User Tag List

Sayfa 1/22 12311 ... SonSon
401 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Üst Komşu Krizi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Üst Komşu Krizi

İyi akşamlar arkadaşlar.Yıllardır aranızda genelde her konuyu takip eder ama çok yorum yapmam.Bu derdime eminim ki çözüm bulabilecek yegane insanlar sizlersiniz düşüncesindeyim.

1 yıllık taze evli bir çiftiz.Geçen kış sessiz sakin oturduğumuzdan üstümüzde komşumuzun olmadığını anlayamadık.Ta ki 1 ay öncesine kadar.Üst komşumuz olacak aile 2 çocuklu vakti zamanında arsası olup da apartman hayatına alışmaya çalışan kişiler[asla hor görme yoktur yanlış anlasılmasın] Akşam 7 gibi eve geldiğimde sürekli gece 12 ye kadar çocukların evin her yerinde koşup ses çıkartmasından çıldırmış durumdayız.Eşim formasyon aldığı için sınavlarına dahi çalışamıyor.

İlk uyarmam da gayet efendi bir şekilde gidip durumu anlattım.Özür dileyerek çocukları uyaracaklarını söylediler.Ertesi gün yine aynı.İkinci uyarmada yine çocuktur falan deyip kusura bakmayın diyerek tekrar bir özür.Üçüncü uyarmam da bu sefer yaşlı nineleri de beraber çocuktur olacak gürültü demeler. Sonra yine aynı sesler aynı gürültüler devam etmektedir.

Artık psikolojimiz o kadar bozuldu ki ses arıyoruz yine mi geldi yine mi başlıyoruz diye.Kendi kendimize çözüm üretmeye başladık evlerine çıkmadan nasıl yapabiliriz bunu diye.İlk önce ses sistemini açıp müzik dinledik olmadı.Daha sonra sandalyeye çıkarak tavana vurmaya başladım.

Biraz önce yine bu kabus akşamlarından biri sesler gelmeye başladı.Tavana elimi kırarcasına vurdum.Aradan 5 dakika geçmedi ki adam kapıya geldi.vay efendim niye vuruyorsun.Yok işte gece 11 den sonra ses yaparsam hukuki yönden bişey yaptırabilirsin.Yok efendim bunlar çocuk sen nasıl komşusun lafları.Yavuz hırsız ev sahibini sustururmuş misali.Ben kapısına her gittiğimde efendi bi şekilde giderken adamın bu yaptıkları beynimden vurdu.

Yardımlarınıza ihtiyacım var.En son birbirimize girmeden araya girilip evlere girdik.Nasıl bir yol izlemem gerek lütfen yardım edin.Kusura bakmayın biraz uzun oldu sinirden elim ayağım titriyor.Saygılar

zcy04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir miktar dövün
    Dağlar "demirdendir" dediler. TÜRK' ün yüreği çeliktendi! Öğrettik.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardimcin olsun
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zcy04 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir miktar dövün
    Artık bu işin sonu ya o olacak ya da evi taşıyacam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah bin belasını versin öyle insanların. Bizimde alt katımızda değişik bir kadın vardı mahkemelik bile olduk zamanında. En sonunda evi satıp başka yerden aldık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah bin belasını versin öyle insanların. Bizimde alt katımızda değişik bir kadın vardı mahkemelik bile olduk zamanında. En sonunda evi satıp başka yerden aldık...
    Yani bu işin kanun kısmında ne haklar var neler yapılması gerektiğini bilmiyorum.Efendi gibi gidip adamın suçlu halde kabadayı gibi kapıma gelmesi beni çıldırttı

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en çok uyuz olduğum ise "vay efendim niye vuruyorsun.Yok işte gece 11 den sonra ses yaparsam hukuki yönden bişey yaptırabilirsin" lafı.. Yani illa bir şeyleri hukuki sürecemi taşımak gerek.. Allah yardımcınız olsun..
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birkaç gece matkap elektrik süpürgesi vs çalıştır belki işe yarar. Çocuklu ailelerde genelde oluyor böyle şeyler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en çok uyuz olduğum ise "vay efendim niye vuruyorsun.Yok işte gece 11 den sonra ses yaparsam hukuki yönden bişey yaptırabilirsin" lafı.. Yani illa bir şeyleri hukuki sürecemi taşımak gerek.. Allah yardımcınız olsun..
    Allah razı olsun.Psikolojimiz bozuldu yemin ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üst de onlar oluğu için elektrik süpürgesinin pek yararı olmayacak gibi.Çocuk tabiki ses yapar uyarmalarımda gelin evimize çocuklar kalsın yukarda çay içelim siz de rahatsız olacakmısınız bakalım diye teklif de bile bulundum.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapacağımı mı söylesem, yoksa mantıklı olanı mı söylesem bilemedim be abi...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

mertrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bağırma sesi degılde ziplama kosma sesi ise cocuklarin oynadigi odayi komple hali kaplasin ses biraz azalir onun disinda cozum yok malesef bende sabah 5 te ise gidiyordum gece eve gelip salonda uyuya kalinca o yukaridan ziplama ve benim avizenin deprem oluyor gibi tepemde sallanmasiyla uyaniyordum ne soylesen duzelmiyor malesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapacağımı mı söylesem, yoksa mantıklı olanı mı söylesem bilemedim be abi...
    Senden rica her ikisinide söyle ki hepsini tek tek deniyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertrs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağırma sesi degılde ziplama kosma sesi ise cocuklarin oynadigi odayi komple hali kaplasin ses biraz azalir onun disinda cozum yok malesef bende sabah 5 te ise gidiyordum gece eve gelip salonda uyuya kalinca o yukaridan ziplama ve benim avizenin deprem oluyor gibi tepemde sallanmasiyla uyaniyordum ne soylesen duzelmiyor malesef
    Çocuklar komple evde koşuyo yatak odasına tv aldık sırf salondan ses geliyodur bari yatak odasında tv falan izleyelim diye o da yok.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocuklar kaç yaşında?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 6 yaşlarında bir kız bir erkek

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sırf böyle şeylerden dolayı güzel bir yerde arsa bulunca alıp babamlarla içine ayrı 2 çelik konstrüksiyon müstakil koyma planı içindeyiz.
    Şu an dubleks üst katta oturuyoruz genelde üst katta otururuz 1.5 yılda 1 kere zıplayan hoplayan çocuk geldi eve doğum günü vardı annemin alt katta oturuyorduk daha büyük salon var diye. saat 8 falan ve abartısız 5 dakika oynadı oynamadı çocuk alt komşu geldi başım ağrıyor uyuyamıyorum vs. atarlı giderli konuştu. Baktım olay büyür gibiydi ben de kadının konuşmasına ayar oldum git polisi ara dedim çelik kapıyı öyle bir gömdüm ki duymayan kalmamış apartmanı salladım öyle olmaz böyle olur dedim.

5 dk ya insaftır yılda 1 kere olan birşey bu. Sonra yol aldılar. İmkan olacak hep müstakil olacak huzur yemin ederim.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi genelde benim yorumum bir miktar dövün şeklinde olur fakat şöyle bir durum var:
    Çocuk gerçekten zor , çocuğa dur yapma dersin 30 saniye sonra koşar oynar yani uyarıyı unutur. E çocuğu dövemezsinde. Anneleri ev işleriyle uğraşırken bir yandan da çocukları zaptedmek imkansıza yakın.
    Allah sana da hayırlısı ile çocuk verince biraz daha hak vereceksin.
    Gürültüyü yapan çocuk değil de yetişkin olsa direk döverek çözüme gitmeye çalış diyecem de çocuk be kardeşim. İnanılmaz gürültü çıkardıklarını, senin ve eşinin çok rahatsız olduğunuzu biliyorum ama sabretmekten başka yol yok.
    Allah sabır versin.

peygamber efendimiz (s.a.v):
    "CEBRAİL bana; komşuya iyilik yapmayı o kadar ısrarla tavsiye etti ki; birbirlerine mirasçı yapacak sandım." diye buyurmuşlardır.

mertrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocuklar komple evde koşuyo yatak odasına tv aldık sırf salondan ses geliyodur bari yatak odasında tv falan izleyelim diye o da yok.
    Izelasyon yada kalin hali tarzi birseyle ses azalabikir konusmaniz lazim cozum yolu icin ben hali ile cozmustum ki bir sure icin cocuk buyudu salonda futbol maçı yapmaya baslayana kadar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 konuk)

1. Faruk_Vtec