User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
73 sonuçtan 58 ile 73 arası

Konu: Calibra Turbo 4x4 veya Alfa 155 Q4 Turbo 4x4 Hangisi

shkodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kağıthane de satılık olan q4 E benim de aklım kayıyor ama cesaret edemiyorum.
    Gerçekten başa bela Zeki Usta ile konuştum kendi mavi 155 Q4 arabası için harcadığı para 34.000 tl tutmuş , bu da sadece malzeme tutarı işçilik kendinden biliyorsunuz..

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi senin şu azmine hayranım ya seni tebrik ederim dediğine sonuna kadar katılıyorum ne olursa olsun insanın elinin emeğinin değmesi insanı çok mutlu ediyor ve o aracı kendine göre farklı kılıyor
    Hayallerinin peşinde koşmaya devam
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah çok teşekkür ederim..

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O 34 harcadıysa biz en az 50 harcarız sinir stres cabası

sportwagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı shkodra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten başa bela Zeki Usta ile konuştum kendi mavi 155 Q4 arabası için harcadığı para 34.000 tl tutmuş , bu da sadece malzeme tutarı işçilik kendinden biliyorsunuz..
    Ah ha ha satmıyor demek yaşlı kurt q4 bulunur aslında son dönemde bit pazarına nur yağdı , iyi araçlar garajlara çekildi hafta sonu aracı oldu vs... ama 14000 lik q4 yemekle doymaz ,doysa da randıman vermez kanısındayım, yapılmış 75 turbo america vardı ilanlarda içi dış düzgün aradığınız ruha ilaç bir model olur

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Calibra var, aslında 4 çeker sistemi sanıldığı kadar sorunlu değil, ancak her altı 6 ayda bir yağını değiştirmek , lastik basınçlarını düzenli kontrol etmek gerekiyor.. Motor Astra gsi sfi 'nin turbolusu... Ancak Piyasadaki Calibraların yüzde 90'ı apaçilerin elinden geçmiş durumda ve temizini bulmak imkansız . Alfa hakkında bir bilgim yok ancak yılların verdiği tecrübe ile söyleyebileceğim tek şey alacağınız araba olabildiğince yüksek model az km ve kurcalanmamış olsun... Gider 20 bine alırsınız Calibra üstüne 30 bin harcarsınız ama birşeye benzemez yada diğer aracı.
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Calibra var, aslında 4 çeker sistemi sanıldığı kadar sorunlu değil, ancak her altı 6 ayda bir yağını değiştirmek , lastik basınçlarını düzenli kontrol etmek gerekiyor.. Motor Astra gsi sfi 'nin turbolusu... Ancak Piyasadaki Calibraların yüzde 90'ı apaçilerin elinden geçmiş durumda ve temizini bulmak imkansız . Alfa hakkında bir bilgim yok ancak yılların verdiği tecrübe ile söyleyebileceğim tek şey alacağınız araba olabildiğince yüksek model az km ve kurcalanmamış olsun... Gider 20 bine alırsınız Calibra üstüne 30 bin harcarsınız ama birşeye benzemez yada diğer aracı.
    Calibra'daki 4 ceker sistemi HALDEX mi?
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Calibra 4 çeker sistemi detaylı

http://www.cavalierturbo.com/downloa...nsfer_box.html

Kısaca , 30 kms süratten sonra Frene basınca araç 2 çekere geçiyor... Bunun dışında sürekli 4 çeker... Sigorta kutusundan 19 nolu sigortayı çıkartınca (bende on off switch var) Aracı 2 çeker kullanabiliyorsunuz.,
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozyt1000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden Alfa hastasıydım. önce 33 sonra 155 ten sonra 1 yıl kadar Q4 kullandım. Bostancı carium Onur ile beraber iyice bakarak almıştık. Kasa vs temizdi. Ama motordaki sıkıntılar bitmedi, sonunda sakin sakin giderken yatak sardık. Motoru topladık ama hep elektrik sistemi ve beyinle ilgili sorunlar çıkmıştı. O dönemler cem isimli arkadaşta da hem siyah hem kırmızı Q4 vardı. Siyah zeytinoğlu'nun eski aracıydı ve muazzam temizlikteydi. Bulabilirseniz onu alın derim.

Özetle Q4 almak için aracın temiz olması yetmez motor mekanik geçmişini de bilmeniz gerekir. Aksi takdirde sağlam sinirler ve ciddi bütçe gerektiren bir proje olur.
    Size ozel mesaj attim. Bakip donermisiniz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankaranin eski alfa camiasi iyi tanir,Orkun abinin eski arabasi bu,suanda istanbul yada adanada olmasi lazim
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kim bilir bu araba nerde ?

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı shkodra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zekideki mavi q4 ben sattim zekiye ve motorunu kendim topladim zeki sadece komple boya yaptirdi.eee nasil oluuorda 50 bin küsür para harciyor demekki komple boyayi 30 bine yapiyorlar

sportwagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertt_66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zekideki mavi q4 ben sattim zekiye ve motorunu kendim topladim zeki sadece komple boya yaptirdi.eee nasil oluuorda 50 bin küsür para harciyor demekki komple boyayi 30 bine yapiyorlar
    lpg ve motor sistemi elden geçti ve dıştan boyanıp jantlar yenilendi diye biliyorum ,50 bin gibi bir rakam telaffuz etmemiştir diye tahmin ediyorum......bu arada yozgattaki q4 uzmanı arkadaş sizsiniz demek tebrik ediyorum , piyasadaki beğendiğim 4-5 q4 e eliniz değmiş bende alıcam inşallah düzgün bir q4 ama bit pazarına nur yağdı enteresan rakamlar isteniyor , varmı referansınızda sattığınız rakamlara yakın bir araç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yozgattaki q4 lerle ilgilenen iki kisiden biriyim.size siralayim.ankaradan aldim kaza yapip çöpe attim kirmizi q4 resimdeki.ispartadan siyah aldim motor ariza verdi istabula sattim.istanbuldan maviyi aldim kasasi hosuma gitmedi motor piston eritti ve komple motor yaptik zeki ustaya sattim.istanbuldan siyah aldim guzel bir aractir su anda yozgattin sorgun ilcesinde cavus ustaya sattim kendisi yegenimdir.veen son aracim ankaradan aldim siyah mukemmel bir arabadir bu gune kadar gordugum en orjinal Q4 dur.hala fabrika boyasi uzerinde .komple motor topladim bu hikayeyi alfa Romeo 155Q4 genel tanitim basligi altinda paylastim.su anda iki adet q4 var elimizde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araca yeni motor topladik.bu araclarin yatak sarma yorgan yakma sorunu yok .önemli olan motoru saglam ve temiz toplamak.oncelikle aracin turbosu krank ve kollar std .biz pistonlari fiat croma forget piston kullandik cometic celik conta 40 mm lik kullandik.emme manifoldu lancia kappa kullandik enjektorler pistona daha yakin mesafede.ayrica devir daim su pompasinin kasnagini ölç tük 13 cm capinda biz hizli bir devir daim icin 11 cm kasnak kullandik.yag pompasini orjinal lancia turbo pompa kullandik.yag soutucuya destek amacli tempra yag su soutmali yag soutucu kullandik ve kucuk bir radyatorle destekledik.simdi aracimizdan daha dusuk turbo basincinda daha cok güç aliyoruz.yani 0.6 turbo basinciyla daha cok tork aliyoruz sebeb pistonlarin yanma odalarinin dar olmasi....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maxi denen şahıs beni konu disina atti burdan kendisini kiniyorum.q4 hakkinda yaptigimiz calismalarimizi begenmedi yada yediremedi kendisine yaziklar olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu dışına attı ne demek oluyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)