User Tag List

Sayfa 797/998 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon
18958 sonuçtan 15.125 ile 15.143 arası

Konu: Kıskanma Favorilerini paylaş

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4WS'yi kaldırım dibine yanaşırken bozarsın ancak. 0a 0 yanaşırsan geçmiş olsun, mekanızma kafayı yiyor ayar filan tutmuyor
    onun için de açma kapama düğmesi var bildiğim kadarıyla

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4WS'yi kaldırım dibine yanaşırken bozarsın ancak. 0a 0 yanaşırsan geçmiş olsun, mekanızma kafayı yiyor ayar filan tutmuyor
    nası yanı? o kadar dusuk hızda calısıyor mu kı sıstem? 3000gt de 60tan sonra aktıftı mesela?
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forklift mi bu durduğu yerde 4 teker dönsün.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renault için henüz yeni bir sistem. Ben arızasını duymadım, okumadım. Sistem arıza çıkaracak gibi kompleks de değil, basit bir sistem ama bariz faydalı birşey.
    Renault için yeni bir sistem mi ? Laguna GT'den beri kullanılıyor. Araştırmadan yorum yapmasak keşke.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forklift mi bu durduğu yerde 4 teker dönsün.
    Forklift mantığıyla çalışıyor ama tekerlek açıları o kadar değil. Durduğu yerde 4 teker dönüyor.

Yanılmıyorsam 60'a kadar olması lazım, arka tekerlekler ön tekerleklerin aksi istikamette dönüyor. Daha yüksek hızlarda ise arka tekerler ön ile aynı istikamette dönerek şerit değiştirmeyi kolaylaştırıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renault için yeni bir sistem mi? Laguna GT'den beri kullanılıyor. Araştırmadan yorum yapmasak keşke.
    Birincisi 2013 Laguna GT ile Talisman arasında 3 yıl var. (Laguna GT TR'ye getirilmedi diye biliyorum.) Öyle 20-30 yıllık bir teknoloji değil yani. İkincisi Renault'un Multisense ile birlikte Talisman'da kullanmış olduğu yeni 4Control ile Laguna GT'de kullanılan sistem benzer ama elektronik farklılıkları var. Renault 4Control ile elektronik amortisör kontrolünü ilk kez bir arada Talisman'da sundu. Arkadaş arıza çıkarır mı demiş, elektronik sistem henüz yeni olduğu için ancak uzun dönemde ortaya çıkar diyerek o şekilde yazdım.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forklift mantığıyla çalışıyor ama tekerlek açıları o kadar değil. Durduğu yerde 4 teker dönüyor.

Yanılmıyorsam 60'a kadar olması lazım, arka tekerlekler ön tekerleklerin aksi istikamette dönüyor. Daha yüksek hızlarda ise arka tekerler ön ile aynı istikamette dönerek şerit değiştirmeyi kolaylaştırıyor.
    Sistemi biliyorum da forklift gibi yüksek derecelerde açı vermediğini belirtmeye çalıştım yukarıda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birincisi 2013 Laguna GT ile Talisman arasında 3 yıl var. (Laguna GT TR'ye getirilmedi diye biliyorum.) Öyle 20-30 yıllık bir teknoloji değil yani. İkincisi Renault'un Multisense ile birlikte Talisman'da kullanmış olduğu yeni 4Control ile Laguna GT'de kullanılan sistem benzer ama elektronik farklılıkları var. Renault 4Control ile elektronik amortisör kontrolünü ilk kez bir arada Talisman'da sundu. Arkadaş arıza çıkarır mı demiş, elektronik sistem henüz yeni olduğu için ancak uzun dönemde ortaya çıkar diyerek o şekilde yazdım.
    Yine Google'a yazıp ilk gelen linke tıklanıp verilmiş bir cevap bu. Laguna GT 2013 değil, 2008 yılından beri var. 10 yıl ediyor yani. TR'ye gelmiş olup olmamasının da konuyla bir alakası yok zaten.
    Tabi ki eskisi ile yenisi aynı olmayacak. Bu mantıkla telefonlarda kablosuz veri aktarımı için hala kızılötesi kullanıyor olmamız gerekirdi. Adam zamanında yapmış ve geliştiriyor. Ayrıca bu sistem sadece Talisman değil, yeni Megane RS'de de kullanılıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine Google'a yazıp ilk gelen linke tıklanıp verilmiş bir cevap bu. Laguna GT 2013 değil, 2008 yılından beri var. 10 yıl ediyor yani. TR'ye gelmiş olup olmamasının da konuyla bir alakası yok zaten.
    Tabi ki eskisi ile yenisi aynı olmayacak. Bu mantıkla telefonlarda kablosuz veri aktarımı için hala kızılötesi kullanıyor olmamız gerekirdi. Adam zamanında yapmış ve geliştiriyor. Ayrıca bu sistem sadece Talisman değil, yeni Megane RS'de de kullanılıyor.
    Hatırlayamadığım ya da bilemediğim şeyleri görmek için Google'a sorarım, bunda bir beis yok.
    Sistemin Megane RS'te de olduğunu ise biliyorum zaten.

TR'ye gelmiş olmasının önemi var aslında. Arkadaş sistem sıkıntı çıkarır mı demiş.
    Avrupa'daki 4Control'lerin çıkardığı sorunları buradan bilemeyiz, ülkemize girdiği andan itibaren, varsa problem, kulağımıza gelir.

Teknoloji edebiyatına girecek olursak ben de şöyle bir örnek vereyim;
    Quattro ezelden beri var ama önce Haldex, sonra Torsen diferansiyelli sunuldu mesela.
    Sonuçta alt yapısını eskiden alsa da yeni sistem kendi başına yeni bir sistemdir.
    Haldex'in verdiği arızayı veya sıkıntıyı Torsen vermeyebilir.

Her neyse, Laguna GT pek bildiğim bir araç değil açık konuşayım.
    Sayende araç ve onda kullanılan sistem hakkında az çok bilgi sahibi oldum, teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada Torsen, Haldex'ten önceki Quattro sistemiydi Audi'nin, düzelteyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatırlayamadığım ya da bilemediğim şeyleri görmek için Google'a sorarım, bunda bir beis yok.
    Sistemin Megane RS'te de olduğunu ise biliyorum zaten.

TR'ye gelmiş olmasının önemi var aslında. Arkadaş sistem sıkıntı çıkarır mı demiş.
    Avrupa'daki 4Control'lerin çıkardığı sorunları buradan bilemeyiz, ülkemize girdiği andan itibaren, varsa problem, kulağımıza gelir.
    Yahu hocam laf sokmak için Google'a girer araştırma yaparım ama hakikaten işe yarayacak bilgi lazım olunca uğraşamam yazmışsın resmen, ben daha bunun üzerine ne cevap vereyim ki.

Hayırlı işler, iyi akşamlar diliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arızaya Google'dan bakmakla araç modelinin başlangıcına Google'dan bakmak farklı şeyler. İnsanların çoğu DSG'nin sıkıntılarını Google'dan öğrenmedi emin ol ama Laguna GT'nin ilk üretim yılı nedir diye Google'dan ya da forumdan başka soracakları pek az yer vardır. Mesajlara bütün bakış açın senin Fransız tutkundan ve Alman antipatinden başlıyor aslında ama neyse hadi hayırlı akşamlar olsun zaman.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @KemalHDH gayet güzel bilgiler kardeşim. Önemli olan zaman ayırıp cevap yazman.
    Verdiğim bilgilerde de büyük bir yanlışlık görmüyorum
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu hocam laf sokmak için Google'a girer araştırma yaparım ama hakikaten işe yarayacak bilgi lazım olunca uğraşamam yazmışsın resmen, ben daha bunun üzerine ne cevap vereyim ki.

Hayırlı işler, iyi akşamlar diliyorum.
    Bak dostum;

Yeni üyelikler hariç bu forum birbirini az çok iyi tanır.
    Sen de birçok üye gibi aslında beni tanıyorsun mesela.
    Ha bana göre diğer birçok üye gibi yanlış tanıyorsun ama kendince doğrudur birşey diyemem.
    Şahsen bu forumun tabanını taa ACT'den, CarAlem'den beri bilirim.
    Buradaki üyelerin yıllar evvel hangi konularda neler yazdıklarını iyi kötü hatırlarım.
    Seni görmesem de ilgili konulara attığın mesajlarının toplamından fikrini zikrini bilirim.

Açık konuşayım; Sen PSA ve Renault tutkunu bir otomobilseversin.
    Defalarca kez Alman otomobillerindeki mantıksızlıklardan dem vurursun, abartıldıklarını düşünürün.
    Fransızların da hemen hemen aynı başarılara sahip olduğunu savunur, kendilerine gereken önemin verilmediğinden şikayet edersin.
    Tıpkı bugünkü Renault'un teknolojik sistemindeki çıkışın gibi.
    Yıllardır var bu sistem dedin, bu aslında "Fransız marka o konuda uzmanlaştı artık, Renaut da teknoloji yapıyor!" manası taşıyordu.

Beni de bilen bilir ki şahsen Alman otomobillerine ve diğer bazı ülkelerin premium markalarına daha yakınım.
    Bunun aksini kimse iddia edemez, ben de inkar edersem kendimi yalanlamış olurum.
    Ancak özellikle Koreli ve Fransız üreticileri de ayakta alkışlayan bir adamımdır.
    Büsbütün karalayan, antipati duyan bir yapım yoktur yani.
    Birçokları tarafından basit görülen Dacia bile aslında benim için bir güzelliktir.
    Kaldı ki bazı kıyaslamalarda tercihim Almana karşı Fransız ya da Koreli modeller olmuştur.

Akşamüstü yaptığımız tartışmaya dönersek doğruya doğru...
    Bak sana dürüstçe birşey söyleyim; Laguna GT'yi doğrudan Google'dan araştırdım, doğru bildin.
    Bahsettiğimiz sistemin o modeldeki kullanım aralığına yanlış bakmışım ve buraya yanlış aktarmışım, olay bu.
    Renault'un 4Control'ünü ben sadece Megane RS ve Taliman'da kullandığını biliyordum ki senin mesajını düzeltmenle doğru bilgiye ulaştım.
    Bunlar güzel şeyler, mesele hatayı kabul etmek, ettim ben.

Maksadım polemik yaratmak değil, konunun amacı dışında birşeyleri tartışmak da değil.
    Bazı hususlara açıklama getirmek istedim sadece.
    Burası sanal bir paylaşım platformu, dozunda ve kaliteli olmalı tartışmalar.
    Yanlış anlama, senin üslubunda, tartışma tarzında hiçbir sıkıntı yok.
    Bana göre gayet de bilgili ve yazdığın konulara hakim birisin.
    Genel olarak söyledim forum ahalisine sadece.
    Benden yana bir hata varsa özür dilerim, ricamdır kusura bakılmasın.

Keyifli forumlar dilerim...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Nightfish alman kullanan bi reno feşisti sat o a4 u

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subaru / Impreza / 2.0 / GT / ERS MOTORS 3D' 98 SUBARU IMPREZA GT 174.000KM' sahibinden.comda - 568463318

orjinal impreza görünce ne kadar güzel göründüğünü anlıyor insan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)