User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
61 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: E39-156 arasında seçim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E39-156 arasında seçim

Herkese selam, butcem yaklasik 25 tl - olarak rahatlıkla oynar lakin + isi zor gibi. Velhasıl bu butceyle otomobil satin alicam, üni ogrencisiyim E39 arac kesinlikle benzin+ manüel olacak bulduğum BMW 520i 1997 model yani benimle yaşıt km 400.000 fiyatı 28.xxx tl civari, şimdi sorum şu Alfa Romeo mu yoksa BMW mi ? Alfa olursa 2.0 olacak gibi tabii daha dusuk kmli. Ha bide yakit konusu var, ben depo nasilsa dolar diyorum cevrem tupsuz binilmez diyor tup meselesini gecelim 156 mi az yakar BMW mi ? Bu fiyata baska onerisi olan varsa değerlendirecek..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almakla ya da depoyu doldurmak ile bitmez maalesef abicim. Bunun arızası var allah korusun kazası var.

Öğrenci adamsın araban da oldu mu hadi atlayalım gezelim muhabbeti olacak. Öğrenci adamın arabası kapıda yatmaz.

4 kapılı az yakan bir araç bak. Parçası daha uygun bir model düşünmeni öneririm.

seçtiğin 2 model de cidden güzel araçlar ama seni biraz aşar. Hevesini kırmak için yazmıyorum ama farklı bir seçim senin lehine olur.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel bak az yakan lpgli bişey bak. O yollardan bende geçtim 10lt den aşağı yakmayan benzinli arabaya biniyordum babamın c-max'ine.
    25 bin bütçe ile o araçlar sana büyük dert açar. Bugün düzgün dert açmayacak e39lar 40liradan başlıyor. Dert açmayacak alfalarda keza 30lu rakamlarda.

Mesela örnek olarak 25liraya fiesta 1.6tdci S bakabilirsin. Şekli şemali yerinde yakıtı oldukça makul gidişi üzmez. Hatta yazılım ve kat iptali yaparsan dahada canlanır. Sorunları olan bir motor değil parçası ucuz. Bu tarz daha güncel ve sıkıntı çıkarma ihtimali düşük olan araçlara bakmanı tavsiye ederim.

GuNeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alfa e39dan az yakar.Alfa 4 silindir e39 6 silindir.E39 bugün benzinde minimum 12-13lt yakar 80litre benzinle ortalama 500-550 km filan yaparsın.Bmw parçasını alfadan daha rahat bulursun.BMW nin ustası daha fazla.Alfa bizim memlekette genelde uzak dururlar.Öğrenci adamsın seni için birazdaha ekonomik daha az sanayiye gireceğin bir araç lazım.Gençsin üni. öğrencisisin , bunlar önemli değil okulda şeklim olsun diyorsan mpaket e39 al bin
    İkisinin arasında seçim yapsam bmw yi seçerdim bmwfan olarak
    Okuma alışkanlığı
    olmayan toplumların
    ömrü lâklâkla geçer!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almakla ya da depoyu doldurmak ile bitmez maalesef abicim. Bunun arızası var allah korusun kazası var.

Öğrenci adamsın araban da oldu mu hadi atlayalım gezelim muhabbeti olacak. Öğrenci adamın arabası kapıda yatmaz.

4 kapılı az yakan bir araç bak. Parçası daha uygun bir model düşünmeni öneririm.

seçtiğin 2 model de cidden güzel araçlar ama seni biraz aşar. Hevesini kırmak için yazmıyorum ama farklı bir seçim senin lehine olur.

Abi iyi diyosunda ickim yok sigaram yok tek keyfimiz şu dizel bi araba alsam zaten dizelden biktim, 1.6 120 lik Alfa alsam daha az yakar galiba. Kullanicisi varsa beni aydınlatabilir, yoksa sonunu düşünen kahraman olamaz diyip E39 u alicam. Arkadan itiş sevmem ama E39 fiyatina gore daha fazla lüks sunuyor. Kafam karıştı

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25'e e39 ölü bitik olur reis bence 156 temizini 1.6 sını bulursan alabilirsin ama kaç model olacak? Min model olarak 2004lere bakardım ben alfada tabi 3 4k daha çıkmak şart. 28 29'a daha güzel araçlara bakabilirsin bence

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...11389579/detay

Bu arabayı incele,git gör derim.Bütçe buldukça yavaş yavaş makyajlı far-stop,makyajlı ön-arka tampon,oem güzel bi jant vs. güzel bi e39 un olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...11389579/detay

Bu arabayı incele,git gör derim.Bütçe buldukça yavaş yavaş makyajlı far-stop,makyajlı ön-arka tampon,oem güzel bi jant vs. güzel bi e39 un olur.

Bakalım yarın lacivert E39 kullanmaya gidicem, hayirlisi olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okul harçlığını alan bmw alıyor ben anlamadım ki
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakalım yarın lacivert E39 kullanmaya gidicem, hayirlisi olsun
    Linki varsa koy bakalım gördüğümüz kadarıyla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi iyi diyosunda ickim yok sigaram yok tek keyfimiz şu dizel bi araba alsam zaten dizelden biktim, 1.6 120 lik Alfa alsam daha az yakar galiba. Kullanicisi varsa beni aydınlatabilir, yoksa sonunu düşünen kahraman olamaz diyip E39 u alicam. Arkadan itiş sevmem ama E39 fiyatina gore daha fazla lüks sunuyor. Kafam karıştı
    Heyecanını anlıyorum 2000 yılında bir arabaya heves ettim ibiza 1.8 çevremdeki herkes alma etme yürümez bırak dedi.

Dinlemedim. O zamanlarda bu şehir depremden çıkmıştı 4.000 liraya daireler satıldı. Ben o arabayı aldım, sanayilerde süründüm, 2000 arabaya 2000 masrafa verdim. Sonra gidip 1500 e sattım

o gün 4000 lira olan ev bu gün 120 000 TL.

Kısacası bazen büyük sözü dinlemek iyidir. Ben zor yoldan öğrendim, sana kolay yoldan öğrenmen için destek olmaya çalışıyorum

Keyif ne zaman olur biliyor musun ? Araç yürürken olur. Yatan aracın keyfi olmaz.

Bu gün aracımın v kayışı koptu - alternatör kasnağı dağıldı, gergisi bir şekilde düşmüş çözemedik. Bunlar bir anda oldu.

açtığı masraf yaklaşık 1200 TL. Bu motor 1.6 HDİ zibille parçası var. Öğrenci adam arabası punto - clio - corsa - c3 - jazz falan olmalı bence.

Ne olursa olsun gönlünden geçeni al, geçtik o yollardan içindeki heyecanı anlayabilyorum ve sakın kaybetme

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heyecanını anlıyorum 2000 yılında bir arabaya heves ettim ibiza 1.8 çevremdeki herkes alma etme yürümez bırak dedi.

Dinlemedim. O zamanlarda bu şehir depremden çıkmıştı 4.000 liraya daireler satıldı. Ben o arabayı aldım, sanayilerde süründüm, 2000 arabaya 2000 masrafa verdim. Sonra gidip 1500 e sattım

o gün 4000 lira olan ev bu gün 120 000 TL.

Kısacası bazen büyük sözü dinlemek iyidir. Ben zor yoldan öğrendim, sana kolay yoldan öğrenmen için destek olmaya çalışıyorum

Keyif ne zaman olur biliyor musun ? Araç yürürken olur. Yatan aracın keyfi olmaz.

Bu gün aracımın v kayışı koptu - alternatör kasnağı dağıldı, gergisi bir şekilde düşmüş çözemedik. Bunlar bir anda oldu.

açtığı masraf yaklaşık 1200 TL. Bu motor 1.6 HDİ zibille parçası var. Öğrenci adam arabası punto - clio - corsa - c3 - jazz falan olmalı bence.

Ne olursa olsun gönlünden geçeni al, geçtik o yollardan içindeki heyecanı anlayabilyorum ve sakın kaybetme
    Çok güzel gittinde sonu pek olmadı.
    Çocuğun daha çok kafası karıştı alsın mı şimdi yoksa gençlik bi daha gelmez deyip aldığı zevke mi baksın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Linki varsa koy bakalım gördüğümüz kadarıyla

Baskasi alir diye korkuyorum, Babam bugün gidip bakmis iyi diyor. Sakin haa almayin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...15647032/detay

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardesim ben de anlıyorum ama 400 binde bmw?
    hiç yoktan yağ pompası su koyverse bittin. yapma etme buyuk sözü dinle.
    git e12 corolla al 15 16 kuruş yak lpg de krallar gibi gez gazla dolaş.
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerinde olsam donanım olarak orta seviye ama parçası ucuz, yakıtı düşük olduktan sonra dizel/benzinli farketmez, bu tarz bir araç bakardım. e39 ve 156 hem kronik sorunları olan, hem yakıtı fazla, hem de parçası pahalı olan araçlar. Bir anlık hevesle hareket etmemeni tavsiye ederim.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun da bakimi vs. tam yapildiysa km cokda umrumda olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gittinde sonu pek olmadı.
    Çocuğun daha çok kafası karıştı alsın mı şimdi yoksa gençlik bi daha gelmez deyip aldığı zevke mi baksın?
    Ben bana göre doğru olanı yazıp yol ayrımını gösterdim. Seçim kardeşimizin vereceği her karar hakkında hayırlısı olsun şimdiden.

Yazdığı iki araca da hala sahip olmayı istiyorum esasında ama net gelirim olmasına rağmen "yemiyor" açıkçası. Öğrenci için zor bence.

He paylaşılan linkler adama bmw aldırır bu arada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baskasi alir diye korkuyorum, Babam bugün gidip bakmis iyi diyor. Sakin haa almayin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...15647032/detay
    Daha önce motor yapılmadıysa uzatmaları oynuyodur,onun haricinde kasa olarak diri duruyor.Döşemeler sonradan yaptırılmış işçiliği güzel ama deri çok kaliteli değil.
    Fiyat çok yüksek..Bakma sen o ilanlarda yazan fiyatlara.Forumada üye arkadaşım erhan ın orjinal 180.000 km de ilk sahibinden aldığı gırtlak dolu(s-edc,belden kırma koltuğa kadar) otomatik 528i yi o fiyatlardan verdi...

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk araba olarak seni sanayiye modifiye ve bakım harici sokmayacak bir araba al ki ustaların kucağına düşmeden ortama ısınmak daha acısız olur, diğer türlü hayatından bezdirebilir 400binlerde BMW.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)