User Tag List

Sayfa 18/22 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
401 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Üst Komşu Krizi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili To_84
    Tabi ki herkesin derdi kendine ancak en azindan cozumu olan bir derdiniz var.
    İnanin ses vs sorunu cok daha buyuk bir sorun cozum bulunamiyor cunku. Benimde 1 yasinda kizim var her gelen ses sonrasi uyaniyor ve uyutmaya calisiyoruz tekrar. Bu sure icinde aglamasini saymiyorum bile.
    Keske benim alt katim veya ust katim kalorifer yakmasaydi, bunu tercih ederdim ses yerine. Acarim kombiyi biraz daha fazla cozumu yaratabilirim kendime.
    Size kolay gelsin umarim yeni komsunuz tasininca bide ses sorunu ile ugrasmazsiniz.
    Dostum,

Ben çözümsüz bir konu demedim zaten,
    Nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim dedim.
    Üst katımda zaten aşiret oturuyor. Ses sorunu nedir iyi biliyorum. Ama bunu haftada 1 apartman görevlisiyle uyarmak şartıyla biraz aştım.

Şimdi aşağıdaki komşunun vanalarını kapatması nedeniyle benim fazla ısınma bedeli ödemem konusu çıktı. Hak geçiyor. Onun yerine ben iki kat fazla ödemeye başlıcam.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en az 3 kere yazdın bro.
    Valla Rıdvan ne bileyim 3 5 ayda bir konu güncelleniyor fikir olsun ama daha yazmayacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de ısınmayla ilgili bir sorunum var bilgisi olan var mıdır acaba?

apartmanda ısı pay ölçerli ısınma sistemi mevcut.
    alt dairem yeni satıldı ama henüz oturan yok. Alan kişi de tüm kalorifer vanalarını kapatmış gitmiş.
    Kendisini yönetici uyardı ama nafile. Adamla ben de konuştum açtım dedi ama yalan söylüyor. Kalorimetrede ki rakam hiç değişmiyor çünkü.

nasıl bir yol izlemem gerekir?
    Bizde özel vanalar 1. Kademe altına kisilmiyor . Onlardan takılacak yada tam kapanmamasini önlüyor bazı şirketler makinik olarak müdahale ediyorlar arastirin

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde öğrenci mahallesi heryer 1+1 2+0 şeklinde apart. Banyo havalandırmaları pompa radyosu oluyor geceleri. İşemeye kalktığımda 3-4 ayrı daireden seferberlik şeklinde sevişme sesi ama o biçim. Bazen uyku sersemi hoşuma gittiği oluyor işemeye girdiğim yerden çadırı kurup çıkıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde özel vanalar 1. Kademe altına kisilmiyor . Onlardan takılacak yada tam kapanmamasini önlüyor bazı şirketler makinik olarak müdahale ediyorlar arastirin
    Toplantıda karar alındı.
    Ama değiştirene kadar üşüyeceğiz belli ki...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama bine girişinde tadilat vs.vs. durumlar için koyulan büyük vana oluyor boru hattından. Kapatan oradan kapatır.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yer İsveç,şikayete konu olanlar Şilili kaçaklar felan bu üst komşu değil uluslararası kriz üstad
    04Punto 89CivicEF 81Golf 94CivicEG 97CivicEK 93Uno 05Corsa 98Starlet

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde 2 yasinda bir oglum var , oglan hasta oluyor ki o donemlerde zor uyuyup , en ufak sese uyaniyor. Bizde ust degil ama alt komsu krizi var. 8 tane şilili (5i kacak) 1 evin icine tikismislar , kimse kapi acmayinca asagidan bizim zile basiyorlar. Kapiyi acarmisin diye. Sabah 7 aksam 11 hic belli olmuyor. Bak oglan hasta , calma amk zilini diyoruz , yok hala devam. En son cozum polisi arariz dedik 3 gundur ses yok ipnelerde. Hatta isiklarida kapamislar , evde oyle oturuyorlar.
    Yer İsveç,şikayete konu olanlar Şilili kaçaklar felan bu üst komşu değil uluslararası kriz üstad
    04Punto 89CivicEF 81Golf 94CivicEG 97CivicEK 93Uno 05Corsa 98Starlet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 gün istanbulda kaldım
    Allah hepinize sabır versin
    o yeni(ucuz müteahhit işi) binalardaki ses geçişi çok acayip
    akşam haberlerini yan komşudan dinledim
    ev giriş katıydı sabahları uyurken herkes kafamın içinden geçip çıktı
    dün evime geldim 40 yıllık ev mis gibi sessiz sessz uyudum
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama bine girişinde tadilat vs.vs. durumlar için koyulan büyük vana oluyor boru hattından. Kapatan oradan kapatır.
    Kollektörlerin olduğu yerlerin anahtarları apartman görevlisinde var. O gibi durumlarda açıyorlar vanayı.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 gün istanbulda kaldım
    1 senede binayı bitiriyorlar. Elektrikçiden, fırıncıdan, pastacıdan... müteahhit olunca ve bir koyundan bilmem kaç tane deri döşeme koltuk yapmaya kaşlkışınca işte böyle oluyor.
    Sen birde komşu yemek yaptığında gör rezaleti. Bütün apartman baharat dükkanı gibi buram buram kokuyor. Yeni taşınanlar ne yemek yapıyorsa ne tüketiyorlarsa artık... Birde yılışık köpekleri var her gördüğünde paçalarımı yalamaya kalkışıyor.
    Yandakinin çocuğunu ve gecenin bir vakti ev süpüren ama sorduğunda da ben o saatte hayatta ev süpürmem diyebilen ayak üstü göz göre göre yalan söyleyebilen öğretmen bozmasını sayarsak çok eğlenceli bir apartmanda oturuyoruz.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağolun. yok zaten mütahite söylüyoruz o gelip yapacak.
    kendime güncel çekeyim. cts gelindi. üst kattaki çatal boru iki taraftan çatlak hale gelmişti. Değişti denendi sıvandı. yoğun yağmurda göreceğiz bakalım. sıkıntı olmazsa kurtulduk

muratr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 gün istanbulda kaldım
    benimde halam ankarada oturuyor çok sıklıkla yanına gidiyorum kalmaya ve öğrencilik hayatımda ankarada geçmişti zaten o konuda eski olmalarını rağmen çok iyiler evler başkentte ki ben manisada yaşıyorum oturduğum ev burada iyi bir standartta denip bi tomar paraya satılıyor müteahhitler ve inşaat firmaları tarafından
    ef sedan squad-
    old is cool!

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanı değil pek ama arkadaşlar sormak istediğim bir soru var

Bu ses, gürültü, çocuk koşması nedeniyle üst, yan veya alt komşusunu polise şikayet eden var mı aranızda? Yada tanıdığı falanda olabilir. Polise 3 defa şikayet edince sanırım para cezası kesiyorlar. Bilenler bilgilendirebilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu ses, gürültü, çocuk koşması nedeniyle üst, yan veya alt komşusunu polise şikayet eden var mı aranızda? Yada tanıdığı falanda olabilir. Polise 3 defa şikayet edince sanırım para cezası kesiyorlar. Bilenler bilgilendirebilir mi?
    şu dönemde biraz mazur görün derim. Sokağa çıkamadığımız için hepimizin çocuğu evlere tıkılıp kaldı. Haliyle çok darlanıyor yavrucaklar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu dönemde biraz mazur görün derim. Sokağa çıkamadığımız için hepimizin çocuğu evlere tıkılıp kaldı. Haliyle çok darlanıyor yavrucaklar
    Hocam normal olsa gerçekten katlanıcam ama bizde evden çalışıyoruz, toplantı oluyor, dikkatimi vermem gerekiyor. Hiç bi şekilde çalışamıyoruz. Bi odada durmuyorlar. Ses geliyor salondayız diyelim, ufak odaya geçiyoruz oraya geliyolar, yatak odasına geçiyoruz oraya geliyolar, mutfağa geçiyoruz oraya geliyorlar. Evde oturacak, çalışacak yer bulamıyoruz. Üst katta sanki at yarışı ve kim daha fazla çığlık atmak ister diye yarışma düzenliyolar.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Olayın üstüne git ,evden attirincaya kadar mücadele et .
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olayın üstüne git ,evden attirincaya kadar mücadele et .
    Çarşamba günü baya gürültü yaptılar. Duvara vurdum, bağırdım. Perşembeden 1 saat öncesine kadar evde yoklardı. 1 saat önce eve bi geldiler. Dakika bir gol bir bam güm, çığlıklar yere bişeyler atmalar, zıplamalar falan. Yine duvara vurduk, bağırındık. Ev sahiplerini aradım. Adam bana siz biraz titizsiniz galiba, ben 3 defa aradım, çocukları tutun, konuşmanıza dikkat edin dedim, adamda demiş napıyım artık çocuğu bağlıyım. Dedim bende bu gidişle polise şikayet edicem devam ederse suç duyurusunda bulunıcam. Ben bidaha uyarırım ama bu sefer ortalık karışabilir diyor valla evde huzur kalmadı. Eşimde bende dayanamıyoruz artık. Bide bana diyorki keşke evi almadan önce üstte çocuk var mı ses oluyo mu araştırsaydınız. Onu da yaptım müteahhite söyledim, ses yok hiç şikayet olmadı dedi. Valla sonunda çok büyük sıkınyı çıkacak gibi duruyor.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çarşamba günü baya gürültü yaptılar. Duvara vurdum, bağırdım. Perşembeden 1 saat öncesine kadar evde yoklardı. 1 saat önce eve bi geldiler. Dakika bir gol bir bam güm, çığlıklar yere bişeyler atmalar, zıplamalar falan. Yine duvara vurduk, bağırındık. Ev sahiplerini aradım. Adam bana siz biraz titizsiniz galiba, ben 3 defa aradım, çocukları tutun, konuşmanıza dikkat edin dedim, adamda demiş napıyım artık çocuğu bağlıyım. Dedim bende bu gidişle polise şikayet edicem devam ederse suç duyurusunda bulunıcam. Ben bidaha uyarırım ama bu sefer ortalık karışabilir diyor valla evde huzur kalmadı. Eşimde bende dayanamıyoruz artık. Bide bana diyorki keşke evi almadan önce üstte çocuk var mı ses oluyo mu araştırsaydınız. Onu da yaptım müteahhite söyledim, ses yok hiç şikayet olmadı dedi. Valla sonunda çok büyük sıkınyı çıkacak gibi duruyor.
    Hak veriyorum ,inşallah haberlere çıkacak şeyler yaşamayız diye dua ediyorum . Bu kadar duyarsız,bu kadar ilgisiz ve anlayışsız bir toplum haline geldik . Aşağıda insan mı yaşıyor, hayvan mı kimsenin umrunda değil . "Çocuktur ses yapar." De kenara geç ne güzel dünya . Tamam belli bir saate ,belli bir düzeye bizim de sesimiz çıkmıyor eyvallah da ,biz de çocukluk geçirdik kıyas yapınca arada dağlar kadar fark var .
    Aile şımarık ,çocuk da aileden ne görürse onu yapıyor .
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)