User Tag List

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
177 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Schengen vizesi hakkında yardım

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öğrenci olduğum için annemi sponsor olarak göstermiştim. Bugün idatadan aradılar ve sponsorumun banka hesap dökümünün tl hesabı olması gerekiyormuş. Dolar hesabını kabul etmediler. Bana saçma geldi, heralde direk red vermiyorlar bahane üretiyorlar dedim.
    MR.EVO53

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Schengen ile bulgaristana girebiliyoruz değil mi?

Schengen multi, mayıs ayında yunan konsolosluğundan alındı. Haziran ispanya, ağustos yunan girişi yapıldı. Süresi 1 senelik..

Bir de banskoyu bilenler varsa ögle yemeği / skipass fiyatları ne civardadır? Aksam gezilecek yer var mıdır? Nargile bulunur mu?

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Schengen multi, mayıs ayında yunan konsolosluğundan alındı. Haziran ispanya, ağustos yunan girişi yapıldı. Süresi 1 senelik..

Bir de banskoyu bilenler varsa ögle yemeği / skipass fiyatları me civardadır?
    Girebiliyorsun abi, hiç problem yok. Bansko konusunda ise pek fikrim yok. Bulgaristanda işlerim ama gitme fırsatım hiç olmadı.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bir de banskoyu bilenler varsa ögle yemeği / skipass fiyatları ne civardadır? Aksam gezilecek yer var mıdır? Nargile bulunur mu?
    Vize ok. gidersin.

Bansko’da günlüğü yerine göre 15-20leva. TR’deki gibi kıyafet kiralama kültürü pek yok. Bu fiyat board fiyatı. Tahminen ski de aynıdır. Oteller yarım pansiyon ağırlıklı. Sabah kahvaltı kültürü bizimkilere çok yakın. Otelde sabah sandvic yapıp çantaya atabilirsin. Kayak merkezinde de yerler var. Fiyatları uçuk değil ama Bulgar’a göre pahalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isterlerse cikartirlar . Multide olsa ilk giris alinan ulke olmasi gerekiyor genelde .
    İlk giriş ülkesi olması şart değil ama kapıda “hayırdır” diyr sorarlar muhtemel. Hele ki şu sıra.

Schengen başvurusu giriş yada çıkış yapılacak ülkeden değil, konu seyahatte en uzun konaklama yapılacak yere yapılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vize ok. gidersin.

Bansko’da günlüğü yerine göre 15-20leva. TR’deki gibi kıyafet kiralama kültürü pek yok. Bu fiyat board fiyatı. Tahminen ski de aynıdır. Oteller yarım pansiyon ağırlıklı. Sabah kahvaltı kültürü bizimkilere çok yakın. Otelde sabah sandvic yapıp çantaya atabilirsin. Kayak merkezinde de yerler var. Fiyatları uçuk değil ama Bulgar’a göre pahalı

Uygunmuş epey,
    Ben muhtemelen sadece kayak kiralarım. Ayakkabı bile kiralamam, götürürüm kendi ayakkabımı.
    Yemek de uygunsa ucuza gelecek sanırım epey

Kıyafet falan var zaten her sene gittiğimden.
    Konu Evrenoz tarafından (11-12-2017 Saat 22:52 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Isterlerse cikartirlar . Multide olsa ilk giris alinan ulke olmasi gerekiyor genelde .
    Yerine göre değişiyor sanırım bu
    Ben mayısta yunandan aldim, haziran ispanyaya girdim soran eden olmadı

Ama benim pasaport epey damgalı, bi dünya ülke bi dünya giriş çıkış var. Geçmiş senelerdeki yunanlar dahil.. O yüzden ellememiş de olabilirler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uygunmuş epey,
    Ben muhtemelen sadece kayak kiralarım. Ayakkabı bile kiralamam, götürürüm kendi ayakkabımı.
    Yemek de uygunsa ucuza gelecek sanırım epey

Kıyafet falan var zaten her sene gittiğimden.
    Yol maliyetini bir kenara koyarsak, Kartepe ile aynı hesaba geliyor denebilir (kabaca)

Arabayla gideceğini varsayarak söylüyorum; yeşil sigorta (AB’de geçerliliği olan zorunlu trafik sigortası) ge tripticket (AB geçerliliği için ehliyete verilen denklik kağıdı gibi bir şey. Yeni tip ehliyet için almaya gerek yok) unutma.
    AB de eski tip ehliyetle araba bile kiralarken, aynı ehliyetle Kapıkule çıkışa izin vermiyor malesef

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bir sorum var.
    Vize başvurusu için çalıştığım şirket imza silküleri vErmiyor.
    Daha önce dolandırılmışlar. İmza silküleri ne alakaysa artık vermiyorlar.
    Daha önce bir çok ülkeye giriş çıkışım var.

Bu evrak yoksa başvuru yapamıyorum yani öyle mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tr_select Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum var.
    Vize başvurusu için çalıştığım şirket imza silküleri vErmiyor.
    Daha önce dolandırılmışlar. İmza silküleri ne alakaysa artık vermiyorlar.
    Daha önce bir çok ülkeye giriş çıkışım var.

Bu evrak yoksa başvuru yapamıyorum yani öyle mi ?

Gıcık bir durum.

Şahsi fikrim başvuruyu almayacakları yönünde. İlk etapta evrak tesliminde gözden kaçsa bile vize işlemleri sıraında kesin fark edilip red verilir. Olan harca olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yol maliyetini bir kenara koyarsak, Kartepe ile aynı hesaba geliyor denebilir (kabaca)

Arabayla gideceğini varsayarak söylüyorum; yeşil sigorta (AB’de geçerliliği olan zorunlu trafik sigortası) ge tripticket (AB geçerliliği için ehliyete verilen denklik kağıdı gibi bir şey. Yeni tip ehliyet için almaya gerek yok) unutma.
    AB de eski tip ehliyetle araba bile kiralarken, aynı ehliyetle Kapıkule çıkışa izin vermiyor malesef
    Arabayla gitmem muhtemelen. 6-7 saat yol yorar
    ETS'den tur buldum uygun maliyeti, onla giderim gibi bir düşüncem var şimdilik.

Ehliyet yeni bu arada, yunana gidip duruyorum devamlı. Herkese tavsiye ediyorum, 1 defa alıyorsunuz daha başka uğraşmıyorsunuz belge melge ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayla gitmem muhtemelen. 6-7 saat yol yorar
    ETS'den tur buldum uygun maliyeti, onla giderim gibi bir düşüncem var şimdilik.

Ehliyet yeni bu arada, yunana gidip duruyorum devamlı. Herkese tavsiye ediyorum, 1 defa alıyorsunuz daha başka uğraşmıyorsunuz belge melge ile.
    Tur ise ok o zaman. Bu arada Bansko otelleri aslen ucuz. Tur fiyatı değerlendirirken booking'ten bir göz at istersen? (az kafanı bulandırayım ) Tabi dersen ki"Uğraşamam, rez.du ulaşımdı. Bin otobüse adrese teslim tertemiz" o zaman başka.

Ehliyet konusunda haklısın, ben de sırf o heves ile 26 Aralık'a randevu aldım dün. Yaz geldiğinde Yunan için seni rahatsız edeceğiz anlaşılan

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba ile birkac haftalik Avrupa turu planim var 2018 yaz icin . Daha onceden yapan tecrubesi olan varmi ?

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba ile birkac haftalik Avrupa turu planim var 2018 yaz icin . Daha onceden yapan tecrubesi olan varmi ?
    Kendi arabanla yapacaksan Ro Ro guzergahlarina bak us-avrupa

Kiralayacaksan da aldigin yere geri birakacagin bir tur seklinde olsun , aksi halde cok pahaliya geliyor .

Misal Kopenhag'dan aldim Prag'a birakmali 1300$ gibi bir rakam cikarken , Kopenhag al birak 300$ civari oluyor .

Km limitlerine dikkat et kiralarken , ve mutlaka baska ulkelere gececegini daha onceden bildirmen lazim kiralama firmalarina . Aksi halde araclarda sikinti varsa mesuliyet senin oluyor.

Road trip siteleri var , toll ve consumption hesabi yapiyor vsvs .

Road trip bizden sorulur sor yesillendirelim
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @M_PROJECT Bende roadriplere sardim baya, US surekli yapiyorum sira Avrupada aslinda kendi arabami getireyim diyordum birkac yerden kaba taslak bir fiyat aldim sadece TR gelis $1200 mu ne cikmisti, gereksiz sanki? Rent a car daha mantikli gibi .rent a car olursa Zaten mutlaka dedigin sekide yapip donus ucakla Tr olur.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi onu da hesapladim ben , eger guzel unutulmaz bir road trip yapacaksan , Amerika'dan sorunsuz bir dizel suv aliyosun ( x5 , Fpace , RR vb )

Ro ro ile Ispanya ya da Ingiltere'ye indiriyosun araci , burdan artik nerelere gitmek istiyorsan , Suv niye aldik , bazi yerlerde aracta uyuman gerekebilir , kamp malzemesi koyarsan , ulasimin zor oldugu bolgeleri kesfedebilirsin vsvs .

Ordan yardiriyosun abi guzerhagini cizdigin tura basliyosun , donus de yine ayni sekilde geldigin yerden Ro Ro ile .

Kiralamadan daha uyguna cikiyor , gerci benim kafamdaki plan assagi yukari 15.000 18.000 km iceriyor ve neredeyse 1 ayi geciyor .

Olmez sag kalirsam yapacam bunu esimle .

Ama aslinda kiralamanin cazipligi tamamen guzergah ile alakali .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tur ise ok o zaman. Bu arada Bansko otelleri aslen ucuz. Tur fiyatı değerlendirirken booking'ten bir göz at istersen? (az kafanı bulandırayım ) Tabi dersen ki"Uğraşamam, rez.du ulaşımdı. Bin otobüse adrese teslim tertemiz" o zaman başka.

Ehliyet konusunda haklısın, ben de sırf o heves ile 26 Aralık'a randevu aldım dün. Yaz geldiğinde Yunan için seni rahatsız edeceğiz anlaşılan
    Booking her zaman kullanıyorum ama bu sefer sanırım es geçicem
    7 saat araba kullandıktan sonra kayacak halim kalmaz, 1 günüm yanar.. zaten 4-5 günüm var topu topu
    3 kuruş fazla verip otobüsle gidip uyurum yol boyunca, ertesi gün maymun olmaz diye düşündüm
    E bir de arabayla gitsem benzin, yeşil sigorta vs vs.. Aynı hesaba gelecek 3 aşağı 5 yukarı

Ehliyet mantıklı karar olmuş, 1 defa alıcaksın sonra kafan rahat 10 sene
    Bekleirm yazdan önce, detaylı bilgi veririm gittiğim yerler hakkında. ama şunu baştan söylim; yunan yolları gerçekten inanılmaz keyifli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Booking her zaman kullanıyorum ama bu sefer sanırım es geçicem
    7 saat araba kullandıktan sonra kayacak halim kalmaz, 1 günüm yanar.. zaten 4-5 günüm var topu topu
    3 kuruş fazla verip otobüsle gidip uyurum yol boyunca, ertesi gün maymun olmaz diye düşündüm
    E bir de arabayla gitsem benzin, yeşil sigorta vs vs.. Aynı hesaba gelecek 3 aşağı 5 yukarı

Ehliyet mantıklı karar olmuş, 1 defa alıcaksın sonra kafan rahat 10 sene
    Bekleirm yazdan önce, detaylı bilgi veririm gittiğim yerler hakkında. ama şunu baştan söylim; yunan yolları gerçekten inanılmaz keyifli
    O zaman şimdiden iyi yolculuklar
    Bizim buradaki hınca-hınç kayak merkezlerinden sonra seni daha fazla mutlu edeceği kesin. Gerçi kalabalık olsa bile insanlar "uyanık" değil, saygılı insanlar. Elin İtalyan'ı İsveçlisi boşuna gelmiyor.

Yol konusu en büyük soru işaretiydi süper oldu bu cümlen

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi onu da hesapladim ben , eger guzel unutulmaz bir road trip yapacaksan , Amerika'dan sorunsuz bir dizel suv aliyosun ( x5 , Fpace , RR vb )

Ro ro ile Ispanya ya da Ingiltere'ye indiriyosun araci , burdan artik nerelere gitmek istiyorsan , Suv niye aldik , bazi yerlerde aracta uyuman gerekebilir , kamp malzemesi koyarsan , ulasimin zor oldugu bolgeleri kesfedebilirsin vsvs .

Ordan yardiriyosun abi guzerhagini cizdigin tura basliyosun , donus de yine ayni sekilde geldigin yerden Ro Ro ile .

Kiralamadan daha uyguna cikiyor , gerci benim kafamdaki plan assagi yukari 15.000 18.000 km iceriyor ve neredeyse 1 ayi geciyor .

Olmez sag kalirsam yapacam bunu esimle .

Ama aslinda kiralamanin cazipligi tamamen guzergah ile alakali .
    Aynı hayaller bende de var.. Ölmeden bir Eurotrip nasip olur mu göreceğiz bakalım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)