User Tag List

Sayfa 332/998 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon
18958 sonuçtan 6.290 ile 6.308 arası

Konu: Kıskanma Favorilerini paylaş

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyat fazla, hatta bence cok... biraz daha ciksan makyajlı 7 ileri olanindan alirsin yani ki bu kasanin makbulu o...

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    makyajlı i30'u 25 e perte cıkması zor bu aracın 80 90 arası bir fiyatı vardı 0 olarak
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500 bin verip 4 kapı dizel alan biri bence çok güzel umursar.Umursamıcak insan birkere o parayı vermişken az yaksın dizel olsun demez 500 bine dizel alıyorsa çok da güzel 2. elini de servisini de umursar gibime geliyor.Yoksa bu araçların dizel versiyonunu almak akıl işi değil bence.
    Bu klasmanda araçlar için Dizeli sadece az yaksın diye alındığını düşünmemek lazım, menzil fazlalığı ve fazla torku bir diğer artıları bana göre

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500 bin verip 4 kapı dizel alan biri bence çok güzel umursar.Umursamıcak insan birkere o parayı vermişken az yaksın dizel olsun demez 500 bine dizel alıyorsa çok da güzel 2. elini de servisini de umursar gibime geliyor.Yoksa bu araçların dizel versiyonunu almak akıl işi değil bence.
    Bir araca yarım trilyon veren biri bence işin ekonomisinde olmaz.. zaten ekonomide çok göreceli ekonomi neye göre ekonomi kime göre ekonomi o araçda 3.0 dizel motor var .. bir 1.5dci bir 1.6tdi bir multijet motor gibi yakmaz bu kesin gene nerden baksan şehir içi yakarı 9-10-11 litrelerde gezer.. buda dizel için bence bir ekonomi değil..

Dizel alınmasının sebebi yükselen bir trend ve mahalle baskısı üstüne araç getirtenlerinde benzinli yüksek hacim getirmemeye özen göstermesi şimdi bu araç 4.0 benzinli yada 5.2 benzinli falan olsaydı o denli ötv side artıcakdı matrahlarıda artıcaktı fiyatıda belki trilyonlara yaklaşıcakdı.. bu tür araçları satarken zaten lanse şekilleri benzinli gibi performanslı seri falan diye oluyor..

birde işin mahalle baskısı yanı var benzinli alsa şimdi biraz bazı insanlar salak muamelesi çekiyor benzinlimi aldın bu benzinli alınırmı ya büyük hata yapmışsın yazık v.b gibi.. yani ben ekonomi için olduğunu düşünüyorum yarım trilyon kapının önündeki kaportaya yatıran birinin bir arabadan bana göre çok çok daha büyük milyon dolarlık dertleri sıkıntıları düşünmesi gereken şeyi vardır..

basitçene şöyle diyim onun için o yarım trilyon para bizim için 2-3 bin tl ye alıcağımız bir araba parası gibi bir şey.. sen umursarmısın kapının önündeki 2-3 bin liralık arabayı ister vursunlar ister kırsınlar isterse ikinci eli beş kuruş etmesin dersin geçersin hani 2-3 bin tl senin için ciddi bir para değilse..

Alıntı msk_bmw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O 500 bini kendileri yıllarca çalışıp kazandıysa umursuyor hatta senden benden daha çok umursuyor abi, zengin boşuna zengin olmuyor. Benim çevremde öyle en azından. Kolay kazananı varsa öyle bir tanıdığım yok çok şükür
    benim amca işte bir oğlunda 5.50xd var bir oğlunda panemara 3.0 dizel var garibim adamda mercedes e kasa var garibim diyorum onların yanında gariban kalıyor .. biri tırnaklarıyla gelmiş paranın ne zor kazanıldığını iyi biliyor garantici e kasa alıyor cumhuriyet altını gibi araba.. diğerleri zaten paranın içinde doğdukları için paranın nerden geldiğini bilmiyorlar harcıyorlar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir araca yarım trilyon veren biri bence işin ekonomisinde olmaz.. zaten ekonomide çok göreceli ekonomi neye göre ekonomi kime göre ekonomi o araçda 3.0 dizel motor var .. bir 1.5dci bir 1.6tdi bir multijet motor gibi yakmaz bu kesin gene nerden baksan şehir içi yakarı 9-10-11 litrelerde gezer.. buda dizel için bence bir ekonomi değil..

Dizel alınmasının sebebi yükselen bir trend ve mahalle baskısı üstüne araç getirtenlerinde benzinli yüksek hacim getirmemeye özen göstermesi şimdi bu araç 4.0 benzinli yada 5.2 benzinli falan olsaydı o denli ötv side artıcakdı matrahlarıda artıcaktı fiyatıda belki trilyonlara yaklaşıcakdı.. bu tür araçları satarken zaten lanse şekilleri benzinli gibi performanslı seri falan diye oluyor..

birde işin mahalle baskısı yanı var benzinli alsa şimdi biraz bazı insanlar salak muamelesi çekiyor benzinlimi aldın bu benzinli alınırmı ya büyük hata yapmışsın yazık v.b gibi.. yani ben ekonomi için olduğunu düşünüyorum yarım trilyon kapının önündeki kaportaya yatıran birinin bir arabadan bana göre çok çok daha büyük milyon dolarlık dertleri sıkıntıları düşünmesi gereken şeyi vardır..

basitçene şöyle diyim onun için o yarım trilyon para bizim için 2-3 bin tl ye alıcağımız bir araba parası gibi bir şey.. sen umursarmısın kapının önündeki 2-3 bin liralık arabayı ister vursunlar ister kırsınlar isterse ikinci eli beş kuruş etmesin dersin geçersin hani 2-3 bin tl senin için ciddi bir para değilse..

benim amca işte bir oğlunda 5.50xd var bir oğlunda panemara 3.0 dizel var garibim adamda mercedes e kasa var garibim diyorum onların yanında gariban kalıyor .. biri tırnaklarıyla gelmiş paranın ne zor kazanıldığını iyi biliyor garantici e kasa alıyor cumhuriyet altını gibi araba.. diğerleri zaten paranın içinde doğdukları için paranın nerden geldiğini bilmiyorlar harcıyorlar..
    hiç bu açıdan düşünmemiştim he çok mantıklı

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O yarım milyonluk arabalar kaçıncı kredinin teminatı kaçıncı kez bozdurulup geri dönüyor vs bir bilseniz neden hemen dizel beyaz siyah vb anında nakite dönebilecek arabalar olduğunu anlarsınız

Heleki panamera dizeller uzman bilirkişi @Mikail8800 isteyene detaylı anlatsın. Piyasada böyle olunca gidipte benzinli panamera almak bile bile lades demek oluyor artık.

Yani demem oki o gördüğünüz 10 arabadan ancak 1 tanesi gerçekten adam net varlıkda yani (tüm varlığı - tüm borçları) kısmında ciddi bir zenginlik içinde olan birisi tarafından nakit olarak alınmıştır.

Geri kalan hepsi "desinler" şeklinde 2 ay üst üste krediyi ödeyemese tüm bankaların kredisini geri çağırıp dolmuşa binecek parası kalmayacak kitle tarafından alınmış arabalardır.

Ha mesela 500 e dizel 4 kapı yerine özel siparişle özel renk opsiyonlarla satışı da zaman alacak şekilde bir araba almışsa kişi evet işte o gerçekten arabayı bir varlık olarak görmeyecek keyfi bir harcama olarak düşünecek kadar zengin biridir kredici değil keyifci denebilecek kadar zengindir

458 lerinde kasko değeri ve satış fiyatları arasındaki farktan dolayı tamamına kredi çıkıyor veya teminat sayılıyor olması ayrı bir piyasa dinamiği mesela

Yani adam aslında net varlıkta ekside hatta batık ama krediyi krediyle ödeyerek geçmişini oluşturmuş bankalarda yalandan vergide ödemiş o yüzden belkide 100 milyonluk kredi bulabiliyor.

Zaten bankacılık tarihide emanetede verilen şeylerin tamamının hepsinin aynı anda geri istenmediğinin fark edilmesiyle başlar diye biliyorum buda onun birey hali

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın aslında ne diyeyim, bunlar hep Chris Bangle'ın , Claus Luthe'cileri çileden çıkaran tasarımları
    ///M Rulez...

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oh be en çirkin bmw kasası konuşulmuş ve compactın adı geçmemiş.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracın benzinli versiyonu , hatta ben alırken aynı araç Ankara'da vardı aralarında 7bin euro falan oynuyordu . Bakım,vergi bunları dert edecek adam zaten gitsin fluence'a binsin de daha geniş çaplı bakarsak bu aracı 280.000e almıştır diye tahmin ediyorum . Kesinlikle tercih edilmez TR'de hele esnaf imkansız bunu almaz da eğer ki paralı galericiye satacak olursa da en kral 200'e gider . 1 Sene - 20.000 km kullanıp da 80.000 euro zarar etmek de kusura bakmayın da zannediyorum zengine de koyar ha @darkmoon emre abinin yazdığı gibi paranın geldiği yer belli değilse gariban edebiyatına gerek yok 5.0 sc ne lan gundi misiniz gidin svr alın namınız yürüsün derdim

Ayrıca ben 12-13 yakıyorum o da en kral 14 oluyor . Bu dikkatsiz kullanımda 25'den aşağı da yakmaz ama neyse

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arada dizel paylaş allah için Senin seçimlerin güzel çünkü genelde.
    Yüksek hacim dizel olmadıgı sürece dizele karsıyım
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek hacim dizel olmadıgı sürece dizele karsıyım
    kıyamet kopsa bile ( töbe estağrufullah) volvodan başka araba paylaşmayacaksın sen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kıyamet kopsa bile ( töbe estağrufullah) volvodan başka araba paylaşmayacaksın sen
    Körü körüne Volvo fanı degilim ama mantıklı düsününce bir cok aractan iyi yönleri olduguda acık, tabi eksi yanıda cok. Ayrıca Onur bir önceki paylastıklarım Lexus GS,Laguna GT,Focus ST-Line filan bırak simdi Favori RC ilanın varsa paylaş TT01 filan
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Körü körüne Volvo fanı degilim ama mantıklı düsününce bir cok aractan iyi yönleri olduguda acık, tabi eksi yanıda cok. Ayrıca Onur bir önceki paylastıklarım Lexus GS,Laguna GT,Focus ST-Line filan bırak simdi Favori RC ilanın varsa paylaş TT01 filan
    ls3 c6 manuel

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

ben hep sende volvo lara denk geliyorum hacı rc leri unuttum,yeri nerde ilanlarda onu bile bilmiyorum

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracın benzinli versiyonu , hatta ben alırken aynı araç Ankara'da vardı aralarında 7bin euro falan oynuyordu . Bakım,vergi bunları dert edecek adam zaten gitsin fluence'a binsin de daha geniş çaplı bakarsak bu aracı 280.000e almıştır diye tahmin ediyorum . Kesinlikle tercih edilmez TR'de hele esnaf imkansız bunu almaz da eğer ki paralı galericiye satacak olursa da en kral 200'e gider . 1 Sene - 20.000 km kullanıp da 80.000 euro zarar etmek de kusura bakmayın da zannediyorum zengine de koyar ha @darkmoon emre abinin yazdığı gibi paranın geldiği yer belli değilse gariban edebiyatına gerek yok 5.0 sc ne lan gundi misiniz gidin svr alın namınız yürüsün derdim

Ayrıca ben 12-13 yakıyorum o da en kral 14 oluyor . Bu dikkatsiz kullanımda 25'den aşağı da yakmaz ama neyse

kimsenin suçu yok ki hayallerimiz bile fakir yarım trilyonluk aracın bile yakıtını yedek parçasını dert ediyoruz bunu yazan arkadaşlar için demedim yanlış anlamasın kardeşlerim... kendim için espri mahayetinde diyorum..
    herhalde o araca yarım trilyon vericek adam şu yazıları okusa vay pis fakirler neyin derdine düşmüşler diyodur..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimsenin suçu yok ki hayallerimiz bile fakir yarım trilyonluk aracın bile yakıtını yedek parçasını dert ediyoruz bunu yazan arkadaşlar için demedim yanlış anlamasın kardeşlerim... kendim için espri mahayetinde diyorum..
    herhalde o araca yarım trilyon vericek adam şu yazıları okusa vay pis fakirler neyin derdine düşmüşler diyodur..
    arkadaşın babasında vardı 5.0sc RR bir alt kasa, zaten hep bu tarz araçlar alır. Dizel araç aldığını bir kere gördüm, x6m falan da var. Neyse, borusanda bakımların pahalılığından şikayet ediyodu Muhtemelen sırf RR'dan ettiği zararla 10 sene borusanda bakım parası zaten karşılanır. Yani zengin insanın da nelere pahalı dediği falan çok değişiyo. Burda anlatılmicak neler var daha, hangi sineğin yağını çıkaranlar da gelir okurlar sonra uğraşmak gerekir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)