User Tag List

Sayfa 639/998 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
18958 sonuçtan 12.123 ile 12.141 arası

Konu: Kıskanma Favorilerini paylaş

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @mcanx

Bu araç daha evvel paylaşıldı, benim de ciddi favlarımdan. 87'den 81'e çekti fiyatını. Biraz daha tenzilat yaparlar illa ki.

Arkadaş önden çeker derken quattro olmamasına değinmiş. Hem motor-şanzıman kombinasyonu hem de yol tutuş daha iyi olsa gerek e60'ta. Aratır yani eskiyi. Ama quattro olursa iş değişir.

o zamanda ben paylaşmıştım yine bu audiyi, açıkcası ilk gördüğümden beri kafamı kurcalıyor ama quattro durumunu herkes bu kadar üstelediğine göre ben en iyisi hiç bulaşmıyım

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı axcel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide bu kadar temiz bu kadar fiyatlı bi aracın ilanında iç detaylı fotoların olmamaması çok ilginç,bizi mi koparıyonuz laa
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zamanda ben paylaşmıştım yine bu audiyi, açıkcası ilk gördüğümden beri kafamı kurcalıyor ama quattro durumunu herkes bu kadar üstelediğine göre ben en iyisi hiç bulaşmıyım
    Bu aracın sahibini tanıyorum. Şahsen tanışmıyoruz ama çok kabiliyetli bir arkadaş. Bende de B7 2.0 TFSI Quattro var. Audi gruplarında paylaşımlarını görüyorum. Hemen hemen her türlü iç donanım montajını yapabiliyor. Arabanın zamanının üretim standartlarına göre gerçekten üstün bir donanım seviyesinde ve bu fabrikasyon yazmış.

Haftasonu için ve çok performanslı kullanmayacağım demişsiniz. Bu durumda bence makul. Gerçi performansı kötü de değil tabi ama performans istiyorsanız Quatrro çok önemli bir noktada. 520d de 4 çeker değilse pek bir fark yok arkadaş itişe bayılmıyorsanız. Audi'nin SW'lerinin ayrı bir havası var. A4'te pek değil ama A6'da SW ayrı bir güzel.

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    quatro durumu performanstan değil abi bende a4 kullandım önden çeker 143 multitronic belki aynı motordur bununla tam bilmiyorum performansı yeterliydi ama avant olunca insan bi 4 çeker istemiyo değil benimki b8 kasa makyajsız '12 model sedandı 320ied nin çok az gerisinde yürüyodu ama dizelin torkuyla çok daha güçlü hissediyosun
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doktor amma ağlamıştı bu olayda. Takibi bıraktım zaten o günden sonra.

* Merak edenler için: kanal sahibi vatandaş gidip bayiyle anlaşıyor araç için. (Aile ferdi üzerine ötv'siz alınmak üzere). Neyse; araç gelmesine yakın bi bakıyorlar, engelli raporunun süresi doluyor ya da bir eksik çıkıyor. Sonra bayiye (hatta Bmw'ye) anlamsız çemkirmeler falan filan. Sanki koskoca distribütör işi gücü bırakacak, kendisinin raporunu vs. takip edecek.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu muhtemel kadıkoy de ş.rk otomotıv mı ne orada baktıgım calıbra. 4x4 u calısmayan, ıcı dısı oylesıne toplanmıs uzaktan ok yakından b.k gıbı olan.
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayılıyorum şu 407sw’a fiyatları da çok mantıklı. Detaylı bilen varmıdır aramızda? Konforu, yakıtı, gidişi nasıldır? Kronik problemleri varmıdır? Sw araç lazım ciddi düşünebiliriz bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktor amma ağlamıştı bu olayda. Takibi bıraktım zaten o günden sonra.

* Merak edenler için: kanal sahibi vatandaş gidip bayiyle anlaşıyor araç için. (Aile ferdi üzerine ötv'siz alınmak üzere). Neyse; araç gelmesine yakın bi bakıyorlar, engelli raporunun süresi doluyor ya da bir eksik çıkıyor. Sonra bayiye (hatta Bmw'ye) anlamsız çemkirmeler falan filan. Sanki koskoca distribütör işi gücü bırakacak, kendisinin raporunu vs. takip edecek.
    noyan abinin yazisi aynen bu sekilde
    "Distribütör arabayı satarken senden takipçi parasını almayı biliyorsa raporu da takip edecek"

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayılıyorum şu 407sw’a fiyatları da çok mantıklı. Detaylı bilen varmıdır aramızda? Konforu, yakıtı, gidişi nasıldır? Kronik problemleri varmıdır? Sw araç lazım ciddi düşünebiliriz bilen varsa yardımcı olabilir mi?
    Kronik problem olarak iç kısımdaki plastik yerler soyuluyor. ( bunun direksiyon bayağı soyulmuş hatta)
    Cam açma düğmeleri falan da yıllar geçtikçe dökülüyor.
    2.0 olanların gidişi gayet keyifli, öyle uçmuyor tabii ama o ağırlıkta bir araç için gayet iyi. Bence düşünülebilir.

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kronik problem olarak iç kısımdaki plastik yerler soyuluyor. ( bunun direksiyon bayağı soyulmuş hatta)
    Cam açma düğmeleri falan da yıllar geçtikçe dökülüyor.
    2.0 olanların gidişi gayet keyifli, öyle uçmuyor tabii ama o ağırlıkta bir araç için gayet iyi. Bence düşünülebilir.
    İçindeki soyulmalar dert değil motorunda yürüyeninde baş ağrıtacak para yiyeyek bir sorun varmı acaba kronik olarak.
    1.6 HDI motorlular çok mu hantal kalır. Gerçi kasa ağır olduğu için 2.0ı aynı yakıyor olabilir. Konforu yakıtı ne durumdadır biliyor musunuz acaba? Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için bu arada

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İçindeki soyulmalar dert değil motorunda yürüyeninde baş ağrıtacak para yiyeyek bir sorun varmı acaba kronik olarak.
    1.6 HDI motorlular çok mu hantal kalır. Gerçi kasa ağır olduğu için 2.0ı aynı yakıyor olabilir. Konforu yakıtı ne durumdadır biliyor musunuz acaba? Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için bu arada
    Ben olsam 2.0 olanı tercih ederdim, o kasaya 1.6 biraz hantal kalabilir. Araç neredeyse 1.5 ton. Yakıt tüketimi 2.0ların sanırım şehir içi 8-9 litreye kadar çıkabiliyor. @tolga_kaan_ abi aynı motorlu c5 kullanıyor, o çok daha iyi biliyordur tüketimini

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam 2.0 olanı tercih ederdim, o kasaya 1.6 biraz hantal kalabilir. Araç neredeyse 1.5 ton. Yakıt tüketimi 2.0ların sanırım şehir içi 8-9 litreye kadar çıkabiliyor. @tolga_kaan_ abi aynı motorlu c5 kullanıyor, o çok daha iyi biliyordur tüketimini
    Ben ciddi ciddi arabayı satıp (c5) bunlardan birini almayı düşünüyorum. Ki mavi olan efsane.

Arabadan müthiş memnunum ama yazlığa giderken paşa (cocker) yı bagaja koymaya içim el vermiyor.

407 =1460 KG (bulabildiğim veri, cam tavan mı bilmiyorum) C5=1486 KG

İkisi de aynı motoru kullanıyor, 136 HP lik 2.0 HDİ 16V makina var üzerinde (dw10bted4)

Manuel 6 ileri (şanzıman oranları aynı mı emin değilim) Çok seri değil ama torktan ötürü iyi hissettiriyor. Nazlanmadan gidiyor, üretim amacını kesinlikle karşılıyor.

En güzel tarafı tüketim. 6000KM Ortalamam (3K ş.içi -3K ş.dışı) 6.3 LT. Sürekli ş.içi kullanırsan 7 -7.5 Görmek çok mümkün. Uzun yokda CC ile çok ekonomik kilosuna göre.

407 nin kroniği var mı bilmem ama c5 te yaşamadım. Elektronik aksamı biraz nazik (fransız genel olarak öyle) Soyulma olabilir muhtemelen.

Motor parçaları çok pahalı değil. 10K de bir bakıma giriyorum ben motul yağ ile (mazot filtresi hariç) orj ürünler iler 250 yi geçmiyor.

Debriyaj - volan 2000-2.500 arasına maloluyor.

Turbosuda GT1749V (oem=0375K8) 2500 TL civarında. Buraya bir parantez açalım B6 passat 140 lık turbosu 3500 - 4500 arası.
    Fiyatlara aynı siteden bakıyorum.

Enjektör (Oem=1980H8.04) 800TL civarı. Turbo da enjektör de revize oluyor neticede en kötü 2000 TL civarı bir masraf olur.

Ön takım biraz hassas. C5 için tonla yan sanayi parça var, 407 için de aynı şekilde.

Aksları çok pahalı mesela 4000 civarında ama fransadan 1500 TL ye getiren adam biliyorum çiftini.

Araştırınca her parçayı buluyorsun, piyasada da farklı farklı fiyatlar var. Ben arıza yapsa üzecek parçaları yazdım.

C5 süspansiyonu da biraz tehlikeli bu açıdan, iyi bakmak lazım. Yoksa parçaları pahalı.

O rakamlara oldukça dolu ve iş görecek arabalar, binecek adam için, bebeği / evcil hayvanı olan adam için on numara.

+ yazılım ile 160+ hp ler alınıyor. hibrid / donwpipe / cooler ile 200+ lar rahat görülür.

Hatta forumda @EREN34 arkadaşımız 2.0 206 sına benzer işlem yaptı. Konusunu bulursam paylaşırım. Yada kendisi yazabilir.

Tek ve en büyük sıkıntı "park" o kadar büyük ki (clio dan sonra) zorlandım alışana kadar.

C5 Uzunluk = 4745 407 SW uzunluk = 4765 20 milimetre fark var aralarında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Baradiel46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    noyan abinin yazisi aynen bu sekilde
    "Distribütör arabayı satarken senden takipçi parasını almayı biliyorsa raporu da takip edecek"
    Noyan trafik takip işleriyle engelli raporu takibini karıştırmış herhalde. Oldu olacak gidip heyet raporu da kovalasın adamlar. Nasılsa para veriyor ya hani.

Konumuzu dönecek olursak;

Bulunduğu segmentte iyi bir alternatif >> Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD Super TCT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: favımı geri aldım. Kaplamaymış tavanı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)