User Tag List

Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon
177 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Schengen vizesi hakkında yardım

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen dün eşim söyledi bizim gidiş ağustos sonu

İnş o zamana kadar sakinleşir eski haline döner yoksa tatili zehir edecekler

Dün Binali Yıldırım süreç 1.5 ayda da bitebilir, 3 ayı tedbirli belirledik dedi. Ama öyle de olsa ağustosu kurtarmıyor galiba. Bol şans
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde bir arkadasim yeni basvuru yapti dün. Yetisirse bende bilgi veririm
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vize verme konusu daha sıkı ama alınmayacak bir durum değil. düzenli ve yeterli bir gelir belgeleniyorsa ve diğer evraklar kusursuz teslim esiliyorsa vize veriliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık her Avrupa ülkesi verebildiği kadar kısa vermeye çalışıyor vizeyi.
    4 yıl önce İtalya 1 yıllık verdi. Geçen yıl Yunanistana başvurmuştum. 3 ay verdiler. Akabinde Amerikadan 10 yıllık aldım. Daha sonra yine Yunanistan 45 gün verdi.. Süreler git gide kısaldı. Belki bana özel durumdur bilemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vizede durum ne bilmiyorum fakat iş nedeni ile sık y.dışı seyahatimiz oluyor çıkışlarda şirkette çalıştığına ve çıkış nedenini gösterir bir yazı talep edildiği yönünde bilgi geldi bugün
    bu zaten yaklaşık 2 2.5 yıldır hollanda almanya fransa filan isteniyor, baya da kolaylık sağlıyor hatta
    FOR US BY US

[/CENTER]

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    değişken işler şu verilen vizeler. italya bana 3 ay verdi, kardeşime almanya 1 sene verdi. o yıulda 3 defa yurtdışına çıkıyor ben belki 30 defa çıkıyorum.

evrakların tam olduğu sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ben de.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İspanya genelde ya kısa veriyor ya da daha beterini yapıp tek giriş çıkış vize veriyor
    Bana en son öyle vermişti ve giriş çıkış hiç bir işe yaramıyor tabikide
    İtalya ve Fransa multi veriyor genelde süre muamma ama bu kişiden kişiye göre değilde kafalarına göre diyebiliriz
    İngiltere vizesine extra extra dikkat edin bazen vize vermeleri 1 aydan uzun sürebiliyor daha önce almışlığınıza yaşamışlığınıza bakılmaksızın.. planları tüm ülkelere göre önceden yapılmalı vize süresi std başvuru esnasında istediğiniz süre kadar para veriyorsunuz zaten ( 6 aylık-1 yıllık-2 yıllık vb.. ) ama ne kadar çok istenen süre o kadar sıkıntılı süreç..Amerika otomatiğe bağlayıp 10 yıllık veriyor genelde..

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen haftalarda 3 yıl Schengen'i kapınca kendimi Almanya Başkonsolosu gibi hissettiğimden atıyor da olabilirim ama vize konusundaki süreçte bir değişiklik yok gibi.

Çıkışlarda da herkes kim olduğunu, niye çıktığını ispatlayabilir durumda evrak isteniyor.
    Vizeye başvururken istenen evrakların bir kopyası yanımızda olacak.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İspanya geçende aldık 45 gün mü ne verdi şerefsizler, hayatta bir daha ordan almam.

Amerika 10 sene veriyor, kıçıkırık ispanya 45 gün şaka gibi.
    amerika ve ingiltere 10 yıllık veriyor diğer ülkelerde yok. Fakat mesela ingiltere her yıl için vize ücretini katlıyor şaka gibi.

yıllardır almanya'dan alırım. Hep 5 yıllık alıyorum. Kızıma 2 aylıkken ilk aldığımda 3 yıllık verdiler gerçi pasaport süreside 5 yıldı sanırım o yüzden oldu. Arsa tapu bağ bahçe götürmem hesap bilgileri ve vergi levhası yetiyor. Sizin orada kalmayacağınızı yani onlara yük olmayacağını anlarlarsa sorunsuz vize verirler.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Giriş çıkış sayınız fazla olduğu sürece vizeyi veren ülkenin farkı olmuyor.

ilk vizemi 15 günlük vermişti Almanya (12-15 sene olmuştur) peşine farklı ülkelerden ala ala şuanda aldığımda 1 sene ve çoklu giriş veriyor ülke farketmeksizin

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuzenim herhangi bir eksik problem vs olmamasına rağmen fransa vizesi alamadı sebepsiz yani. sonuç salı günü belli oldu. Turistik amaçlı 1 hafta süreli.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Italya Tic Odasında vize için başvurduğumuz kişi ile görüştüm ;

Herhangi bir değişiklik olmadığını normal prosedürün devam ettiğini söylüyor. Red vs almak değilde kısa süreli verirler en fazla.
    Italya banka da ki paraya bakıyor biraz Conconlu göz kamaştırıcı bir dökümünüz varsa dert etmeyin
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Türkiyeye geri döneceğinize ikna olmazlarsa belge eksiği olmadığı halde vize vermeyebilirler.

Tek aradıkları baktıkları belgelerde vs sizin Türkiyeye geri döneceğinize dair kanıt iş ilişkisi durumları.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa şuan da bizden korkuyor açıkcası, bu siyasi anlamda değil.

Adamın maddi durumu iyi, ülkesinde ki mülteci ve şimdi OHAL mevzularından sıkılmış buralara gelip kalma konusunda arayış içinde olabilir kanısıyla bence süreler düşürüldü.

Bunun yanı sıra İspanya'da geçen halk sokağa döküldü Turist istemiyoruz diye 80 Milyon civarı turist geliyormuş ülkeye.
    Belki bununla da bir bağ kurulabilir.

Amerika konusunda ise şartlarını sağlayabilmek zor, sağladığın takdirde zaten adamın bir chip yerleştirmediği kalıyor ondan kafaları saat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerikanın havalimanında uçağa binmeden yıllardır uyguladığı güvenlik önlemine(gözen güvenlik) Almaya'da başlamış bu arada..

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İspanya genelde ya kısa veriyor ya da daha beterini yapıp tek giriş çıkış vize veriyor
    Bana en son öyle vermişti ve giriş çıkış hiç bir işe yaramıyor tabikide
    İtalya ve Fransa multi veriyor genelde süre muamma ama bu kişiden kişiye göre değilde kafalarına göre diyebiliriz
    İngiltere vizesine extra extra dikkat edin bazen vize vermeleri 1 aydan uzun sürebiliyor daha önce almışlığınıza yaşamışlığınıza bakılmaksızın.. planları tüm ülkelere göre önceden yapılmalı vize süresi std başvuru esnasında istediğiniz süre kadar para veriyorsunuz zaten ( 6 aylık-1 yıllık-2 yıllık vb.. ) ama ne kadar çok istenen süre o kadar sıkıntılı süreç..Amerika otomatiğe bağlayıp 10 yıllık veriyor genelde..
    Bold Kısım İngiltere'de geçerli.
    Örnek olarak Yunanistan schengen vizesinde, vize ücreti sabit.
    Vizenin ne kadar çıkacağı ise şans.. Geçen sene 3 ay çıkmıştı bana. Bu seneki başvurumu 2 gün önce yaptım, ne çıkacağı muallak

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bold Kısım İngiltere'de geçerli.
    Örnek olarak Yunanistan schengen vizesinde, vize ücreti sabit.
    Vizenin ne kadar çıkacağı ise şans.. Geçen sene 3 ay çıkmıştı bana. Bu seneki başvurumu 2 gün önce yaptım, ne çıkacağı muallak
    Ulke ulke gittim iste aciklamada ingiltereden devam edip proseduru yazdim
    Ingiltereden cok fazla vizem var ama 6 aydan fazla hic almadim
    Neden pahali elim gitmedi
    2 yillik 330£
    5 yillik 600£
    10 yillik 750 £
    Gibi fiyatlardaydi yanlis hatirlamiyorsam

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Donanımhaberde gezerken şöyle bir konu açmış moderatörlerden biri belki işinize yarar;

Türkiye’de 20 Temmuz itibarıyla 3 aylık olağan üstü hal ilan edildi. OHAL ilanı öncesinde yurtdışına çıkışlarla ilgili getirilen bir dizi zorunluluk (uçuş kısıtları ve SGK dökümü istenmesi vb) ilanla birlikte artmış oldu. İşte maddeler halinde prosedürler:

1) Normal pasaportlu vatandaşlara pasaport kontrolü sırasında yaptıkları iş sorulmakta ve bunu kanıtlayacak bir belge istenmektedir. Yanlarında mutlaka işyeri kimliği veya işyerinden alınmış bir yazı olması gerekmektedir. İş verenler, sahip olduğu işyeri belgelerini yanlarında bulundurmalıdır.

2) Yurtdışına çıkmak isteyen öğrencilerden ise öğrenci belgesi talep edilebilmektedir.

3) Herhangi bir yerde çalışmıyorsanız sigortasından yararlandığınız yakınlarınızın sigorta dökümlerini yanınızda bulundurmalısınız.

4) Emekli ya da BAĞKUR’a bağlı yolcuların yanında mutlak SGK dökümleri olması gerekmektedir.

5) Eğer kamu çalışanıysanız yanınızda mutlaka çalıştığınız kuruma ait bir yazı ve yazıda da “yurtdışına çıkılmasına mani bir durum yoktur” ibaresinin yer alması gerekmektedir.

6) Yeşil pasaportlu olup aktif olarak kamuda çalışan kişiler havalimanında önce vize ihlal bölümüne (Atatürk Havalimanı için G kontuarının arkasında bulunuyor) gitmeleri gerekmektedir. Burada GBT araştırması yapıldıktan sonra seyahat edecek kişilerden bilet, pasaport ve çalıştığı kurumdan alınmış “yurtdışına çıkmasına mani bir durum yoktur” yazısının ıslak imzalı hali istenmektedir. İşyeri yazısında bu ibare yer almayanların uçuşuna izin verilmeyeceği ısrarla belirtiliyor. Tüm evraklar tam ise uçmasına izin veriliyor.

7) Yeşil pasaportlu emeklilerin ise vize ihlal bölümüne gittikten sonra pasaport ve biletlerini ibraz etmeleri gerekmektedir. GBT araştırması sonucunda herhangi bir sorun yok ise uçmalarına izin verilmektedir.

8) Asker emeklilerinin GBT’si için ayrı bir bölümle iletişime geçilmekte ve yapılan araştırma sonucunda herhangi bir sorun çıkmazsa uçmalarına izin verilmektedir.*

* Nüfus cüzdanıyla girilebilen Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti’ne gidecek vatandaşların yukarıda bahsedilen evrakları yanlarında bulundurduğu sürece nüfus cüzdanlarıyla geçiş yapmalarına izin verilmektedir.

Tüm bu prosedürler vakit alacak işler olduğundan yurtdışına seyahat edecek yolcuların havalimanına uçuştan 4 saat önce gitmeleri önerilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)