User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Audi a3 8v sportback ses sistemi

gan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Audi a3 8v sportback ses sistemi

Merhabalar

Bu gün Audi a3 sportback siparişi verdim.
    Mmi radyo falan var

Dikkatimi çekti aracın bagajında sol kısmında bulunan fileli yer kimi yurt dışı araçlarında açık. Bizimkilerinde ise kapak var.

Satış temsilcisi araçta bagajda ufak da olsa subwoofer olduğunu söyledi. Çok üstünde durmadım o an. Fakat sistemlere baktığımda bu şekilde bir araç ancak siparişle alınıyor.

Aracı bilenler bu araçta subwoofer war mıdır. Akşam akşam aklıma takıldı. Çözmezsem buradan yarın galeride gelirdeki aracın bagaj havuzunu söken biri görürseniz o benimdir

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Hayırlı olsun öncelikle, sub olan modeller stepne içinde normalde.. Güncel model yılları için değişiklik yapmadılarsa eğer tabi. Bir de konfiguratörde sportback lerde B&O veya Audi Sound System alınamıyordu en son, yani sanmıyorum sub olacağını ancak anlamanın iki yolu var, birisi stepne havuzu diğeri de mmi ünitesinden bas/tiz/mid ayarlarının olduğu kısımda subwoofer level var mı şeklinde bir kontrol.

AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    flood oluyor pardon foto ekliyorum

AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opsiyom ses sistemi alinmamissa subwoofer olmaz 4hop+4twit

Ucuz olan audi ses sistemi alinirsa subwoofer gelir,seat soundla ayni mantik hemen hemen

Bang alinirsa cok daha kaliteli bir sistem geliyor,tabi bunada subwoofer var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun öncelikle, sub olan modeller stepne içinde normalde.. Güncel model yılları için değişiklik yapmadılarsa eğer tabi. Bir de konfiguratörde sportback lerde B&O veya Audi Sound System alınamıyordu en son, yani sanmıyorum sub olacağını ancak anlamanın iki yolu var, birisi stepne havuzu diğeri de mmi ünitesinden bas/tiz/mid ayarlarının olduğu kısımda subwoofer level var mı şeklinde bir kontrol.

Şimdi resim yüklemeye üşendim. Ama Türkiye'deki A3 lerde o sol fileli kısımda kapak var açılabilecek şekilde. Almanya da öyle diğer ülkeler yine o sol kısım fileli.

Sizin o stepneli sistemi biliyorum. Dediğim sistem internette var bagaj havuzunun solunda gözün içinde var.

Satış temsilcisi çok ufak da olsa sesi toklaştırmak için bagaj da sub olduğunu söyledi. Keşke bakabilseydim. Tam sökerken bizim ufaklık rahat durmadı.

İnşallah satış temsilcisi doğru biliyordur )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opsiyom ses sistemi alinmamissa subwoofer olmaz 4hop+4twit

Ucuz olan audi ses sistemi alinirsa subwoofer gelir,seat soundla ayni mantik hemen hemen

Bang alinirsa cok daha kaliteli bir sistem geliyor,tabi bunada subwoofer var

Dediklerinizi ben de buldum nette. Sub artı center gelen 10 kolonlu bir ara sistem var.
    Aracı Çarşamba teslim alır almaz o kapalı olan gözü açmak olacak. Yurt dışı araçlarının kimisi açık kimisi kapalı hata kimisi oradan çıkan hoparlörü değiştirmiş.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önceden 8P sahibi olup sonra 8V geçenler hep ses sisteminin eksikliğinden şikayetçi...Bass eksiği ciddi şekilde hissediliyor diyorlar.

Yakın zamanda 8V almaya odaklanmıştım ben de, birçok araca baktım hiçbirinde arkada bass yoktu. Arabalar ambition, en iyi jant var spor koltuk var spor direksiyon var, sürüş modları var, mmi radio var vs ama hepsi müzik sistemi olarak boştu.

Bende 4 tiz 4 mid 1 center 1 de sub var senin tarif ettiğin yerde. Pek ümidim yok ama umarım bass çıkar sende de, gerçekten çok farkediyor.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceden 8P sahibi olup sonra 8V geçenler hep ses sisteminin eksikliğinden şikayetçi...Bass eksiği ciddi şekilde hissediliyor diyorlar.

Yakın zamanda 8V almaya odaklanmıştım ben de, birçok araca baktım hiçbirinde arkada bass yoktu. Arabalar ambition, en iyi jant var spor koltuk var spor direksiyon var, sürüş modları var, mmi radio var vs ama hepsi müzik sistemi olarak boştu.

Bende 4 tiz 4 mid 1 center 1 de sub var senin tarif ettiğin yerde. Pek ümidim yok ama umarım bass çıkar sende de, gerçekten çok farkediyor.
    Aynen 8p sahiplerinin genel şikayeti bu yönde

Göreceğiz bakalım. Ne çıkacak. Ses sistemsiz araçta çok da yüksek olmayan seste dinleti yaptım çok kısa. Ama cam falan kapatmamıştım. Fena değil gibi geldi ama çok da bağlayıcı yorum yapacak kadar deneylemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani 8p sahibi olup da 8 v geçenlerin şikayeti bu yönde yazmak istemiştim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    8p kasada o kapakların arkasında sub var fakat 8v kasada sub olan ses sistemi opsiyonlarında tamamı stepne içinde.

Bakınız audi sound system,

Audi A3 2015 (8V) Audi Sound System - YouTube

a3 b&o 705watt, Audi Sound System 180watt, Seat Sound 135watt, golf7 dynaudio 440watt bu arada bilgi olsun
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı gan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Göreceğiz bakalım. Ne çıkacak. Ses sistemsiz araçta çok da yüksek olmayan seste dinleti yaptım çok kısa. Ama cam falan kapatmamıştım. Fena değil gibi geldi ama çok da bağlayıcı yorum yapacak kadar deneylemedim.
    8v sedan için konuşayım, bizim aldığımız ambition paketti ancak opsiyon ses sistemi yoktu, std 4 hop 4 tiz olan modeldi, ses netliği çok güzel fakat yükseklik olarak bana yeterli gelmemişti açıkçası.. Biraz daha çığrınmasını isterdim
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kapagi sokerdeniz arka stoba ulasirsiniz o kasar File ,esya gozu opsiyonu ayri birsey...

Ayrica 8pnin ses sistemi cok daha kaliteli 8vye gore,bu yuzden basslar eksik gibi geliyor.Benim kisisel yorumum bu,ses cok kaliteli ama bass o kadar degil daha dogrusu bosmamak icin bassi kisiyor sistem.Orta sesten sonra bass neredeyse ayni kaliyor ama ses artiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bugun yazamiyorum sanirim kusura bakmayin aceleyle yazdim telefondan sacma sacma duzeltmis kendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8v sedan için konuşayım, bizim aldığımız ambition paketti ancak opsiyon ses sistemi yoktu, std 4 hop 4 tiz olan modeldi, ses netliği çok güzel fakat yükseklik olarak bana yeterli gelmemişti açıkçası.. Biraz daha çığrınmasını isterdim
    Beni bir sure keser sanırım. Yetmediği yerde Alpine'in hazır paket hoparlör setleri var. Sub kolonlar vs hepsi orjinal yerine. Öyle bir şey alırız.

Bu arada satış temsilcisi standart bir temsilciden öte baya bilgiliydi. Bu konuda yanılıyor sanırım. En çok benim işime gelmedi. Bir ihtimal artık kasa değişiminden önce son parti araçlara güzellik yaptılar (Polyana mode on)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kapagi sokerdeniz arka stoba ulasirsiniz o kasar File ,esya gozu opsiyonu ayri birsey...

Ayrica 8pnin ses sistemi cok daha kaliteli 8vye gore,bu yuzden basslar eksik gibi geliyor.Benim kisisel yorumum bu,ses cok kaliteli ama bass o kadar degil daha dogrusu bosmamak icin bassi kisiyor sistem.Orta sesten sonra bass neredeyse ayni kaliyor ama ses artiyor
    Son model araçlarda en son highline passam kullandım test etmeye yetecek kadar. O da belli bir seviyeden sonra başları kısıyordu.

Sistem Passat kadar varsa beni keser şimdilik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son model araçlarda en son highline passam kullandım test etmeye yetecek kadar. O da belli bir seviyeden sonra başları kısıyordu.

Sistem Passat kadar varsa beni keser şimdilik.
    Golf7-b8 kullaniyorim bu aralar b8 ileyim.Mesela ona gecincede basslari eksik gibi geliyor golften ama onun ses sistemide golften bir tik otede netlik olarak Yani netlik azaldikca bass aynida kalsa sanki daha cokmus gibi geliyor.Passat ile ayni diyebilirim audideki opsiyonsuz ses sistemi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer değişime gidilecek ise açık ara Brax gibi uçuk bir markanın üreticisi Helix Match kitini tavsiye ederim.

Anfi Helix PP82DSP ( 8 kanal öyle 2 yada 4 değil vede DSPli her tür ses modifikasyonu yapılabiliyor araca göre)

Hoparlörler: Match MS62C bu Helix tarafından VW ve Audiye özel üretim kesme biçme yok

Sub: istediğiniz büyüklüğe göre birçok çeşit ve şekil var Helix Berk Hifi ile görüşebilirsiniz.

Sub anfisi: Helix MA10FX

bu sistemle memnun olmama gibi bir ihtimalin yok kardeşim resmen uçuk derecede temiz ve net, OEM sınıfında bu sistemle İngiltere 2incisi olmuş insanlar tanıyorum hemde direk Audi A3 ile.

burda en önemli olay şu, Audio Fischer gibi Brax'ı üreten bir firma sırf senin araca özel anfi,hoparlor ve sub yapıp bu bileşenlere özel denge,frekans kesme programı yapıyor ve sisteme dahil ediyor öyle yok Ali usta, veli usta ayarına gerek yok sistem hazır ve adeta mükkemel.

bahsettiğim araca monte edilişi vs aşağıdaki konuda görebilirsiniz:

Project Matchbox - Page 2 - Members Install Projects - Talk Stuff - Page 2

burdaki bileşenleri ikinci el bulabilirseniz çok pahalıyıda gelmeyecektir daha yakın tarihte bursa bir arkadaş sub hoparlor ve anfiler dahil tüm sistemi 2500tlye satmıştı.

2500tlye alınsa sizdeki audi orijinallerinide sattınızmı öyle aman aman para tutmamış olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    linki 2inci sayfadan kopyalamışım, ilk sayfası aşağıdaki gibi, kafalar karışmasın

Project Matchbox - Members Install Projects - Talk Stuff

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    linki 2inci sayfadan kopyalamışım, ilk sayfası aşağıdaki gibi, kafalar karışmasın

Project Matchbox - Members Install Projects - Talk Stuff
    Sistem çok iyiye benziyor ama henüz araç 0 km. O kadar söküp takmaya şimdilik kalbim dayanmayabilir : )
    Sizin gönderdiğiniz sistemde bas kutusu mevcut.
    Ben bagaj sol fileli kısmında kalan yere çok fena taktım. Oraya tak çıkar şeklinde kabinli oranın ölçülerine uygun oem look wooferlar var. 0 taşma yapıyor.
    İleride olursa o şekil bir şey olur.

Bakalım gelsin araç. Araç alırken standart ses sistemine bu kadar takılacağım hiç aklıma gelmezdi.
    Sök tak işlerinden bıktığım için olsa gerek. Stoktaki araçlardan aldım ben. Sipariş imkanım olsa en azından 8 hoporlor +1 center + 1 sub sistemi tercih ederdim. Belki sisteme ileride oem parçalarını bularak ona çeviririm.

Cevap yazan/okuyan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler