User Tag List

Sayfa 817/998 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon
18958 sonuçtan 15.505 ile 15.523 arası

Konu: Kıskanma Favorilerini paylaş

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sivasa götür
    6 kol jant tampon stop yenile
    35.058 yaz fiyata zarar ettirmez.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık memlekette şu 2. el araba fiyatlarına takılmayı bırakmak lazım. Hangi araba ederinde satılıyor ki ? Hangimiz bu araba ilanlarda şu rakam ama bu para etmez o yüzden 5 lira altına yazmalıyım diyor ? O yüzden yalandan trip atmayın.
    oo ben hep 50 liralık alıyorum diyorsun. Konuşmaya gerek yok diyorsun.

Bak sana şunu anlatıyım. Sene 2012 öğrenci değişim programıyla ispanyaya gittim. Benzine önce 3 cent sonra 12 cent zam yaptılar. 12 cent yapılınca insanlar araçlarını bırakıp toplu taşımayla işe gitti. 3 gün sonra o zam geri çekildi. Bu piyasanın sorumlusu bizsek, çözümü de biziz. ÖYle görmezden gelmekle, konuşmamakla olmayacak bu iş. Modelin kasa değişmiş, değişen kasa makyajlanmış. İStenilen fiyat güncel kasanın 2 sene önce satılan sıfır fiyatından çok. Biz bu kafayla çok imreniriz yurtdışındaki otomobil fiyatlarına. Çünkü biz daha çok birbirimizi sevmeyi seviyoruz. Fırsatçıyız en kötüsü.
    Instagram: mutusgarage

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam aldığı yakıtların kaydını tutmuş. Sürüş esnasında da ayrı bir ekranla izliyor galiba. İlginç.

Toyota Auris

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bak sana şunu anlatıyım. Sene 2012 öğrenci değişim programıyla ispanyaya gittim. Benzine önce 3 cent sonra 12 cent zam yaptılar. 12 cent yapılınca insanlar araçlarını bırakıp toplu taşımayla işe gitti. 3 gün sonra o zam geri çekildi. Bu piyasanın sorumlusu bizsek, çözümü de biziz. ÖYle görmezden gelmekle, konuşmamakla olmayacak bu iş. Modelin kasa değişmiş, değişen kasa makyajlanmış. İStenilen fiyat güncel kasanın 2 sene önce satılan sıfır fiyatından çok. Biz bu kafayla çok imreniriz yurtdışındaki otomobil fiyatlarına. Çünkü biz daha çok birbirimizi sevmeyi seviyoruz. Fırsatçıyız en kötüsü.
    Bu durumu bu hale getiren ilana o fiyatı yazan adam mı ? arabanı satsan dur aldığım fiyatın altına satıyım o kadar kullandım mı diceksin ? kimse memnun değil ama durum bu

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam aldığı yakıtların kaydını tutmuş. Sürüş esnasında da ayrı bir ekranla izliyor galiba. İlginç.

Toyota Auris
    Kafayı yemiş bence, demek ki araba hiç ekonomik değil ahahahaha
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durumu bu hale getiren ilana o fiyatı yazan adam mı ? arabanı satsan dur aldığım fiyatın altına satıyım o kadar kullandım mı diceksin ? kimse memnun değil ama durum bu

Hiçbir şeyin tek sebebi yoktur.

Fakat çözümü vardır. 30bin üstü parası olan 2 erkekten biri alsat yapıyor. TAbiki sıfır fiyatlarının bu seviyelerde olması ve her sene zamlanması da bu duruma etki ediyor. Benim anlamadığım sıfırı olmayan güncelliğini yitirmiş araçlar dahi sıfırın aldığı zamla beraber yükseliyor. Bu mantıklı değil. Ben otomobil fiyatlarını takip etmeyi çoktan bıraktım zaten. Motorumla mutluyum, ne kadar ötv ve kdv den onlar da son zamanlarda etkilenmiş olsa da, en azından arzuladığım motoru sıfır olarak alıp yürütebilecek bütçeye sahibim.
    Instagram: mutusgarage

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volvo V50 2.0d

Bu kasada sunrooflu araç denk gelmiyor pek. Üzerine ıısıtmalı-hafızalı koltuk, dijital klima ve hız sabitleyici olması da olumlu. Ama düz vites ve yakıt kısmı handikap. Satıcı da otomatik olmadığı için satıyormuş zaten.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volvo V50 2.0d

Bu kasada sunrooflu araç denk gelmiyor pek. Üzerine ıısıtmalı-hafızalı koltuk, dijital klima ve hız sabitleyici olması da olumlu. Ama düz vites ve yakıt kısmı handikap. Satıcı da otomatik olmadığı için satıyormuş zaten.
    Intercity deydi bu arac otomatik olsa coktan almistim cok guzel kombinasyon

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık memlekette şu 2. el araba fiyatlarına takılmayı bırakmak lazım. Hangi araba ederinde satılıyor ki ? Hangimiz bu araba ilanlarda şu rakam ama bu para etmez o yüzden 5 lira altına yazmalıyım diyor ? O yüzden yalandan trip atmayın.
    Bu aralar çok giderli konuşuyorsun,fikirtepe yüreği çakmadır sivas yüreğiyle uğraşamazsın gel kahvaltıda kelle kırdırıyım.
    imzasız..

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İşte o yüzden,Allah kısmet eder de yaşarsam torun sahibi bile olsam yineleyeceğim tek şey ''buralardan hiçbir şey olmaz.'' hiçbir şey değişmeyecek . Hükümetle ya da başka bir sebeple alakası yok ,isimler değişsin ama yapımız bu .

Yurttışında ki 106 gti 500-2500 euro arası gidiyor. Sıfırı var mı yok ? Oralarda da üretilmiyor bildiğim kadarıyla yani sadece bize has bir durum değil. O adamlar bir aylık maaşı ile ''az da şu keretaya bineyim.'' diyebiliyor orası ayrı bir konu da bizim ülkemizde neden tam tersi oluyor anlamıyorum. Kimse de yeterince mantıklı cevap vermiyor. Orada ki bebekler bebeği el değmemiş araba o fiyata bizde ki bebiş niye 40.000 liraları görüyor. Sapıklık bence bu başka bir şey değil

Her eskiyen,her kilometresi çoğalan aracın fiyatı düşüyor yurtdışında. Biz de ise artmaya devam ediyor. Bunun da sebebi sıfır fiyatlar öyle mi ? Hastırın lan oradan
    imzasız..

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte o yüzden,Allah kısmet eder de yaşarsam torun sahibi bile olsam yineleyeceğim tek şey ''buralardan hiçbir şey olmaz.'' hiçbir şey değişmeyecek . Hükümetle ya da başka bir sebeple alakası yok ,isimler değişsin ama yapımız bu .

Yurttışında ki 106 gti 500-2500 euro arası gidiyor. Sıfırı var mı yok ? Oralarda da üretilmiyor bildiğim kadarıyla yani sadece bize has bir durum değil. O adamlar bir aylık maaşı ile ''az da şu keretaya bineyim.'' diyebiliyor orası ayrı bir konu da bizim ülkemizde neden tam tersi oluyor anlamıyorum. Kimse de yeterince mantıklı cevap vermiyor. Orada ki bebekler bebeği el değmemiş araba o fiyata bizde ki bebiş niye 40.000 liraları görüyor. Sapıklık bence bu başka bir şey değil

Her eskiyen,her kilometresi çoğalan aracın fiyatı düşüyor yurtdışında. Biz de ise artmaya devam ediyor. Bunun da sebebi sıfır fiyatlar öyle mi ? Hastırın lan oradan
    sebebi nedir diye soruyorsan bence cevabı merak ediyorum.
    + olarak sadece TR'de değil dünyada fiyatlar son zamanlarda hep katlanarak gidiyor.

Misal TR'ye girmemiş 1999 viper gts hakkında konuşalım.
    Hayalimin arabasıdır her zaman yabancı forumlarda , yabancı sitelerde , ülkelerde satış fiyatlarına bakarım.

2005 yıllarında 20 bin dolar civarı ortalama bir viper gts alabiliyorken şuan en patateslerine 50 bin istiyorlar.
    he 2005 6 yaşındandı , aradan 13 yıl geçti artık bir kült klasikmi oldu dersiniz , sanmam...

bence bu rakam artışları global çapta
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafayı yemiş bence, demek ki araba hiç ekonomik değil ahahahaha
    13 litre ortalaması var 1.3 arabanın normal kafayı yemesi ben 1.6 190 hp minim ile gazlayarak 15 litre görüyordum ahuhahshshs
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence sıfıra yönelim için teşvik niteliğinde uygulamalar gelmediği sürece ikinci el fiyatlarının sıfırla denk gitmesi normal, misal araba eskidikçe mtv'si artsa şehir içinde girebileceği yollar kısıtlansa sıfır'a destek niteliğinde devlet aldığı ötv'nin yarısı kadar 0 faiz ve uzun vadeli kredi desteği verse ikinci el yerine sıfıra yönelir insanlar. Lakin mevcut düzende gidip sıfır Jetta golf insignia vs. alacağına git şöyle güzel bir e60 w220 w221 artık her bütçe için böyle bir sürü örnek verilebilir bu araçlar çok daha mantıklı masraf yapa yapa binersin çok daha konforlu bir arabaya sahip olursun haliyle böyle olunca arz talep olayından ikinci ellerde sıfıra paralel hatta duruma göre sıfırdan daha fazla bile yükseliş gösterebiliyor.
    123d

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sıfıra yönelim için teşvik niteliğinde uygulamalar gelmediği sürece ikinci el fiyatlarının sıfırla denk gitmesi normal, misal araba eskidikçe mtv'si artsa şehir içinde girebileceği yollar kısıtlansa sıfır'a destek niteliğinde devlet aldığı ötv'nin yarısı kadar 0 faiz ve uzun vadeli kredi desteği verse ikinci el yerine sıfıra yönelir insanlar. Lakin mevcut düzende gidip sıfır Jetta golf insignia vs. alacağına git şöyle güzel bir e60 w220 w221 artık her bütçe için böyle bir sürü örnek verilebilir bu araçlar çok daha mantıklı masraf yapa yapa binersin çok daha konforlu bir arabaya sahip olursun haliyle böyle olunca arz talep olayından ikinci ellerde sıfıra paralel hatta duruma göre sıfırdan daha fazla bile yükseliş gösterebiliyor.
    Yada mtv'ler zaten çok yüksek sıfırken mtv almasınlar 5 yaşından sonra alsınlar.
    123d

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sende tertemiz mk2 leon var etrafındaki bütün mk2 leonlar 60 liraya satılıyor. Sen aracını ilana koyacaksın ve bu aracın ederi 60 olamaz 50 yazmalı mıyım diyeceksin ? Benim dediğim bu. Çözümü bizde de kimse 60 liraya satılan aracı piyasa düzelsin varolsun diye 50 lira yazmaz. İspanyadan vs örnek vermişsin ama bizim ülke diğer bir x ülke ile kıyaslama yapılmayı geçeli çok oldu. Öküzün önüne yesinde sıçsın diye koyduğumuz samanı ithal ediyoruz. 2. el araç fiyatlarını tartışarak ülkenin para biriminin değerini düzeltemeyiz. Mevcut yönetim sistemi ile bu zaten ütopya.

@Anıl E. Fikirtepe kentsel dönüşüme girdi eskiden gecekonduda ekmek arası ekmek yer kıt kanaat geçinirdik. Şimdi 8 tane rezidans aldık ama yine de akşam arabada vodka yapıyoruz gel hele gel

Tibia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0 araba fiyatları düşmediği sürece 2.el düşmez dolu golf 60 70 k olsa kim 2.el leona 50 60 verir leonda 30 civarına satılır olması gerektiği gibi
    Herkesin parmağı tetikte

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volvo / C30 / 1.6 D / R-Design / VOLVO C 30 1.6 D D2 R-DESİNG sahibinden.comda - 583586874

geçen haftalarda bu aracı paylaşmıştım . Galeri satıyordu hatta paylaşır paylaşmaz yayında kaldırıldı . Tahminen 75 gibi rakamlara satıldı ve alan arkadaş işi hemen ticarete dökmüş .

2.el piyasasını ne devlet yükseltiyor,ne ötv vs. vs. . illa ki payı vardır ama böylesi zihniyetler yüzünden piyasa yükseliyor. '' Arz talep'' ''iyi mal iyi para'' ''herkesin kendi malı istediği fiyatı yazabilir.'' lafını söyleyenler gelir birazdan. Zaten bu yüzden polo'lar 100.000 küsüre satılıyor

yazık yemin ediyorum,şimdi 87'yi gören başka araç sahibi ''la olm benim ki de fena sayılmaz 85 yazayım bak adam 87 yazmış'' diyecek .. Bi bakmışsın kötü c30'lar en az 70 bin lira olacak temizi 85-90 diyecekler

alan adamda da kabahat var,alma elinde patlasın 60'a satmak zorunda kalsın niye zor ediyorsun.
    Bahsedeğim aracım 19 Haziran'da sattığımi 20'sinde ilanını gördüğüm boyasız, yetkili bakımlı beyaz AMG paket 2013 model 54bin km'de C180 1.6 turbo. cam tavanlı, adaptif farlı, iç tavanı da antrasit renk vs kusursuz bir araba;

İlanlara bakınca(!) benzer arac 130-135 arası zorlar, 130 eder gibi görünüyordu, ben satmak istiyorum diye 129.900 yazdım arayanlardan 125-126 verip hemen alayım diyen oldu, 128'de falan direttim. Sonra 124-125 verenler çok oldu, 2-3 hafta sonra 126'ya son demeye başladım fiyatı 128'e çekip. 2-3 hafta daha öyle gitti 126'ya çektim fiyatı en son 125 diyodum, telefonda pazarlık etmeyi sevmediğimden direk görmeye gelen birine araç başında pazarlıkla 124'e verdim 6. haftada mı ne.

Ertesi gün 134.500'den ilandaydı. 2 haftayı geçti hala da ilanda, satamaz. Satılsa ben satardım zaten.

Demem o ki; herkes al-satçı olma peşinde ama bi şekilde de alıcılar da mı çoğunlukla bu profil olduğundan nedir bi arabanın gerçekte kaça satılacağını biliyorlar, o ilanlardaki fiyatları veren kimse yok.

2004 289bindeki civatasına kadar bakımlı E320'yi sırf sunroof falan yok diye mi satamıyorum bilmiyorum ama 70 liraya kadar düştüm alan yoktu. 65 verelim diyolar en iyi, ulan o paraya satılacağına da alır evladıma saklarım dedim tuttum. E320 ilanlarına da baksan 80 ederi vardı bizimkinin.

Kısaca yazan fiyatların tamamı hikaye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)