User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
77 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Üniversite, bölüm tercihi dertler vb KIBRIS İSTANBUL

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lowfamilia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katip Çelebiye geçtiniz neden kıbrısa geçiyorsun. Babamda istanbula falan geç dedi deuye geçirince yök kal dedi
    katip çelebi leş gibi bir yer..bide oraya 20 bin lira para mı vereyim

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tercihler açıklandı arkadaşlar herkese hayırlı olsun.

Lefkoşa'da olacağım bölümüm Odyoloji başka Lefkoşa'da olacak arkadaşlar varsa tanışabiliriz.

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tercihler açıklandı arkadaşlar herkese hayırlı olsun.

Lefkoşa'da olacağım bölümüm Odyoloji başka Lefkoşa'da olacak arkadaşlar varsa tanışabiliriz.
    Hayırlı olsun.Bugün kaydımı yaptırdım bende Girne'deyim
    dasestar

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bir sorum olucak son tercihim olan istemediğim bir okul geldi ilk tercihlerimede puanım falan fazlası ile yetmekte ilk tercihimdeki okula yazılabilirmiyim illah çıkan okulamı yazılcam
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sorum olucak son tercihim olan istemediğim bir okul geldi ilk tercihlerimede puanım falan fazlası ile yetmekte ilk tercihimdeki okula yazılabilirmiyim illah çıkan okulamı yazılcam
    Nasıl yani? İlk tercihe puanın yeterken nasıl son tercih geldi?

Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işlerin puanla alakasi pek yoktur. Istemediginde olsa mecburen oraya kayit olucaksin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani? İlk tercihe puanın yeterken nasıl son tercih geldi?
    Vallah en ufak fikrim 5 tercihimede puanlarım yeterken 5 inci tercihim geldi hatta ilk sıradakine fazla fazla yetiyordu
    Alıntı Han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işlerin puanla alakasi pek yoktur. Istemediginde olsa mecburen oraya kayit olucaksin
    Yapmayın be hiç mi şans yok kıbrıstan kaçarken doluya tutulduk
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallah en ufak fikrim 5 tercihimede puanlarım yeterken 5 inci tercihim geldi hatta ilk sıradakine fazla fazla yetiyordu

Yapmayın be hiç mi şans yok kıbrıstan kaçarken doluya tutulduk
    Tercih ile girilen bölüme bildiğim maalesef giremiyorsunuz kazandığınız hariç.Emin değilim ama yetenek sınavıyla girilen bölümlere girebilirsiniz belki o da bitmediyse tabi.En temizi okulu arayıp bilgi almak olur.
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı dasemert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tercih ile girilen bölüme bildiğim maalesef giremiyorsunuz kazandığınız hariç.Emin değilim ama yetenek sınavıyla girilen bölümlere girebilirsiniz belki o da bitmediyse tabi.En temizi okulu arayıp bilgi almak olur.
    Yaa şaka gibi tercih rabotu yaktı resmen yaa 1 senemi açığa falandamı giremem gözüme uyku girmiyor yarın arıcam okulları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni Kayıt | Anadolu Universitesi
    Buradan bir bak istersen kayıt şartları ve en altta kayıt tarihleride yazıyor İnşallah hallolur
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı dasemert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni Kayıt | Anadolu Universitesi
    Buradan bir bak istersen kayıt şartları ve en altta kayıt tarihleride yazıyor İnşallah hallolur
    Teşekkür ederim hiç açıklayıcı bir siteleri yokmuş bir seçtiğim zaman gelirse yazılmış başka bir sayfaya gittiğimde ise lys den 150 üzeri puan alınırsa diyor yarın beykenti falan arayıp bir yalvarim kıbrısta kaydım var en kötü onu almaya çalışıcam daha olmazsa açık öğretimi zorlucam daha da olmazsa ygs sini lys sine sövüp bırakıcam okumucam kafayı yedim yaa şaka gibi ilk bölüme puanım fazlası ile yeterken 5 inci tercihim geldi yaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim hiç açıklayıcı bir siteleri yokmuş bir seçtiğim zaman gelirse yazılmış başka bir sayfaya gittiğimde ise lys den 150 üzeri puan alınırsa diyor yarın beykenti falan arayıp bir yalvarim kıbrısta kaydım var en kötü onu almaya çalışıcam daha olmazsa açık öğretimi zorlucam daha da olmazsa ygs sini lys sine sövüp bırakıcam okumucam kafayı yedim yaa şaka gibi ilk bölüme puanım fazlası ile yeterken 5 inci tercihim geldi yaa
    Mertcan geçmiş olsun öncelikle.Bu sene sınav kolay olmasından dolayı puanlar çok yükseldi.Geçen sene 440 mf3 puanı 14 binlere denk gelirken bu sene 26 binlere tekabül etti.Tıp bekleyen arkadaşım şok oldu,eczacılık tercihi geldi.

Puanı ölçüt olarak görme önemli olan sıralama.Açıkçası bu saatten sonra yapacağın pek bir şey yok.Gelecek yıl tekrar denersin şansını umutsuzluğa kapılma bu benim 3. yılım bu sene üniversiteye gideceğim yaşıtlarım mezun olurken.98 li çocuklarla aynı sınıfta olacağım bana şaka gibi geliyor,ne yapalım.Not ortalaması ile yatay geçiş dene ya da merkezi sistem puanınla (geçen seneye ait) yatay geçiş dene.Okumayacağım diye düşünmemeni tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mertcan geçmiş olsun öncelikle.Bu sene sınav kolay olmasından dolayı puanlar çok yükseldi.Geçen sene 440 mf3 puanı 14 binlere denk gelirken bu sene 26 binlere tekabül etti.Tıp bekleyen arkadaşım şok oldu,eczacılık tercihi geldi.

Puanı ölçüt olarak görme önemli olan sıralama.Açıkçası bu saatten sonra yapacağın pek bir şey yok.Gelecek yıl tekrar denersin şansını umutsuzluğa kapılma bu benim 3. yılım bu sene üniversiteye gideceğim yaşıtlarım mezun olurken.98 li çocuklarla aynı sınıfta olacağım bana şaka gibi geliyor,ne yapalım.Not ortalaması ile yatay geçiş dene ya da merkezi sistem puanınla (geçen seneye ait) yatay geçiş dene.Okumayacağım diye düşünmemeni tavsiye ederim.
    Benle liseden mezun olan arkadaşlarım 4 yıllıktan mezun oldu kafam aşırı derecede atmış durumda yarın şansımı denicem olmazsa olmaz çıldırdım artık sırf babam için yazmış olim diye yazdım ilk sıraya yazdım puanım fazlası ile yetiyor o gelir derken istemediğim okul geldi hiç seneye falan da girmicem sıkıldım artık ygs lys den bu kadar saçma bir sistem olamaz ben çalışıp puan yaptıysam bu puanımla istediğim okulda kontejan dahilinde okuma hakkım var tercih rabotu benim kadarimi belirliyor yaa böyle sistemi olur şaka gibi resmen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benle liseden mezun olan arkadaşlarım 4 yıllıktan mezun oldu kafam aşırı derecede atmış durumda yarın şansımı denicem olmazsa olmaz çıldırdım artık sırf babam için yazmış olim diye yazdım ilk sıraya yazdım puanım fazlası ile yetiyor o gelir derken istemediğim okul geldi hiç seneye falan da girmicem sıkıldım artık ygs lys den bu kadar saçma bir sistem olamaz ben çalışıp puan yaptıysam bu puanımla istediğim okulda kontejan dahilinde okuma hakkım var tercih rabotu benim kadarimi belirliyor yaa böyle sistemi olur şaka gibi resmen.
    Benim durum da benzer kimi mezun olacak kimi oldu falan artık süreçten o kadar koptum ki takip edemiyorum.Düğününe gittiğim yaşıtım arkadaşım var ben daha okul okuyacağım bitireceğim

Sen yine de sıkma canını kardeşim canın sağolsun her şeyin bir çözümü bulunur.YGS-LYS denen illet sınavın zeka ölçtüğünü de asla düşünmüyorum..Merkezi sistem yatay geçiş mevzusunu araştır not ile yatay geçişi araştır özel üniversitelere biraz kesenin ağzını açınca olmazı oldururlar.

Aslında ilk tercihinde olan bölümü,bölümün puan türü,senin puanın ve o puan türünde sıralamanı yazarsan daha net bir şeyler konuşabiliriz.Tercih robotunda bir yanlışlık olacağını düşünmüyorum defalarca kez kontrol ediyorlar.Tercih robotu bir yanlışlık yapsa bu yanlış silsilesi herkesi etkiler illa ki bir yerde patlak verirdi.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala anlaşamadığımız bir şey var.

İlk tercihinize puan yetiyor derken neyi kastediyorsunuz?

Dersane tercih rehberinde yer alan bir önceki sayıları kastediyorsanız dalga geçtiğinizi düşüneceğim. Bu tarz yerleştirme sınavlarında hedef puan yoktur. Karşılıklı yarış vardır. Yani sizin istediğiniz bölümün puanı veya sıralaması son on senenin sınavına göre tutuyor olsun o sınav o bölüme puanı sizden yüksek insanlar daha çok talep etmişse yerleşemeyebilirsiniz. Ve zaten olması gereken budur....

O puan ve sıralamalar insanların bilgi birikimi ve başarıları doğrultusunda istedikleri yerleri hangi şekilde istediğini yansıtır. Yani örnek vereyim anlaman açısından, tıpın puanı 500dür ve üstü girer diye bir kaide yok. O sınav olur ya kimse tıp yazmaz belki 300le girersin. Ya da tam tersini düşün işte....

Ben de tercih robotu hatası derken yerleştirme sonuçlarına göre senden daha düşük puanlılar girmişken sen sonuncu tercihine girdin sandım...

Yanlış anlama ama artık yarış daha büyük. Şartların sınırlı olduğu kalifiyeli elemanın belirli sayıda yetiştirilecegi yerde haliyle bir yarışma ile kendince belirlediği sınavı geçen ilk öğrenciye vermek ister. Gönül ister ki herkes okusun ama durum böyle. Bunun ne tercih robotu ne de başka bir şeyle alakası var... Yeterli bilgi birikimine sahip değilsen oyun dışısın...

İlla konuşacaksak neden şartların iyileştirilmediğini niye boşta kalma riskinin olduğu bi sınavımız olduğunu konuşalım. Ama var olan düzende bundan başka çözüm yok. Geçmiş olsun.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum sen okula puanla mı girildiğini düşünüyorsun ? 10 kişi kontenjan varsa orayı tercih eden en yüksek puanlı 10 kişi alınır.Geçen sene istersen 300 bin le kapatmış olsun sen 200 bininci ol tercih yapanlar 199.999 ise onlar girer ve sen giremezsin. Demekki tutmamış. Oraya gideceksin. Bu arada doğu akdeniz üniversitesi yönetim bilişim sistemlerini 100 de 100 burslu olarak kazandım. gelmez diyordum gaü yü istiyordum ilke yazdıydım orası geldi. Hayırlı olsun.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen zaten okuma kardeşim, ülkenin ara elemana da ihtiyacı var, daha puanın değil sıralamanın göz önüne alındıgından bile haberin yok.

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunca yıldır sınava gir ve tercih yapmayı bilme. Hadi bilmemek ayıp değil de bilen birine de mi sormadın? Aldığın puan senin sadece sıralamanı belirler, kazanacağın okuluda sıralaman. Geçmiş olsun.
    MR.EVO53

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen zaten okuma kardeşim, ülkenin ara elemana da ihtiyacı var, daha puanın değil sıralamanın göz önüne alındıgından bile haberin yok.
    Ara elemanlık bir şey yok aileminde kendiminde allaha şükür kendi işi var...
    Alıntı mehmet6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunca yıldır sınava gir ve tercih yapmayı bilme. Hadi bilmemek ayıp değil de bilen birine de mi sormadın? Aldığın puan senin sadece sıralamanı belirler, kazanacağın okuluda sıralaman. Geçmiş olsun.
    hayırdır benim sıkıntım seni niye bu kadar gerdi sadece adam akıllı sordum nereyi yazdığımı kaç puanla yazdığımı ama gelen okullun neresi olduğunu cart curt bilmeden azarlar dille yazma..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler