User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Citroen ds5 hakkında

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Citroen ds5 hakkında

Arkadaşlar merhabalar,şuan 2015 1.6 tdi jetta kullanıyorum. Bu aracı verip 2014 model 1.6 thp motor ds5 alınır mı?forumlarda şanziman geçişlerinde sarsıntı olduğu yazan oldukça fazla.Ama aracın görüntüsü hoşuma gidiyor.
    Kendisi veya çevresinde bu aracı kullanmış yorumlayacak arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok memnun olurum.

ModulaRKinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thp motor hakkında bi bilgim yok ama e-hdi motorlar oldukça az yakıyor ve gayette tatminkar olduğunu biliyorum , şanzıman olarakta mcp (robotize şanzıman ) kullanıyolar geçişleri sarsıntılıymış ama en son olarak bilidğim c4 e gelen güncellemede bu sorun giderilmişti ds5 için de giderilmiş olması lazım
    PSA Brother's

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E.hdi motorlar genel olarak az yakıyorlar fakat benim bulduğum araç benzinli thp motor fabrika verisi karışık 6.7 diyor ama forumlarda s içi 15 litre yakan var diyor. Gercekten acaba o kadar yakıyor mu?

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    THP motor hakkında "Genel Teknik" alt başlığındaki "207 RC cadde modifiye yardım" konusundan bilgi alabilirsiniz. Aracı kullanmadığım için sadece motoru hakkında yorum yapabilirim: Bakımları düzenli bir şekilde yapılmış, yanlış ellere düşmemiş bir THP motor sizi üzmeyecektir. İlk üretim THP'lerdeki bazı kronik sorunlar (sente atma, elektrovana sorunları 2007 sonrası üretimlerde zaten çözüldü. Yakıt olarak çok makul seviyede olduğunu söyleyemem. Kullanıma bağlı olarak değişiyor ben şehir içi 10 litre / şehir dışı 120-130 km hızla sabit 6.4 lt civarında yakıyorum. Motor parçaları sanıldığı gibi diğer markalardan çok pahalı değil. Böyle bir algının oluşma sebebi motordaki çoğu parçanın yan sanayi üretiminin olmaması ve dolayısıyla orijinal parça alma zorunluluğu doğması.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgi için teşekkürler .Almayı düşündüğüm araç 2014 model ve yetkili servis bakımlı.Düşündüren nokta şuan ki aracım şehi içi 7 lt şehirler arası 4,5lt gibi bir yakıt tüketimi var.Alırsam pişman ettirir mi?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler .Almayı düşündüğüm araç 2014 model ve yetkili servis bakımlı.Düşündüren nokta şuan ki aracım şehi içi 7 lt şehirler arası 4,5lt gibi bir yakıt tüketimi var.Alırsam pişman ettirir mi?
    1400 + KG bir araç. THP lerin Pug ve Minilerde tüketimleri az çok belli. Onlar daha hafif olmasına rağmen benim gördüğüm 9 + rakamlar.

O kg da bir araç için rahat 10+ olur diye düşünüyorum. Araç muazzam bence ama imkan var ise dizel tercih etmelisin kesinlikle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1400 + KG bir araç. THP lerin Pug ve Minilerde tüketimleri az çok belli. Onlar daha hafif olmasına rağmen benim gördüğüm 9 + rakamlar.

O kg da bir araç için rahat 10+ olur diye düşünüyorum. Araç muazzam bence ama imkan var ise dizel tercih etmelisin kesinlikle.
    Aracın görüntüsü hoşuma gitti o yüzden böyle bir şey duşundum sahibinden sitesinde bulduğum bir araçla takas teklifi gönderdim,fiyatta anlaştık gibi ama araştırınca yakıt olayı korkutmadı desem yalan olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar,şuan 2015 1.6 tdi jetta kullanıyorum. Bu aracı verip 2014 model 1.6 thp motor ds5 alınır mı?forumlarda şanziman geçişlerinde sarsıntı olduğu yazan oldukça fazla.Ama aracın görüntüsü hoşuma gidiyor.
    Kendisi veya çevresinde bu aracı kullanmış yorumlayacak arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok memnun olurum.
    Eğer c5 deki mcp yi kullanıyorsa jetta'da dsgyse üzer.
    Biz c5 den sonra jettaya geçtik motor ve şanzımandan başka bir + sını göremedik.
    c5i sattığımızda 70 bindeydi ve şanzıman sıkıntısı yaşadı sattığımız kişi 7 bin tl para harcadı. Ama ayrıntısı nedir bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jetta manuel vites

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1700 kilo civarıydı c5 1.6 e-hdiydı o şanzımanla 7.5-8 altı görmedim heleki benzinli otomatiğinde tüketim fazla olucaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani hiç bulaşma mı? diyorsunuz arkadaşlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 1.6 thp DS3 kullanıyorum. Çok ekonomik kullandığımda şehir dışı 6.5 şehir içi 8'in altına inemiyorum. Ki şehir içinde 15-16'ları gördüğüm de oluyor. Yakıtı düşünüyorsanız bence dizel motor seçeneğine yönelin.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzinli sanıyorum yorar. DS3 lerde aynı motor var 5.5 lt lerde dolaşan arkadaşlar var ama ds3.

Ds5 enfes bir cihaz. ama dizelini tercih etsen eminim daha mutlu olursun. Mobotize şanzıman kalkışları sert yapıyorsan o zaman hafif bi tepikliyor gibi yapıyor onun dışında bir sıkıntısını görmedim ben kaktüste ki araç o kadarda eski değilmiş. serviste bi güncelleme yaptırtırsınız en fazla o boşluk minimuma düşer.

Dizel den benzine geçiş zaten litre başına farkta hissettirir sonra araca mana bulmayın

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

TechTurkey Ogedov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 THP lerde mcp şanzıman bulunmuyor. Vites geçişleri yavaştır ancak sarsıntısızdır. Tam otomatik şanzımandır. AT6 diye geçer. Görüntüsü kadar yumuşak değildir ancak iç kalitesi ve dizaynı çok dikkat çeker, iyi hissettirir. Yakıt konusunda 10 lt yakar. Kesin bilgi yayabilirsiniz.

Bunları yetkili servis sahibi olarak yazdım.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    10lt altı yakacağını düşünmüyorum ben.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vagdan iyidir, karakterli kişilik sahibi bir otomobil, vagin sıkıciligindan ziyade renklilik var hem içinde hem disinda.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dizelden sonra yakıt olarak rahatsız edebilir onun dışına jettadan konfor donanı olarak bayağı farklı bir araç diye düşünüyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ds5 i hertürlü jettaya tercih ederim karşılaştırılmaz bile... (araç bakımlıysa kazasızsa tabi ).10 litre yakar o kasayla.Zor bir seçenek değil aslında 10-11 litre diye düşünün hesabınızı kitabınızı yapın , yakıtı size uygunsa hiç düşünmeyin bile.Uygun değilse yakıtı jetta ile devam.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli bilgileri paylaştıgınız için teşekkürler arkadaşlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler