User Tag List

Sayfa 456/998 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556956 ... SonSon
18958 sonuçtan 8.646 ile 8.664 arası

Konu: Kıskanma Favorilerini paylaş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

giulia quadrifoglio versiyonu haricindekiler kötü görünüyor.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nisan sonu araba alırken Çankaya doğuştaydı bu araba. Fiyat konuştuk 90 a bıraktılar. Alıp 1.5 ay sonra 9 bin koymak iyi valla.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi senin çıkarımlarını genel olarak severim hep ayağı yere basan yorumlarda bulunuyorsun ama elektirik konusunda biraz haksızlık payın var gibi..

elektirikli araç piyasası 5 yılda kendini misli misli katlamış azımsanmayacak bi sayıya ulaşmış.
    Elon Musk gibi bir adam burada deli yatırım topluyor ve daha en ucuz erişilebilir aracı ön sipariş de rekor kırdı bu rakamların arasında yok ve patentlerini de paylaştı..
    elektirikli araç piyasasının yüzde 40 ı şu an çin pazarının elinde.. Çin'de hava koşulları acayip berbat devlet gelişen araç sektörüne elektirkli sayatması yaparsa o nüfusla bile deli gibi bir elektrikli araç piyasaya salınır ve geliştiridikleri teknojilere dünya kayıtsız kalamaz. şu an bildiğimiz akaryakıtlara iki tane alternatif var birincisi elektirik ikincisi hidrojen.. Hidrojenli araç piyasası yavaş ilerliyor ve elektiriğin yerini alabilecek tek alternatif o gelişene kadar elektrikli araçlar piyasayı yavaş yavaş domine ederler.

avrupanın en gelişmiş ülkelerinde dizelin yavaş yavaş ablukaya alınması elektirikli araçların gözde hale gelmesi bile bunu destekliyor kanımca..
    elektrik ben olmaz demedim ama elektrik insanlığın çözümü olucakmış gibi ilerde herkes elektrikli araca binicekmiş gibi lanse ediliyor firmalarca ve hep bunu yapan firmaların ellerinde o eletrikli araçlar patlıyor.. satamıyorlar.. işte üç yüz beş yüz tane satıyorlar ancak..

elon musk bile istediği satışlara ulaşamıyor.. bunu kendide söyledi .. forbesde bir makale vardı elinmuskun yeni solar cam tavan panelleri teslayı kurtarmaz diye.. pyrius 90 lıların ortasından beri satılıyor kaç tane satılmış dünyada kaç tane satılmış türkiyede.. kaç tane pyrius gördünüz şimdiye kadar 96-97 yılından beri üretiliyor..

bunun birden fazla nedeni var.

1) elektrikli araçlarda hala şarj istasyonu sorunu var ve petrol kartelleri buna pek izin vermez kanımca..

2012 miydi neydi gazetelerde falan yazıyordu istanbulun her yeri şarj istanyonlarıyla dolucak diye aradan 6 sene geçdi kaçtane gören var şarj istasyonu. ???

2) Menzil sorunu var ciddi problem .. yani yolda şarj etsende şarj istasyonunda super şarjda bile aracı şarj etmek 40 dakika ile 60 dakika arası sürüyorki uzun bir süre.. millet benzinlikden 2 dakkada yakıtını alıp çıkıyor..

evinde kendi charger cihazını alıp ev elektriği ile şarj edersen bu süre 8 ila 12 saat aracın şarj durumuna göre uzuyor..
    bunun içinde villan kapalı garajın falan olucak ki ancak öyle.. zaten o kadar zenginsen senin kapıda 2-3 araba daha vardır ..

3) dünya genelinde milyarlarca vasıta var arabası var kamyonu kamyoneti minübüsü vanı karavanı tuktuk u motorsikleti triportörü var oğlu var bunların hepsi benzin yada dizel ile çalışıyor sen bunları çöpe atıcaz yerine elektrikli araç getiricez dersen ki firmaların iddası ve hata yaptıkları alan hep bu oldu.. kimse alamaz.. almaz demiyorum alamaz..

dünyada milyarlarca benzin dizel motorla çalışan tekerlekli cins cins vasıtalar var.. ve alım gücünün aşırı düşük olduğu ülkeler var.. bu ülkelerdede milyarlarca araçlar var.. hindistanı var asya pazarı var .. afrika pazarı var.. ortadoğuda petrol zengini olmayan fakir ülkelerin pazarı var.. kafkaslarda baltıklarda fakir ufaklı tefekli bir sürü ülkelerin pazarları var.. varda var.. latin amerika var..

şimdi senin gösterdiğin şema o milyarlarcada toplasan %0.001 ya eder ya etmez .. ama alanı daraltırsan dersen euro market yada us market belki o sayı %0.1 e çıkar dersen sadece 2015-17 yılları arasında marketteki satış rakamları o zaman sayı %0.8 e yükselir buna hybridi katarsan ki hybride normal benzinli dizel araçdır yanına elektrikli jenaratör koymuşlar arabayı çalıştırmıyorda o jeneratörü şarj ediyor bazılarında pil bittimi arabayıda götürüyor. kısaca bence benzinli oda. neyse .. onu kattınmı rakam %1 lere yüksele bilir..

ama bu dünyanı komple elektriğe geçemiyceği gerçeğini değiştirmez alım gücü ortada .. sana desem al bir tane alırmısın eğer ortahalli biriysen memlekete bayram seyran hanım çoluk çocuk gidiyorsan almassın niye alasın.. bin km yol gidicen araba 300-400 km sonra şarjı biticek ne yapıcaksın yanında jenaratör lemi geziceksin.

neyse eğerki cidden elektrikli araçları yayıcaklarsa önce mevcut araçlara firmaların bir çözüm bulması lazım.. mevcut araçları çöpe atıcaksınız bizim araçlarımızı alıcaksınız kafasından çıkmaları lazım...

piyasada olan içden yanmalı araçlara bir çözüm bulmaları lazım.. bu araçlarıda bir şekilde elektrikliye çevirilicek convert edicek ucuz basit kitler yapmaları lazım.. bunun içinde tabiki pil olayını çözmeleri lazım yani bir şarjla araba rahat en az bir 900-1000 km gidebilmeli birde insanlara ülkelerin teşvikler vermesi lazım işte dönüştürülen araçlardan misal mtv alınmıycak 3 yıl boyunca trafik sşgortasını devlet ödiycen 3 yıl boyunca gibi gibi....

bunlar olmadan direk ben elektrikliyi satarım ee benim elimde 100 bin liralık araba ne olucak sen onu çöpe atıcaksın benden 150 binede bu arabayı alıcaksın toplamda zararın ne etti 250 canın sağolsun mu olucak .. o işde olmaz

kısaca elektriklinin yayılmasını zor görüyorum ancak twizy smart gibi elektrikli araçlar şehir içinde yayılabilinir ümidim vardı hatta ben bile bir twizy alıcakdım 15 bin tl fiyatlarında olsa idi... tanıtımınada çağırdılar çeşmede gittik falan .. çok beğendim .. tam yazlık kısa mesafe mesken yeri aracı şehirdede çok kısa mesafe işi çözer.. arabanın üstündeki benzin yükünü en azından alır kısa mesafede..

oda olmadı twizye bir fiyat dediler güldüm geçdim hatta ordaki yetkiliyede dedim siz elektrikli araç satmamak için elinizden geleni yapıyorsunuz anlaşılan derdiniz satmak değil satmamak sanırım dedim..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli araçların ortaya çıkışı benzinli araçlarla aynı dönemlere rastlar aslında, yaklaşık 1800'lerin sonundan beri. Elektrikli arablar için 120 130 yıldır sorun hiç değişmedi, pil teknolojisi asla yeterince gelişemedi maalesef ve geri dönüşüm maliyeti, çevreye etkisi çok fazla. O yüzden içten yanmalı motorlar bir süre daha piyasanın hakimi olarak kalacaktır, tahminen hidrojen yakıtlı araçlar yaygınlaşana kadar bu devam eder. Micro türbinli araçlar da alternatif olabilir belki.

Diğer yandan çok kabaca rakamlara bakarsak:

Benzinli araç
    5 dakika dolun ile 500 km yol yapıp 5 saatlik kullanım sunabiliyor.

Elektrikli araç ise
    5 saat dolum ile 100 km yol yapıp 1 saatlik kullanıma sahip.

Şimdilik pek mantıklı çözüm değiller ama büyük şehir merkezlerinde vergiden etkilenmemek için kullanılabilirler.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @darkmoon
    abi satar satmaz bilemem.
    yukarıdaki tablo belirli bi market değil dünya geneli.
    devletler vergi teşviği yaparlarsa elektrikliyi desteklerlerse olmaz diye bi şey yok.
    evet şu an için menzil sorunu var ki o da uzun yolcular için, hoş onun için de gittiğin yol üzerinden enerji alacak sistemler deneniyor o iş bi olursa engel kalmadı. benzinlik de durmana bile gerek yok.

elektrik şarj eden yollar - Google'da Ara

tek sıkıntı dediğin gibi apartman yaşantısında bu araçları şarj etmek ama bi gün yoldaki her elektrik direğinde prizler olursa sen o zaman gör patlamayı.. 35binlik fluence'in fiyatı tavan yapar.
    gençler, öğrenciler için ş.içi 50 hadi yazlık yere gitti 100 km ne olur olmaz 150 km menzilli genç işi ucuz araçlar çıksa ki bence çıkacak fiat 500 sektörün önlerinden gidiyor bu yüzden fiyat yüksek kaldı peynir ekmek gibi satar yeminle.. mtv yok, 10 liraya gittiğin yolu 3 liraya gidiyorsun, bakım masraflarını da kaldır ortadan daha ideal bir öğrenci arabası olamaz..

İzmir'de elektrikli otobüsler seferlere başladı bir tanesi benim evimin güzergahında şu ana kadar pek bi sorun yaşandığını duymadık. ki yokuşlu bir güzergahı var.
    km de 25 kuruş yakıyor diye söylüyorlardı. bir belediye otobüsünün km de 25 kuruş yakması bakım masraflarının olmaması demek bulunmaz hint kumaşı gibi bi şey.. hem şehrin havası için hem belediye bütçeleri için hem de gürültü kirliliğine engel olarak süper bir değişim geçirecek demek.. halkın sürekli yüz göz olduğu araçların elektirkli olması önyargıları da bi kenara bıraktırmaya yardımcı olacaktır.

Çin'de hava kirliliği muazzam boyutta Almanya'nın Norveç'in koyduğu gibi bir kısıtlama olsa 1.5 milyar nüfus var zaten sırf oraya satış yapmak için diğer firmaların yapacağı argeyi de düşünürsek pazar payının yüzde 50'sini ele geçirdiği an olay bitmiştir. ondan sonra Guetamala'da benzinli araç kullanılıyor diye kimse konuşmaz..
    Hintliler bi kaç bin dolara araba yapıyorlar elektrikliği de ucuza hallettiler mi var orada da 1.4 milyar nüfus daha ne olsun..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    çinliler ayrı dünya adamlar çözer bumevzuyu maglev trenler yapıyorlar çok pahalı her babayiğit o parayı veremez. japonya bile şehir içi yapdı adamlar şehirler arası maglev trenler yaptılar gene maglev teleferik gibi bir şeyler yaptılar..

adamların bütçesi bu işe el verir altından kalkarlar.. çini ayrı tutmak lazım.. çin dışardan malda almaz.. kendi üretir kendi elektrikli araçlarını zaten üretiyorda türkiyedede var..

misal bunlar sanırım hepsi çin malı daha çok çeşitleride var çinlilerde..

kral bello

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

kral grande 5000

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

bu işler olana kadar insanlık uçan insanlı drone lara geçer ben diyim.. cenevre otomobil fuarında çinliler insanlı droneu tanıttılar hatta ilk onlar geçer.. maddi durumlarıda el veriyor ilk onlar yapar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla fiat 500e gelse devletten tesvikle indirimli olsa ilk ben alirim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kışın ortasında 80 bin liraya ilana girip aylarca satılmadı, Mart ayında 105 bin olarak sahibinden ilana girdi, şimdi de aynı fiyata galeriye düşmüş

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    favorilerinizdeki sciroco ve cooper s leri yazarsanız sevinirin 55-60 bin bandındaki

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2000 E39 528i Orijinal M

uzun zamandır e39 ilanları arasında gördügüm en alınası araç. İlanda yazdığı gibiyse bu fiyata çok iyi, fazla durmaz.
    Komple boyalı kaputu değişik 17 yaşında bir araba benim gözümde. 5 daha verir boyasızını alırım

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makyajsız kasa ve donanıma göre fiyat yüksek geldi bana fazladan verilecek 5 bini arabaya harcayıp bebek gibi binilebilir
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makyajsız kasa ve donanıma göre fiyat yüksek geldi bana fazladan verilecek 5 bini arabaya harcayıp bebek gibi binilebilir
    Yanlış anlama ama 5 değil 50.000 harcasan boyalı arabayı boyasıza çeviremezsin.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyali ya da boyasiz ne farkeder? Boyayla degil bakimla gidiyor araba. Boyadan cok duzenli yetkili servis bakimli olmasi, satan kisinin profili benim icin daha buyuk kistaslar. Boyasiz olup hor kullanilmis, apaci dedigimiz kesimden satilik arabadansa ayni fiyata bel alti 1-2 parca boyali ama duzgun bakilmis, bakimlari yapilmis veya duzenli tutulmus defteri olan arabayi tercih ederim.

Netice de ikinci el araba aliyoruz. Illa ki surtmesi vs. olacak.

Ha bu arada ilandaki her iki BMW'yi de almam ben.
    "Korkmadık, savaştık"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)