User Tag List

Sayfa 9/22 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
405 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Üst Komşu Krizi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yan tarafımdaki dairede muhabbet kuşu ,üstümde de köpek var illalah ettim . Gece köpek havlar sabah kuş ciyaklar . En sonunda delirtecekler

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garibanlıktan gelen orta sınıfsın değil mi abi sen? Daha açık bir değiş ile; Ailenin sana sağladığı imkanlardan daha iyisine kavuştun değil mi?
    Gerçekten derdim tartışma yaratmak yada ortalığı karıştırmak değil ama belli bir gelir seviyesine sonradan ulaşan insanların böyle incik, boncuk şeylere takılmalarını anlamıyorum.

Ben İNGİLİZCE inşaat mühendisliği, kardeşim İNGİLİZCE makine mühendisliği okuyoruz. Yani okuduğum,yazdığım şeyler anadilim olan Türkçe değil. Aynı zamanda yarı zamanlı çalışıyoruz.3 senedir üst katımızda oturanlar değişse de sürekli çocuklu aile yaşıyor. Gerçekten "ders çalışamayacak" ,"evde oturamayacak", "üst katı yumruklayacak" boyuta taşınmadı o sesler. Senin ki artık takıntı olmuş. Uyardın ve seni dikkate almadıkları için sinirde var tabi işin içinde.
    Ben hep villalarda büyüdüğüm için, ilk apartman maceram metropol ile tanışınca oldu. Yaş 14-15'de olsa da alışkanlıklardan kolay vazgeçilemiyor. Alt komşuya çok fazla ses yaptığımızı hatırlıyorum.
    Çocuklara da hak verin, rahatça oyun oynayabilecekleri, koşabilecekleri hiç bir yer kalmadı büyük şehirlerde, böyle yerler olsa bile aileler güvenip bırakamıyorlar, her türden insan mevcut, her türlü rezillik yaşanabiliyor memleketimizde.

Empati yapalım komşunuz gibi düşünelim; Siz iyi niyetli veya kötü niyetli olarak çocuklara dur, otur, kalk desende dinletemezsin, koşacak o çocuk, oynayacak. Bir kere komşunuz geldi rahatsız olduğunu söyledi, kibarca tamam dediniz, özür dilediniz çocukları kısıtladınız ama ne mümkün, yine ses yapıldı, tekrar komşunuz geldi yine kibarca dikkatlı olacağınızı belirttiniz, çocuklara ses geçiremeyip, bağırmaya yada eline IPAD verip asosyal etmeye gönlünüz elvermedi çocuklar yine ses yaptı bu sefer alt komşunuz tekrar geldi uyardı sizi. En sonunda uyarıları taciz boyutuna geldi, bilinçli, mantıklı ve isteyerek formasyon alan, belki çocuklarımıza öğretmen olacak insanlar, çocuk sesine tahammül edemeden sizi taciz etmeye başladı. (Taciz illa cinsel değildir, karşı tarafı rahatsız etmek için yapılacak her eylem tacizdir.) duvarlarınıza vurmaya, müziğin sesini açmaya başladı. Komşunuz gerçekten sabırlı insanmış, saygı duydum.
    bu nasıl bir yazı garibanmış, sonra biraz para bulmuş falan,
    villada büyümüşsen bizene laaan.
    bu nasıl bi tarzdır, sen ingilizce uzay mühendisli okusan ne olur ..
    lafa bak yaaa kimsede bişi yazmamış helal olsun techturkey

cXe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Askere gidene kadar dublex mustakil bir evde oturuyorduk ve yalitima ozellikle dikkat ettigimiz icin cok kuvvetli olan ses sistemimi sonuna kadar actigimda bile kimse uyarida dahi bulunmadi. Kisacasi evde asiri ozgur yasiyorduk. Ben askerde kardesimde universitede oldugu icin ev anne babama buyuk geldi. babam evi aparta cevirip oda kiralamaya baslamis ve apartman dairesine tasinmislar.

Askerden gelince yeni evde 1 sene kadar kaldim. Alt komsumuz ogrenci eviydi ve tabiri caizse kadin erkek kimin girip ciktigi belli degildi. Surekli muzik sesi geliyordu ve ben kpss ye hazirlanmama ragmen durumu idare ediyordum cunku psikolojilerini biliyorum onlarin yasadigi donemden bende gectim ama babam her seferinde tartismaya gidiyordu. Babam eve donunce ses kisilmis oluyor ama en fazla 2 gun sonra ayni durum devam ediyordu. Aslinda babami rahatsiz edecek bir durum oldugunu dusunmuyorum, sayet rahatsiz olsam ben olurum. Babam 1 kere susun der ve o insanlar bir sekilde ses yapmaya devam ederse bu durum artik kompleks haline gelir...

Bence sizin hataniz insanlarin karsina cozum yerine sorunla cikmak. Varsa bir cozumunuz karsinizdakine sunarsiniz, ama sadece benim sorunum var halledin demekle bu isler cozulmuyor.
    Alıntı mehmet767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bence maf sensörü yada westgate.
    Alıntı capri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracta ikiside yok ama

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun kötü bir olay ses vb durumlar. ama cocuk olduğu için pekte yapılabilecek şey yok sanırım taşınmak en mantıklısı(ilk 2 sayfayı okudum devamını okumadım ona göre yorum yapıyorum). bizim alt komşumuzla da böyle bir sorun yaşamıştık ama çocuk yüzünden değil kendisi yüzünden gece gündüz küfür eder akşam sabah dinlemez gecenin 4 ünde 5 inde basbasbağırırdı küfürün biri binpara. bir kaç kere ben uyardım bir kaç kere babam uyarmış bir kaç kere annem uyarmış. anneme biraz ters konuşmuş annemde bunu bize söylememişti tatsızlık olmasın diye hatta kız kardeşim üniye hazırlanıyordu o ara sabahın 5 inde adamın sesinden korkup uyandığını bilirdim o derece küfür eder bağırırdı. daha sonrasında iş kavga ile bitti adamı güzelce bi dövdük olay bayağı büyüdü hatta. bir ay sonrada taşındı gitti öyle kurtulduk. ama sizin durum farklı çocuk yani dövülmezde o yavrular.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Son iki evim sitede idi

Güvenliği arıyordum ses kesiliyordu

Şimdi apartmandayım

Yan komşum ve alt komşum eşleri ile kavga ediyor sürekli

Çocuk olsa bende çaresizim

Asla evli çiftin arasına girmem çekirdek kola yapıp dinleme ve ibret alma moduna geçiyoruz eşimle

Şükrediyor bizim ki

Eş kavgaları güzel ama çocuk sesleri varya allah yardımcınız olsun

Polisi arasanız onlar gelene kadar susar

Ama iki arkadaşınızı polis kıyafeti giydirip göz korkutma yapardım

Dayı bir daha şikayet gelirse sıkıntı olur derler filan

Belki düzelirdi

Dövmek başınıza bela getirir

Sonuçta sesi çıkaran çocuklar değişen birşey olmayacak

Kiracı iseler ev sahibine şikayet edin yada yönetim toplantısı yapın

Davalık olursa sanırım çocuklar ortaokula başlamış olur

Sesde biter o zamana kadar
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dövün, Benim cocukluk arkadasım üst komşusunu dövdü, Şimdi eşleri kanka, bizim elemanda dövdüğü adamla aksamları e5 e makas atmaya cıkıyor haha
    #KGdetanirlar

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 4 katlı bir binanın 3 ncü katında oturuyorum.Üstümde 2 yaşlarında çocuğu olan bir aile oturuyor.Bu arada benimde 4 buçuk yaşında bir kızım var.Altımda da yine 2 yaşında bir oğlu olan aile yaşıyor.İnanın çocuklar birbirine kurmuşçasına sırayla gürültü çıkartıyor.
    Mesala üstümüzdeki bebek gece 11 den sonra fakat derecede doğduğundan beri ağlıyor.Tv ve çevresel sesler olmadığından gürültü daha çokmuş gibi geliyor,duymamak elde değil.Neyse bir şekilde sabah oluyor bu kez benim sıpam her sabah saat 7 de fiks aynı bunu giymiycem,yok kreşe gitmiycem,ağlamalar sızlamalar.Bir şekilde gönlünü yapıp susturup kreşe götürüyoruz. Akşam 7 buçuk 8 gibi eve dönmüş oluyoruz bu kezde aşağıdaki komşunun çocuğu bam güm duvarlara birşey vurmalar.İzlediği çizgi filmin sesini biz duyacak şekilde açarak izlemesi gibi sıralanıp gitmekte.
    Şimdi ben çocuğuma uyarıda bulunuyorum çevremizdeki insanlar rahatsız olabilir bak gece yukardaki bebek ağladı senden sesten rahatsız olmuştun bu durum senin hoşuna gitti mi?cevap hayır gitmedi.Peki şuan aynı hareketleri herkes daha uyanmadan yaptığından rahatsız oluyorlar diyorum tamam diyor ama ertesi gün yine aynı.Çocuk bu arkadaşlar gerçekten dinlemiyor.Ben çıkıp yukarıdaki aileyi geceleyin çocuğunuz çok ağlıyor uyuyamıyoruz desem ne olcak?Hangi anne baba çocuğunun ağlamasını,gürültü yapmasını ister ki? Birde aynı gürültüyü onlarda sizin gibi duyuyorlar.İnanın Çocuk olduktan sonra bana hak vereceksiniz.Zor belki ama duymamaya çalışın.dikkatinizi farklı yönlere verin derim.

facia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizde bir çocuk yapın... onları nasıl durduramayacağınızı idrak edip belki şikayet etmekten vazgeçersiniz
    Everyday I ** Çapulling!!!

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkeadaki sandalye deneme testi düzeneği gibi bir düzenek yap tavana ve işe giderken çalıştır, akşama kadar, tak tak tak tak tak vursun tavana, işten geldiğinde kapat.
    Madem 11e kadar kanuni bir yaptırım yok kendide çeksin tüm gün.

Ne yaparsan yap kibar olma, kaba konuş, giderli konuş emin ol daha dikkatli olacaktır.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Berkerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde çocuk yok, ben zaten akşamları eve geç giderim, evde sesi hiç sevmem. Eşim temizlik yaptığı günler haricinde ya annesine ya ablasına giderdi. Geçen sene yazın alt komşumuz tv kapalı yemek yerken bile alttan vurmaya başladı hiç kapısına gitmedim yaklaşık 1 ay binada yada otoparkta denk gelmeyi bekledim. Denk geldik tanıştık, çok sevmeme rağmen o güne kadar bina da kuş mu beslenirmiş, köpek mi beslenirmiş diyodum. Ertesi gün 1 yavru golden aldım, 1 çift te kanarya aldım o zaman aldığım 2 kanarya şuan 5 oldu.

Sağolsun o gün bugündür çıt yok.
    06 Toyota Hilux 2.5 4x4

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    batıkenti bu yüzden seviyorum
    tut bi müstakil ev oh mis
    alt komşu yok üst komşu yok temiz
    bende golden yan komşumda horoz-tavuk diğer yan komşumda 7-8 tane kedi var
    kimse kimseden rahatsız olmuyor
    bazen bizim çaki gece havlıyor ilk ben uyanıyorum bahçenin ışığını açıyorum yattığım yerden anında susuyor
    apartman pişmanlıktır
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Ck_Redd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer bir aille 5-6 yasinda ki cocuklarını gece 12 llere kadar uyutmuyor ve uyutmadıgı gibi tepende tepinmelerine musade ediyor ise, senin rahasız oldugunu, baska insanları rahatsız etmeye hakları olmadıklarını cocuklarına anlatmıyor ise sen bu işe cozum bulamazsın kardeşim. Bizim memlekette cocuga birey gibi davranılmaz ve insan yetiştirildiginin farkına varılmaz, hep benci ve bencil, baskalarına saygı duymayan, her dediğini ağlaya sızlaya yaptıran evlatllar yetiştirildiği için de böyle büyüyüp buyuyup senin ust komsun gibi ahkam keserler, haksızken hakli gibi davranırlar.. gercegimiz bu.. Cocuk bu deyip gecmeyecek, aileye bakacaksınız. Cocukken haftasonları gec saatte merdivenden hızlı kosulmaması, apartmanda sessiz sakin olunması konusunda uyarılarak ve kurala uyulmadıgında fırca yiyerek buyuyen 2 erkek kardesten biri olarak 3,5 yasında kızıma bunu gayet net ogretebildigimi dusunuyorum ki cocuk doğru gelişimi için istisnalar haricinde en gec 22:00 de yatakta olur. olmalı..
    Fiat's Are Faster Than You Think!

slave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ses anında polisi çağırıp desibel ölçüyorlar sanırım haklı çıkarsanız işlem yapıp ceza kesiyorlar kavgayla dövüşle hiç bir şey çözülmez birde yeni evlisiniz tadınızı hiç kaçırmayın yasal olarak ta saat 11 gibi bir kaide var sanırım ama yine farketmiyor yapıyorlar . benim üst komşum her gece ama her gece koltuk çekti sağa sola çoçuklara oyun alanı açıyormuş pişkin ve ben her gün tavana vurmaktan tavan iz oldu hep sopa kırdım hatta vururken farketmedi yine ses yaptılar .

slave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bide dövün bilmemne aklını veren kendi yapsın siz onun yerine her defasında sakince terbiyeli tatlı dille uyarın sizi tahrik etse dahi sakin olun asla bağırmayın bir süre sonra diğer komşularda destek verir utanır belki yapmaz .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum sakın dövme basına bı ton bela alırsın mahkemesı oydu buydu derken uzar gıder basına bela alırsın ama uyarırken bıraz sert bı dılle uyar ısın rengının degısebılıcegını anlasınlar. cocuktur durmaz falan dıyen arkadaslara kesın katılmıyorum. anne babada bıter iş. ben esnafım dukkana aılesıyle gelen bı suru cocuk var kımıısı gık demeden kenarda annesının babasının alısverıs yapmasını beklıo elını surmuyo hıc bıseye agzını acmıo kımıde ortalıgın afedersınız amına koyuyo. ve genelde ortalgıı dagıtan zarar verenlerın aılelerı ben tepkı gosterdıgımde hep aynı cevabı verıo " cocuktur yapar".
    ]Senin araba bitene kadar ben otomotiv sektörünü bitirir emekli olup planör falan kullanırım, sıkıntı yok

dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi bu DÖVÜN diyen arkadaşlarımız, şikayetçi olan arkadaşımızın DAYAK YEME ihtimalini hiç düşünmüyorlar mı?Konuyu açan arkadaşımız GÖKHAN SAKİ filan da biz mi bilmiyoruz

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim türk milleti hiçbi boku adam gibi yapamadığı için çocuk yetiştirmeyide beceremiyor malesef.Bizde çocuk olduk,babamın bi bakışıyla ödümüz götümüze kaçardı.Ne oldu asosyal mi olduk,korkak mı olduk? Şimdikiler sanıyorki çocuk şımarmazsa ilerde tutuk olur içine kapanık olur falan filan.Alakası yok kardeşim sapla samanı ayırmak lazım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı facia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizde bir çocuk yapın... onları nasıl durduramayacağınızı idrak edip belki şikayet etmekten vazgeçersiniz
    Ben bu seçeneği gerçekleştirdim. Mutluyum

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim üstte ana kız var topuklu terlik ve ayakkabı müptelasılar
    Ayrıca evlerinde kedi var ve hiç halı vs yok
    Kız genç kız , cuma cumartesi gece geç de gelebiliyor
    Anne zaten ne hikmetse boydan boya şlak şluk dolanmayı sever
    Sabah erken kalkar anası
    Gece geç yatar kızı

Biz de hanım ve 4 yaşındaki kızımla la havle çekeriz bol bol
    Yukarıdaki de ev sahibi ben de
    Kiracı vs değil kimse

Sonuç , yönetime şikayet edeceğim , aklıma başka birşey gelmiyor
    Zira kapıya gidip de bu diyaloğa evin babası ile girmek de istemiyorum

Allah sabır versin benzer durumu yaşayan herkese

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)