User Tag List

Sayfa 5/22 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
405 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Üst Komşu Krizi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim allah sabır yürek versin, yalnız aman diyim bak aman adamın kapısına çıkıp küfretme,dövme gibi birşeye yeltenme.

bunu hukuki yönü olduğu için değil memleket artık pisko dolu olduğu için söylüyorum.

sana üst duvara vurduğun için suçluyken güçlü olan adi yarın kapısına çıkıp tehdit ettiğin yada küfretiğin an seni bıçaklayabilir,vurabilir çok ama çok dikkatli ol aman diyim çocuk olma olgun ol bak evlenmissinde.

aynı birebir kelimesi kelimesine ,saatine kadar birebir dert bende var ilk 2 sene çok çektim kavgalarda ettim adam harbi bela çıktı benim eve silahla indi fln allah koruda ne bana ne ona birşey olmadı. özetle dikkatli ol be kardeşim memleket cowboy dolu maalesef

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi Allah yardımcınız olsun ben de ses konusunda takıntılı bi insanım yurtta kalırken çok kapıştım milletle.

Aklıma gelen en güzel ve en net çözümü söylüyorum, hani insanın kendi evinde bunu yapması fikri biraz aciziyet gibi gelebilir ama gece 2de sinirden ağlamaktan iyidir.

Bauhaus ya da koçtaş gibi yerlerde kulaklıklar var izolasyon için sadece, büyük olanlardan vs değil hani fabrikalarda vs olur ya işçiler mühendisler takar küçük genelde turuncu ya da sarı olur kulak içine oturur bildiğin köpük sünger gibi bişey.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konularda sanirim karsilikli iyi niyet cok onemli. Ist daki dairemizin oldugu apartmanda herkes ev sahibi ve tum cocuklar asagi yukari ayni yas grubundayiz ( 25 senedir ayni apartman ) . Ilk tasindigimizda cocuktuk ama bizlerden daha kucukleride vardi. Ust komsumuzun o zamanlar 3-4 yasinda olan cocuklari vardi gece gunduz ses yapan, misket oynayan... Bir kere bile sikayete gitmedik her aksam sinir harbi yasasakta. Ben cocuktur yapacak tabi mantigina daha yakinim .

Burada yasadigim dairenin ust katinda gecen yaz hergun tadilat vardi sabah 8 de basliyorlardi. Ben ortamalama sabah 3 e kadar calisip 4 gibi yataga girdigim icin 2-3 gun uykusuzluktan sonra sorun olmaya basladi. Ev sahibinden rica ettim durumumu anlattim ertesi gun ses tamamen kesildi oglen vakitlerine kadar.

Iki or ek ve karsilikli iyi niyet. Umarim sorunsuzca cozersiniz.

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arsaları, tarlaları parsel parsel dagıttılar, gecekondulara kentsel dönüşüm yaptılar, sonuç: hayatında apartman dairesinde oturmamış tiplemeler apartmanlarda, sitelerde oturmaya başladı.

Hem de tek daire de değil. maşallah 3 er 5 er daireleri oldu bir anda.

Sesi gürültüyü geçtim, balkondan aşağı halı, sofra bezi çırptılar, sigara izmariti attılar balkonu tutuşturdular, yetmedi kapalı garajda çocuklarına oyun oynattılar.

Bir miktar dövüyorsun olmuyor, sövüyorsun anlamıyor, küfür ediyorsun onuda anlamıyor alışmışın evladı.

Size tek tavisyem, site ya da apartman güvenliğiniz yoksa, karakoldan iyi niyetli mümkünse tanıdık bir polis bulmaya çalışın. Onu akşam evinize davet edin. Sesleri dinletin. Beraber üst kata çıkın, adamı polis nezdinde uyarıp, tutanağı tutturun. Daha sonra avukatla ev sahibine çökün ve bu kiracıyı çıkarttırın. Bu karaktersiz ev sahibi ise en kötü mahkeme yoluyla taşınma masraflarınızı kurtarmaya çalışın. Şu ara en ucuz ev 5 milyardan aşağı taşınmıyor.

Allah sabır versin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hanımla alın elinize iki süpürge uçlarına sünger yapıştırın. onlar başlamadan tavana vurmadan tıkırdatarak evin içinde bir öne bir arkaya gidip gelin. Kapıya gelirsede hayırdır rahatsız mı oldun yaa kusura bakma ama 11 den önce bi s.k yapamazsın diyip vur kapıyı suratına. Öyle başa böyle tarak
    IN BOOST WE TRUST

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceden forumda bir arkadaş daha yaşamıştı.

evin çeşitli yerlerine ses ölçer yerleştirmiş ve bunları kamera ile çekmişti ((3-5 gün arka arkaya))

daha sonra polise gitmişti bu kanıtlarla; polis şikayet war deyincede sesin kesildiğini sölemişti.

aklıma kalan buydu. isterseniz deneyebilirsiniz.

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah sabır versin.
    Bizim üst katta da bildiğin yaratık yaşıyordu.
    gece saat 12:00 adam çocuklara sessiz olun yapmayın diyeceği yerde onlarla birlikte koşuşturuyordu.
    sanki ev yıkılacak zannediyoruz adamın ses de maşallahı var harada gürede paso büyük harf bir arkadaş
    evde izlediği maçta hakem ve rakip takımla ilgili tüm duygu ve düşüncelerine ailecek şahit oluyoruz vs...
    evi satılığa çıkardı evde satılmıyor da 2 yıldır rahat gibiyiz ama haftada bir yandaki komşunun torunları geliyor onlarda sanki komşuya değil bize geliyor
    Apartman yalıtımı süper olduğu için kibrit çöpü kırılsa duyuluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evinizin alt katı boş ise, rahatsız edeceğiniz başka bir komşunuz yok ise yapacağınız iş çok basit,

mümkünse onların evde olmadığı saatlerde biraz uyuyun, şekerleme yapın dinlenin..onların gece yatıp seslerin kesildiği saatte , ev işlerinizi yapın. eğer hafta içi çalışıyorsanız bunu mecburen hafta sonu yapabilirsiniz.

süpürgeyle ev temizliği olur, çekiçle duvara çivi çakma olur, matkapla duvar delme (bu biraz ekstrem olabilir) olur.
    hiç bir şey yapamıyorsanız, televizyonunuzu normal seviyesinden fazla seste açın, çamaşır makinenizi gece 12'den sonra çalıştırın. eğer kapınıza gelirlerse de, biz gündüz çalışıyoruz mecburen her işimiz geç saate kalıyor, olacak o kadar diyip tebessüm edin

ben bu kadar öküz komşum olsa, ne yapar eder kullanmadığım bir telefonumu ya da eski ios/androidli telefonumu ses sistemine bağlayıp, auto timer koyardım, tatile giderken de sistemi açık bırakıp, gece 00:00-03:00 saatleri arasında müzik çalacak şekilde ayarlardım.
    insanlar artık nezaketten anlamıyor malesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında sorunu tam yazacakken VETTE arkadaşımız yazmış oldu.

arkadaşlar sorun her allahın kulunu apartman yapma hakkı tanıdı devlet, olacak iş değil adana'da baklavacı bile apartman dikiyor ya sonra dönüp eee senelerdir baklavalarıda kat kat yapmadıkmı diyor

kardeşim apartmanlarda ses izolasyonu namına gram birşey yok, bireketlerin içi boş,dökülen malzemeler fos ses resmen üstdeki osursa duyuluyor.

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi genelde benim yorumum bir miktar dövün şeklinde olur fakat şöyle bir durum var:
    Çocuk gerçekten zor , çocuğa dur yapma dersin 30 saniye sonra koşar oynar yani uyarıyı unutur. E çocuğu dövemezsinde. Anneleri ev işleriyle uğraşırken bir yandan da çocukları zaptedmek imkansıza yakın.
    Allah sana da hayırlısı ile çocuk verince biraz daha hak vereceksin.
    Gürültüyü yapan çocuk değil de yetişkin olsa direk döverek çözüme gitmeye çalış diyecem de çocuk be kardeşim. İnanılmaz gürültü çıkardıklarını, senin ve eşinin çok rahatsız olduğunuzu biliyorum ama sabretmekten başka yol yok.
    Allah sabır versin.

peygamber efendimiz (s.a.v):
    "CEBRAİL bana; komşuya iyilik yapmayı o kadar ısrarla tavsiye etti ki; birbirlerine mirasçı yapacak sandım." diye buyurmuşlardır.
    Can, Allah sabır versin.
    Ertekin'in yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Yarın bir gün sizin de çocuklarınız olduğunda bu durumun normal ve önüne geçilemez olduğunu göreceksiniz...

Yine de ısrarla çözüm istiyorsanız, ya siz taşınacaksınız, yada üst kat.
    Yalnız üst katın taşınması sonrasında daha kalabalık bir ailenin gelmeyeceğini bilemezsiniz.

Nameless34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Henüz çocuk sahibi değilim ama bol bol yeğen var ve bebekliklerinden beri iç içeydik, gördüğüm ve yorum yapabileceğim tek birşey var;

çocuk dediğin, koşmak,oynamak ve bol bol keşfetmek ister, ama bizim aileler ne yapıyor aman çocuğuma bişi olmasın aman hasta olmasın diye doğru düzgün ne dışarı çıkarıyor ne de gerçekten ilgisini çekebilecek birşeyler veriyor çocuğun eline, ondan sonra bu çocuk çok yaramaz diyorlar, ulan asıl yaramaz sensin, ne verdin bu çocuğa temiz kıyafetler yiyecek ve sıcak bir ev dışında? hiçbir şey. Bide çocuğa alan oluşturmayıp evde bağırma zıplama dedikçe çocuk iyice kafayı yiyor saçmalıyor çünkü o koşmaya zıplamaya,düşmeye ve keşfetmeye programlanmış, sen onu 25-30 yaşındaki adam gibi eve tıkıp kendi başına ilgilenecek şeyler bulmasını bekliyorsan hata sende.

Konuyu açan arkadaşa Allah sabır versin, eğer maddi imkan varsa ses yalıtımı en etkin çözüm, çünkü laftan anlayacak adam 1 kerede anlar.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla çocuk olduğu için bir şey diyebilmek zor.

Emin olun sesten anne baba da rahatsız oluyordur.

Çocukların sürekli oynadığı bir yer varsa o odanın altında oturmayın tavsiyem. Misal salonda mı oturuyorlar, siz bir odayı oturma odası yapın, mümkün mertebe salonlarından uzak olsun.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzer durum bendede var.saat 22-22.30 a kadar istediklerini yapsın, isterse top oynasın kasmam..ama uyku saatinde sonra ses kesilmeyince çıldırıyordum.
    1-gece 2 de kapısına gittim sayıyı hatırlamıyorum
    2-alttan vilada sopasıyla vuruyordum.ses dahada artıyordu
    3-gece 2 de apartmanı ayaga kaldırdım.
    4-seni polise zabıtaya şikayet ederim dedim.(1-2hafta farketti)
    5-çok bilmiş bir tipti birkere sinirimden evine daldım.haneye tecavüzden polise giderim dedi.tırstım zaten hiç evden çıkmıyorlar.
    4-mal sahibini aradım.(kesin çözüm)

aklıma geldikçe halan tepem atıyor.bizdeki mevzu çocuk mevzusu degildi.su açıp kapama bulaşık yıkama ,elde çamaşır yıkama.wc temizligi gibi saçma sapan şeyler.

ne diyim çok geçmiş olsun.

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni binaysa genellikle yalıtımlar hep zayıf iki daire arasını alçıpanla ayıranlar bile denk geldi inşaat firmaları daha fazla kazanma peşinde olduğundan malzemenin en ucuzunu kalitesizini kullandığından dolayı durum böyle geçen bi arkadaşın evine gittik üst kat ve alt kattakilerin normal konuşmaları bile evin içinde duyuluyordu artık nasıl bina yaptılarsa bana göre ilk depremde gidicek bu tarz yeni yapılar

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En üst katta yaşamak gibisi yok )

Empati demişsiniz ama ne empatisi ya? Kendi evimde rahat ve huzurlu uyuyamayacağım. Neden efendim, çocuklarının uyku saatini bile oturtmayı becerememiş 2 tane bilinçsiz ebeveyn yüzünden öyle mi? Suç çocukta değil anne babasında ve seve seve buna önlem almak zorunda. Çocukları bilinçli büyütsünler yeter. O bilinç ilerde de lazım olacak.

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı dertten komşum olan öğrencileri dava ettim. Bizim sıkıntı daha büyüktü yanlız keşke çocuk olsa. Apartman görevlisi ile 2-3 kere haber gönderdim olmadı. Kapılarına yönetici ve kapıcıyı alarak 1 kere gittim suratıma kapattılar kapıyı. Sabaha karşı 5e doğru yine ses yapmaya başlayınca karakola gidip şikayetçi oldum. Aynı kişilerden şikayetçi başka bir komşumuda gazladım o da şikayet etti. (sonra geri çekti şikayeti gerçi) Dava açılınca uzlaşmaya çağırdılar önce, uzlaşmayı kabul ettim, uzlaştırmacıya bunlar yüzünüzden taşınıcam bu apartmandan diyip taşınma parası olarak 2.000TL istedim. 21'ine kadar yatırmazlarsa haklarında icra takibi başlayacak + uzlaşamama durumu ortaya çıkacağından gerekli cezai işlem uygulanacak. Taşınacakmıyım? Muhtemelen hayır. Kendileri taşınacak muhtemelen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konudan ayrı olacak biraz ama. Abi çocuk dediğin biraz dövülecek. Aileler artık çocukları hiç dövmüyor. Babası 2 çaksın suratlarına bak bakalım koşturuyorlarmı.

Artık çocuklarda ne anne nede baba korkusu var.

Net...

Şimdi aman cocugumuzun pıskolojısı bozulmasın ulan bız dayagın hasını yedık bir şey oldumu

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sizdeki yine iyiymiş, gecenin bir yarısı dayanamayıp yukarı çıktım, kusura bakmayın çocuk paten sürüyo dediler,
    1 ay geçti yine aynı sesleri duymaya başladım, sabrettim baktım kesilecek gibi değil çıktım yine, bu seferde scooter almışlar çocuk evin içinde scooter sürüyor.
    ilkinde normal şekilde uyardığım için "beni dinlemiyor, siz kızar mısınız dedi" çocuğa öyle bir fırça attım ki daha sesi çıkmıyor

biz küçükken annem - babam terlik giydirmezdi aşağıda oturan komşumuz rahatsız olur diye. saat 21.00'da uykun olsun olmasın yatacaksın başka seçeneğimiz yoktu. not: annemden babamdan hiç dayak yemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olay birazda güncel hayat şartlarıylada alakalı sanırsam.

biz çocukken sokaktan gelmezdik, türkiyede çocuklar misket, saklanbaç, daha ufaklar parklar bahçeler vs, gerçi ben kanadada park kum bahçesindeydim o ayrı ama diyeceğim şu biz veletken enerjimizi harcayabilecek ortam buluyorduk eve geldiğimizde getirildiğimizde ztn uyumaya hazır ve sürekli ev yemeği.

şimdiki çocukların ağızından çikolata eksik olmuyor (kriz nedeni,cafein vs/ genelde yurtduşında çok büyük hata olarak görülür,dikkat bozukluğuna sebebe birebir)
    anneler çalışıyor, çalışmayanları kuaförden , alışveriş mağazasından eksik kalmıyor , çocuk evde büyükannesi yada bakıcısıyla sonra akşam bir canavar var evde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)