User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
51 sonuçtan 39 ile 51 arası

Konu: Yurtdışından Coilover Getirtmek Yardım..

aliosmanizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    almanyaya arkadaşıma gönderip ordan bana gönder dıyeceğim yada bulgaristana 252 eurodan geliyor 150 euro gümrüğe verip getirteceğim kafaya taktım artık öylede böylede o coiller gelecek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı aliosmanizm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    almanyaya arkadaşıma gönderip ordan bana gönder dıyeceğim yada bulgaristana 252 eurodan geliyor 150 euro gümrüğe verip getirteceğim kafaya taktım artık öylede böylede o coiller gelecek
    Tareks çıkarsa bir sonra ki konun tanıdık gümrükçü arıyorum olacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tareks nedir ? Ebaydan bulursam daha iyi olacak bakalım..

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aliosmanizm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tareks nedir ? Ebaydan bulursam daha iyi olacak bakalım..
    TSE izin belgesi demek. Ama senin şahsına getireceğin bir ürün için böyle bir belge alma zorunluluğu yok denecek kadar az. Ama gümrük tarifesi gereği coilover süspansiyon sistemi TSE iznine tabii. Bu durumdan rahatsız olursan TSE'ye tabi olmadan malını çekmenin bir iki yolu vardır, bi gümrükçüye falan danışırsan söylerler.Kaldı ki böyle küçük bir parçada malın TSE ye tabi olursa malı gümrüğe terket daha iyi. Masrafı malın bedelini aşar çünkü.

Paket posta servisinden gidip alabilirsin sen malını her şekilde, yeter ki düzgün fatura kessinler. Çok ta korkulacak bir sipariş olmamalı senin için bu coiller.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TSE izin belgesi demek. Ama senin şahsına getireceğin bir ürün için böyle bir belge alma zorunluluğu yok denecek kadar az. Ama gümrük tarifesi gereği coilover süspansiyon sistemi TSE iznine tabii. Bu durumdan rahatsız olursan TSE'ye tabi olmadan malını çekmenin bir iki yolu vardır, bi gümrükçüye falan danışırsan söylerler.Kaldı ki böyle küçük bir parçada malın TSE ye tabi olursa malı gümrüğe terket daha iyi. Masrafı malın bedelini aşar çünkü.

Paket posta servisinden gidip alabilirsin sen malını her şekilde, yeter ki düzgün fatura kessinler. Çok ta korkulacak bir sipariş olmamalı senin için bu coiller.
    2 kere şahıs üzerine getirtmeyi denedim. İlkin de şahsi kullanım amaçlı olarak alabildim ama diğerin de ise tarekse takıldım. İthalatta yapıyoruz ve kendi gümrükçüme sorduğum da tareks olmadan alamayız demişti. Ben de malı geri çağırttırdım karşı tarafa öyle çözülmüştü.

Tareks çıkarsa maliyetleri de göz önünde bulundurulmalı. Şuan gümrükte 3 palet malım bekliyor. Bu aralar gümrükler işi sıkı tutuyormuş kaçakçılık olayları yüzünden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamamdır yorumlarınız ıcın tesekkür ederim..

XTuNeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açılmasın diye hortlatıyorum.
    Şimdi ben Almanya'dan coilover alıp uçakta yanımda getirsem sıkıntı yaşarmıyım.Uçakta taşıma veya giriş çıkışta gümrük vergi vs.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı XTuNeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben Almanya'dan coilover alıp uçakta yanımda getirsem sıkıntı yaşarmıyım.Uçakta taşıma veya giriş çıkışta gümrük vergi vs.
    Doğukan Manço çektiği youtube videolarından birinde; Dubai'dan aldığı faturalı ürünleri havalimanına götürdüğünde uçağa almadıklarını, artık uçakta araç parçası taşınmaya izin verilmediğini söylemişti ama hangi havayolu firması vs detay yok. Mecbur kargo ile almış ürünleri.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XTuNeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satıcı Almanya’dan AB içine kargo yapıyorsapm atar mısın bana? Buradan yazmayayım

XTuNeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satıcı Almanya’dan AB içine kargo yapıyorsapm atar mısın bana? Buradan yazmayayım

Pm attım abi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğukan Manço çektiği youtube videolarından birinde; Dubai'dan aldığı faturalı ürünleri havalimanına götürdüğünde uçağa almadıklarını, artık uçakta araç parçası taşınmaya izin verilmediğini söylemişti ama hangi havayolu firması vs detay yok. Mecbur kargo ile almış ürünleri.
    Bence valiz içine karışmıyorlardır. Ama paketlenmiş ürün almıyor olabilirler valiz/bavul/çanta dışındaki.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana da öyle geliyor. Tabi aldığı ürünün sıfır olduğunu varsayıyorum.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok uzun zamandir gazli amortisorler valiz gitmeden geri gelip actirip cope attiriyorlar, 1 kerede ayni sekilde zippo cakmak valiz icinde kargoya giderken sorun oldu, icini cikarip atmak aklima gelmedi, ama amortisorde ucretli kargoya goturup birakmaya bile izin vermiyorlar. Pandemi suresinde londradan ucaga binerken arkadasima gonderdigim komple turboyu yagli parca diye biraktidilar, icinde yag filan yoktu sadece posette biraz nem gibi yag vardi.

Almanyada cogu firmada hazirda mal olmuyor. 2019da arabayla gittigimde almanya belcika hollanda hic biyerde stokta kw v3 bulamadim, almanya ici kargo, tax free olmasina ragmen, burdaki fiyatla kafa goz geldi. Kutu hayvan gibi tek kisi zor kaldiriyor, arabada yer kapladigina degmez ben donmeden burda hazirdi nerdeyse, ayni sekilde st xta'larda alip getirmeye degmez.

Kw/st uygunsa burdan tedarik etmen daha faydali olacaktir, daha ustu motorspor biseyse olur ama alti markana bulasmani zaten tavsiye etmem.

Bilstein bile bundan 10/20 sene onceki kalitesini kaybetti son 3 takim dusuk kalite geldi.
    Istemeyerek b14 serisi aldim artik coil sinifina bile sokmam onlerde dert oldu 2 yil icerisinde buradaki dist hic alakadar olmadi, fabrika herhangi birsey yapamayacagini, arkalarin kodlarinin degistigini, tehlikeli durum oldugunu, yeni sifir set almami onerdiler.

Sadece iki on kitten daha pahali, garantiye girmemesi dert, eski kit icindeki arkalar hatali bulunmus recall yok.
    Omur boyu garanti leke icin olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)