User Tag List

Sayfa 10/22 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
403 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Üst Komşu Krizi

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    batıkenti bu yüzden seviyorum
    tut bi müstakil ev oh mis
    alt komşu yok üst komşu yok temiz
    bende golden yan komşumda horoz-tavuk diğer yan komşumda 7-8 tane kedi var
    kimse kimseden rahatsız olmuyor
    bazen bizim çaki gece havlıyor ilk ben uyanıyorum bahçenin ışığını açıyorum yattığım yerden anında susuyor
    apartman pişmanlıktır
    Bende batıkentdeyim. arka tarafdaki komşumuz horoz ve tavuk besliyordu. Her sabah 5:50'de başlıyıp 7 ye kadar ötmesinden bıkkınlık gemişti uykunun içine ediyodu,
    tavuklar desen pis pis kokuyo cam açamıyoduk.
    bende belediyeye şikayet ettim ertesi gün hiç biri kalmamıştı müstakil evinde sıkıntıları yok değil

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde üst komşu sıkıntım var akışına bıraktım ��

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizdede benzer durum var. 6 sene once bi sitede en ust kata tasindik dedik kimseyle muhattap olmayalim bu seferde altimiza manyak komsu geldi. 2 cocugu var her sabah 6 30 da kalkiyolar evde kavga kiyamet dogal olarak uyaniyoruz bizde ama allahtan yatip tekrar uyuyan bi insanim dert etmiyorum. evde televizyonda oturma odasinda dogal olarak mac vs oldugu zaman oturma odasinda mac izliyoruz biraz gurultu oluyor ama macin bittigi saat belli sonra salona geciliyo ve ya ses kisiliyo 2 kere polis yolladi. site facebook grubuna benim icin yok sana haddini bildiririm ayagini denk al arabanda gurultulu(varex var) vs seyler yazmis adam 2 gun sonra asansorde karsilastik ve 18. katta oturuyorum uzun bir yolculuk bizi bekliyor. dedim rahatsiz oluyomussunuz telefon numarami veriyim rahatsiz olunca bi mesaj atin vs kisalim sesimizi bi basladi yan cizmeye yok efendim kendisi rahatsiz degilmis karisi rahatsizmis karisini uyarmis demis bunlar genc ses olur sorun degil vs. 2 gun once atar yapan adamdan eser yok. dedim senin kalibina tukureyim saldim herifi. zaten ayda yilda 1 evde oturup mac izliyorum onda da manyaklarla ugrasiyoruz. komsuluk bu bence 2 tarafta birbirini cekmeli surekli tekrarlanan bir durum degilse.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Logitech ev sinema sistemi aldım. Kolonları da tv ünitesinin en süne tavana bakacak şekilde yerleştirdim. Akşamları son ses tv izliyoruz. Dinsizin hakkından imansız gelirmiş atasözü ile devam. Başka seçenek kalmadı.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uyaridan falan anlamayan bir komsuya sahipseniz isiniz zor, uyaridanda anlamiyor ne yapacagim bilmiyorum.

Alt komsumun köpegi var ama hayvancagizin agzi var dili yok, ayda bir geceleri havlar 5 saniyede susar.

Minicik köpek üst komsumdan akilli, en azindan dur deyince duruyor.

Bundan 1-2 hafta öncede asansör bozuldu, benim odanin yan tarafindan geçiyordu asansörün güzergahi.

Sans buya bozuk asansör gelip benim odanin duvara sürterek çikip inmeye basladi, tak tak tak gecenin üçünde amk asansörü diye söverek uyaniyordum.

Neyseki 3-4 gün önce hallettiler, sen tut sadece benim kattaki duvara sürterek çik.

Benim uykumu normalde kimse bölemez, o derece feci uyurum.

BU YIL ÜSTÜMDE ÇOK FECI BIR SANSSIZLIK VAR
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oturduğum ev 6 yıldır bize ait. Altı yıldır alt komşumuzun çocukları var, onlar bizden önce buradaydı.
    Biz geldiğimizde buraya çocuklar 3-4-6 yaşlarındaydı, şimdiki yaşlarını hesaplayabilirsiniz ve bizim o zaman yeni doğmuş bir bebeğimiz vardı.
    Her akşam işten döndüğümde, alt kattan sesler geliyordu, ama öyle böyle değil, cocuklar birbirlerini gırtlaklıyorlar sanırsınız.
    Bizimki bir zaman sonra emeklemeye yürümeye başladı, durmadı kudurmaya başladı.. oyuncakları fırlatmalar, duvara birşeylerle vurmalar vs, yani ne ararsanız var.
    Ben o zaman o cocuklara ses çıkarmayışımın meyvesini şimdi topluyorum.
    Kimse benim cocugumun sesine birşey demiyor.
    Alt komşumuzun cocukları büyümelerine rağmen halen gürültü yapıyor, bize bazen eğlence bile oluyor, ben hastanede nöbette olduğum geceler, eşim bu sesler sayesinde evde yalnız başına kalabiliyor.
    En azından etrafta bir hareket var, ıssızlık sessizlik belirtisi yok diye kendini avutuyor işte..
    Çocuğunuz olacak inşallah, böyle babayiğit, kapı gibi evlatlar versin allah sizlere,
    Gülümseyerek kuruyorum bu cümleyi inanın, kasıt, gıcıklık vs yok içinde ;
    " 3-4 yaşından sonra görürüm sizi "
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O şikayet ettiğiniz komşular bu ülkede oy veriyor

Sonuç normal hamımaaaaa
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1,5 yil önce tasindim buraya;

-Asansör bozulunca sadece benim odanin duvarina sürtüyor.

-Apartmanda kavga eden benim katta kavga ediyor.

-Su anda apartmandaki tek ses yapan kisi benim üst katimda oturuyor.

-Birilerine misafirlige gelen her zaman yanlislikla benim zile basiyor, erken yattigim zamanlar sirf bu yüzden uyandigim günler oluyor.

NASIL BIR YERE GELDIM, MAHALLEDE ABDEST ALAN YOK HERALDE
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar üst komşu için geçerli gözümü buldum.

İlk olarak sözlü uyarı yapıldı.
    Dinlemeyince apartman sorumlulukla iletişime geçtik.
    Oda olmadı kendisini gecenin bi vakti uyardık.
    Oda olmadı apartman sorunlarına dair ufak bir buluşma vardı oradaki ilgili mercilere durumu ilettik.

Onlarda bize olayın tekrar yaşanması durumunda polis çağırmamızı söyledi, aynı gün gündüz normal bir şekilde üstteki komşuyu olayın birdaha yaşanması durumunda polis çağıracağımızı ve kendilerinin zararlı çıkacağını söyledik.

Ogün bugündür yukarıdan tık duymadım.

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cidden allah kokaylik versin zor bi durum kolay gozuksede su ata sozlerini kim soylediyse ellerini opmek lazim bosuna dememisler ew alma komsu al bence hir gür olmadan yine tatli bir dille uyarı yapmanız
    gariban 106 gti....

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde üst komşu sıkıntım var akışına bıraktım ��
    Konu hortlamis, eşi hamile ben krizden kurtuldum beyler darısı sizin başınıza )

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hortlatıyorum;

Üst kat komşumuz ile ilgili gürültü konusunda çok büyük sorunlarım var . Ben daire sahibiyim,üst katta ki kiracı. Sabah 7'den başlıyor gürültü geceye kadar devam ediyor,herkes çocukluk yaşadı biz de dahil ben böyle bir şey görmedim. Anlayış illa ki gösteriliyor çocuktur yapar diyoruz da bir yere kadar. Çocuk bu zaten uyarılmazsa,terbiye edilmezse neyin doğru ya da neyin yanlış olduğunu bilmez. İş aile de bitiyor.

Neyse birkaç aydır sabrediyoruz, duvara her türlü şekilde vurarak hatta bağırarak susturmaya çalışıyorum olmuyor.Bir kere telefon ederek uyardım,daha sonra daireye giderek uyardım.Bugünde apartman yönetimi ile irtibata geçerek onların uyarmasını,eğer devam ederse karakolluk olacağımızı belirttim. Bir anlık cinayetlerin neden işlendiğini gayet iyi anlıyorum; Allahtan evimde ya da belimde silah bulundurmuyorum verilmiş sadakam var.

Daha önce emsal bir karar çıkarılarak bu işten rahatlayan oldu mu ? Yarın karakola gideceğim. Türkiye'de yaşadığımızı düşünerekten hiçbir sonuç almayacağımızı düşünüyorum ama başımın da belaya girmesini istemiyorum.

Çok öfke doluyum.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benide bir komşu delirtiyor sınırlı sayıda ve dar bir otoparkımız var eleman arabayı ayda bir çıkartıyor, defalarca kez uyardım arka tarafa koy diye ama inatla girmesi çıkması en kolay yere koyuyor birde arabasını kıskanıyormuşum triplerine girmezmi hepten çıldırıcam en son ama apartmanla ilgili bir iş yapılmaya kalktığında umrunda olmaz.
    Romeo <3 Giulietta

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar.Yıllardır aranızda genelde her konuyu takip eder ama çok yorum yapmam.Bu derdime eminim ki çözüm bulabilecek yegane insanlar sizlersiniz düşüncesindeyim.

1 yıllık taze evli bir çiftiz.Geçen kış sessiz sakin oturduğumuzdan üstümüzde komşumuzun olmadığını anlayamadık.Ta ki 1 ay öncesine kadar.Üst komşumuz olacak aile 2 çocuklu vakti zamanında arsası olup da apartman hayatına alışmaya çalışan kişiler[asla hor görme yoktur yanlış anlasılmasın] Akşam 7 gibi eve geldiğimde sürekli gece 12 ye kadar çocukların evin her yerinde koşup ses çıkartmasından çıldırmış durumdayız.Eşim formasyon aldığı için sınavlarına dahi çalışamıyor.

İlk uyarmam da gayet efendi bir şekilde gidip durumu anlattım.Özür dileyerek çocukları uyaracaklarını söylediler.Ertesi gün yine aynı.İkinci uyarmada yine çocuktur falan deyip kusura bakmayın diyerek tekrar bir özür.Üçüncü uyarmam da bu sefer yaşlı nineleri de beraber çocuktur olacak gürültü demeler. Sonra yine aynı sesler aynı gürültüler devam etmektedir.

Artık psikolojimiz o kadar bozuldu ki ses arıyoruz yine mi geldi yine mi başlıyoruz diye.Kendi kendimize çözüm üretmeye başladık evlerine çıkmadan nasıl yapabiliriz bunu diye.İlk önce ses sistemini açıp müzik dinledik olmadı.Daha sonra sandalyeye çıkarak tavana vurmaya başladım.

Biraz önce yine bu kabus akşamlarından biri sesler gelmeye başladı.Tavana elimi kırarcasına vurdum.Aradan 5 dakika geçmedi ki adam kapıya geldi.vay efendim niye vuruyorsun.Yok işte gece 11 den sonra ses yaparsam hukuki yönden bişey yaptırabilirsin.Yok efendim bunlar çocuk sen nasıl komşusun lafları.Yavuz hırsız ev sahibini sustururmuş misali.Ben kapısına her gittiğimde efendi bi şekilde giderken adamın bu yaptıkları beynimden vurdu.

Yardımlarınıza ihtiyacım var.En son birbirimize girmeden araya girilip evlere girdik.Nasıl bir yol izlemem gerek lütfen yardım edin.Kusura bakmayın biraz uzun oldu sinirden elim ayağım titriyor.Saygılar

Aynı kriz bende de var üst katımdaki evli çift hamile eşi var evde sabah akşam topuklu terlikle gezip duruyor. Alttaki desen ***** gece sesleri geçen gruba yazıp toplantı yapıp herkesin içinde söyleyince beyfendi gibi herhalde yüzleri kızarıp sesler azaldı.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hortlatıyorum;

Üst kat komşumuz ile ilgili gürültü konusunda çok büyük sorunlarım var . Ben daire sahibiyim,üst katta ki kiracı. Sabah 7'den başlıyor gürültü geceye kadar devam ediyor,herkes çocukluk yaşadı biz de dahil ben böyle bir şey görmedim. Anlayış illa ki gösteriliyor çocuktur yapar diyoruz da bir yere kadar. Çocuk bu zaten uyarılmazsa,terbiye edilmezse neyin doğru ya da neyin yanlış olduğunu bilmez. İş aile de bitiyor.

Neyse birkaç aydır sabrediyoruz, duvara her türlü şekilde vurarak hatta bağırarak susturmaya çalışıyorum olmuyor.Bir kere telefon ederek uyardım,daha sonra daireye giderek uyardım.Bugünde apartman yönetimi ile irtibata geçerek onların uyarmasını,eğer devam ederse karakolluk olacağımızı belirttim. Bir anlık cinayetlerin neden işlendiğini gayet iyi anlıyorum; Allahtan evimde ya da belimde silah bulundurmuyorum verilmiş sadakam var.

Daha önce emsal bir karar çıkarılarak bu işten rahatlayan oldu mu ? Yarın karakola gideceğim. Türkiye'de yaşadığımızı düşünerekten hiçbir sonuç almayacağımızı düşünüyorum ama başımın da belaya girmesini istemiyorum.

Çok öfke doluyum.
    Dur birazdan "nolcek yaaa çocuk bu" cuılar gelir.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hortlatıyorum;

Çok öfke doluyum.
    cocuk işi gerçekten çok sıkıntı. Aynı dertten dolayı (ben çok takılmam eşim çok takıntılıdır sese) ben en üst kat satın aldım huzura erdim. Alt komşumuz da çocuklu bir aile. Bizim sıpa aşırı hareketli olmasına rağmen 1 kere kapıyı çalmadı sağolsun.
    evde topuklu altı veya altı sert terlikle dolaşanı çekip kenara niye olduğunu söylemeden döveceksin. Apartman hayatındaki en büyük saygısılıklardan bir tanesi bence.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla konuyu okurken küçükken oturduğumuz apartman dairesi geldi aklıma. Bende çocuktum ama üst kattaki çocuğun seslerine ayar oluyordum. Resmen avize sallanıyordu.

Bu konudan çok müzdarip olmuşum ki annem şuan en üst katta oturuyor, bende müstakil dubleks kafam o kadar rahat ki anlatamam.

Biraz nispet gibi oldu ama başkasının yaptığı gürültüye katlanamıyorum. İnşallah çözersiniz...
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dur birazdan "nolcek yaaa çocuk bu" cuılar gelir.
    Onlar gelse yine iyi asıl, taşınman gerekçiler gelirse fena

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/sohb...ml#post8604722

Bende bu konuya yazmıştım yaklaşık 2 ay önce. Ben ev sahiplerini arattım, ev sahipleride onları aramış. 2 gün sonra asansörde karşılaştık. Bizi şikayet etmişsiniz dedi sonra baya bi konuştuk sesleri kesildi. Geçenlerde yine 3 4 arka arkaya baya bozdular. Duvara vurdum bağırdım sesleri kesildi. Sonra dün sabah 10da, pazar sabahı yine başladı çocukları koşturmaya yine vurdum duvara bağırdım ses kesildi. Sanırım 2 3 haftada bir duvara vurup bunları update etmem gerekecek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)