User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
100 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Renault motorlu Mercedes ler alınmaya değer mi ?

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Renault motorlu Mercedes ler alınmaya değer mi ?

İyi günler techturkey ailesi

Bayram sonrası araç değişmeyi planlıyoruz şu anda golf 7 var

Açıkcası golf den her anlamda çok memnunuz 1.6 tdi daha 7 lt yi geçiremedik ve şanzıman Cidde'n çok güzel ama küçük araba hele bagaj felan yok :-)

Yeni Mercedes c200 bluetec ler çok hoşumuza gidiyor 1.6 dizel olması da bizim için müthiş avantaj fakat vw de bulduğumuz motor güzelliğini bulamazsak diye endişelerimiz var

Sizlerin değerli yorumlarına ihtiyacımız var

İyi Bayram'lar şimdiden

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bulursun niye bulamayasın renault motorlu olması mercedesin belli standartlarını düşürdüğü anlamına gelmiyor..
    tabi mercedes eski mercedes katiyen değil malzeme kalitesi çıtasını kendi içinde eski mercedeslere göre çok düşürdü ama golf ile kıyaslanırsa tabiki mercedes ideal bir araç size bir eksiklik yaşatmaz golfe oranla..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsedilen motor, gayet güzel sorunsuz sıkıntısız. Hatta düşük hacımde mercedesin ürettiği motorları 2 ye çarpar. Ben seviyorum.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alinir neden alinmasin? Renault motorlari sorunlu degil ki. Birde bildigim kadariyla mercedes ufak tefek degisiklikler yapiyor motor ustunde

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alinir alinir alinmasinada ben dizel C'ye renault motoru oldugu icin degil o fiyatlari haketmedigini dusundugum icin almam...
    Temiz 320d 184 luk alirdim onun yerine

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alinir alinir alinmasinada ben dizel C'ye renault motoru oldugu icin degil o fiyatlari haketmedigini dusundugum icin almam...
    Temiz 320d 184 luk alirdim onun yerine
    hangi araç şu anki fiyatlarını hak ediyor. pazarda ciddi bir satışda yok balondan ötürü.. kredici kesim kredilere abanıp alıyor..
    geçen iş için kastamonuya gittim yep yeni sitelerde 2+1 3+1 daireleri 60-70 bin tl lere satıyorlardı.. bir yerdede o rakama doğru düzgün araba bile alamıyorsun..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

MyMooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulursun niye bulamayasın renault motorlu olması mercedesin belli standartlarını düşürdüğü anlamına gelmiyor..
    tabi mercedes eski mercedes katiyen değil malzeme kalitesi çıtasını kendi içinde eski mercedeslere göre çok düşürdü ama golf ile kıyaslanırsa tabiki mercedes ideal bir araç size bir eksiklik yaşatmaz golfe oranla..
    Malzeme kalitesini neye göre düşürdü ben anlayamadım, güncel C serisindeki malzeme kalitesi hangi eski C serilerinde var merak ettim?

W205 C200 bluetec kullanıyorum ve önceki aracım golf 7 1.6 tdi idi benimde. Açıkcası motor VW den daha iyi bariz. Şanzıman için aynısını söylemek tabiiki mümkün değil. Ama idare ediyor. Bazen gaza fazla basınca 3. viteste uzun kalıyor devir çok yükseliyor, sanırım 3. vites biraz kısa olmuş, gereksiz bir devirlenme oluyor. Onun dışında şanzıman idare ediyor. Ama asla bir DSG yada BMW ZF değil.

Ama şöyle söyleyebilirim, aracım servisteyken genelde yerine 320D veriyorlar. Motor mükemmel, şanzıman mükemmel ama geldiğinin ertesi günü arabam ne zaman gelecek diye sormaya başlıyorum.

Araçla ilgili her türlü sorunuzu cevaplamaya çalışırım.
    TEAM PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlışım varsa düzeltin ama cla 180 de Renault motoru var diye biliyorum cla200 de geçerli değil.

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saçma bi soru olmuş vw 1.6 tdi motoru ne zannediyorsanız açıkcası merak ettim? Rakiplerinden veya renaultun dizelllerinden çok daha iyi olduğunu mu sanıyorsunuz? Şayet öyleyse iyi rüyalar o zaman.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arda_7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlışım varsa düzeltin ama cla 180 de Renault motoru var diye biliyorum cla200 de geçerli değil.
    Sorulan c200d model aracın motoru 1.6 dci 130 hp lik modelin Mercedes tarafından upgrade edilmiş hali... 1.6 dci 136 hp...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HG6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçma bi soru olmuş vw 1.6 tdi motoru ne zannediyorsanız açıkcası merak ettim? Rakiplerinden veya renaultun dizelllerinden çok daha iyi olduğunu mu sanıyorsunuz? Şayet öyleyse iyi rüyalar o zaman.

Hocam öyle Bi iddiamız kesinlikle yok ama Mercedes Sahibi şanzıman olarak dsg daha iyi diyor niye daha çok para verip daha kötü Bi şanzıman kullanayım ? Mercedes kalitesi varken niye Renault kalitesinde bir motora bineyim ? Aynı fiyat bandında 320d kusursuz motor kusursuz şanzıman var ama Mercedes in kalitesi ismi var sadece kullananlara fikir danışıyorum

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mercedeste kullanilanlar cift egzantrik.Yolda gordugunuz cogu dci tek egzantrik oyuzden dci diyince akliniza direk sembol gelmesin
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wankel Batu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercedeste kullanilanlar cift egzantrik.Yolda gordugunuz cogu dci tek egzantrik oyuzden dci diyince akliniza direk sembol gelmesin
    Teşekkür ediyorum hocam genel olarak beklediğim bu tarz açıklamalar.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öyle Bi iddiamız kesinlikle yok ama Mercedes Sahibi şanzıman olarak dsg daha iyi diyor niye daha çok para verip daha kötü Bi şanzıman kullanayım ? Mercedes kalitesi varken niye Renault kalitesinde bir motora bineyim ? Aynı fiyat bandında 320d kusursuz motor kusursuz şanzıman var ama Mercedes in kalitesi ismi var sadece kullananlara fikir danışıyorum
    Iyide kistas sadece motor ve sanziman midir araba alirken? Yok ben bunlara onem veriyorum diyorsaniz passati tercih edebilirsiniz.

Birde kullanim tarafinda rahatlik saglayan dsg sanzimanin yarattigi problemleride dusunebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    röno kalitesindeki motorun nasıl başarılı sağlam bi motor olduğundan haberiniz var mı acaba ?

Bence siz bi test sürüşü yapın öyle karar verin
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hint yapımı Land Rover alınıyor da motorda kendini ispat etmiş Renault motorlu Mercedes neden alınmasın !

Gayet güzel alınıp binilir. Araçtan beklentiler görecelidir bence. Siz golften inip C'ye biner tatmin eder, başka kişi sevmeyebilir.

Bence zel bi test yapıp kafadaki soru işaretlerini silip öyle almayı deneyin..

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sahibini ayri tutuyorum genel olarak bu eski yasli kafa ve cahil kafali mersocularda bir varsayim var reno motorlu merso almam diye. Ulan binlerce dci motor var mercedes kadar kaliteli olmayabilir ama sorunsuzmu sorunsuz motor sayilir. Gerci yeni nesilde merso kendi gelistirdi motoru bg daha fazla idi.

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor için değil ama dün gördüğüm bir kazadan sonra kasa için yazayım. yeni c200 bayram trafiğinde (20-30km) hız ile linea'nın birine arkadan vurmuştu. durumu hakkaten bir mercedes'e yakışmıyordu linea denilen aracın tampon ezilmiş sağ stop kırıktı.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birtane efsane vardı ladaya arkadan çarpan volvo mu ne vardı volvonun ağzı burnu kırılmıştı... İroni yapıyorum tabi... Allah göstermesin de bi girsinler bakalım kafa kafaya yüksek süratte hangisi tek parça kalıyor...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)