User Tag List

Sayfa 11/22 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
401 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Üst Komşu Krizi

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepimiz çocukluk yaşadık,bizim çocukluğumuz farklı bir ırk'tan ya da soydan mı geliyordu ? Ben babamın korkusundan evde yüksek sesle konuşamazdım komşulara ses gider diye . Ezik mi yetiştik bu çekinmeden dolayı ? Özgüvenimiz mi azaldı ?

Şimdi ki millet değişik triplere girmiş, çocuk kendi kendini yetiştirecekmiş falan hiçbir çocuğa ceza verilmiyor,el kaldırmayı geçtim bağırmak bile yanlış görülüyor . Kim neyi,nasıl öğretti bilmiyorum ama öyle bir dünya yok başka kafalar yaşıyorlar.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ES353 duvara vurmaktan,duvarın boyası dökülecek.
    imzasız..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok başka kafalar yaşıyorlar.
    Vegan dünyalar.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ES353 duvara vurmaktan,duvarın boyası dökülecek.
    Valla dediğin gibi, ben küçükken eve bir kere komşu geldiğini bilmem. Hadi diyelim küçüktük hatırlamıyoruz, kardeşim benden 9 yaş küçük. Onda da aynı şekilde kimse gelmedi. Yani bu yeni nesile kimse dokunmuyor. Geçen güm iş için bi eve gittim. Çocuk daha 4 5 yaşında falandır. Babasına gerizekalı dedi, dışarı çıkarmadığı için. Babası kibar bi şekilde cezalısın götürmicem falan diyor. Çocuk nasıl bağırıyor, nasıl zıplıyo ev yıkılacak sanki. Yere sırt üstü yatıp kafasını yere vuruyor. Kalktı duvardaki ışık yakma butonlarını falan söktü. Babası hala kibar bi şekilde çocuğu uyarıyor. Tamam dövsün demiyorum ama en azından bi hissettirsin babalığını. En son ne oldu çocuğun babanesi giydirdi çıkardılar çocuğu. E böyle ne olacak çocuk ben böyle davranırsam istediğimi yaptırırım diyip herşeyde böyle yapacak. Bence çok yanlış. Bunların gürültüsünüde biz çekiyoruz. Birde haklı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar. Valla bu gidişle boyalar cidden dökülecek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim bebeler çok yaramaz yaşıt akrabalar olarak bebeleri de hep denk getirdik bir buluştuğumuzda 4-5 bebe oluyor ortamda ortalığı yıkıyorlar
    ama gel gör ki evler müstakil
    sırf bu gürültü işi yüzünden bile apartmanda yaşayamam gibi geliyor artık çünkü bende takıntılıyım tık sesine uyanabiliyorum
    allah sabır versin ama işin içinde çocuk olduğu için sabırdan başka bir çözüm görmüyorum ben
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim bebeler çok yaramaz yaşıt akrabalar olarak bebeleri de hep denk getirdik bir buluştuğumuzda 4-5 bebe oluyor ortamda ortalığı yıkıyorlar
    ama gel gör ki evler müstakil
    sırf bu gürültü işi yüzünden bile apartmanda yaşayamam gibi geliyor artık çünkü bende takıntılıyım tık sesine uyanabiliyorum
    allah sabır versin ama işin içinde çocuk olduğu için sabırdan başka bir çözüm görmüyorum ben
    Sabırlık bir durum yok,aile aileliğini bilecek

yukarıda arkadaşın dediği gibi bir çocuk babasına gerizekalı diyebiliyorsa ''sabır'' kelimesi anlamını yitirir. İş çocuk da değil aile de bitiyor.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabırlık bir durum yok,aile aileliğini bilecek

yukarıda arkadaşın dediği gibi bir çocuk babasına gerizekalı diyebiliyorsa ''sabır'' kelimesi anlamını yitirir. İş çocuk da değil aile de bitiyor.
    öyle tabi de adamın karakteri değişmez artık
    birde üste çıkıp daha çok cana sıkar harbiden cinnete sebep olurlar
    toplumda saygı ciddi anlamda kaybolmuş durumda yoka bir çocuğa "gürültü yaparsan başkalarını rahatsız edersin" i öğretmek çok zor değil en fazla 1-2 sefer ağlar
    ama herkes benim dünyam kimene modunda kimseye saygı duymadan yaşıyor
    o yüzden en iyisi kendin için sabır muhtemelen üst komşun dangalağın teki
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kemer o paltolondan kılıç çeker gibi çıkacak
    Şimdi ki ebeveynlerin çoğunluğu çocuğun eline veriyor akilli telefonu aman bana bulaşmasın naparsa yapsın modunda. Çocuk şımarık olmuş yaramaz olmuş umrunda değil ki. Şu yaşıma geldim peder bulunduğum yere girdiği zaman toparlanıp oturma pozisyonuna geçiyorum. Banyo fayansları mı saymadık duvardaki geyikli tabloya bakıp tek ayak üstünde mi beklemedik. Baba dediğin biraz sert mizaçlı olmalı. Ne demek babaya gerizekalı diyecek çocuk ben babama gerizekalı dicem hee pasaportumun, en uzak iskandinav ülkesine ait vizem ve biletimin olması lazım

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocuk dediğin anadan sopayı yemeli babanın höt demesinden korkmalı.

Şimdi bir tutturulmuş aman çocuğun psikolojisi bozulmasın. Annem güdümlü terlik atıyordu kafama 2. kattan bahçede vuruyordu, bide terliği geri eve çıkarıyordum. ne oldu manyak mı olduk? Gayet akıllı uslu adam olduk
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben çocuğa kızmam ailesine kızarım, geçen gün uçakta 3-4 yaşında bir veled bütün uçağı birbirine kattı, koltuğundan firar etti diğer yolcuların sırtına kafasına basa basa koltuktan koltuğa geçti yakalayamadılar... anne babasının tepkisi genelde gülmek oldu, size göre sevimli gelebilir ama diğer yolculardan aynı anlayışı göremezseniz ne olacak???
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlar yüzsüz ve öküz olmuş, sıkıntı bu.

Hadi çocuğunu terbiye etmiyorsun, kendin rahatsız olursun değil mi? O da yok.

Ya ben her şeyi geçtim, çocuk torbasından kutusundan oyuncakları yere döküyor caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa takır tukur takır tukur diye, onda bile kızıyorum çocuğa, kızım şunu halıya dök, aşağıya ses gidiyor diye.

Sabahları alt katımızdaki elemanlarla karşılaşmaya başladık bi süredir, söyledim, ya dedim arada bizimki ağlıyor ediyor, oyuncak döküyor falan filan, kusura bakmayın dedim ses geliyorsa. Yok yaaaaav dedi ne sesi, biz bişey duymuyoruz, geç geliyoruz zaten, uyuyo oluyo heralde, o yüzden sıkıntı yok dedi.. Oh iyi dedim.

Üstümüzde bi öküz var, güya yaşlı başlı modern görünümlü bi çift. Adam ne arabasını park etmeyi becerir, ne Pazar günü, ne akşamı gecesidir... Baaaam, güüüüm, garç gurç sandalye bişeyler çekmeler, Pazar günü bişeyler çakmalar, evin içinde tadilat yapmalar vesaire...

Polisi arayıp şikayet edecektim kaç defa hanım engelledi birazdan biter boşver diye.

Öküzlere "insan" gibi davranmak hata. Uyarı vs ise sadece bir defa olacak, sonra ne yaparsanız yapın

Zamanında üniversitede iken bi yan komşu vardı, onun da böyle 6-7 yaşlarında bi manyak oğulları vardı, bir gün misafir gelmiş bunlara, baaaaaaaam, güüüüüüüüm, ev yıkılıyor ama, benim de finallerim var çalışmam gerekiyor..

Küfrü basıp kapıyı açtım tam kapıyı kırarcasına çalıp bağıracağım, annem geldi, dur dur diye, gitti kapıyı çaldı, kadın kapıyı açtı, içeriden hala sesler geliyor ama hiohhıaha, eeuuueheuhheheeeiiiiiiaaaaaaaaaaa diye... Annem kibar kibar konuşuyor, ay bilmemkim hanım kusura bakmayın, kapıya geldik böyle bilmemne ama işte bizimkinin sınavları var ders çalışamıyor çok ses geliyor cart curt...

Kadın ne dese beğenirsiniz, ay biz içeride oturuyoruz, duymuyoruz hiç... Sigorta attı... Yahu dedim ev yıkılıyor nasıl duymuyorsunuz, bizim koridor duvarından bize geçecekler birazdan diye sesimi yükselttim. İçerideki sohbet sesi de kesildi Ay hay allah tamam ben uyarırım kusura bakmayın dedi girdi içeri. Çocuklara bi fırça kayıldı, çocuklar azmaya devam etse de daha az ses geldi.

Akşama kapı çaldı, bi baktık karı-koca gelmişler, annem açtı yine kapıyı sen dur diye Ya çok özür dileriz, gündüz 5-6 çocuk bi araya geldi çok azdılar vs... Annem de ya tamam çocuk bunlar da gerçekten koridordan içeri geçeceklerdi, duvarlar yıkıldı resmen, bi de duymuyoruz deyince iyice şaşırdık dedi... Yine binbir özür falan filan, bi daha olmadı ama...

Da, illa böyle mi yapmak gerekiyor yani?

Yine daha önce oturduğumuz bir apartmanda da yönetici tipleme manyak gibi her sesi yapıp, bizim en ufak bir şey yapışımızda kapıya geliyorlardı. Anneme bi gün kızdım, niye bu salaklara kibar davranıyorsun, yaptıklarına baksana dedim. Zaten en son bi tablo için 3-4 defa maksimum bi çiviye vurmuş, kadın gelmiş hemen... Annemi gazlamak işe yaramış Eeeeaaaa ama bilmemne hanım siz de abartmıyor musunuz, siz evi baştan yaptınız ses etmedik, daha 3-4 tık tık yaptım geldiniz hemen demiş

Gelen cevap; "ama suç ve ceza mantığı ile bilmemne yapmamalısınız"... Şeytan diyor çak bi tane surata...

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vala bizim evde yeni dış dünya ile bağlantısı pek yok yani dışarının sesi pencere açmadığın sürece gelmez ama daireler arasında yalıtım olmadığından bütün sesler geliyor. Gece vakti çamaşır makinesi sesi genelde oluyor. En son yüksek sesli tv sesi geldi. apartmanın whatsapp grubu var hanım telefonu alıyor ordan yazıyor ses kesiliyor.

benim pek gürültüden yana sıkıntım yok uykum varsa hertürlü uyurum

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vala bizim evde yeni dış dünya ile bağlantısı pek yok yani dışarının sesi pencere açmadığın sürece gelmez ama daireler arasında yalıtım olmadığından bütün sesler geliyor. Gece vakti çamaşır makinesi sesi genelde oluyor. En son yüksek sesli tv sesi geldi. apartmanın whatsapp grubu var hanım telefonu alıyor ordan yazıyor ses kesiliyor.

benim pek gürültüden yana sıkıntım yok uykum varsa hertürlü uyurum
    Vedat hocam whatsap grubunu sen mi kurdun
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vedat hocam whatsap grubunu sen mi kurdun
    ahaha yok yönetici kurdu

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 aydır üst katım boş )))))))))))

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çocuk patronun kim olduğunu bilecek bilmezse roller değişir

2 yaşında kızım var benimde geçen rot balansı kaçmıştı

Dedim kızım patron benim haaa dedim

Tamam baba dedi.

Ağaç yaşken eğilir.

Kızını dövmeyen dizini döver.

Ben dövme taraftarı değilim ama çocuk korkacak babadan

Yoksa don lastiğine çevirir 18 ine geldiğinde

Ben babamdan annemden gördüğüm şeylerle

Arada sırada tek attığım rakı dışında kötü alışkanlığım yok

Etrafımda her halta bulaşmış arkadaşım olmasına rağmen kendimi uzak tutmayı başardım

Bu aileden geliyor işte
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

AyrtonSenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Misafiriliğe bir akşam gelirim istersen
    Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 2.0Tquattro Manuel B7-Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 1.8Tquattro Manuel B6
    Garanti Otomotiv Bosch Car Service
    Kaporta&Mekanik&2.EL

AyrtonSenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AyrtonSenna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Misafiriliğe bir akşam gelirim istersen
    @ES353 İçin yazdım
    Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 2.0Tquattro Manuel B7-Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 1.8Tquattro Manuel B6
    Garanti Otomotiv Bosch Car Service
    Kaporta&Mekanik&2.EL

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılanlara bakılırsa çözüm sadece tartışmak gibi gözüküyor. Benim merak ettiğim böyle bir sorunda hukuki olarak çözüm almış biri var mı? Kimse kavga dövüş yada bağırıp tartışmak istemez ama bir sorun yaşamadanda çözüm alan yok sanırım. Çocukla kanka olup çocuğa rüşvet veren arkadaş dışında

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)