User Tag List

Sayfa 20/22 İlkİlk ... 101819202122 SonSon
405 sonuçtan 362 ile 380 arası

Konu: Üst Komşu Krizi

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yukarıdaki önerinin güzelliğine bakar mısın Çocuk azer dinlerken belki de olgunluğa erişmeye başlar 'Gidiyor musun?' eşliğinde uykuya dalar..
    Evde sony nin soundbar ı var. Kaç defa ne şarkılar açtım her defasındada alt komşuya baktım evde mi diye? Işığı yanmadığı vakitler yaptım ama yüzsüzler işte. Birde eski oturdukları evdede böyle sorun yaşamışlar yan komşularıyla birbirlerine gireceklermiş nerdeyse. Bunuda utanmadan söylüyolar

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    var diye biliyorum. hatta bizim sitede ısı pay ölçerli merkezi sistem var. petekleri 15 derece altına alamıyoruz. yasa var bina 15 derecenin altına düşemez ısısı diye. bazı çakallar ev boş diye vanadan kapatıyormuş. Vanadan kapasa bile 15 derece ücreti çıkıyor. ayrıca vanadan kapalı olduğu için ve tüketim olmadığı için üstüne bide site ceza kesiyor.
    site kurallarında olabilir, normal apartman olarak söyleniyor zannettim.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    site kurallarında olabilir, normal apartman olarak söyleniyor zannettim.
    Şöyle birşey de buldum Alt kat komşunuz kombiyi yakmıyorsa - Oya ARMUTCU | Koşe Yazıları
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anayasada şu kanuna göre evinizde kombiyi açmalısınız dememişler. apartmanlarda bir yaptırımı yok galiba.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sıkıntıyı bende yaşamaya başladım üst kata yeni taşınanların çocukları çocuk değil allah affetsin ama acayip bi şey canavar gibi çıkardıkları sesler konuşmaları ağlamaları ben hayatımda böyle bir çocuk görmedim birisi ufak kız diğeri ilk okul seviyesinde erkek, erkek biraz daha usturuplu anladığım kadarıyla ama ufak kız çok fena konuşması falan acayip tazmanya canavarı gibi konuşuyor bazen abartma veya şaka yapmıyorum bide oyun oynadıkları yer benim hep zaman geçirdiğim yerin hemen üstünde defalarca uyardık ben defalarca yukarıya haykırdım yeter artık diye biraz duruluyor sonra tekrar bide caminin hocası adamla kavga da edemiyorsun
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

YouTube

Bu küçük arkadaşımızı hatırlıyalım o zaman.
    Seat IBIZA FR

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sıkıntıyı bende yaşamaya başladım üst kata yeni taşınanların çocukları çocuk değil allah affetsin ama acayip bi şey canavar gibi çıkardıkları sesler konuşmaları ağlamaları ben hayatımda böyle bir çocuk görmedim birisi ufak kız diğeri ilk okul seviyesinde erkek, erkek biraz daha usturuplu anladığım kadarıyla ama ufak kız çok fena konuşması falan acayip tazmanya canavarı gibi konuşuyor bazen abartma veya şaka yapmıyorum bide oyun oynadıkları yer benim hep zaman geçirdiğim yerin hemen üstünde defalarca uyardık ben defalarca yukarıya haykırdım yeter artık diye biraz duruluyor sonra tekrar bide caminin hocası adamla kavga da edemiyorsun
    Şimdi imam dövülmez diye bir durum yok halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek gibi olmasın ama, çocuğun karakteriyle beraber ailenin tavrı da önemli biraz.

Bizimki de aşırılık yapıyor ama genel olarak sakin bir yapıda, düşerse falan bi çığlık atar, bir de korkarsa haricinde bağırdığını bilmem.

Anlatmak lazım, ben şunu keşfettim ÇOK TEKRAR ile öğreniyorlar. Benzer bir durum yaşamıştık 3 yaşında falandı, elinde çöp vardı attı yere,

babacım çöpü yere atmıyoruz nereye atıyoruz dedim yarım ağız çöpeeee dedi aldı.

Bizi izleyen birisi de ay ne güzel sizinki yere çöp atmıyor gibi öven bir cümle kurmuştu. Tamam ama bu 500. tekrardan sonra oluşan bir davranış biçimi ki hala yere atmıştı o gün, ama al dediğimde direnmedi.

Ana baba rol model, çocuklar görerek ve diğer insanlar gibi tekrar ederek öğreniyorlar. Bu konuda hata biraz büyüklerde.

he bazı çocuklar da var gerçekten canavar çıkıyor içlerinden bunlara ne yapsan boş, sizin komşu ufaklıklar bunlardan değildir umarım.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi imam dövülmez diye bir durum yok halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek gibi olmasın ama, çocuğun karakteriyle beraber ailenin tavrı da önemli biraz.

Bizimki de aşırılık yapıyor ama genel olarak sakin bir yapıda, düşerse falan bi çığlık atar, bir de korkarsa haricinde bağırdığını bilmem.

Anlatmak lazım, ben şunu keşfettim ÇOK TEKRAR ile öğreniyorlar. Benzer bir durum yaşamıştık 3 yaşında falandı, elinde çöp vardı attı yere,

babacım çöpü yere atmıyoruz nereye atıyoruz dedim yarım ağız çöpeeee dedi aldı.

Bizi izleyen birisi de ay ne güzel sizinki yere çöp atmıyor gibi öven bir cümle kurmuştu. Tamam ama bu 500. tekrardan sonra oluşan bir davranış biçimi ki hala yere atmıştı o gün, ama al dediğimde direnmedi.

Ana baba rol model, çocuklar görerek ve diğer insanlar gibi tekrar ederek öğreniyorlar. Bu konuda hata biraz büyüklerde.

he bazı çocuklar da var gerçekten canavar çıkıyor içlerinden bunlara ne yapsan boş, sizin komşu ufaklıklar bunlardan değildir umarım.
    söylemekten çok senin ne yaptığın daha önemli çocuk için diye düşünüyorum bende. kızımın hayatta yapmadığı bir tavrı sokakta başka bir yetişkin yapsa hemen örnek alıyor. sonra tekrar anlatmak zorunda kalıyoruz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu çoçuk büyük savgı sevgi sanırım içten gelen birşey.

bizim apartmanınız çift daire 4 katlı.

benim karşı alt dairemde 25 yaşlarında genç arkadaşımız yazın bütün arkadaşlarını topluyor kahvehane gibi 4-5 kişi gece 2-3-4 kadar muhabbet kahkaha bağrışma falan.

Bütün apartman şikayetci oldu ev sahibi falan konuşuldu.En son ev sahibi evden çıkardı tam sevindik derken bir üst kat'daki daireye taşındılar (tam karşıma)

Yine geçen yazda aynı muhabbetler.Valla artık ne diyim bilemiyorum.insanlar toplu yaşamayı bilmiyor.Saygı empati falan yok.

Onun için daire alırken taşınırken boşuna üst'de ne var altta ne var diye bakmayın 3-4 ay sonra herşey değişebiliyor.

Mütahitlerde satana kadar tabiki duvardan ses gelmez on numara yaptım derler ama yapmazlar.
    Seat IBIZA FR

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

benim karşı alt dairemde 25 yaşlarında genç arkadaşımız yazın bütün arkadaşlarını topluyor kahvehane gibi 4-5 kişi gece 2-3-4 kadar muhabbet kahkaha bağrışma falan.

Bütün apartman şikayetci oldu ev sahibi falan konuşuldu.En son ev sahibi evden çıkardı tam sevindik derken bir üst kat'daki daireye taşındılar (tam karşıma)

Yine geçen yazda aynı muhabbetler.Valla artık ne diyim bilemiyorum.insanlar toplu yaşamayı bilmiyor.Saygı empati falan yok.

Onun için daire alırken taşınırken boşuna üst'de ne var altta ne var diye bakmayın 3-4 ay sonra herşey değişebiliyor.

Mütahitlerde satana kadar tabiki duvardan ses gelmez on numara yaptım derler ama yapmazlar.
    Aynen öyle, yıllarca üst katımızda ailecek görüştüğümüz birileri oturdu. Çıktılar sonrasında suri lere verdiler.

Bir gece yataktan nasıl fırladıysam yalın ayak üst kada çıkmış kapıyı yumruklarken buldum kendimi, açmadılar kapıyı.

O hızla önüme ilk çıkanı yatırırdım, gece 3 bir kadın nasıl vır vır vır, hadi diyorum oğlum susar takılma, yat uyu.

Yok abi yok böyle bir zulüm görülmedi. Çıkıp kapıya vurunca süt liman. Gerek yok böyle şeylere ama insanlar saygısız.

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Öyle müteahhitlerin ben.... Neyse. Bende öyle aldanarak aldım daireyi. Muhit, daire falan çok güzel. Çok beğenerek aldık ve alırkende sordum. Yok sesten dolayı şikayet eden kimse olmadı dedi. Hatta bu benim olaylar sırasında sizden başka kimse şikayet etmiyor dedi. Sonra wp grubundan biri şikayette bulundu, asansöre biri yazı astı, geçen yine wp grubundan biri şikayette bulundu. Adam bütün dairelerini sattı şimdi umrunda değil. Bazıları cidden çok yav.ak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle müteahhitlerin ben.... Neyse. Bende öyle aldanarak aldım daireyi. Muhit, daire falan çok güzel. Çok beğenerek aldık ve alırkende sordum. Yok sesten dolayı şikayet eden kimse olmadı dedi. Hatta bu benim olaylar sırasında sizden başka kimse şikayet etmiyor dedi. Sonra wp grubundan biri şikayette bulundu, asansöre biri yazı astı, geçen yine wp grubundan biri şikayette bulundu. Adam bütün dairelerini sattı şimdi umrunda değil. Bazıları cidden çok yav.ak.
    Kimse yanlış anlamasın ama olay bu satana kadar.Zamanında 2.el arabada'da olmuyormuydu.Banane ya şimdilik çalışsın ben satayım alan düşünsün kafası yokmuydu.

Bende bi ara niyetlendim daire almayı sonra bu tarz olaylarla uğraşıcaz diye vazgeçtik.Daireyi alınca kopamıyorsun kredi falan insanı yoruyor.

He diyeceksin kiracı olsan ondada daire bulmak taşınmak falan büyük iş.

Zamanında ben bu konulara kafamı çok yordum çözümü yok pardon var aslında.Bir ada satın alıcaksın ortasına evi dikeceksin oh mis.

Onun haricinde müstakil villa alsan yazın yanında parti veriler sabaha kadar yine uyku yok.

Daha öncede yazmıştım geçen yaz hanımın babasının yazlığına gittik hafta sonu kafa dinlemek için dikkat edin kafa dinlemek uyumak için.

Cumartesi sabah 9 yan evdeki amca bahçedeki cimleri cim biçme makinası ile çalışıyor uyku falan haram oldu.

Cumartesi akşamı site yönetimi davullu zurnalı eğlence pilanlamış 2-3-4 sitenin ortasında sanki düğün var.

Lanet olsun dedik pazar sabaha karşı eve geri döndük.

Yok arkadaş bu insanlığa ne olmuş yok kafamı çok yordum ama bulamadım.
    Seat IBIZA FR

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlardaki saygı , empati ve anlayış gelişmediği sürece dağın başında villa da alsanız gelir yanınızda arabayla alem yaparlar. Arkadaşım batıkentte müstakil evde oturuyor, "her pazar günü davul dersi alan bir cocugun mahalleye konserini dinliyoruz" diyor mesela. Dediğim gibi tamamen anlayış eksikliği. Bam güm davul çalan cocugu ailesi uyarmıyorsa , yaptığı yanlışa çanak tutuyorsa olay bitmiştir.

Şu saatten sonra değerli vatandaşlarımızda bu kavramların gelişmesi zor gözüküyor.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben toki konutlarında oturuyorum en ust kat. Sanırım toki bu konuda işciliği kotu olsa da optimum bir kalitede insaat yapiyor. Yan komsulardan gelen rahatsiz edici bir ses duymadim simdiye kadar. Bazen misafirleri geldiginde az biraz ses geliyor o kadar.
    Ben evi aldigimda komple butun daireyi tadilat yaptirdim. zemini de yaparken eski laminantlari sokmeden uzerine 6mm kapron ve yeniden laminant dosettim. Simdi evde 2 yasinda hiperaktif erkek cocuk var. Henuz konusmadigi icin dur sus yapma etme de anlamiyor. Hareketsiz oyunlari hic sevmiyor. Halisiz zemine bir sey vurdugunda, kosturdugunda vs hemen mudahele ediyoruz. Alttaki komsum cok sukur daha hic kapiya gelmedi. Umarım cok ses gitmiyordur.
    Kasitli yapilani haric tutuyorum ama asiri hareketli cocugun oldugu evin komsularina Allah sabir versin.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben toki konutlarında oturuyorum en ust kat. Sanırım toki bu konuda işciliği kotu olsa da optimum bir kalitede insaat yapiyor. Yan komsulardan gelen rahatsiz edici bir ses duymadim simdiye kadar. Bazen misafirleri geldiginde az biraz ses geliyor o kadar.
    Ben evi aldigimda komple butun daireyi tadilat yaptirdim. zemini de yaparken eski laminantlari sokmeden uzerine 6mm kapron ve yeniden laminant dosettim. Simdi evde 2 yasinda hiperaktif erkek cocuk var. Henuz konusmadigi icin dur sus yapma etme de anlamiyor. Hareketsiz oyunlari hic sevmiyor. Halisiz zemine bir sey vurdugunda, kosturdugunda vs hemen mudahele ediyoruz. Alttaki komsum cok sukur daha hic kapiya gelmedi. Umarım cok ses gitmiyordur.
    Kasitli yapilani haric tutuyorum ama asiri hareketli cocugun oldugu evin komsularina Allah sabir versin.
    valla konutuna göre değişiyor TOKİ

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle bir hak var mı?
    Önce belediye sonra mahkeme yolu yazıyor

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse yanlış anlamasın ama olay bu satana kadar.Zamanında 2.el arabada'da olmuyormuydu.Banane ya şimdilik çalışsın ben satayım alan düşünsün kafası yokmuydu.

Bende bi ara niyetlendim daire almayı sonra bu tarz olaylarla uğraşıcaz diye vazgeçtik.Daireyi alınca kopamıyorsun kredi falan insanı yoruyor.

He diyeceksin kiracı olsan ondada daire bulmak taşınmak falan büyük iş.

Zamanında ben bu konulara kafamı çok yordum çözümü yok pardon var aslında.Bir ada satın alıcaksın ortasına evi dikeceksin oh mis.

Onun haricinde müstakil villa alsan yazın yanında parti veriler sabaha kadar yine uyku yok.

Daha öncede yazmıştım geçen yaz hanımın babasının yazlığına gittik hafta sonu kafa dinlemek için dikkat edin kafa dinlemek uyumak için.

Cumartesi sabah 9 yan evdeki amca bahçedeki cimleri cim biçme makinası ile çalışıyor uyku falan haram oldu.

Cumartesi akşamı site yönetimi davullu zurnalı eğlence pilanlamış 2-3-4 sitenin ortasında sanki düğün var.

Lanet olsun dedik pazar sabaha karşı eve geri döndük.

Yok arkadaş bu insanlığa ne olmuş yok kafamı çok yordum ama bulamadım.
    Komsu krizi her yerde var

Biz ABDye ilk tasindigimizda uyardilar... Iki hareketli erkek cocukla giris kat tuttum. Daha fazla para odeniyor burada giris katlara. Cokta zor zamanimdi ama geldigim gibi sorun yasamak istemedim...

Burada hayat aksam 8de bitiyor. millet erken yatiyor, oyle olunca cumartesi cim bicme sirketleri bile 7:30da bicmeye gelebiliyor. Kimsenin giki cikmiyor, cunku herkes ayakta...

1 haftadir gec yatip gec kalkiyorum. Mal gibi oldum. Bende alismisim 9da yat 5-6da kalk olayina...

Bizim beylikduzundeki evde en cok ses olan yer binanin yapisi geregi dairlerin baktigi kucuk aydinlatma kismiydi... Camasir odalari ve iki banyo oraya bakiyordu... Muhtemelen ust kat komsumun inlemesi ve o..srgunu her daim dinlerdik... Sanirim rahatsizligi vardi amcanin... Sorun etmedik elbette ama rahatsiz edici bir durumdu. Hem duyulan sesin verdigi rahatsizlik hemde amcaya uzulme olayi...

Bir tanidigimiz bu ses yaptin yapmadin ve park olayi yuzunden gozunu kaybetti...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce belediye sonra mahkeme yolu yazıyor
    köşe yazarının yazısında mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz yine iyisiniz benim eski kaldığım evin üst katına yeni bir çift taşınmıştı. Gayet müztevazi bir çift sanırdım. Haftada bir gün iznim olurdu. Ondada ailemin yanına giderdim. Bir zaman sonra bizimkiler beni ziyarete geldi. Yatsı namazını bizim hacı kalk abdest al demesiyle hacı önde ben arkada namaza başladık. Namazın tam ortasında karyola bir o yana bir bu yana gel git yapmaya başladı. Kadının anırma erkeğin böğürme sesi eşiliğinde... ''hadi devam devam derken '' en sonunda babam bağırarak Allahu ekber demesiyle bir anda ses seda kesildi... Babamın suratına bakamadım.. Ertesi sabah adam geldi kardeş kusura bakma. sen işe gittin sandık demesin mi. Gülermisiniz ağlarmısınız...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)