User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ön cam çatlağı ve deişim önerileri

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kanka geçmiş olsun.

Doraglass kullanabilirsin sorun olmaz. Ama takılmadan önce bi kontrol et. En sık görülen problem optiklenme yapması yani camı aracın üzerine macunlanmadan koyup direksiyona geçip kontrol et. Aşağı yukarı kafanı hareket ettir ve sağ sol köşeleride böyle kontrol et.

Eğer bir noktada gözlerine dalgalanma hissi geliyorsa optiklenme vardır taktırma vazgeç. O zaman orjinal derim.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar fırsat bulup ikitelli Dora Glass'a bi gittim ve görüşmemize istinaden ben tatmin oldum.

1- Kalıpları araçların orijinal camlarından çıkartıyorlarmış ve hata oranı orijinal camda olduğu kadarmış.
    2- Cam makinelerini dünya üzerinde tek marka üretiyormuş ve Dora Glass şuan son versiyonunu kullanmaktaymış.
    3- Yeni fabrika kurulumu tamamlandığında saniyede 1 cam üretecek hıza sahip olacaklarını ve bu tesisle beraber bir çok otomobil markasının ana tedarikçisi olmayı planladıklarını bildirdi.
    4- Mercedes ve Neoplan'a orijinal cam üretici firma olması.

Cam kalınlıkları, içinde kullanılan mika, yan rezistans noktalarına varana kadar her şeyin aynı olduğunu örnek camlar üzerinde gösterdiler.

Türkiye'nin şişe camdan sonra en büyük cam markası olduğunu da internet araştırmalarımın ardından öğrenince, yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı dedim kendime ve Dora Glass taktırmaya tarar verdim.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orijinal olması, VTI larda araçlar hep boyalı olduğundan, önden büyük kazalı olmadığını ifade ederdi. Bide orijinal olsun takıntımız var ya
    Gerçi benim aracımda ön tampon harici boya yok, gereksiz bir takıntı.

@burakgünay, ben 15 yıldır araç sahibiyim, şuanda 3 aracım var, hiç kasko yaptırmadım. Allaha şükür şuana kadar hiç altından kalkamayacağım kazam olmadı ama 15 yıldır, 1000TL den kasko yaptırsaydım ve arada da 2 araç için bu parayı ödeseydim 20000TL kaskoya şuana kadar para vermiş olurdum. Allah 20000Tl hasarlı bir kaza göstermesin. Ayrıca kasko olmayınca daha temkinli sürüyorsun, algıların daha açık oluyor, 3 günü yolda geçir uykun gelmiyo kasko olmayınca kasko yaptırmadığım da kendimi daha güvende hissediyorum
    megane f7r kullanıyorum tüm camlarım orjinal sırf orjinallikten dolayı yan sanayi cam alıp takamıyorum dediğiniz gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben takıcam valla, internette de araştırdım Dora Glass gayet iyi bir marka, Otomobil sektörüne ömrünü adamış üyemiz Day Walker'ın da onayıyla takıcam valla : ))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka geçmiş olsun.

Doraglass kullanabilirsin sorun olmaz. Ama takılmadan önce bi kontrol et. En sık görülen problem optiklenme yapması yani camı aracın üzerine macunlanmadan koyup direksiyona geçip kontrol et. Aşağı yukarı kafanı hareket ettir ve sağ sol köşeleride böyle kontrol et.

Eğer bir noktada gözlerine dalgalanma hissi geliyorsa optiklenme vardır taktırma vazgeç. O zaman orjinal derim.
    Oğuz iyi güzel hoşta, çatlak camı söktürdükten sonra, optikli moptikli o cam takılır bence
    Bende ufak tefeği seçecek kadar keskin göz yok, ancak ilerleyen zamanda fark ederim ondan da iş işten geçer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumları okumadım, orjinal camdan şaşmayın, camın tamir olma olasılığı yok mu? Tanzer abiye bir gösterin isterseniz.. Ayrıca büyümemesi için çatlağın üzerine bant yapıştırın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat farklı çok fazla, kaskoda olmadığına göre yan sanayi cam taktırmak en akılcı çözüm. Direk görüş alanında olmadığı sürece optiklenme vs olmazsa sorunsuz kullanırsınız. Atermik vs özellikleri orjinaldeki gibi genelde oluyor. Ayrıca cam değişen, orjinallik göstergesi olamaz ufacık bir taş bile bu camı çatlatıyor ve çatlak duruma göre görüşü olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor. 1 ay içinde iki defa değiştirdiğimiz oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göz sağlığınız için ve içiniz rahat olması açısından 1200tl yi de gözden çıkarın, kafanız rahat olsun

arifba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamen imkan meselesi. İmkanınız varsa tabiki orjinal, logolu cam. Yoksa aralarında fark edebileceğimiz fark yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orijinal cam diyenler genel olarak "orijinal camdan şaşmayın" demek haricinde kendileri neden tercih ederler bir bilgi paylaşılmadı.

Allah a şükür durumumuz var ama Sırf logo olacak diye 1200TL fark vermem! Şu ana kadar araştırdığım kadarıyla da Dora Glass üretim bandı, kalıplama tekniği vs. oroijinal cam üreticileriyle anı ki zaten Mercedes ve Neoplan'a da orijinal cam üreten bir firma.

Ayrıca şuan forumlardan ve şirkette kullandığımız 2015 Renault Fluence marka araçların ön camlarında fabrika çıkışı optiklenme hatalı camlar takıldığını teyit ettim. koltuk ayarınızı en alta aldığınızda, biraz alçak seviyede oturmayı seviyorsanız çok bariz bir şekilde fark edeceksiniz!
    Yani hata orijinal cam dediğimiz markalarda da oluyor.

Aslında ben kararımı verdim Dora Glass cam taktıracağım ama benim gibi kararsız kalan arkadaşlarımıza da yardımcı olur niyetiyle bu konuyu hala araştırmaktayım, çünkü yetkili servis soygunundan bıktım!

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi benim yerimede araştırma yapmış gibi oldun, konu ilaç gibi geldi banada sağolasın. Benimde ön cam catlamıştı 1-2 ay evvel 2koldan 20-25cm ilerledi. Servis 900+işçilik yapıştırma masrafı vs dedi. Ama benimde tercihim dora glass olacak senin yorumlarından sonra. Geçmiş olsun abi, Allah beterlerinden muhafaza buyursun.
    MR.EVO53

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yinede Oğuz'un dediği gibi, çatlak cam söküldüğünde takılacak yeni camı aracın üstüne koyup gözle kontrol etmekte fayda var.

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben iki aracımdada ön cam değiştirmek zorunda kaldım çatlaktan ötürü. Eski golf'ümde mk2 gölgeli doraglass aldım hiç bir hata optiklenme göremedim bilhassa gölgeli olduğu için rahat ettim diyebilirim.
    Şimdiki corsa c aracımdada 8 ay önce değiştirdim gene gölgeli aldım bu sefer doraglassla aynı üretim olan glass-ex markasını aldım, her hangi bi göz yorgunluğu vs. yaşamadım, çevremdede yaşayanı duymadım.
    Bence bi logo için o kadar fark gereksiz ki cam kazadan değil çatlaktan değişiyo.

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek bilgi olsun kasko yaptırırken cam muafiyeti istemeyin kasko 100tl pahalı olsun ama orjinal olsun .
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun Furkan abi , yap kaskoyu geç sonra bana bi tur ver.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadık sağol, sen kızlardan tur iste ben vermem sana arabamı : ))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kanka sen daha taktırmadın mı yaw

Taktır artık Dora Glass yada Olimpia da bakabilirsin.

Ayrıca çok çok sıkıntı çıkarmayacaktır sana ama kasko yaparken logosuz olduğu için bi daha sefere kasko şirketin logosuz cam taktıracaktır haberin olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kanka bir anda taşınma işi çıktı başıma, Tekirdağ da komşun oluyorum
    3gündür ona koşturuyorum, camı 10 günden önce taktıramicam bu gidişle.
    montaj sonrası yorumlarımı paylaşırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka bir anda taşınma işi çıktı başıma, Tekirdağ da komşun oluyorum
    3gündür ona koşturuyorum, camı 10 günden önce taktıramicam bu gidişle.
    montaj sonrası yorumlarımı paylaşırım
    kanka görüşelim tekirdağda o zaman

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)