User Tag List

Sayfa 7/10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
177 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Schengen vizesi hakkında yardım

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vize olaylari hakkinda bir sey duymadim ama esimin kuzeni Belcika'ya yerlesti , fakat ev bulamiyorlar , Turk olduklarini anlayinca ev vermiyor kimse 2 haftadir otelde konakliyorlar ve bulduklari tum evlerden geri donmus durumdalar . Belcika oldugu icin cokta aaaaa diye karsilamadik ama bu kadar evden olumsuz geri donus almalari da dusundurucu .
    Brüksel başkent bölgesi ve kuzey kısmı maalesef öyle abi. Charleroi bölgesi Türk’lerin yaşadıkları yerler ama bildiğin Ghetto.

Daha güney’e baksınlar derim. Mons, Quaregnon bölgesi iyidir. Hemde ırkçılık pek olmaz. Sebebi ise hem ırkçılık yapacak lüxe sahip değiller(para anlamında) hemde Nato askeri karargaha yakın olduğundan zaten 19-20 farklı ülke vatandaşı o civarda yaşar

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stresli bir sürecin ardından Almanya'dan 1 yıllık Schengen aldım. Darısı başvuran herkese diyeyim.

Tam da şu aralar bir söylenti var Macaristan Norveç ve bir kaç ülke Türkiye'den başvuruları durdurmuş diye.. Aslı astarı var mıdır duyumlarınız nedir acaba? :S
    Aynı zamanlarda başvurduk galiba salı günü sanırım aldım pasaportumu, 1 yıllık ticari verdiler. en azından şu bir sene vize derdine düşmiycem. ama bu son olan olaylar korkutuyor. umarım Almanya da problem çıkarmaz vizelerde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende şubatta almanyaya gideceğim ailemle eşim de bende devlet memuruyuz davetiye ile kuzenimizin yanına gideceğiz
    ileride de vize ile uğraşmamak için uzun süreli istiyoruz öneriniz nedir bizde mektup yazalım mı? 10 aylık bebeğimiz var ona 5 yıllık çıkarıcaz pasaportunu
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende şubatta almanyaya gideceğim ailemle eşim de bende devlet memuruyuz davetiye ile kuzenimizin yanına gideceğiz
    ileride de vize ile uğraşmamak için uzun süreli istiyoruz öneriniz nedir bizde mektup yazalım mı? 10 aylık bebeğimiz var ona 5 yıllık çıkarıcaz pasaportunu
    yeşil pasaport ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeşil pasaport ?
    henüz yok daha bi 6-7 sene daha çalışmamız lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle giderse Amerika ve İngiltere gibi diğer ülkeler de vize koyar yeşil pasaporta zaten.

Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeşil pasaport ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devlet memuru olduğunuz için vize de çok sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum, hele bir de davetiye olursa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    up vakti geldi

şubatta almanyaya gidiyoruz vize için maddi sebeplerden dolayı aracı kurum kullanmak istemiyorum
    bende eşimde memuruz ve davetiye gelicek
    uçak biletleri ekimde alındı 1 hafta kalıcaz ve mümkünse vizenin uzun süreli olmasını istiyorum

daha önce kendi başvurup alan var mı izlemem gereken yol nedir uçuşa 2 ay kaldı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    up vakti geldi

şubatta almanyaya gidiyoruz vize için maddi sebeplerden dolayı aracı kurum kullanmak istemiyorum
    uçak biletleri ekimde alındı 1 hafta kalıcaz ve mümkünse vizenin uzun süreli olmasını istiyorum

Kısa dönem(turistik vs gezi amaçlı) gidişler için aracı kurum olmadan direk başvuru kabul etmiyorlar diye biliyorum .

Uzun dönem veya aile birleşimi vs olması lazım ancak

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen abi bizde 1 hafta kalmalık davetiyle gittik tabiki aracıyla ona da 1 hafta vize verdiler ilk seferimizdi
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süreli pek mümkün gözükmüyor, eğitim veya iş amaçlı olmadığı sürece zor gibi.

Daha geçen ay arkadaşım red yedi, 5 gün gezip geleceğim demesine rağmen vize vermediler

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    up vakti geldi

İlk schengen vizeniz (ise, konuyu okumadım baştan) olması sebebiyle özellikle Almanya bu konuda hiç esnek davranmayacaktır. Uçak biletinizin tarihleri doğrultusunda ülkeye giriş ve çıkış verecektir.

Bende ilk Almanyadan almıştım ne bir gün eksik ne bir gün fazla tam tarihlere göre vermişti. İkinci schengen'i Italyadan aldım 3 ay Multi vermişti. Yaklaşık 2 sene yurtdışına çıkmadım, üstüne 3. Schengen için Ispanya'ya başvurdum 6 ay Multi verdiler.

İşin özü ilk schengen'de çoklu giriş ve uzun süre vermezler

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk schengen vizeniz (ise, konuyu okumadım baştan) olması sebebiyle özellikle Almanya bu konuda hiç esnek davranmayacaktır. Uçak biletinizin tarihleri doğrultusunda ülkeye giriş ve çıkış verecektir.

Bende ilk Almanyadan almıştım ne bir gün eksik ne bir gün fazla tam tarihlere göre vermişti. İkinci schengen'i Italyadan aldım 3 ay Multi vermişti. Yaklaşık 2 sene yurtdışına çıkmadım, üstüne 3. Schengen için Ispanya'ya başvurdum 6 ay Multi verdiler.

Ben ilk schengenimi de 3 ay ve multi almıştım. Vermezler diye birşey yok. Dönemin politik durumu, geliriniz, mal varlığınız hatta aile bireyleriyle beraber seyahat edip etmeyeceğiniz bile etkiliyor Şirket personelimizin iş davetiyesiyle ilk schengen başvurusunda 6 ay multi aldığını hatırlıyorum Almanyadan. Hepimiz şaşırmıştık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun süreli verseler yazın yunanistanı da bedavaya getiririm diye düşünmüştüm
    peki kurumla/kurumsuz başvuruya ne diyorsunuz?
    ankaradan başvurucam bu arada

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Askerlik sonrası mı aldın ilk vizeyi? Bana ilk vizede benzer gıcıklığı Çek Cumhuriyeti yaptı. Sonraki vizelerim 6 ay multi oldu. En son vizem 1 yıl multi çıktı.

Shape konusu sanırım vize işini baltalıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ilk schengenimi de 3 ay ve multi almıştım. Vermezler diye birşey yok. Dönemin politik durumu, geliriniz, mal varlığınız hatta aile bireyleriyle beraber seyahat edip etmeyeceğiniz bile etkiliyor Şirket personelimizin iş davetiyesiyle ilk schengen başvurusunda 6 ay multi aldığını hatırlıyorum Almanyadan. Hepimiz şaşırmıştık.
    Turistik başvuruda Multi ve uzun süreli Schengen beklentisi ütopik olur. Sizinkini bilmiyorum ama iş davetiyesi ile alan arkadaşa davetiyeyi gönderen şirketin Almanyadaki repütasyonu etkin olmuştur.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Askerlik sonrası mı aldın ilk vizeyi? Bana ilk vizede benzer gıcıklığı Çek Cumhuriyeti yaptı. Sonraki vizelerim 6 ay multi oldu. En son vizem 1 yıl multi çıktı.

Shape konusu sanırım vize işini baltalıyor
    Askerden sonra aldım aynen ve Almanya Ah gri pasaportu geri almasalardı iyiydik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    uzun süreli verseler yazın yunanistanı da bedavaya getiririm diye düşünmüştüm
    peki kurumla/kurumsuz başvuruya ne diyorsunuz?
    ankaradan başvurucam bu arada
    Ben kurumların bu konuda bir etkinliği olduğunu düşünmüyorum. Vize başvurusu yapacağınız tüm ülkelerin istedikleri evraklar zaten belli. Kurumlarda bunları zaten sizden istiyor olası bir vize görüşmesi durumunda yine gidecek olan sizsiniz.

Ama ülkemizde böyle bir sektör yıllardır oturmuş gidiyor maalesef. Geçen hafta Heimtekstil fuarına gitmek için şirketten 6 kişi vizeye başvurdu aracı kurumla.

6 kişi için vize ücretleri dahil 4200 lira (kdv dahil) fatura geldi şirkete

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şuan sanırım 87 Euro'ya geliyor vize ücreti yetişkin için (60 vize 27 hizmet bedeli)

iDATA - Ucretlendirme

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)