User Tag List

Sayfa 21/22 İlkİlk ... 1119202122 SonSon
401 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: Üst Komşu Krizi

BurakSah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz konular ülkemizde maalesef yaptırıma pek tabii değil. Her ne kadar kabahatlar kanununda yeri olsa da pek bir sonuç alınmıyor hukuki açıdan, bunu işin içinde olan birisi olarak söylüyorum. Allah yardımcınız olsun
    [B]00 Honda Civic 1.4 İs Sedan (Satıldı)
    01 Mk2 Citroën Saxo Vts (Satıldı)
    Kent Kart

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karakolluk olduktan sonra bir güncel çekiyim.

3 gündür insan gibi durmaya başladılar. Eskisi gibi bam güm koşmalar, çığlık atmalar, zıplamalar, sabahın 8 inde uyandırmalar yok. Demekki böyle olmak lazım. Umarım böyle devam eder.

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karakolluk olduktan sonra bir güncel çekiyim.

3 gündür insan gibi durmaya başladılar. Eskisi gibi bam güm koşmalar, çığlık atmalar, zıplamalar, sabahın 8 inde uyandırmalar yok. Demekki böyle olmak lazım. Umarım böyle devam eder.
    Canınızı sıkmak veya gazlamak için yazmıyorum yanlış anlamayın ama bizde kavgalık gürültülük olduk sorun yaşadığımız lavukta polisti hatta bir kaç gün en fazla bir hafta normal davranıyorlar sonra tam gaz devam mala bişey kavratmak çok zor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canınızı sıkmak veya gazlamak için yazmıyorum yanlış anlamayın ama bizde kavgalık gürültülük olduk sorun yaşadığımız lavukta polisti hatta bir kaç gün en fazla bir hafta normal davranıyorlar sonra tam gaz devam mala bişey kavratmak çok zor
    Önceden öyleydi, duvara vurunca 2 3 gün insanlaşıyolardı sonra tekrar davarlaşıyolardı. Şimdi 3 gün oldu, umarım sizinki gibi olmayız.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceden öyleydi, duvara vurunca 2 3 gün insanlaşıyolardı sonra tekrar davarlaşıyolardı. Şimdi 3 gün oldu, umarım sizinki gibi olmayız.
    Devam ederlerse bu sefer siz polise basvurun, hiç vakit kaybetmeyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devam ederlerse bu sefer siz polise basvurun, hiç vakit kaybetmeyin.
    Valla zaten şikayetçi olmuştum, bidaha çağırıp tekrar uğraşmak istemiyorum açıkçası ama sürekli olursa öyle yapıcaz artık.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apartman baby boomer gibi her dairesinde çocuk olduğundan şu zamanlarda gürültü hat safhada herkes evde olduğundan. Neyse gece çok ses çıkmıyor uyuyorlar neyseki

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi imam dövülmez diye bir durum yok halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek gibi olmasın ama, çocuğun karakteriyle beraber ailenin tavrı da önemli biraz.

Bizimki de aşırılık yapıyor ama genel olarak sakin bir yapıda, düşerse falan bi çığlık atar, bir de korkarsa haricinde bağırdığını bilmem.

Anlatmak lazım, ben şunu keşfettim ÇOK TEKRAR ile öğreniyorlar. Benzer bir durum yaşamıştık 3 yaşında falandı, elinde çöp vardı attı yere,

babacım çöpü yere atmıyoruz nereye atıyoruz dedim yarım ağız çöpeeee dedi aldı.

Bizi izleyen birisi de ay ne güzel sizinki yere çöp atmıyor gibi öven bir cümle kurmuştu. Tamam ama bu 500. tekrardan sonra oluşan bir davranış biçimi ki hala yere atmıştı o gün, ama al dediğimde direnmedi.

Ana baba rol model, çocuklar görerek ve diğer insanlar gibi tekrar ederek öğreniyorlar. Bu konuda hata biraz büyüklerde.

he bazı çocuklar da var gerçekten canavar çıkıyor içlerinden bunlara ne yapsan boş, sizin komşu ufaklıklar bunlardan değildir umarım.
    ahahahaha imam dövülmez diye durum yokta işte hep karşılaşıyoruz kötü olmakta istemiyorum sıcak kanlı biri, taşındığı gün tanışmaya geldi kendini tanıttı karşılıklı her türlü ihtiyaçta yukarda olduğu vs güzelce konuştuk, böyle yaklaşan bir insan olunca adama ters yapamıyoruz
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel olsun .

Üst katımda ki lavuk ve ailesiyle problemim var . Gürültüden,anlayışsızlıktan sıkıldım. Kaç kere insan gibi uyardım, aklıma kötü şeyler geliyor ama kızım olduktan sonra frene basıyorum. Karakol gibi sonuç alınmayacak şeylerle uğraşmak istemiyorum ,ben de aynı şekilde bu g.tlere nasıl rahatsızlık verebilirim ,illa ki başına gelen ve sonuç alan var ise yazmasını bekliyorum.
    imzasız..

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer bu kadar kafaya takmaya başladıysanız en temizi taşınmak olacaktır. itle dalaşmaktan çalıyı dolaşmak yeydir. atasözümüz boşuna söylenmemiş. ev sizinse de gidin öğrenciye evi kiraya verin. onların hakkından çok temiz gelirler

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben üni dönemimde yaşadıklarımı bütün çevrem bilir. Ricalar ile başladı, sonra uyarmaya döndü, sonra duvara vurmalar, küfürler, karşılıklı atışmalar derken bir gün evine girdim, dövüş dava bir ton rezillik. Fakat şöyle bir durum oldu, adam artık tv sesini bile duyar oldum. Bütün kulağım o evde istemsiz bir şekilde takıntı olmuştu. En verimli çözüm 1 - 2 kez güzel yolla uyardıktan / rica ettikten sonra çözüm olmaytınca polis o da çözüm olmaz ise taşınmak maalesef.

Düşüncesiz insan ile uğraşılmaz, ya karakolluk olursun, ya hastanelik ya da hapishane yolu görülür.

Allah iyi komşular nasip etsin ne diyelim. Böyle bir durumda karşılık vermek, gece müzik açmak, duvara vurmak vs vs hiçbiri çözüm olmuyor kalıcı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel olsun .

Üst katımda ki lavuk ve ailesiyle problemim var . Gürültüden,anlayışsızlıktan sıkıldım. Kaç kere insan gibi uyardım, aklıma kötü şeyler geliyor ama kızım olduktan sonra frene basıyorum. Karakol gibi sonuç alınmayacak şeylerle uğraşmak istemiyorum ,ben de aynı şekilde bu g.tlere nasıl rahatsızlık verebilirim ,illa ki başına gelen ve sonuç alan var ise yazmasını bekliyorum.
    Onların zemin sizin tavandaki betonun içinden bir demire bas versek. Zangır zangır titrerler mi acaba
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel olsun .

insan gibi uyarmakla olmaz. Çıkıp tehdit edeceksin. Benimde her cumartesi sabah saatinde tepemde süpürge açıyordu. 1 ay hem sözlü hem site yönetimi üzerinden yazılı uyardım. Düzelmeyince 1 ay sonra çıkıp o süpürgeyi sana monte ederim dedim 1 yıldır kafam rahat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada en iyisi taşının diyen arkadaşlar ne içiyor ne yaşıyor bilmiyorum. Sizi rahatsız eden biri varsa kaçarak mı kurtuluyosunuz? Her konuda böyle sessiz olursanız kaçtığınız yerde de başınıza ekşirler

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yetişkin insanın yaptığı sese bir şekil müdahale edilir ama çocuk varsa koşma sesi vs mümkün olduğu kadar idare edebilmek lazım, yere bişey atıp kırmak felan normal demiyorum bakın çocuklar zaten tıkılıp kaldı evlerde avm oyun alanlarında. Aynı konudan bizde rahatsızız, tahminimce zaman zaman alt komşumda bizden rahatsız oluyordur.

Ses yalıtımı dandik yapılıyor felan yazanlar olmuş, arkadaşlar hiç ama hiç bir binada katlar arası ses yalıtımı yapılmaz ekstradan. Asmolen döşeme kiriş plak döşemeye göre sesi daha az geçirir ama bina yükü ve maaliyeti fazladır genel olarak. Yerden ısıtma varsa ısıtanın altına serilen ısı yalıtım amaçlı strafor sesi bir nebze keser. Parkenin altına serilen şilte yerine 1 cm- 2 cm strafor kullanılırsa sesi yine bir nebze keser. Ama hiç bir firma dur kat arasına ses yalıtımı yapayım demez. Ortak duvarlar çift örülür araya strafor koyulur sadece.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insan gibi uyarmakla olmaz. Çıkıp tehdit edeceksin. Benimde her cumartesi sabah saatinde tepemde süpürge açıyordu. 1 ay hem sözlü hem site yönetimi üzerinden yazılı uyardım. Düzelmeyince 1 ay sonra çıkıp o süpürgeyi sana monte ederim dedim 1 yıldır kafam rahat
    bu işleri tasvip etmesem de maalesef çözüm oluyor.

5-6 defa garajımın önüne araç bırakıldı işe geç kalacak oldum, hastaneye gidemeyecek durumlara düştüm.

En sonuncu da araba çeken hem suçlu hem de ileri geri yapınca ipler koptu. Sitenin ortasında ana avrat dümdüz gidip üstüne arbede yaşatınca karşı tarafa güzel reklam olduk. (hoş bir şey mi kesinlikle değil) ama ricayı eziklik sanan hayvanlarla bir arada yaşayabilmek için bazen anladıkları dilden konuşmak gerekiyor.

Hep aman uzak duralım, aman tadımız kaçmasın dedikçe tad daha da kaçıyor bazen.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada en iyisi taşının diyen arkadaşlar ne içiyor ne yaşıyor bilmiyorum. Sizi rahatsız eden biri varsa kaçarak mı kurtuluyosunuz? Her konuda böyle sessiz olursanız kaçtığınız yerde de başınıza ekşirler
    içtiğimiz de yaşadığımız da herkesle aynı. ama umarım ottan boktan birşey için tüm düzenin bozulmaz. her olayın dinamiği farklıdır. gelip burada ne yapabilirim diye soran birisi için de git tehdit et gözünü korkut vs söylemleri ne kadar gerçekçi? Ortada bir uyarı olduysa bu uyarı kaale alınmadıysa daha ne yapılabilir?

Yapılacak şey belli aslında dediğin gibi ama değer mi gerek var mı? Sakin kafayla oturup düşününce gerek var mıydı yani diyor insan.

Daha önce alt kat komşumdan çok ses geliyordu kavga gürültü en son taşındı gittiler rahatladım. Biri vardı garaj önüne park ediyordu inatla, sileceğini kaldırmaktan filan anlamadı. Bir gün yakaladım tartakladım adam dayak yiyince karısı çocukları indi sokağa rezillik diz boyu gerek var mıydı diye düşünürüm arada sırada yok yani. Yaş aldıkça düşüncem değişmeye başladı. Anasının babasının adam edemediği kimseyi zorla uğraşarak düzeltemezsiniz iş daha büyür düzeninizin bozulduğuyla kalır insan.

Yeterince 3. sayfa haberi var ülkemizde. Daha fazlasına gerek var mı gerçekten ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içtiğimiz de yaşadığımız da herkesle aynı. ama umarım ottan boktan birşey için tüm düzenin bozulmaz. her olayın dinamiği farklıdır. gelip burada ne yapabilirim diye soran birisi için de git tehdit et gözünü korkut vs söylemleri ne kadar gerçekçi? Ortada bir uyarı olduysa bu uyarı kaale alınmadıysa daha ne yapılabilir?

Yapılacak şey belli aslında dediğin gibi ama değer mi gerek var mı? Sakin kafayla oturup düşününce gerek var mıydı yani diyor insan.

Daha önce alt kat komşumdan çok ses geliyordu kavga gürültü en son taşındı gittiler rahatladım. Biri vardı garaj önüne park ediyordu inatla, sileceğini kaldırmaktan filan anlamadı. Bir gün yakaladım tartakladım adam dayak yiyince karısı çocukları indi sokağa rezillik diz boyu gerek var mıydı diye düşünürüm arada sırada yok yani. Yaş aldıkça düşüncem değişmeye başladı. Anasının babasının adam edemediği kimseyi zorla uğraşarak düzeltemezsiniz iş daha büyür düzeninizin bozulduğuyla kalır insan.

Yeterince 3. sayfa haberi var ülkemizde. Daha fazlasına gerek var mı gerçekten ?
    Türkiyede insanlar hoş sözden anlasalar haklısın. Üstteki arkadaşın yazdığı gibi kibarlığı eziklik sanıyorlar. Git herşeye tehdit et demiyorum tabiki ama defalarca uyarılmaktan anlamıyorsa gözünü korkutmak gayet temiz çözüm

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu durum ülkemize özel değil. bildiğiniz üzere ben moskova da yaşıyorum. bizim komşumuzun da çocuğu haylaz, kendileri çok iyi, çok yardım sever düzgün tatar kökenli aile. Ancak çocukları gerçekten doktora bile götürdüler ama doktor bile yapacak birşey yok hiperaktif bu çocuk demiş.

Alt komşusu tabi bir gün polis çağırdı. Ancak işler beklediği gibi olmadı, gürültü yapanın çocuk olduğunu farkedince polisler şikayet eden kişiyi fırçalayıp onun hakkında tutanak tuttular. Maalesef anladım ki rusya da bir çocuk yüzünden birini şikayet edemiyorsun. Belki gelen polisler çocuk sever di diyeceğim ama burada çocuklara karşı tutum cidden iyi seviye de. Bir çocuğa zarar verince genelde mahkemeyi görmeye nefesin yetmeyebilir. Muhtemelen geçmişte yaşanan bazı kötü olaylar çocuklarla ilgili olan kanun ve kuralları çok sertleştirmiş.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)