaya, müziğin sesini açmaya başladı. Komşunuz gerçekten sabırlı insanmış, saygı duydum.

hanz10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, sen ne kadar da kendini üzsende yıpratsanda, yapıcak hiç bir şey yok çocuk bu sen ne kadar uyarsan da dinlicek mi sanki seni? Ya görmezden gelicen ya da evi taşıcan kimse çocuğunu uyarıcağını sanmıyorum. 5-6 yaşında ki çocugu nasıl zapt edebilirsin ki.

bordeaux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar, sorunun çözümü taşınmak gibi görünüyor. umarım yukarıdakiler taşınır

aynı şeyi yaşamak istemezdim. kötü olduğunu tahmin edebiliyorum. naçizane bir öneri en az ses hangi odada ise orada vakit geçirilmeli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garibanlıktan gelen orta sınıfsın değil mi abi sen? Daha açık bir değiş ile; Ailenin sana sağladığı imkanlardan daha iyisine kavuştun değil mi?
    Gerçekten derdim tartışma yaratmak yada ortalığı karıştırmak değil ama belli bir gelir seviyesine sonradan ulaşan insanların böyle incik, boncuk şeylere takılmalarını anlamıyorum.

Ben İNGİLİZCE inşaat mühendisliği, kardeşim İNGİLİZCE makine mühendisliği okuyoruz. Yani okuduğum,yazdığım şeyler anadilim olan Türkçe değil. Aynı zamanda yarı zamanlı çalışıyoruz.3 senedir üst katımızda oturanlar değişse de sürekli çocuklu aile yaşıyor. Gerçekten "ders çalışamayacak" ,"evde oturamayacak", "üst katı yumruklayacak" boyuta taşınmadı o sesler. Senin ki artık takıntı olmuş. Uyardın ve seni dikkate almadıkları için sinirde var tabi işin içinde.
    Ben hep villalarda büyüdüğüm için, ilk apartman maceram metropol ile tanışınca oldu. Yaş 14-15'de olsa da alışkanlıklardan kolay vazgeçilemiyor. Alt komşuya çok fazla ses yaptığımızı hatırlıyorum.
    Çocuklara da hak verin, rahatça oyun oynayabilecekleri, koşabilecekleri hiç bir yer kalmadı büyük şehirlerde, böyle yerler olsa bile aileler güvenip bırakamıyorlar, her türden insan mevcut, her türlü rezillik yaşanabiliyor memleketimizde.

Empati yapalım komşunuz gibi düşünelim; Siz iyi niyetli veya kötü niyetli olarak çocuklara dur, otur, kalk desende dinletemezsin, koşacak o çocuk, oynayacak. Bir kere komşunuz geldi rahatsız olduğunu söyledi, kibarca tamam dediniz, özür dilediniz çocukları kısıtladınız ama ne mümkün, yine ses yapıldı, tekrar komşunuz geldi yine kibarca dikkatlı olacağınızı belirttiniz, çocuklara ses geçiremeyip, bağırmaya yada eline IPAD verip asosyal etmeye gönlünüz elvermedi çocuklar yine ses yaptı bu sefer alt komşunuz tekrar geldi uyardı sizi. En sonunda uyarıları taciz boyutuna geldi, bilinçli, mantıklı ve isteyerek formasyon alan, belki çocuklarımıza öğretmen olacak insanlar, çocuk sesine tahammül edemeden sizi taciz etmeye başladı. (Taciz illa cinsel değildir, karşı tarafı rahatsız etmek için yapılacak her eylem tacizdir.) duvarlarınıza vurmaya, müziğin sesini açmaya başladı. Komşunuz gerçekten sabırlı insanmış, saygı duydum.
    Değerli kardeşim garibanlık dan gelmedim.Hep orta sınıftım.Her cümlemde asla aşşağılamadığımı belirttim. Ailem de aslına bakarsan mevcut durumlar yüzünden çok da yardımcı olamadılar maalesef.Konunun bu yerlere gelmesi beni açıkca çok şaşırttı.Senin incik boncuk şeyler dediklerin yüzünden bu forumda bile kaç insan taşınmış kaç insanın psikolojisi bozulmuş.

Kariyerini tebrik ve takdir ediyorum.Sizin komşunuzun sizi bu raddeye getirmemesi şansınız olmuş.Şunu atlamışsın medeni bir şekilde( taciz kelimesi çok çirkin olmuş) 3 defa uyardım.Çocukların ses yapmalarından ziyade adamın benim kapıma dayanıp kabadayılık yapması.Yani sen elini vicdanına koyarak suçlu senmisin diyosun?

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saat 10-11 e kadar olan cocuk sesi insani ses sinifina girebilir rahatlikla
    Evet rahatsiz edici olabilir ama dayanilmaz ses sinifina girmesi imkansiz bence
    Beterin beteri var demisler gece 3 te 4 te 5 te ust katinizda 5-10 kisinin son ses sarhos sekilde parti yapmasi hicbir guvenligi sikayeti iplememesi polisin gelmemesi cinayet islemeye meyilli olmak gibi durumlarda var unutmayin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli kardeşim garibanlık dan gelmedim.Hep orta sınıftım.Her cümlemde asla aşşağılamadığımı belirttim. Ailem de aslına bakarsan mevcut durumlar yüzünden çok da yardımcı olamadılar maalesef.Konunun bu yerlere gelmesi beni açıkca çok şaşırttı.Senin incik boncuk şeyler dediklerin yüzünden bu forumda bile kaç insan taşınmış kaç insanın psikolojisi bozulmuş.

Kariyerini tebrik ve takdir ediyorum.Sizin komşunuzun sizi bu raddeye getirmemesi şansınız olmuş.Şunu atlamışsın medeni bir şekilde( taciz kelimesi çok çirkin olmuş) 3 defa uyardım.Çocukların ses yapmalarından ziyade adamın benim kapıma dayanıp kabadayılık yapması.Yani sen elini vicdanına koyarak suçlu senmisin diyosun?
    Kariyerim falan yok ortada abi, üst komşu müzik açsa, ses yapsa, her akşam evde parti yapsa sonuna kadar haklısın.
    Çocuğu ses yapıyor diye adamın kapısına 3 defa çıkarsan ve üzerine adamı bilinçli şekilde taciz edersen, kapına gelip bağırıp çağırması çok normal,sonuna kadar normal.
    Bu adam iyi niyetli biri olmasa ilk seferde "sanane benim evim diyebilirdi" belli ki adam da ne çocuklarına laf geçirebiliyor orada ne seni mutlu edebiliyor birde üzerine takır takır evine vuran bir adam var adamda da huzur kalmamış, çıldırdı aşağıya indi.

Komşularımla neler yaşadığımı aylar önce burada paylaştım; linkten okuyabilirsin ama çocuğun yaptığı ses ile bilinçli yapılan ses arasında fark var bence.

Komşularımla yaşadığım olayları burada anlattım, benimde öyle mükemmel komşularım yok ama empati yapabiliyorum.
    http://www.techturkey.com/forum/sohb...ml#post8074549

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim büyük geçmiş olsun gerçekten çok zor bir durum insanın başının belaya girmemesi içten bile değil. Çocuktur yapar dayanın diyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum herkesin özgürlüğü başka insanların rahatsız olma sınırı kadardır senin çocuğunun yaptığı gürültü başka insanın evinin huzurunu bozuyorsa bunun hoş görülmesi beklenemez ayrıca çocuğuna laf geçiremiyorsa taşınması gereken siz değilsiniz çocuğuna laf geçiremeyendir onun gidip müstakil bir evde ya da zemin katta oturması gerekir. Arkadaşla son bir kez medeni şekilde konuşmayı deneyin olmuyorsa bir avukata danışıp hukuki olarak ne yapılabilir onu öğrenin, eşiniz eşiyle konuşmayı denesin hiçbiri olmazsa apartman dışında sessiz sakin biryerde dövün diyesim geliyor ama yinede başınızı belaya sokmaya değmez elinizden geldiğince sağ duyulu olmaya çalışmakta fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kariyerim falan yok ortada abi, üst komşu müzik açsa, ses yapsa, her akşam evde parti yapsa sonuna kadar haklısın.
    Çocuğu ses yapıyor diye adamın kapısına 3 defa çıkarsan ve üzerine adamı bilinçli şekilde taciz edersen, kapına gelip bağırıp çağırması çok normal,sonuna kadar normal.
    Bu adam iyi niyetli biri olmasa ilk seferde "sanane benim evim diyebilirdi" belli ki adam da ne çocuklarına laf geçirebiliyor orada ne seni mutlu edebiliyor birde üzerine takır takır evine vuran bir adam var adamda da huzur kalmamış, çıldırdı aşağıya indi.

Komşularımla neler yaşadığımı aylar önce burada paylaştım; linkten okuyabilirsin ama çocuğun yaptığı ses ile bilinçli yapılan ses arasında fark var bence.

Komşularımla yaşadığım olayları burada anlattım, benimde öyle mükemmel komşularım yok ama empati yapabiliyorum.
    http://www.techturkey.com/forum/sohb...ml#post8074549
    Peki kardeşim sende haklısın tabiki.Değerli yorumlarını paylaştığın için teşekkür ederim.Biraz daha empati yapmayı deneyeceğim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)