User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 39 ile 55 arası

Konu: Arabam.com

alihan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uygulama güzelde ben aracımı 1 ayda satamadım bari 3 ay olsaydı durma süresi. ücretsiz eksper randevuzu aldık bakalım nasıl olucak

Otto_Skorzeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahibinden yakında bu para olayına bir şey getirir herhalde memnun olan yok çok kişi kaybedicekler.
    Hepiniz hızlısınız ama bayır aşağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @BuğraTuna34 ortalama kullanıcılar yılda birden fazla araç değiştirmiyordur, ona istinaden o şekilde yapmışlardır.
    Al satçı arkadaşlar da para vermeyi öğrenirse belki düşürürler bir miktar. Fakat şu anda piyasa ancak oturuyor. Daha vakti var.
    Arda devlet bile yılda 3 araç alım satımından vergi almıyor.. Sahibinden her ne kadar tutumunda haklıda olsa o ilan sınırının en azından devletin bile insanları 'Galerici' sıfatında görmediği 3 olması gerekli..

BuğraTuna34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla şuan ki aracımı maksimum 1000 tl zararla satmayı düşünüyorum, tek derdim o. Aldım, trim sesi çok beğenmedim arabayı. Bu yüzden ne olup ne bittiğini bilmeden insanlara ön yargı ile yaklaşmayın. Bir senede iki araba çok değil. Bunu da abartmamanızı rica ederim. Ayrıca konu al-sat konusu değil. Onun için sitede bir ton konu var. Konu ücretsiz ekspertiz.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burdaki çoğu vatandaş neden yıl içinde 2. İlanı açmış kişilere galerici muamelesi yapıyor ?

İlk ilan evet ücretsiz
    2. İlan ücretli 1 ay içinde satamadin mi ? Tamam bidaha para ver yayına alalim diyor 2. İlana bi kere para verdin 1 yıl hakkın yok yani ben bunà tutuluyorum
    Livestrong

Batuhan Gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahibindende ilan hakkım kalmadığı için arabamcomda ilan açtım. İlan açarken son kısımda ekspertizli yayınlansın mı gibi bir ibare vardı. Kabul ettim. Çorlu otorapor şubesinde randevu aldım. Gittim hiç bir ücret talep etmeden kaporta ve motor ekspertizi yapıp, çektikleri resimler ve ekspertiz raporlarıyla birlikte ilanıma koydular.

İşini garantiye almak, gitmeden araç hakkında ön bilgiye sahip olmak isteyenler için çok mantıklı bir uygulama.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arda devlet bile yılda 3 araç alım satımından vergi almıyor.. Sahibinden her ne kadar tutumunda haklıda olsa o ilan sınırının en azından devletin bile insanları 'Galerici' sıfatında görmediği 3 olması gerekli..
    Valla suçlusu biz değiliz. Al satçı uyanıklar. Yakın zamanda olmasa da değişikliğe gidebilirler ileride. Ücretsiz ilan sayısı 3 olmaz 2 olur, yeni ilan fiyatı azaltılabilir vb... Fakat şu anda sağlam cukkalıyorlar, ilan sayısı yarıya inse bile karlılıkları artacaktır. O yüzden şimdilik bir değişiklik olmaz herhalde.

Bizler iyi niyetli kullanıcılar olarak bakıyoruz olaya. sahibinden yöneticileri ise tamamen ticari yaklaşıyorlar. Site gün içinde yarım saat kapalı kalsa herkes isyan bayrağını çeker. Adamlar yatırımının karşılığını almak istiyor doğal olarak.

BuğraTuna34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün ablamın arabasını götürdüm. İlgi alaka güzel. Öyle arabam.com'da bedava yaptırıyorsunuz diye sallamamazlık olmadı.

Yalnız size birşey söylemiyor veya elinize rapor vermiyorlar. Direk siteye yüklüyorlar. Sistem güzel beğendim.

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BuğraTuna34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün ablamın arabasını götürdüm. İlgi alaka güzel. Öyle arabam.com'da bedava yaptırıyorsunuz diye sallamamazlık olmadı.

Yalnız size birşey söylemiyor veya elinize rapor vermiyorlar. Direk siteye yüklüyorlar. Sistem güzel beğendim.
    evrak vermemesini anlarim da sozlu olarak hic bir bilgi verilmiyormu arac sahibine? eger oyleyse sikinti hos bir durum degil. sonucta eksper yapanda insan hata yapabilir ve arac sahibinin bilgi almasi en dogal hakki sonucta konsinye satis gibi bi sey oluyor arabamcomun vitrinine arabasini koyacak
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkinci ilanın ücretli olmasını ben de destekliyorum. Bu sayede satıcılar ellerindeki tek şansı iyi değerlendirmek zorunda kalacak ve arabalarına uçuk fiyatlar yazmaktan kaçınacaklar. Böylelikle piyasa biraz rahatlayacak ve araç fiyatları insanlıktan çıkmayacak. Ayrıca ilan ücreti konusundaki yorumlara da katılıyorum 70 değil de 30-40 TL olabilirdi. Galiba ben herşeye katılıyorum
    M50b30 - Bumblebee...

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otto_Skorzeny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahibinden yakında bu para olayına bir şey getirir herhalde memnun olan yok çok kişi kaybedicekler.
    Bence daha fazla paraya çevirmeleri lazım ilanları. Hatta ilk ilan bile ücretli olması lazım,sahibinden yüzünden galericiden geçilmiyor ortalık. Gerçekten ekmek yiyecek olan esnaf da ordakiler yüzünden para kazanamıyor.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim anlamadığım konu farklı mail adresiyle hesap açınca ya da eşinin kardeşinin üstüne hesap açınca vs. nerden bilecek sahibinden? Şase no falan mı veriliyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cemoo89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım konu farklı mail adresiyle hesap açınca ya da eşinin kardeşinin üstüne hesap açınca vs. nerden bilecek sahibinden? Şase no falan mı veriliyor?
    Ben kendi adıma ve kardeşimin adına 2 aracı expertize götürdüm. İlk araç expertizde iken özellikle sordum. '' Benim bir aracım daha var. Kardeşimin adına ilan açtık sorun vs olur mu?'' diye. Ruhsat sahibi expertiz sırasında burda olsun bizim açımızdan sorun olmaz dediler. Anladığım kadarıyla arabam.com ile aralarında prime dayalı bir sözleşme var. Expertize giren araç başına bir miktar para alıyorlar sanırım. O yüzden sadece güvenlik amaçlı ruhsat sahibini istiyorlar. Onun dışında gittiğiniz anda çok kalabalık yok ise ve muhabbeti biraz koyulaştırdıysanız aracın boya ve motor durumunu bizzat size de anlatıyorlar. Arabayı lifte kaldırıp yanına çağırıp ' şurda şu var, burda bu var, ben bunları yazıcam ama sende bi kontrol ettir istersen, araba satılmazsa bile sana ilerde sorun çıkarmasın vs' diye tembihliyor. Eğer kalabalık bir ana denk gelirseniz maalesef bu durumda mahrum kalabiliyorsunuz.

Sohbet muhabbet arasında; '' neden böyle bir uygulama yapıldı '' muhabbeti döndü. Tanıtım ve dikkat çekme amaçlı olduğunu tahmin ettiklerini belirttiler. Yakın zamanda biteceğini ve paralıya döneceğini ama indirimli şekilde devam edeceğini söylediler.

Eğer aracınız şirket üzerineyse şirket yetkilisi imza sirküleri ile gitmeli. Şahıs ise ruhsat sahibi orda olmalı. Farklı bir durumdan dolayı eğer ruhsat sahibi orda değil ise merkezden onay olarak ruhsat sahibini arayıp onay aldıktan sonra expertiz işlemini başlatıyorlar.

Aracın plaka, şasi ve motor numarası olduğu gibi yayınlanıyor. Ayriyetten yanlış yazıma karşı fotoğraflanarak da yayınlanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Batuhan Gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kendi adıma ve kardeşimin adına 2 aracı expertize götürdüm. İlk araç expertizde iken özellikle sordum. '' Benim bir aracım daha var. Kardeşimin adına ilan açtık sorun vs olur mu?'' diye. Ruhsat sahibi expertiz sırasında burda olsun bizim açımızdan sorun olmaz dediler. Anladığım kadarıyla arabam.com ile aralarında prime dayalı bir sözleşme var. Expertize giren araç başına bir miktar para alıyorlar sanırım. O yüzden sadece güvenlik amaçlı ruhsat sahibini istiyorlar. Onun dışında gittiğiniz anda çok kalabalık yok ise ve muhabbeti biraz koyulaştırdıysanız aracın boya ve motor durumunu bizzat size de anlatıyorlar. Arabayı lifte kaldırıp yanına çağırıp ' şurda şu var, burda bu var, ben bunları yazıcam ama sende bi kontrol ettir istersen, araba satılmazsa bile sana ilerde sorun çıkarmasın vs' diye tembihliyor. Eğer kalabalık bir ana denk gelirseniz maalesef bu durumda mahrum kalabiliyorsunuz.

Sohbet muhabbet arasında; '' neden böyle bir uygulama yapıldı '' muhabbeti döndü. Tanıtım ve dikkat çekme amaçlı olduğunu tahmin ettiklerini belirttiler. Yakın zamanda biteceğini ve paralıya döneceğini ama indirimli şekilde devam edeceğini söylediler.

Eğer aracınız şirket üzerineyse şirket yetkilisi imza sirküleri ile gitmeli. Şahıs ise ruhsat sahibi orda olmalı. Farklı bir durumdan dolayı eğer ruhsat sahibi orda değil ise merkezden onay olarak ruhsat sahibini arayıp onay aldıktan sonra expertiz işlemini başlatıyorlar.

Aracın plaka, şasi ve motor numarası olduğu gibi yayınlanıyor. Ayriyetten yanlış yazıma karşı fotoğraflanarak da yayınlanıyor.
    Küçük bir ekleme : Ruhsat sahibi orada yok ise 1.dereceden aile yakınları (anne baba kardeş) direk expertize sokabiliyor. 1.derece yakını yok ise merkezden onay alınıp, ruhsat sahibi aranıyor.

Sigorta geçmişinden bakılarak kaçıncı sahibi olduğuna da bakılıp yazılıyor.

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkinci ilanın ücretli olmasını ben de destekliyorum. Bu sayede satıcılar ellerindeki tek şansı iyi değerlendirmek zorunda kalacak ve arabalarına uçuk fiyatlar yazmaktan kaçınacaklar. Böylelikle piyasa biraz rahatlayacak ve araç fiyatları insanlıktan çıkmayacak. Ayrıca ilan ücreti konusundaki
    yorumlara da katılıyorum 70 değil de 30-40 TL olabilirdi. Galiba ben herşeye katılıyorum
    Bu çözüm değil ki mesela adam yeni mail adresi açıp tekrar üye olur tek sıkıntısı numarasını giremez eski üyelikte o numara olduğu için onunda çözümü var iletişimde telefon kısmını kapatır sadece mesajla ulaşılsını açık bırakır ordan numarasını verir yine çözer işini kökten bir çözüm bulunması lazım

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu çözüm değil ki mesela adam yeni mail adresi açıp tekrar üye olur tek sıkıntısı numarasını giremez eski üyelikte o numara olduğu için onunda çözümü var iletişimde telefon kısmını kapatır sadece mesajla ulaşılsını açık bırakır ordan numarasını verir yine çözer işini kökten bir çözüm bulunması lazım
    O zaman kendine ait bir telefon numarasını belirtmeyen Satılık Oto ilanı açamasın
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabam.com kendine yazilimci bulup da güzel bi uyg. cikartsa köşeyi döner site içeriği karmaşık sahibinden kadar düzgün değil
    ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler