User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: A3 1.8t

A.Aydogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation A3 1.8t

Nasip olursa A3 1.8T almayı düşünüyorum.Yalnız kafanı kurcalayan birkac soru var bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun olurum. Bu şekilde birkaç konu açılmış ama cevabını oralarda bulamadığım için buraya açtım.
    Genelde tercih olarak AGU motor tavsiye ediliyor. Bunlarda orj.olarak forged piston varmış sanırım yanlışım varsa düzeltin.
    1-Bunun dışında diğer motor tipleri ile ne farklılığı var?
    2- Alacağımız aracın AGU motor olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Model, direksiyon tipi gibi farklılıklardan mı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    agu makinelerde forged kol ve krank çikar motor kaputunu kaldırdığınızda silindir kapağinin üstünde kod yazar.
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyla alakası yokta sadece öğretmek amacıyla söylüyorum arkadaşlar Forged kelimesi FOR GET, FOR GED diye okunmuyor Forge kelimesine ED eklendiğini ve Delete nasılki ek ile Deleted okunuyorsa öyle ek ekleyin okuyun, kelime türkçe Forjıd gibi telafuz edilecek, for jedler, for getler vs duyunca içimden düzeltip yardımcı olmak geldi

vtec26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forcid, forget popüler telaffuzlardan
    AGU için forged demekten ziyade motor için biraz daha dayanıklı ve üst kapak portları diğerlerine göre daha geniş.
    Naturally Aspirated FTW
    e36 3.28 Coupe individual

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyla alakası yokta sadece öğretmek amacıyla söylüyorum arkadaşlar Forged kelimesi FOR GET, FOR GED diye okunmuyor Forge kelimesine ED eklendiğini ve Delete nasılki ek ile Deleted okunuyorsa öyle ek ekleyin okuyun, kelime türkçe Forjıd gibi telafuz edilecek, for jedler, for getler vs duyunca içimden düzeltip yardımcı olmak geldi
    Abi yine de sanayide muhabbet ederken "forged" diye telafuz etmek bence daha uygun

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göndere erken bastım.

Valla çok mu yükleneceksiniz de özellikle AGU arıyorsunuz? Eğer stage 1 tadında bir şeyler yapılacaksa motor kodu ayrıt etmeksizin temizini bulmaya bakın. Zira a3 8l alırken bakmanız gereken başka yerler de var. Takosu ve tavan döşemesi en çok karşılaşılan durumlardan.

Yok ille agu bakacağım diyorsanız kasa önemli diyorsanız 1.8t octaviaların çoğu agu diye çıkıyor olarak biliyorum. Çok istemiştim vagon bir octavia alıp yapmak, favorimde vardı ama ben aracımı satana kadar satılmıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ramcho® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    agu makinelerde forged kol ve krank çikar motor kaputunu kaldırdığınızda silindir kapağinin üstünde kod yazar.
    Örneğin Corsalarda 93-94 ler çoğunluk olarak dohc motor 94-98 modeller ecotec motor olarak bilinebiliyor.Anladığım kadarıyla bunlarda kaputu açmadan ne olduğunu bilmek mümkün değil. ayrıca agular yatay, diğer kodlu ismi aklıma gelmedi dikey konumlandırılmış diye de bişey okumuştum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı A.Aydogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Örneğin Corsalarda 93-94 ler çoğunluk olarak dohc motor 94-98 modeller ecotec motor olarak bilinebiliyor.Anladığım kadarıyla bunlarda kaputu açmadan ne olduğunu bilmek mümkün değil. ayrıca agular yatay, diğer kodlu ismi aklıma gelmedi dikey konumlandırılmış diye de bişey okumuştum
    ecoteclerde dohc motor değilmi?bilidiğim kadarıyla bu saniyeden kalma bir tabir?dohc çift egzantirik (kam mili) demek.(yanlış varsa düzeltin)astra g 1.6 kullanıyorum ecotec motor ama valf yapısı dohc motor. sfi motorlara dohc diyorlar genelde,ama yanlış kullanılan bir tabir olması lazım çünkü ecoteclerde dohc.
    İKİ KAPILI BİR HONDA, GİDİYORUM GÜNDÜZ GECE…

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit:''sanayiden kalma bir tabir''
    İKİ KAPILI BİR HONDA, GİDİYORUM GÜNDÜZ GECE…

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla abi yazdığınızı üçüncü okuyuşumdan sonra ingilizce'ye ne kadar yabancı olduğu mu tekrar anladım Sağolun bilgilendirmeniz için dilimin döndüğünce telafuz etmeye çalışıcam eğer ki okuduğumu yanlış anlamadıysam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Göndere erken bastım.

Valla çok mu yükleneceksiniz de özellikle AGU arıyorsunuz? Eğer stage 1 tadında bir şeyler yapılacaksa motor kodu ayrıt etmeksizin temizini bulmaya bakın. Zira a3 8l alırken bakmanız gereken başka yerler de var. Takosu ve tavan döşemesi en çok karşılaşılan durumlardan.

Yok ille agu bakacağım diyorsanız kasa önemli diyorsanız 1.8t octaviaların çoğu agu diye çıkıyor olarak biliyorum. Çok istemiştim vagon bir octavia alıp yapmak, favorimde vardı ama ben aracımı satana kadar satılmıştı.
    AGU motorların bildigim kadarıyla 200-300bg arası motor altına inmeden yükleme yapılabiliyormuş yanlışım varsa düzeltin. Ayrıca A3 bu bg aralığında şanzıman olarak da gayet tad veriyor sıkıntısız deniyor kullanmadığım için hani bşşey söyleyemiyorum sağdan soldan duyumlar.En önemlisi de 4-5 sene kadar bora kullandım.Tabi bu sırada aracın kapak çatladı. Egzoz filtre den başka birşey olmayan standart bora.. Corsa B aldım 3-4 kere de onda. Komple motor Yaptırdım.Artık çok sıkıştırmaktan mı ustadan mı parçadan mi bilemiyorum bundan dolayı belli bi noktaya kadar motor +şanzıman olarak kolay kolay sıkıntı vermeyeceği söylendiği için böyle bir düşünce içindeyim siz ne önerirsiniz bu durum için.. Tavan döşemesi sarkması Diyorsunuz sanırım. Vw ve audide 98-03 arası çoğunluğun karşılaştığı bir durum tavan kapı ve ön direk döşeme sarkması..pek takılmıyorum açıkcası mekanik dışındaki detaylara. Takosu derken abi takoz mu cahilliğime verin.

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşünürseniz arkadaşımda beyaz 1999 model 1.8 t A3 var son ayardan sonra dyno ya çıkmadık ama 230hp civarıydı en son tekrar egsoz hortumlar vs elden gecip ayar yapıldı

MECOO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stok AGU motor ile 350 hp lerde sıkıntısız binebilirsiniz, Diğer motor kod larına göre daha dayanıklıdır, Çevremde bu şekilde kullanan çok arkadaşım var, bu motor A3 ten başka bir çok araçta var AGU olmasada genel olarak 1.8T ler dayanıklıdır, ama AGU farkını hep gösterir, genel olarak 1.8T motor, Golf 1.8T GTI, Oktavia 1.8T, Leon FR veya CUPRA, Pssat, İbiza daha bir çok seride var, kaput altına bakmadan ruhsattanda agu olup olmadığını görebilirsin, bence özellikle AGU arıyorsan bakmanı veya araştırmanı tavsiye edeceğim en önemli nokta aracın motor unun daha önce revizyon/rektefiye görüp görmediği, 15 / 20 yıllık araçlar arıza yapan bir çok aracı çıkma muadil parçalarla toplanıyor motor veya üst kapak içi orjinal ile toplandığını bilemiyorsunuz ya güvendiğiniz birinden alıcaksınız yada iyi bir kontrolden geçirmeniz gerek aracı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)