User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
128 sonuçtan 115 ile 128 arası

Konu: Denizlili arkadaşlardan yardım - sahibinden dolandırıcılığı

Firat.M3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstteki postuma ek olarak, bu hesabın mutlaka bir gerçek sahibi var. bu kişiye ulaşarak hem onun böyle bir durum içinde olduğunun bilgisi vermek hem de kendisinden yardım istemek uygun olacaktır. Böylelikle yapılan işlemlere ve hatta atm kamera kayıtlarına kadar ulaşma şansınız mevcut.
    M. The most powerful letter in the world.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Firat.M3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstteki postuma ek olarak, bu hesabın mutlaka bir gerçek sahibi var. bu kişiye ulaşarak hem onun böyle bir durum içinde olduğunun bilgisi vermek hem de kendisinden yardım istemek uygun olacaktır. Böylelikle yapılan işlemlere ve hatta atm kamera kayıtlarına kadar ulaşma şansınız mevcut.
    az önce yemekte eski TEM'ci şimdi yakın korumalık yapan bi polis abimle konuştum. sizin dediğiniz gibi, savcılık hesabın sahibi üzerinden, atm kayıtları ile vs mutlaka bulur, yakalar ama paranı muhtemelen alamazsın dedi. adres varsa elinde söyle alıp getirtelim dedi ama adres yok ne yazık ki.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun bende denizlideyim telefon işiyle uğraşıyorum.
    Konudaki bütün postları okudum, yardımcı olabilirim belki diye ama yazılanlar bulunan bilgiler hep farklı büyük ihtimal denizliden de değil.
    Büyük ihtimalle kullandığı numara açık hat yani başkasının üzerine.
    O kadar farklı bilgiden sonra kullandığı numaranın da kendisinin olacağını pek sanmıyorum.
    Tek öğrenme yöntemi adliye, emniyet gibi yerler aracılığıyla kullandığı telefondan bulunduğu yerin sinyalini almak adres vs çıkarmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iso89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun bende denizlideyim telefon işiyle uğraşıyorum.
    Konudaki bütün postları okudum, yardımcı olabilirim belki diye ama yazılanlar bulunan bilgiler hep farklı büyük ihtimal denizliden de değil.
    Büyük ihtimalle kullandığı numara açık hat yani başkasının üzerine.
    O kadar farklı bilgiden sonra kullandığı numaranın da kendisinin olacağını pek sanmıyorum.
    Tek öğrenme yöntemi adliye, emniyet gibi yerler aracılığıyla kullandığı telefondan bulunduğu yerin sinyalini almak adres vs çıkarmak
    sağolasın savcılığa gerekli başvuruyu yaptım. bekleyip göreceğiz artık.

irfanyalınay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapora işi yaş iş abi babama bile güvenmem o konuda, sizde güvenmeyin al gülüm ver gülüm nasipse o ticaret olur. Günümüzde zaten en yaygın dolandırıcılık kapora dolandırıcılığı dikkatli olun abiler.
    Alıntı ÇALIŞKAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu dünya'nın birde ahiret'i var ALLAHa havele et ozaman... benimde 3bin tl kaporamı vermediler herkesin başına gelebiliyor..hayat'da tecrübe bedava alınmıyor malesef...
    Konu dağıtmak gibi bir amacım yok ve bilmediğim için soruyorum ; kapora hangi durum da iade edilir ? Bu güne kadar sadece bir kere kapora verdim , onda da ticareti ben sonlandırmadığım içim yaktım.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı irfanyalınay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu dağıtmak gibi bir amacım yok ve bilmediğim için soruyorum ; kapora hangi durum da iade edilir ? Bu güne kadar sadece bir kere kapora verdim , onda da ticareti ben sonlandırmadığım içim yaktım.
    Ben satıcı, sen alıcıysan
    Senden x TL kaparo aldıysam
    -Sattığım mal söylediğim gibi değilse
    -Satış yapmaktan vazgeçersem
    -Mal resmi satışa uygun değil ise ( vergi borcu, çalıntı, hacizli, arama ihbarlı diğer hukuksal sebepler vs )

Kaparoyu iade etmem gerekir.

Ayrıca ölüm / hastalık / doğal afet gibi mücbir sebep doğuracak hallerde de insiyatif kullanıp alıcı malı almaktan vazgeçse dahi kaparoyu iade ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim yazdığın tc ye istinaden söylüyorum..

TC: 21031536764

İSİM: MEHMET FATİH YALÇIN
    DOĞUM TARİHİ : 1981/ ANKARA (ay ve günü güvenlik amacıyla yazmıyorum)
    iKAMETGAH ADRESİ : demirciler mah. Bolu/Gerede (sokağı, bina ve kapı numarasıda var ama güvenlik amacıyla yazmıyorum)
    Telefondan ulaşabilirsen ara ve verdiğim bu bilgilerle tehdit et..
    TABİ DOĞRU TC VERDİYSE

Postların hepsini okumadım bu bilgilere zaten ulaşıldıysa kusura bakmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim yazdığın tc ye istinaden söylüyorum..

TC: 21031536764

İSİM: MEHMET FATİH YALÇIN
    DOĞUM TARİHİ : 1981/ ANKARA (ay ve günü güvenlik amacıyla yazmıyorum)
    iKAMETGAH ADRESİ : demirciler mah. Bolu/Gerede (sokağı, bina ve kapı numarasıda var ama güvenlik amacıyla yazmıyorum)
    Telefondan ulaşabilirsen ara ve verdiğim bu bilgilerle tehdit et..
    TABİ DOĞRU TC VERDİYSE

Postların hepsini okumadım bu bilgilere zaten ulaşıldıysa kusura bakmayın.
    muhtemelen tc de sahte kardeşim.her seferinde farklı bir tc veriyor. lay savcılığa intikal etti, savcılık gerekeni yapacaktır inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben satıcı, sen alıcıysan
    Senden x TL kaparo aldıysam
    -Sattığım mal söylediğim gibi değilse
    -Satış yapmaktan vazgeçersem
    -Mal resmi satışa uygun değil ise ( vergi borcu, çalıntı, hacizli, arama ihbarlı diğer hukuksal sebepler vs )

Kaparoyu iade etmem gerekir.

Ayrıca ölüm / hastalık / doğal afet gibi mücbir sebep doğuracak hallerde de insiyatif kullanıp alıcı malı almaktan vazgeçse dahi kaparoyu iade ederim.
    Bilgi için teşekkür ederim Evren Bey..Sizinle 2007 yılında bir jant alış-verişim olmuştu hiçbir sorun yaşamamıştık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bilgi için teşekkür ederim Evren Bey..Sizinle 2007 yılında bir jant alış-verişim olmuştu hiçbir sorun yaşamamıştık
    Bu cümleyi kurman kazanılacak her paradan kat kat değerli..
    satıştan 10 sene sonra bu hatırlanıyor ve söyleniyor ise, ne yapıyorsak doğru yapıyoruz demektir. Allah 2'mizi de bozmasın, yanlış yola düşmekten korusun

2007'de ne jant vardı bende hatırlayamadım şimdi
    Civic vardı o yıllarda

Karbon jantlar mıydı acaba bilemedim
    17 karbonlardan sonra 18 konig unknown'a geçmiştim, onları da arabayla beraber satmıştım
    17 karbonlardan önce başka jantım var mıydı hatırlayamadım. Belki megane'dan kalma MAK'lar olabilir ama emin değilim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu cümleyi kurman kazanılacak her paradan kat kat değerli..
    satıştan 10 sene sonra bu hatırlanıyor ve söyleniyor ise, ne yapıyorsak doğru yapıyoruz demektir. Allah 2'mizi de bozmasın, yanlış yola düşmekten korusun

2007'de ne jant vardı bende hatırlayamadım şimdi
    Civic vardı o yıllarda

Karbon jantlar mıydı acaba bilemedim
    17 karbonlardan sonra 18 konig unknown'a geçmiştim, onları da arabayla beraber satmıştım
    17 karbonlardan önce başka jantım var mıydı hatırlayamadım. Belki megane'dan kalma MAK'lar olabilir ama emin değilim
    Güzel dilekleriniz için ancak amin diyebilirim.

Evet Evren Bey 17 karbonları almıştım.Bende de Civic vardı o zaman.Hatta sizin Konig'ler gelene kadar saç jantlarla idare etmiştiniz...

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetgurlek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, isminin mehmet fatih yıldız olduğunu iddia eden bir kişiden fotoğraf makinesi almak istedim. sahininden hesabı ankara'da gözüküyordu ama denizli'de olduğunu söyledi. ben hesabına parayı yatırdım ama yok hesabım bloke oldu, yok parayı bankadan alamıyorum diye bir de cebe havale istedi. ben göndermeyince kaçtı. elimde whatsapp'tan yüzlerce mesaj var. bi kısmını koyacağım birazdan.

dolandırıcının tel no'su: 0539 683 79 25
    bi de göya tc kimlik no verdi: 21031536764

elimde olanlar bunlar. hani 1000 tl'nin peşinde olmak değil benimkisi, 1000 tl beni fakir etmez, onu da zengin etmez. yapılabilecek bi şey var mıdır diye açıyorum konuyu..
    eğer araştırırsan benımde böyle bır konum var zamanında nıkon d90 almak ısterken 1000 tl ye almaya çalıstım adam cep telefonuna garantıden yatırmamı söyledi aklıma hiç gelmedi böyle bişey telefonda konustumda çok sıcak kanlıydı parayı yatırdım ne cevap verdı ne başka bişe telefon numaralarıda açık hatmış kiralık gibi bişe onlarda kapandı takıpsızlık verıldı kaldı. Eğer hesap numarasına yatırmıs olsaydın kesın çozulurdu işin dediler çunku bankada kaydı var. Savcılık benden adamın detaylı bılgılerını ıstedı sahıbındenın bınasına gittim nida kulemi ne var ana bınası orası adamın ip bilgilerini öğrenmek için savcılık izmi olmadan vermedıler savcılığa gıttım sızden ızın ıstıolar kağıdı verın bilgileri getireyim dedim onlarda bilgiler olmadan veremem falan dedi arada kaldık zaten ıstanbulda öğrencıydım bı sağa bi sola koşuşturup durduk bı haltada çıkmadı. Adam istanbulda ama açılan ilan Rize mi neydi alakası olmayan bir ille açıyor ve her defasında yenı hesap alıyor. Buyuk ıhtımal dolandırıldıgın hesap 1 gun once alınıp ertesı gun açılmıştır ve benı dolandıran adamla senınkı aynı adam çıkarsa hiç şaşırmam. Geçmiş olsun
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Güzel dilekleriniz için ancak amin diyebilirim.

Evet Evren Bey 17 karbonları almıştım.Bende de Civic vardı o zaman.Hatta sizin Konig'ler gelene kadar saç jantlarla idare etmiştiniz...
    Hatırladım şimdi, epey güzeldi o karbonlar

Fazla muadilini de görmemiştim ortada, 1-2 set geldi sonra tamamen bitti

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun. Bizzat kendim de yaşadığım için sizi gayet iyi anlıyorum. 1 sene önce İstanbul'da sattığı en kötü araba 40000-50000 bandında olan "Alper Otomotiv" adlı hasarlı araba satan firmaya 500 lira kapora yatırdım. Babamı Osmaniye'den İstanbul'a arabayı almaya yolladım 1000 km yolu. Gittiğinde araba yoktu, satışında sıkıntı var vs diye oyaladılar. Kaporamı ve yol paramı vereceğini söyledi. Onca zaman geçti, vermedi. Sizinki daha zor çünkü ortada belli bir kişi yok, hesaplar falan sahte galiba. Bu gibi durumlarda giden paraya canınız yanıyor elbet ama en çok da enayi yerine konmak sıkıyor insanın canını. Allah yedirmesin ne diyelim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)