User Tag List

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
177 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Schengen vizesi hakkında yardım

SCfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanımda gelecek arkadaş işe yeni girdi 2 ay deneme süresi olduğu için izin almak istemiyor kasım 15 de 2 ay ı doluyor o yüzden 20 gün önceden başvurma durumumuz olabilir yoksa bugünlerde başvurucaktık

evet vfs globali biliyorum ama burdan değilde direk konsolosluktan başvuramıyor muyuz kısa süreli olduğu için ?
    Benim bildiğim kısa süreli turistik gezilerde oradan başvuruluyor. 6 ay ve daha uzun süreler için gidiliyor olması gerekiyor.

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracı kurumdan işini daha kolay halledersin konsolosluklarla uğraşılmaz

1 ay önceden başvuracaksın diye kural yok zaten başvuru formuna sana vize lazım olan günleri belirtiyorsun.

ben hep italyadan aldım biraz daha kolay çıkıyor diye biliyorum ama değişebilir

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, aralık 3 de parise gidicem biletler ve otel rezervasyonu hepsi hazır. 3 gece pariste kalıp ordan uçakla amsterdama geçip 2 gün amsterdam ve sonra istanbula dönüş. şimdi ilk defa çıkacağım için olaya hakim değilim. direk fransa konsolosluğundan mı başvuru yapmam gerek yoksa aracı kurumlara mı gitmem gerekiyor ayrıca vizeye uçuş tarihinden ne kadar önce başvurmalıyım.uçuş vaktinden 20 gün önce başvursam olur mu ? pasaportum yeni geldi. bilgilendirirseniz sevinirim.
    ilk giriceginiz ulkeye basvurun , araci kurum hatta firma kullanin yoksa randevuda bile zorlanirsiniz

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese kolay gelsin bir sorum olacaktı .

Hızlı-Acil adı her neyse bu tip schengen üzerinden daha önce başvuru da bulunan var mı acaba ?

Daha önce yurtdışı çıkışı olmayan öğrenci pasaportuna sahip bir arkadaşımın benimle Eylül ortası Fransa'ya gelmesi gerekiyor .

Baba rahmetli annesi ise ev hanımı yani gelir olarak gösterebileceği herhangi bir dayanağı da bulunmuyor . Fransa'dan normal schengen başvurusunda sıkıntı yaşar diye düşünüyorum .

Bu kişiye en hızlı schengeni hangi ülkeden , hangi şartlarda alırız acaba ?

Ek olarak seyahat süresi boyunca örnek ben kefil olabilir miyim giderlere ? Ayrıca orada 4 yıldır aktif pozisyonda şirketim var oranın aracılığı ile davetiye çıkarsak ne derece faydası olur ?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler
    @ES353 Yukarıda belirttiğim durumda olan arkadaşıma Yunanistan'dan aldık sıkıntı yaşamadık .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ES353 Yukarıda belirttiğim durumda olan arkadaşıma Yunanistan'dan aldık sıkıntı yaşamadık .
    yazın denk gelirse bende annemlerde direk yunandan alıyor , vize çıktıktan sonra bodrum-kos adası günübirlik gir çık yapıyorsun kolayca sıkıntı olmuyor

135
    ├┼┼╕
    246R

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni konu açmak istemedim bende buradan sorayım.

Sömestr tatilinde 27 Ocak'ta Almanya'ya tatile gideceğim dayımın yanına. Schengen mi yoksa davetiye ile mi vize yi kolay alırım ?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni konu açmak istemedim bende buradan sorayım.

Sömestr tatilinde 27 Ocak'ta Almanya'ya tatile gideceğim dayımın yanına. Schengen mi yoksa davetiye ile mi vize yi kolay alırım ?
    Davet mektubu ile daha hızlı alabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yunanistan dan alınan vize ile adalara giderken problem çıkmaması gayet normal.

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazın denk gelirse bende annemlerde direk yunandan alıyor , vize çıktıktan sonra bodrum-kos adası günübirlik gir çık yapıyorsun kolayca sıkıntı olmuyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Davet mektubu ile daha hızlı alabilirsin.
    Çok teşekkür ederim

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vize üzerinde "kaç kere giriş çıkış yapabilir" kısmında 1 görürseniz bu sıkıntı oluyor. benim kardeşim aynı şekilde yunana gir çık yaptı ve sonra avrupa seyahatini gerçekleştiremedi. çünkü tek seferlik çıkma hakkı vermişler ve vizede o kısma hiç bakmamışız.

yanlış hatırlamıyorsam multiple gibi bir ibare olursa sıkıntı olmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yunanistan dan alınan vize ile adalara giderken problem çıkmaması gayet normal.
    ilk giriş yunan amaç bu zaten gir çık yapmak tekne ile 20-25dk sürüyor sonrasında avrupa yolculuğu , yunandan alıp direk almanya girişi sıkıntı olucağından en kolay yerden alıp gir çık yapmayı tercih ediyoruz

Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vize üzerinde "kaç kere giriş çıkış yapabilir" kısmında 1 görürseniz bu sıkıntı oluyor. benim kardeşim aynı şekilde yunana gir çık yaptı ve sonra avrupa seyahatini gerçekleştiremedi. çünkü tek seferlik çıkma hakkı vermişler ve vizede o kısma hiç bakmamışız.

yanlış hatırlamıyorsam multiple gibi bir ibare olursa sıkıntı olmuyor.

onu herzaman kontrol ediyorum zaten fakat ilk vize dışında çok zor oyle vermeleri yani en azından bize denk gelmedi

135
    ├┼┼╕
    246R

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Multi ise sıkıntı yok

Ama gireceğiniz ilk ülke hangisi ise oradan almanız bir sonraki vize için iyi olur

Sıkıntı çıkarmadan vize sürenizi uzun tutarlar
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ay Almanya için başvuracağım, yakın zamanda Almanya'dan Schengen almış var mıdır? Uzun süreli veriyorlar mı? Tutumları nasıldır?

Almanya için İdata firması yetkili diyor ancak Siz hangisini önerirsiniz? Geçen sene VFS'den almıştım çok sıkıntı çıkmamıştı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ay Almanya için başvuracağım, yakın zamanda Almanya'dan Schengen almış var mıdır? Uzun süreli veriyorlar mı? Tutumları nasıldır?

Almanya için İdata firması yetkili diyor ancak Siz hangisini önerirsiniz? Geçen sene VFS'den almıştım çok sıkıntı çıkmamıştı..
    Tutumları bayağı kötü bu aralar, ben şirket kurdum Almanya'da şuan geçici oturumu mu aldım ona rağmen sorunlar oluyor. Annemle ablama vize aldık geçenler de, önceden de bir çok kez vize almalarına rağmen kısa süreli verdiler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FatihDemirel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tutumları bayağı kötü bu aralar, ben şirket kurdum Almanya'da şuan geçici oturumu mu aldım ona rağmen sorunlar oluyor. Annemle ablama vize aldık geçenler de, önceden de bir çok kez vize almalarına rağmen kısa süreli verdiler.
    Maksimum kalacağım süre 2-3 hafta zaten. Ama Avrupa görmemiş adamız . Oradan bir Çek Cumhuriyeti ( arkadaşım olduğu için) gidip gezmeyi düşünüyorum. Ama son zamanlardaki politik durumumuz beni zaten kara kara düşündürüyor. Schengen de red yer miyim diye ayrı bir düşünce var zaten. ( öğrenciyim - gelirim yok - turistik gezeceğim. )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maksimum kalacağım süre 2-3 hafta zaten. Ama Avrupa görmemiş adamız . Oradan bir Çek Cumhuriyeti ( arkadaşım olduğu için) gidip gezmeyi düşünüyorum. Ama son zamanlardaki politik durumumuz beni zaten kara kara düşündürüyor. Schengen de red yer miyim diye ayrı bir düşünce var zaten. ( öğrenciyim - gelirim yok - turistik gezeceğim. )
    Zaten vizeye başvurduğunuz da gidiş dönüş biletlerinizi de isteyecekler, orada ki harcamalarınızı nasıl karşılayacağınızı gösteren bir belge isterler sonrasında zaten kısa süreli olarak verirler vizeyi.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben aldım ama şirket üzerinden ticari vize olduğundan pek ışık tutmayabilir. Gene de soruları severek cevaplarım

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya vizesi sadece Idata dan alınmıyormu? 90 günü aşan seyahatlerde direk alman konsolosluğundan ulusal vizeye başvuruluyor diye biliyorum.

Idata çalışanları iyi ve yardımcı olurlar. ama belgeleri harfiyen toplamanız gerekli herhangi çelişkili birşey olursa alamayabilirsiniz.

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FatihDemirel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene ilk kez başvurdun Yunanistan üzerinden 6 aylık vermişlerdi. 1 sefer Yunanistan 2 sefer Almanya giriş çıkış yapmıştım. Şimdi Almanya üzerinden başvuracağım acaba en kötü 6 aylık verirler mi? 1 sene olsa diye ümit ediyordum ancak sizin söyleminizden sonra karamsarlık çöktü

Evrakları fazlası ile detaylı olarak hazırlıyorum, Cuma günü randevum var onları teslim edeceğim. Şimdilik tek seferlik gidiş dönüş uçak biletimiz var, korkum o ki sadece o 5 gün için vize verirlerse ettiğim ve edeceğimonca vize masrafına çok yazık olacak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)