User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
119 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: köpeğe çarptım. sonrasında olanlar

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben vuran adama suçlusun demedim.Kimse kasti birine çarpmaz yanlış anlaşılmasın.Şahsen ben böyle bir durum yaşasam Allah korusun koyayım arabanın bilmem nesine derim.Gram üzülmem.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanayiye direk bilmeden gidersen usta olmayan şeyi bile katıp fiyatı uçurmaya çalışır. Yüzde90ı böyledir. Ama burası otomobil forumu olduğu için az çok olabilecek masrafları, gerekli parçaları, sorunu tahmin edip ustanın karşısına bilgisiz çıkmaktan daha iyidir. Köpeğe çarpma mevzusu da benimde başıma gelmişti tekirdağın saray ilçesine giderken yol kenarından aniden karsiya gecmeye calismasi sonucu sag camurluk ile lastik arasına kafa atti. Ben olabildiğince sola gecip sıyırmaya çalışsamda basarili olamadım. Köpek ölmüştü. Ama benim vicdanım rahattı. Bu kadar abartmayın insanlar bile isteye köpeğe çarpmaz. Köpeği sevmese bile malını korumak için çarpmaz.
    aynen malesef halkalı gümrük yolunda bende aniden çıkmasonucu çarptım.
    Kader diyoruz buna
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanayiye direk bilmeden gidersen usta olmayan şeyi bile katıp fiyatı uçurmaya çalışır. Yüzde90ı böyledir. Ama burası otomobil forumu olduğu için az çok olabilecek masrafları, gerekli parçaları, sorunu tahmin edip ustanın karşısına bilgisiz çıkmaktan daha iyidir. Köpeğe çarpma mevzusu da benimde başıma gelmişti tekirdağın saray ilçesine giderken yol kenarından aniden karsiya gecmeye calismasi sonucu sag camurluk ile lastik arasına kafa atti. Ben olabildiğince sola gecip sıyırmaya çalışsamda basarili olamadım. Köpek ölmüştü. Ama benim vicdanım rahattı. Bu kadar abartmayın insanlar bile isteye köpeğe çarpmaz. Köpeği sevmese bile malını korumak için çarpmaz.
    arkadaşa geçmiş olsun benimde köpeğe çarpmışlığım var bide arabanın altına girdi can verdi hayvan üzüldüm ama yapacak birşey yoktu. o hızda çarpmak büyük kaza tehlikesi arabanın haşat olmasını geç araca takla bile attırır.
    sanayiye lap diye gideniniz varmı aramızda? valla ben gitmiyorum yeni aldığım aracın usta tavsiyelerini okuyorum. sen rastgele doktora oranı buranı ameliyat ettirmiyorsundur mesela onun gibi birşey. he bide kazıklanmak var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben lap diye gidiyorum.Yer yurt belli olunca kazık yeme riskide olmuyor.Yemedik çok şükür.Neyse konuyu saaptırmayayım da ben.Geçmiş olsun bu kazayı geçiren kişilerede.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @onurc ;
    Ben sizi alıntılarayarak konuyu gereksiz bulanlara genel olarak cevap vermek istedim. @Yigit-Y
    Kader mi diyelim ne diyelim bilmiyorum ama kaçınılmaz olduğu kesin reis. @Kadyr
    Aynen öyle demek istediğimde buydu.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla kusura bakmayın keyfinizi kaçırdıysam!
    ALLAH hiç birimizin başına vermesin diyerek bağliim konuyu.

ama hepimiz eğer frene basabilirseniz, aracınızı durup bir sağlığına bakın(hızınız kaç olursa olsun) yapılacak bir şey varsa yapın.
    Ölmüşse de en azıdan belediye ye haber verin, kendiniz ölüsünü kaldıramıyorsanız ilgili merciye bildirin, en azından başkalarının ölü hayvana tekrar çarparak kaza yapmasını engellemiş olursunuz.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca benim bu konuyu abarttığımı düşünenlerin ön yargılarını gözden geçirmesini öneririm.

Ben üni yıllarında köpeğe çarptığımda hiç umursamadım bir çok kişi gibi! Halbuki çok hatalıydım! ALLAH affetsin.
    Üni bittiğinde bir insana çarptım yargı önünde beraat ettim, ALLAH huzurunda da ahirette veririm hesabını ama olayla alakalı gerek seyir hızım, gerekse diğer unsurlar hep lehimdeydi ve kaçınılmaz bir kaza olduğunu düşünerek vicdanım hala rahat ama üzüntümü hala bile anlatamam!!!

Yaşanılan süreçler sonrası iki olayı bir biriyle ilişkilendirdiğim de insan ya da hayvan hiç bir önemi yokmuş! Can candır!
    Belki o köpeği öldüğü yerden alıp yapılması gereken zaruri görevimi yerine getirseydim yıllar sonra bu kadar vicdan azabı çekmeye başlamayacaktım.

Arada tek fark kalıyor birini öylece bırak gidebiliyorsun, diğerini bırakıp gidemiyorsun!
    insanlar günümüzde yayaya çarpıp kaçıyor böyle baktığında sokak köpeğinin vasfı ne?
    o anki korku yada psikolojisini bilemezsin gerisi zaten vicdanına kalıyor ki en kötü tarafı da o.ölene kadar ne yazık ki gitmiyor içinden

Bir keresinde bende otobanda kediye çarptım yüksek hızdaydım duramadım çırpınışı hala gözümün önünden gitmez resmen ölüşünü izledim benim peşimden gelenlerde illaki sonunu getirmişti hayvanın
    geçenlerde annemle karşıdan gelirken hafif yoğun akıcı trafikte bostancı köprüsüne gelmeden sol şeritte yavru kedi gördüm anında asıldım frene belli atacak kendini yola..Arkamdaki adamın demediği kalmadı çok detay vermim.kediyi güvenli olduğunu düşündüğüm bir yerde bıraktım e5 den uzak bir yere

***** mimik yok düz yazı olunca senin biraz sert girdiğini düşündüler arkadaşlar konuya.ilk yorumumda da köpeğin öldüğünü düşünerek hakkında bir yorum yapmadım

ama inan bana ülke genelinde 10 kişiden 9,5 u durmaz o şartta hatta köpeğe etmediği laf kalmaz gitti arabam diye
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer olay Seferihisar yolunda gece başıma gelmişti, yolun ortasında 3 tane köpek yatıyordu . Gözümü karartıp makas atmıştım resmen köpeklere ve sonuç olarak kaldırımdan zıplayıp bir tabela bir tane de ince ağaç almıştım altıma. Geriye dönüp baktığımda oluşan hasara gram üzülmedim ama köpeklere çarpsaydım manevi olarak büyük yara alırdım . @K0213 'ü bundan dolayı anlayabiliyorum .

Konu sahibine de geçmiş olsun diyorum .

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntıdır.

Sessiz Dostları Koruma Derneği - SEDODER

ARAÇ ÇARPMASI SONUCU YARALANAN HAYVANIN TEDAVİ ETTİRİLMESİ VE MASRAFLARININ ÇARPAN ARACIN TRAFİK SİGORTASI ŞİRKETİNDEN TAHSİLİ (BİZİM TECRÜBE EDİNDİĞİMİZ VE UYGULADIĞIMIZ PROSEDÜRDÜR VE BU ŞEKİLDE TAHSİLİ YAPILMIŞTIR): LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ VE PAYLAŞINIZ:

ÖRNEK OLAY 1 : Herhangi bir sokak köpeğine çarptınız ya da başka bir araç sahibi çarptı ve çarpan şahıs iyi niyetli ve hayvanı tedavi ettirmek istiyor: Öncelikli olarak olay yerinden aracın plakasının görüneceği şekilde fotoğraflar alınır yaralı hayvanın fotoğrafları alınır ve hayvan derhal kliniğe götürülür. Bu arada araçlarımızda bulunması zorunlu olan Kaza Tespit Tutanağı çarpan şahıs ve varsa görgü şahidi tarafından doldurulup imzalanır. Hayvan klinikte tedavisi sürerken, hayvanın getirilmesini takiben iki gün içerisinde veteriner raporu, masraf faturası, hayvana ait rontgen filmlerini içeren CD'si ile birlikte, kaza tespit tutanağı, olay yeri fotoğraflarını içeren CD ve aşağıda örneğini sunduğumuz dilekçe ile birlikte ilgili sigorta şirketinin şehrinizde bulunan bölge müdürlüğünün hasar tespit bölümüne gönderilir, bir gün sonra kargonun ulaşıp ulaşmadığı takip edilir sigorta şirketiyle irtibata geçilip, Hasar Dosya Numarası alınır. Sigorta şirketi ya bir ay içerisinde ödeme yapmayı kabul eder ve bunu klinik borcunu ödeyen (çarpan kişiye) kişiye öder, ya da ödeme yapmayı yazılı olarak reddeder. Ödeme yapılmasının reddi durumunda bu yazıyla birlikte hasar dosyanızın da numarasıyla beraber Sigorta Tahkim Kurulu'na itiraz edebilirsiniz, ki genellikle Sigorta Tahkim Kurulu ödenmesi yönünde karar vermektedir. Fakat unutmayınız ki sigorta şirketinin ödemeyi kliniğe yapması kesinlikle söz konusu değildir.
    ÖRNEK OLAY 2: Herhangi bir sokak kedisine bir araç çarptı ve kaçtı, siz ise görgü şahidisiniz. Bu durumda aracın plaka numarasını, olay yerinin adresiyle birlikte varsa başka görgü şahitlerini de ekleyerek bir tutanak tutup, aracın kediye çarpıp kaçtığını yazıp, görgü şahitlerine ad-soyad ve telefon numarası ve mümkünse TC kimlik Numaralarını da ekleyerek imzalatabilirsiniz. Bu arada kediyi siz kendiniz görgü şahidi olarak bu kediyi tedavi ettirmek istiyorsanız, kediyi alırsınız bir kliniğe götürürsünüz ve ardından olay yerine ait fotoğraflar, yaralı hayvanın rontgen CD'leri ve klinikte çekilmiş fotoğrafları, Veteriner Raporu ve sizin adınıza kesilmiş faturası ile birlikte bir de kendi adınıza hayvanı sahiplendiğine dair sağlık karnesi de çıkartıp bunu da ekleterek, tanıdığınız bir sigorta acentesine başvurarak çarpan şahsın plakasından aracın sigortalı olduğu Trafik Sigortası şirketini öğrenebilirsiniz. Bunun ardından aşağıda örneği verilen dilekçeyi aracın sigortalı olduğu şirketin ikamet ettiğiniz ile ait bölge müdürlüğünün Hasar Tespit bölümüne kargo ile yollayıp, takibine de yapıp kargo ulaşır ulaşmaz bir Hasar Dosyası Numarası da alabilirsiniz. Sigorta Şirketi yaklaşık olarak 1 ay içerisinde ya ödemeyi size yapar ya da ödeme yapmayı yazılı olarak reddeder. Ödeme yapılmasının reddi durumunda bu yazıyla birlikte hasar dosyanızın da numarasıyla beraber Sigorta Tahkim Kurulu'na itiraz edebilirsiniz, ki genellikle Sigorta Tahkim Kurulu ödenmesi yönünde karar vermektedir. Fakat unutmayınız ki sigorta şirketinin ödemeyi kliniğe yapması kesinlikle söz konusu değildir. Bu nedenle ya tanıdığınız devamlı çalıştığınız bir klinikle çalışabilirsiniz, ya da yaralı hayvanı olay yerine en yakın kliniğe götürdüyseniz de kendiniz ödemeyi yapıp, ödeme makbuzunuzu da hasar dosyanıza ekleyebilirsiniz. Kolay Gelsin. Bu konuyla ilgili başka sorularınız için bana özelden yazabilirsiniz.
    Ayrıca hayvana çarpıp kaçan araç sürücüsü hakkında en yakın polis karakoluna ya da Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Kabahatler Bürosu'na çarpan şahıs hakkında şikayetçi olabilir ve oturduğunuz ilin bağlı bulunduğu Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğü'ne de şikayette bulunabilir, 5199 sayılı Hayvan Koruma Kanunu'nun 21.maddesi gereğince ve aynı kanunun 28.maddesine göre İdari Para Cezası kesilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Çünkü 5199 Sayılı Hayvan Koruma Kanunu'nun 21.maddesine göre "MADDE 21. - Bir hayvana çarpan ve ona zarar veren sürücü, onu en yakın veteriner
    hekim ya da tedavi ünitesine götürmek veya götürülmesini sağlamak zorundadır"

Saygılarımla
    Av.Meral TURGUT (DURLU)
    SEDODER Başkan Yardımcısı

SİGORTA ŞİRKETİNE GÖNDERİLECEK DİLEKÇE ÖRNEĞİ:

SAYIN : ÖRNEK SİGORTA A.Ş.
    İÇ ANADOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    HASAR TESPİT BÖLÜMÜNE
    Örnek Sok.Örnek Cad.No:1-1 Çankaya Ankara

KONU: 11.11.2011 tarihinde kaza sonucu çarpmış olduğu ya da çarpıp kaçan 06ÖÖ06 Plakalı aracın çarpmış olduğu ekte bilgileri bulunan sokak köpeğinin tedavi masraflarının sigorta şirketinizden tahsili talebidir.

Sayın Hasar Tespit Bölümü Yetkilisi;

11.11.2011 tarihinde trafikte seyir halinde iken ekte bilgi ve belgeleri sunulan sokak köpeğine 06ÖÖ06 Plakalı aracım ile çarptım. (Çarpan Şahıs kaçmışsa: 11.11.2011 tarihinde 06ÖÖ06 Plakalı şahıs bir sokak köpeğine çarpıp kaçmıştır, yaptığımız araştırma sonucu bu aracın şirketiniz tarafından sigortalı olduğu öğrenilmiştir.) Kazaya uğrayan hayvan Örnek Veteriner Kliniği'nde tedavi ettirilmiştir/tedavisi devam etmektedir. Yaralı hayvanın tedavi masrafları 800TL olup tarafımca ödenmiştir. Buna ilişkin klinik faturası da ektedir. Lütfen bu tutarı en kısa sürede Örnek Bank nezdinde bulunan TR 000000000İBAN Numaralı banka hesabıma ödeyiniz. Ödeme yapılmasının reddi durumunda Sigorta Tahkim Kurulu'na itirazda bulunacağımı tarafınıza bildiririm.

Saygılarımla

FATOŞ ÖRNEK

İMZA
    T.C.Kimlik No:
    Tel:
    Cep Tel:
    Adres:
    Banka Bilgileri:

Dilekçe eki: Kaza Tespit Tutanağı, Klinik Raporu ve Faturası, Yaralı Hayvanın rontgen CD'si, Hayvanın klinikte ve olay yerinde çekilmiş fotoğraflar, ödeme yapıldıysa ödeme makbuzu, olay yeri fotoğraflarıdır.

Alıntıdır.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim önümede çıkmıştı bir hayvan ben de aracı şarampole yuvarladım bişey olmasın diye.

Durum çok ciddi, Vicdanım rahat.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun konu sahibi arkadaşa, bana da anlattıkları üzerinden motor kulağı gibi geldi.

Babam da yıllar önce son anda farketmesine rağmen duramayıp vurmuştu köpeğe, annemin hastane kontrolüne giderken Alanya-Antalya yolunda 90-100 civarı hızla, köpek vik vik diyerek kaçtı gitti diye anlatmıştı, ortalama 110 km/h ile akan trafikte köpeğin peşinden koşarak nereye gittiğini görüp belediyeye haber verip gelene kadar başında mı beklemesi gerekliydi peki size göre? Muhtemelen vurduğu hayvan da can havliyle kaçtı, iç kanamadan dolayı bir yerlerde öldü kaldı.

Kendi köpeğim de oldu kedim de, ömürleri bitti öldüler de.. Hayvanseverlikten kimse bahsetmesin, hayvan sevmeyen kişiler bile hayvana çarpmamak için kendilerini veya yanındaki sevdiklerini riske atacak hamleler yapabiliyorlar o durumda.

Abartmış bazı arkadaşlar, yok öyle yok böyle diyerek.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir insan otobanda bir anda fırlayan bir köpeğe istemeden çarptıktan sonra vicdanını rahatlatmak için ne yapabilir?

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpeği ne yaptın? öylece yolun ortasında mı bıraktın?

Konu başlığını görünce sonrasında olanlar konusunda, acaba köpek sahipleriyle bir hukuk savaşımı başladı aranızda dedim? veya köpeği yaşatmak için seferberlik ilan ettin de onu mu yazacaksın dedim ama sadece arabana olanı yazman o kadar sadistçe geldi ki şuan anlatamam!

Arabanı git götür bir servise söylerler ne olduğunu? sanayide bile bir ustaya bu durumu anlatsan sana aracın getirmeden bir şey diyemem der!
    Bu konuyu neden açarsın ki anlamış değilim, üzülelim geçmiş olsun diyelim diye mi?
    Sana hiç üzülmedim ALLAH bir daha yaşatmasın ama köpeğe yanıyorum şuan, köpek için ne yaptın vicdanını rahatlatacak?

Zamamnında bir insana çarptım hatam olmadığını düşünüyorum ve civdanım çok üzülsem de rahat ama üni yıllarında bir köpeğe çarptım onu öylece bıraktım ortada diye hala vicdan azabı çekerim!

Can gitmiş, malın için konu açman çok garibime gitti!!!
    napiyim bilader köpek için tapınak mı inşa ediyim ? sen ne yaptın insanlık için bugüne kadar ? cami mi yaptırdın Allahm yarabbim ya. köpeğe vurdum 100 metre ötede durdum. gittim köpeği kenara çektim kuyruğundan tutup. kafası gözü patlamış. ben de vurmak istemezdim ama görünmeyen biyerden çıktı 5 metre önüme.
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    130 Km hızla bir köpeğe çarpıyorsan sağ kalması mucize olur. (hatta olmaz)

Ki en başında ne yaptın diye sordum? sonrasında civdanını rahatlatacak ne yaptın diye sordun? Bir linç girişimim yok çünkü üzücü bir olay, belki benim yazdıklarımdan sonra bu yönde de beni utandıracak bir şeyler yazar.

Ve yorumumu yaptım! Cana mal olduğunu düşündüğün bir olayda aracının peşine düşmesi garibime gitti!
    Çünkü ben olsam bir canlıya 130km hızla çarpmış olduğum için yaşadığım şoku anlatırdım ve üzüntümü paylaşırdım!
    biz insan öldürüyoz bilader . şokla flan işimiz yok. kendi adına yorum yapmışsın tamam bişey demedik ama bireyselleşme. her insan aynı olmaz
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu konularda anlamadığım bi nokta var.Yahu sana burdan akıl verseler de vermeselerde sen servise veya tamircine gidip yaptırmayacak mısın.o adamlar boşuna mı tamirci.sana burdan adam kalkıp şurda şu var dese. he tamam onu alayım mı o zaman diceksin.demiyeceksin tabi ki.Kusura bakma konu sahibi zat ama ben de böyle saçma bir konu görmedim.İsteyerek çarpmadın elbette ama bi satırda köpeği es geçip arabanı düşünmen çok saçma.Hayvana üzüldüğümü belirtmek isterim.
    herkesi kendin gibi beceriksiz saniyosun heralde. ustaya flan gitmedim. çözüm bulamazsam gidicem. motor kulaklarını da aldim bagajda duruyo. Musait olunca kademe de değiştircem. her problemde ustaya mı koşmalı illa
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkesi kendin gibi beceriksiz saniyosun heralde. ustaya flan gitmedim. çözüm bulamazsam gidicem. motor kulaklarını da aldim bagajda duruyo. Musait olunca kademe de değiştircem. her problemde ustaya mı koşmalı illa
    Yüzlerce km uzaktan beceri düzeyimi nasıl tespit ettiğini söylersen beni de aydınlatmış olursun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüzlerce km uzaktan beceri düzeyimi nasıl tespit ettiğini söylersen beni de aydınlatmış olursun.
    sen 100 lerce kilometre uzaktan adamın köpeği es geçip arabasını düşündüğünü tespit edebiliyorsan oda senin beceri düzeyini tespit edebilir bunda bişey yok..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla üstad,sanmam ki otobanda giden bir araç durup geri gelip o köpeği alsın yoldan.Durup almışsada helal olsun ayakta alkışlarım (: Beceri düzeyi tespit edebilmekle,köpeği aldı/almadı durumunu tespit etmeyi nası bağladıysanız size de helal olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla üstad,sanmam ki otobanda giden bir araç durup geri gelip o köpeği alsın yoldan.Durup almışsada helal olsun ayakta alkışlarım (: Beceri düzeyi tespit edebilmekle,köpeği aldı/almadı durumunu tespit etmeyi nası bağladıysanız size de helal olsun
    aldı almadı yazdığını görmedim açıkçası onunlada pek ilgilenmedim daha ziyade :
    İsteyerek çarpmadın elbette ama bi satırda köpeği es geçip arabanı düşünmen çok saçma

cümlene ithafen yazdım ki sen o cümleyle köpeği yolun ortasında bıraktığını anlattıysan da ben anlamadıysam kusura bakma ne diyim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)