User Tag List

Sayfa 6/10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
177 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Schengen vizesi hakkında yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene ilk kez başvurdun Yunanistan üzerinden 6 aylık vermişlerdi. 1 sefer Yunanistan 2 sefer Almanya giriş çıkış yapmıştım. Şimdi Almanya üzerinden başvuracağım acaba en kötü 6 aylık verirler mi? 1 sene olsa diye ümit ediyordum ancak sizin söyleminizden sonra karamsarlık çöktü

Evrakları fazlası ile detaylı olarak hazırlıyorum, Cuma günü randevum var onları teslim edeceğim. Şimdilik tek seferlik gidiş dönüş uçak biletimiz var, korkum o ki sadece o 5 gün için vize verirlerse ettiğim ve edeceğimonca vize masrafına çok yazık olacak
    Yani umarım verirler uzun süreli de masraflar boşa gitmez, annemle ablama dediğim gibi önceden almalarına rağmen kısa süreli verdiler. Hatta eniştemle ablam aynı yerden aynı şekilde başvuru yaptılar eniştem 3 senelik aldı ablama 3 aylık vize verdiler.

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FatihDemirel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani umarım verirler uzun süreli de masraflar boşa gitmez, annemle ablama dediğim gibi önceden almalarına rağmen kısa süreli verdiler. Hatta eniştemle ablam aynı yerden aynı şekilde başvuru yaptılar eniştem 3 senelik aldı ablama 3 aylık vize verdiler.
    Standart bir şey yok o zaman. O an kafalarına ne isterlerse yıllık da verebilirler haftalık bile olabiliyor. Sunabildiğim tüm dökümanları sunacağım, niyet mektubu falan da yazdık bakalım o halde kısmet diyelim.

Sizlerin önerisi olan elstra bir şey olursa şunu da ver/göster gibi dinlrrim. Cevabınız için de teşekkür ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Standart bir şey yok o zaman. O an kafalarına ne isterlerse yıllık da verebilirler haftalık bile olabiliyor. Sunabildiğim tüm dökümanları sunacağım, niyet mektubu falan da yazdık bakalım o halde kısmet diyelim.

Sizlerin önerisi olan elstra bir şey olursa şunu da ver/göster gibi dinlrrim. Cevabınız için de teşekkür ediyorum.
    Rica ederim, onların en çok araştırdıkları şey ülkemize gelip yerleşirler mi korkusu bana göre o yüzden sizin Türkiye'ye dönmenizi sağlayacak (maaş, tapu vs) evraklar iş görebilir. Tabi şahsi fikrim bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya vizesi sadece Idata dan alınmıyormu? 90 günü aşan seyahatlerde direk alman konsolosluğundan ulusal vizeye başvuruluyor diye biliyorum.

Idata çalışanları iyi ve yardımcı olurlar. ama belgeleri harfiyen toplamanız gerekli herhangi çelişkili birşey olursa alamayabilirsiniz.
    evet birkaç senedir almanya için iadata kullanılıyor. Berbat bir kurum her seferinde eksik evrak imzalatıyorlar. Onlara ben konsolosluktan her zaman böyle alıyordum dememe rağmen böyle başvuru yaparsanız vize alamazsınız diyorlar eksik evrak verdiğim için imza alıyorlar ama sonuç gene 5 yıllık vize alıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FatihDemirel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim, onların en çok araştırdıkları şey ülkemize gelip yerleşirler mi korkusu bana göre o yüzden sizin Türkiye'ye dönmenizi sağlayacak (maaş, tapu vs) evraklar iş görebilir. Tabi şahsi fikrim bu.
    - Niyet mektubu
    - İşyeri izin yazısı (ıslak imza, kaşe)
    - İsyerinde çalıştığına dair belge (kaşeli, ıslak imzalı)
    - 3 aylık hesap hareketlerim (kaşeli, ıslak imzalı)
    - 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli, ıslak imzalı)
    - 3 aylık k.kartı ekstrem
    - 3 aylık SGK hizmet dökümü (e-devlet)
    - Adli sicil kağıdı (e-devlet)
    - Vukatlı nüfus kayıt (e-devlet)
    - Öğrenci belgesi (kaşeli, ıslak imzalı)
    - Evlilik cüzdanı fotokopi
    - Araç ruhsat fotokopi
    - 1 yıllık Schengen sigorta
    - Uçak biletleri çıktısı
    - Başvuru formu

Gayet hazır ve nazır şekilde evraklarımı sunacağım, bakalım umarım uzun süreli çok girişli vize verirler.. Ne stresli iş arkadaş hem de deli paraya mâl oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet birkaç senedir almanya için iadata kullanılıyor. Berbat bir kurum her seferinde eksik evrak imzalatıyorlar. Onlara ben konsolosluktan her zaman böyle alıyordum dememe rağmen böyle başvuru yaparsanız vize alamazsınız diyorlar eksik evrak verdiğim için imza alıyorlar ama sonuç gene 5 yıllık vize alıyorum.
    5 sene çok iyiymiş. Yukarıda saydıklarımdan extra bir belge sunuyordunuz mu? Ayrıca sigortayı ne kadar süreli yaptırdınız? Darısı benim başıma hatta 1 seneye razıyım ben

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şubatta nasibse italyaya gideceğim bir haftalık bir süreç için. Gidiş dönüş biletlerimi almış bulunmaktayım. Otellerde rezervasyonlarım tamam. Şuan yeni pasaportumu bekliyorum, ardından vizeye başvuracağım. Anlamadığım konu öğrenciyim banka hesabımda sadece ufak bir meblağ var, çalışmıyorum, aracımı 2 ay evvel sattım. Yani ekonomik olarak pek bir güven vermiyor gibiyim. Vize için umutsuz olmam mı gerekiyor. Daha önce sadece suudi arabistana gittim. Bir sıkıntı olur mu acaba? Şimdiden teşekkürler.
    MR.EVO53

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmet6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şubatta nasibse italyaya gideceğim bir haftalık bir süreç için. Gidiş dönüş biletlerimi almış bulunmaktayım. Otellerde rezervasyonlarım tamam. Şuan yeni pasaportumu bekliyorum, ardından vizeye başvuracağım. Anlamadığım konu öğrenciyim banka hesabımda sadece ufak bir meblağ var, çalışmıyorum, aracımı 2 ay evvel sattım. Yani ekonomik olarak pek bir güven vermiyor gibiyim. Vize için umutsuz olmam mı gerekiyor. Daha önce sadece suudi arabistana gittim. Bir sıkıntı olur mu acaba? Şimdiden teşekkürler.
    Öğrenci için kendi gelirinden çok sponsor evraklarına dikkat ediyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 sene çok iyiymiş. Yukarıda saydıklarımdan extra bir belge sunuyordunuz mu? Ayrıca sigortayı ne kadar süreli yaptırdınız? Darısı benim başıma hatta 1 seneye razıyım ben
    Ekstra belge yok banka hesabı ve iş yeri ile ilgili evraklar. ilk vizemi 18 yaşın altında kendi başıma almıştım konsolosluktaki çalışan getirdiğim tapu ve araba ruhsatlarını bunlar ne diyerek geri vermişti bi daha da götürmedim.
    sigortayı ilk giriş için belirttiğim 3-5 gün gibi bir süre kadar yaptırıyorum. İlk giriş tarihimdeki uçak ve oteller rezervasyon oluyor genelde o tarihte girmiyorum.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmet6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ailen annen baban vs seyahat süresince tüm harcamalarını karşılayacağına dair bi yazı evrak vs düzenlersen sorun yaşamazsın

önemli olan bu ziyareti nasıl finanse ettiğin bunu sunarsan sıkıntı yaşamazsın

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öğrenci için kendi gelirinden çok sponsor evraklarına dikkat ediyorlar
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ailen annen baban vs seyahat süresince tüm harcamalarını karşılayacağına dair bi yazı evrak vs düzenlersen sorun yaşamazsın

önemli olan bu ziyareti nasıl finanse ettiğin bunu sunarsan sıkıntı yaşamazsın
    Cevaplar için teşekkürler, ailemden birini sponsor göstermem ve onlara ait belge yeterli olur o zaman.
    MR.EVO53

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi nasıl 5 sene aldın ya

idata nın dediklerine harfiyen uyuyorum. eksik belge hiç olmadı.

ama ticari vize alıyorum hep. hepte 6 aylık veriyolar.

ki Amerika dan ticari (yatırımcı) vizemde var.

hatta bir keresinde vermediler, geri dönceğinize dair yeterli kanıt bulunamamıştır sebebi ile. bir sayfa yazı yazmıştım. kaçıcak olsam amerikaya kaçarım diyereten. ondan sonra aldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

hatta bir keresinde vermediler, geri dönceğinize dair yeterli kanıt bulunamamıştır sebebi ile. bir sayfa yazı yazmıştım. kaçıcak olsam amerikaya kaçarım diyereten. ondan sonra aldım.
    ben turistik alıyorum ticari olayları çok incik cıncık en rahatı bu. Kızıma da 5 senelik pasaportu olduğu için 4,5 sene veriyorlar.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Turistik deneyin , pasaportunuz da yeteri kadar baska ulke girdi ciktisi varsa bir mektup yazin tak 5 sene alirsiniz , hic olmadi 6 aydan fazla kesin alirsiniz . Biz esim icin yapmistik cok seyahat ettigimizi belirttik ki ediyoruz , uzun vize talep ettik tak 5 yil verdiler . Oturup bi mektup yazdik okadar oda 3 - 5 satir yani
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turistik deneyin , pasaportunuz da yeteri kadar baska ulke girdi ciktisi varsa bir mektup yazin tak 5 sene alirsiniz , hic olmadi 6 aydan fazla kesin alirsiniz . Biz esim icin yapmistik cok seyahat ettigimizi belirttik ki ediyoruz , uzun vize talep ettik tak 5 yil verdiler . Oturup bi mektup yazdik okadar oda 3 - 5 satir yani
    Bu hafta evraklarımı Almanya için verdim. Ben de bir niyet mektubu ve uzun süreli istediğimi belirttim. Bakalım ne kadar süreli verecekler.. :S

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şu konuyu bir kaç hafta önce okusaydım

yine ticari başvuru ile yolladık İdata ya bakalım ne çıkıcak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stresli bir sürecin ardından Almanya'dan 1 yıllık Schengen aldım. Darısı başvuran herkese diyeyim.

Tam da şu aralar bir söylenti var Macaristan Norveç ve bir kaç ülke Türkiye'den başvuruları durdurmuş diye.. Aslı astarı var mıdır duyumlarınız nedir acaba? :S

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stresli bir sürecin ardından Almanya'dan 1 yıllık Schengen aldım. Darısı başvuran herkese diyeyim.

Tam da şu aralar bir söylenti var Macaristan Norveç ve bir kaç ülke Türkiye'den başvuruları durdurmuş diye.. Aslı astarı var mıdır duyumlarınız nedir acaba? :S
    Vize olaylari hakkinda bir sey duymadim ama esimin kuzeni Belcika'ya yerlesti , fakat ev bulamiyorlar , Turk olduklarini anlayinca ev vermiyor kimse 2 haftadir otelde konakliyorlar ve bulduklari tum evlerden geri donmus durumdalar . Belcika oldugu icin cokta aaaaa diye karsilamadik ama bu kadar evden olumsuz geri donus almalari da dusundurucu .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vize olaylari hakkinda bir sey duymadim ama esimin kuzeni Belcika'ya yerlesti , fakat ev bulamiyorlar , Turk olduklarini anlayinca ev vermiyor kimse 2 haftadir otelde konakliyorlar ve bulduklari tum evlerden geri donmus durumdalar . Belcika oldugu icin cokta aaaaa diye karsilamadik ama bu kadar evden olumsuz geri donus almalari da dusundurucu .
    Bende yaklaşık 1 yıldır Almanya'dayım, ilk geldiğimde çok güzel bir ev bulmuştum ev sahibi Türk olduğum için veremeyeceğini söyledi. Ben emlakçı üzerinden kiraladım evi (isterseniz isim veririm, muhtemelen Belçika'da da vardır).

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)